wrażenia z odsłuchu jamos606 i jbl es80

koper711

Member
Witam, pojechałem odsłuchać chcąc porównać ampli harmana 147 do onkyo tx-sr 505 i denona 1508. Zastanawiałem się czy Harman zagra równie głośno jak pozostałe. Okazało się, że zagrał tak głośno, że 2 pozostałych już nie porównywałem. Po mocnym pogłośnieniu sprzedawca przybiegł do pokoju i powiedział aby przyciszyć bo można spalić głośniki ( chyba chodziło o niskotonowe) i aby nie zbliżać się do 0 db na skali ( skala kończy się na +15db). Stwierdziłem, że potrzebowałbym w takim razie jakieś mocniejsze kolumny od Jamo s606 np. QQ 700 a on na to, że nie patrzy się na moc w watach tylko na sprawność:confused: NIe chciałem się sprzeczać ale przecież sprawność wszystkie kolumny mają podobną w granicach 89-91db. Podłączył mi JBL ES80 ale znowu nie powaliły mnie głośnością ( bałem się już za bardzo pogłaśniać). W obu przypadkach były to tylko 2 fronty. I teraz pytanie czy jakieś inne zagrają głośniej,( np. QQ 700) czy można wogóle słuchać na full. I czy jak jest podłączone 5 głośników to robi dużą różnicę bo jak słuchałem w RTV Euro AGD zestawu Onkyo 505 z MAudio wszystkie 5 to byłem zadowolony z głośności ( czyżby te 3 dodatkowe robiły taką różnicę- wszystkie stały obok siebie na półce a ja przed nią ok. 0,5 metra - może dlatego?)
 

_Sebek_

New member
Moim skromnym zdaniem: jesli zależy ci tylko na głośności to proponuję zrobić trochę więcej miejsca w pokoju i kupić jakieś estradowe tuby JBL.

A tak na poważnie: sprzedawca miał rację - odczuwanie głośności grania kolumny uzależnione jest przede wszystkim od jej sprawności. Im większa wartość podawana w dB tym można spodziewać się głośniejszego dźwięku. Oczywiście sprawność prądowa wzmacniacza też ma kolosalne znaczenie.
 

RobertG

New member
Wydaje mi sie,ze to jest złudne i zalezne od źródła i jego skonfigurowania. mam Onkyo 705 + Dali i w kazde ze źródeł ma inna głośność. Np tunera na 0 niezniosłbym ani chwili bo wywaliłoby mi uszy futrem na wierzch. Natomaist sygnał z DVD słucham na -20. I tak naprawdę w łikend musze pogrzebac w konfiguracji aby wyrównać wszystkie poziomy dżwieku (pytanie, czy nie pogorszy to parametrów?)
 

koper711

Member
_Sebek_ napisał:
Moim skromnym zdaniem: jesli zależy ci tylko na głośności to proponuję zrobić trochę więcej miejsca w pokoju i kupić jakieś estradowe tuby JBL.

Ale mnie nie chodzi o głośność jak na estradzie tylko wydawało mi się, że ten zestaw w Euro RTV grał głośniej i czy mogła głośność różnić się w zależności od ustawień parametrów. Na odsłuchu było na stereo a w Euro RTV chyba coś w stylu Dts Neo 6 (nawet mp3 fajnie grało). I czy są kolumny których można słuchać na górnej granicy głośności w końcu ten harman 147 to najniższy model.
 

koper711

Member
źle mnie rozumiecie , chodzi mi o to, że jak słuchałem onkyo 505 z QQ500 lub z MAudio w Marketach (głośniki stały wszystkie razem na półce ok. 0,5 metra przedemną to wydawało mi się, że "grzmią" już przy 70 -80 % głośności) I nie wiem czy te kolumny grają głośniej od jamo 606, czy onkyo 505 od harmana 147 czy to różnica pomiędzy trybem stereo a 5.0. No może teraz jasniej się wyraziłem. Wogóle sprzet postaanowiłem kupić po tym jak czekając na żonę chodziłem po RTV Euro i sprzedawca puścił mi onkyo 505 z Maudio poprostu zwaliło mnie z nóg. A co sadzicie o kolumnach MAudio?
 

lech64

New member
Witam!
Niedawno okazyjnie kupiłem Onkyo 605+dvd405 z M-Audio HRS-60 piano black. Grają nieźle ale czuję trochę niedosyt w basie, więc zastanawiam się nad wyborem suba.
 

Makabra

New member
Nie wiem czy nie wprowadze tylko haosu do watku ale ja mam onkyo 504 i jamo s708 ktore maja 92dB i jak dla mine gra to bardzo dobrze w stereo bez suba. Tylko po co sobie psuc sluch podkrecajac na maksimum ? 1/4 glosnosci zupelnie wystarcza
 
Ostatnia edycja:
Do góry