Wrażenia z użytkowania Pioneer SX5080D

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
na alegro jest juz za 11 508xd a jeszcze 4 m-ce temu startowali od 15-16 czyli ladnie idzie w dol... nie daj bog zeby szybko weszla 9 generacja bo nie bede chcial juz 8ej i nigdy nie kupie upragnionego tv :) mysle ze na euro2008 bedzie za 8ke 7ke moze (twoje niedoczekanie listek :) )
 

maniekk

New member
kiki napisał:
Pioneer nie należy do firm które szleją z cenami.
Nawet 9-ta generacja nie zmieni cen rynkowych.

Bez urazy Kiki ale muszę Ci chyba odświeżyć pamięć. :) Jeżeli jest prawdą to co powyżej napisałeś to dlaczego również Ty przy wchodzeniu na rynek nowych generacji Pioneera oferowałeś i sprzedawałeś poprzednią generację z tak dużymi zniżkami??
Do tego niejednokrotnie sam na tym forum pisałeś, że najlepszym momentem na tani zakup Pionka jest wchodzenie na rynek nowych modeli??
Już sobie przypomniałeś :) :) czy mam poszukać i zacytować kilka Twoich postów...

Pozdrawiam
Maniek
 

autorus

New member
Wiesz różanica między 60 hd full i hd ready jest znikoma, niestety. Mówimy o pionkach. Mam lg42px5r i jestem z niego zadowolony, oprócz niestety rozmiaru i nawala mi juz matryca (pisałem kiedys o tym).
Więc szukam czegoś co byłoby ciut leprze i na pewno wieksze 58-60".
I za sensowną cenę. I tu niestety pionek odpada. Nie kwestionuję ze jest dobry, tylko za drogi. Za drogi w porównaniu do tego co prezentuje. Oczywiście to jest moja subiektywna ocena i nikt nie musi się ze mną zgadzać.

Autorus



maniekk napisał:
Autors, co do tego full HD pozwolą sobie się z Tobą nie zgodzić, według mnie na dzień dzisiejszy nie ma potrzeby aby TV miał rozdzielczość 1920x1080. Ja sam po to by mieć full HD, już prawie zamówiłem Panasa PY700. Ostatecznie zrezygnowałem. Dlaczego?
1) Co by tu nie pisali różni HD-maniacy :) sygnał ten jest w Polsce ciągle bardzo słabo dostępny. Filmy są drogie (ale to akurat najmniejszy problem) i jest ich ciągle bardzo mało:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13547
Co do platform cyfrowych to ciągle mamy zaledwie kilka kanałów reklamowanych jako HD. Napisałem reklamowanych bo w najlepszym wypadku nadają sygnał 1080i; bardzo często 720p - więc po co Ci panel 1920x1080 jak i tak musisz upscalować. Już nie wspomnę o takich kwiatkach jak nadawane filmy z lat pięćdziesiątych w "HD" (????) czy transmisje w formacie 4:3 - przecież to kpina.
2) nawet jeśli jakimś cudem masz dostęp do bardzo dużej ilości sygnału 1080p lub conajmniej 1080i to i tak żeby zauważyć różnicę musisz siedzieć w bardzo bliskiej odległości od ekranu: przy 42 calach - mniej niż 1,5m; przy 50 calach mniej niż 1,8m. Pytanie czy z takiej odległości oglądasz TV
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16410

Natomiast zgodzę się z Tobą co do rozmiaru TV. Też bym chętnie kupił 60 cali ale tu ceny .....
 

maniekk

New member
Autorus no to pozostaje Ci jedynie TV z tzw tylną projekcją, tu stosunek rozmiar/cena jest najkorzystniejszy.
A jak chcesz koniecznie plazmę to będziesz zmuszony poszukać czegoś wśród "wytworów koreańskiej myśli technicznej" ;) z pewną świadomością konsekwencji takiego kroku
 

autorus

New member
Osobiście nie mam nic przeciwko koreańczykom, mam ich lodóweczkę (taki totalny bajer w dosłownym tego słowa znaczeniu) więc chyba masz rację. Tylna projekcja odpada bo sprzęt musi wisieć. Pozatym jakoś nie mogę się do tego typu przekonać.

AUtorus
 
Do góry