Współpraca F8000 z modułem nCl+

Tango13

New member
Mam prośbę do użytkowników o podzielenie się wrażeniami z użytkowania. Jak telewizor radzi sobie we współpracy z tym modułem. Wcześniej znalazłem zapytania kolegów dotyczące tego samego, ale nikt nie odpowiedział. Jak wygląda czas przełączenia kanałów, możliwość oglądania i nagrywania, a także wszystko inne co zachwyca lub nurtuje. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
 

prezy

New member
Bez reklam
Ogólnie sprawa wygląda tak, ani producent Tv ani operator nie bierze odpowiedzialności z działanie urządzeń. Są użytkownicy bardzo zadowoleni i są tacy którym coś nie pasuje (czasem wolne przełączanie, brak aktualizacji, problemy z odbiorem niektórych kanałów - wybrane transportery, częstotliwości)
Ogólnie hasło reklamowe mówi "jeden pilot" ale co z tego jak masz przecież pilota uniwersalnego i pięknie współpracuje z dekoderem.
Brak dekodera - to jest argument, ale z drugiej strony jak za moduł masz zapłacić 199 PLN (1 rok gwarancji) a dekoder z 1 zł (z pełną gwarancją nie zależnie od ilości podpisanych kolejnych umów) to kiedy to się zwróci?
Podsumowująć - jak masz ciekawą ofertę z modułem to warto spróbować.
Śledząc temat współpracy modułu z F8000 nie spotkałem się z bardzo negatywnymi opiniami.
Trzeba sobie zadać pytanie: Czy gra jest warta świeczki?
Pozostaje jeszcze temat jakości obrazu DVB-S konta dekoder zew.
 

Tango13

New member
Dzięki prezy za odzew. Właśnie kwestia ekonomiczna boli mnie najbardziej. Ogólnie brak jakichkolwiek opinii w sieci i ciężko zadecydować. Z jednej strony koszt montażu anteny+antena z konwerterem+moduł= brak dodatkowego pudła w domu+ jeden pilot+możliwość poukładania kanałów względem własnych preferencji; z drugiej strony no właśnie= pudło+drugi pilot+kanały preset no i kabel w domu( do anteny sat wkułem w ścianę).
W ogóle nie rozważałem kwestii jakości odbioru tuner w tv kontra tuner zewnętrzny- a jak to wygląda, jakieś znaczące różnice? Na korzyść czego?
Jeszcze kwestia anteny w czasie wietrznej pogody- spotkałem się ze sytuacją, że w czasie dużego wiatru i ruchach anteny zrywało sygnał. Jak to jest w praktyce jak wieje?
pozdrawiam
 

pintr

New member
Co do tego sortowania kanałów ,to nie jest tak pięknie ,ja po kilku próbach ich posortowania ,dałem sobie spokój i wróciłem do używania dekodera ( co prawda mam CP ,ale w NC+ będziesz miał takie same problemy z ich posortowaniem)
 

Piwek80

Member
Nie wiem czy jest jakaś różnica w sortowaniu kanałów sat i kablowych ale u mnie w UPC nie miałem z tym problemów.
 

pintr

New member
W UPC może i tak ,bo tam kanałów masz (powiedzmy 60,nie mam upc to nie wiem) a w sat. jak ci wyświetli wszystkie kanały jakie znalazł to masz ich ponad 2000 ....więc teraz posiedź sobie ,znajdź kanały które ( w tym przypadku będą od NC+, gdyż większość kanałów jest zdublowana ) ułuż z nich listę ulubionych ,a później jeszcze spróbuj je poukładać według własnej numeracji...mi sie nie udało i dlatego wróciłem do zwykłego dekodera
 

Tango13

New member
Oj joj joj, co wy Panowie piszecie?! Piszecie, że nie można poukładać kanałów-względnie jest to bardzo trudne. No to troszeczkę jestem rozczarowany. Plusowałem to jako korzyść, a to klapa. Nie miałem ambicji układania wszystkich 2000 kanałów, ale tylko te mnie interesujące. Na innych postach koledzy wypowiadali się, że można to zrobić na komputerze i potem wgrać do tv.
 

Piwek80

Member
W UPC jest ponad 200 kanałów nie 60, znalezienie tych na których mi zależy i ułożenie tak jak chciałem trwało kilka minut. W sieci można znaleźć już listy kanałów już posegregowane. Ściągnij sobie jakąś listę i sam sprawdź jak Ci będzie szło segregowanie.
 

pintr

New member
Próbowałem wgrywać listy z internetu ,ale tv wyświetlał komunikat że lista jest niekompatybilna ( lub cos podobnego) musiałem zgrać całą listę (ponad 2000 kanałów) na pen-a a potem w programie który znalazłem ustawiać po swojemu.Niestety program który znalazłem na moim komputerze jakoś strasznie mulił i zajęło mi to ze 2 godz albo i dłużej to po 1 a po 2 tuner sat wyszukuje wszystkie kanały jakie są dostępne na satelicie więc i te niekodowane ,a jest ich ponad 2000 ( jeśli włączyłem skanowanie dokładne ,czy jakoś tak ) to znalazł mi ich ponad 4000 ,z czego polskie kanały były porozrzucane po różnych miejscach i zdublowane ,lub nawet było ich kilka ,np. 4 razy kanał tvp1 .Jak już mi sie udało i wgrałem listę kanałów do tv to okazało się ze nie jest ułożona tak ja ja ją ułożyłem .Dałem sobie spokój po 4 próbie ich posortowania z menu tv ....nie wiem jak ty ,ale ja nie znalazłem opcji żeby to zrobić szybko i bezboleśnie .
 

Piwek80

Member
Jest kilka rożnych programów do sortowania, ja ostatnio używałem tego, do którego link jest w FAQ serii F. Nie wiem jak by sobie poradził z tak długą listą plików ale przy mojej było ok.
 
Do góry