współpraca nagrywarki z PC-tem

gumpel

New member
Witam, jestem tu nowy i od razu z wątpliwościami :(
mam na laptopie parę filmów avi., mp3, no i mnóstwo zdjęć. Postanowiłem zgrać to wszystko na płytki. A że od paru tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Panasa TH-37PV45EH to pomyślałem, że dobrze byłoby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i zakupić nagrywarkę Panasa DMR EH 57 (po co kupować nagrywarkę do PC-ta i odtwarzacz DVD do telewizora, no nie?)
No, ale tu mam pewne wątpliwości (wariantowo):
1. czy można z PC-ta przegrać avi, mp3 i jpg na HDD nagrywarki, albo bezpośrednio na odpowiednią płytkę ? W laptopie mam wyjścia S-video out i FireWire, a z informacji reklamowej o DMR EH 57 wynika, że ma wejścia S-video in oraz DV-in (to ostatnie to odpowiednik PC-towskiego FireWire, nieprawdaż?). Pójdzie tą drogą ?
2. jesli nie to może przejdzie przez telewizor ? Z laptopa przez VGA out na VGA in telewizora (tu nie ma problemu - bawiłem sie trochę laptopem i telewizorem), a potem przez eurozłącze do nagrywarki ... pójdzie ?
3. jeśli nie to została opcja trzecia: może poczekać do czerwca na model DMR EH 67 - ponoć ma wejście na karty SD. Tak sie składa, że mój laptop też :) No to z laptopa na kartę, a kartę do nagrywarki (!) Mam tylko wątpliwości czy nagrywarka odczyta z karty SD coś więcej niż zdjęcia (tj. czy odczyta avi i mp3) ?

Upppppsss, dużo tych wątpliwości :) Ale może ktoś bawił się PC-tem i nagrywarką i będzie mógł podzielić się doświadczeniami ... Może kombinuję niepotrzebnie, a jest o wiele prostrzy sposób ? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
Pozdrawiam
Gumpel
 

pablo44

New member
gumpel napisał:
Witam, jestem tu nowy i od razu z wątpliwościami :(......
Sam kombinuje jak by to ominąć ale chyba nie da rady , do tv podłączam pod gniazdo PC ale i tak nagrywarka tego nie widzi, a gniazdo HDMI w nagrywarce to tylko wyjscie.
 

Maciusss

New member
Kiedyś też w podobny sposób kombinowałem.

Podłączyłem kompa przez FireWire do nagrywarki DMR-EH58 no i niestety urządzenia się nie widzą.

Można jeszcze spróbować kablem USB o dwóch końcówkach męskich. Ja osobiście takiego przewodu nie posiadam, więc wypada liczyć na uprzejmość innych.
 
Do góry