Wrażenia wizualne po pierwszym meczu

jax

New member
Mam LG 42PC1R i jestem niemiłosiernie zadowolony z jakości przekazu obrazu na TVP1. :eek:k:
Obraz ostry, wyraźny, kolorystyka łagodna, tak jak powinno być. Szczerze pisząc, nie widziałem takiego obrazu na żadnym wcześniej oglądanym meczu.

Odbiór na kablówce Aster, przez dekoder cyfrowy. Odległość oglądania to około 3,5m.

Napiszcie jak to u was wygląda.
 
H

HD FAN

Guest
no ciekawy jestem czy to tak super wyglonda na tym Tv zrub fotki z drugiego meczu jestem ciekaw jak to wyglonda u ciebie
 

kojot

New member
WITAM
ja mam kablowke upc a moj tv to panasonic pv60 obraz bardzo dobry ale to nie zasloga tvp tylko nadwacy w niemczech obraz taki sam jak na polsacie sport extra jak program nadawany jest dobrze to nawet na tvp jest niezly obraz, moze niech sie wypowie ktos kto ma HD juz w domu i napisze jak to wyglada moze jakies fotki
pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
Pierwsze wrażenia po obejrzeniu dwóch meczów są nastepujące:

Polskim kanałom DVB brakuje wiele by spełnić przynajmniej podstawowe wymagania dobrej jakości obraz no i dźwięku. Jak porównałem to co leciało z ZDF i TVP (C+) to mnie lekko zablokowało. Obraz niemiecki był pełny i kolorów i widać było cały obraz. Nie wiem czy zauważyliscie, ale na meczu Niemcy-Kostaryka TVP obcięło obraz (nie było widać wyniku meczu i czasu trwania) z 16/9 do 4/3. To jest normalnie skandal!!!. To samo na analogowym z naziemnej. Brak słów. Powinienen zażądać zwrotu 1/3 abonamentu za niewykorzystanie pełnej jakości obrazu. :x
W meczu Polska-Ekwador (wynik pomijam bo brak mi słów, normalnie aż mam czerwone gałki oczu z wściekłosci!!!) obraz był juz dopasowany do 4/3 czyli, że dostali sygnał z innego źródła niż pierwszy mecz.
Nie wiem jak wyglądała jakość w Polsacie, ale jeśli tak jak w TVP to współczuję wydanych pienędzy na abo.
Dla mnie mój telewizor spełnił wymagania, jednak musiało być podlączone dobre źródło. Takim źródłem była niemiecka ZDF, która stanęła na wysokości zadania i podała sygnał taki jakim być powinien.
 

GKM

New member
dnc napisał:
Pierwsze wrażenia po obejrzeniu dwóch meczów są nastepujące:

Polskim kanałom DVB brakuje wiele by spełnić przynajmniej podstawowe wymagania dobrej jakości obraz no i dźwięku. Jak porównałem to co leciało z ZDF i TVP (C+) to mnie lekko zablokowało. Obraz niemiecki był pełny i kolorów i widać było cały obraz. Nie wiem czy zauważyliscie, ale na meczu Niemcy-Kostaryka TVP obcięło obraz (nie było widać wyniku meczu i czasu trwania) z 16/9 do 4/3. To jest normalnie skandal!!!. To samo na analogowym z naziemnej. Brak słów.

Całe szczęście,że nie Porównałeś tego do przekazu HDTV Sport z pakietu Pre***re.
apopleksja "murowana". :)
 

JAREK

New member
Wrażenia po meczu

Mecz Polska-Ekwador oglądałem z TVP i myślałem, że w moim odbiorniku popsuł się dźwięk (źródło C+) - po prostu nie słyszałem hymnu !!!! tylko jakieś mamrotanie. Przełączyłem na jakiś Nimiecki kanał ( nie pamiętam już jaki ) i w końcu tam okazało się, że to jednak Mazurek Dąbrowskiego , a nie hymn Zimbabwe śpiewany przez stado małp.
Natomiast po zakończeniu meczu nie mogłem nawet rozmawiać z rodziną (żona i córka), bo coś mi gardło ściskało. Rodzina na szczęście niczego nie komentowała i szybko, albo jeszcze szybciej poszła spać. Wyszedłem na balkon gdzie słychać było czasami łzawe , a czasami gromkie okrzyki cyt."Janas ty stara k..wo", na przemian z cyt."Janas ty h..ju". Pomimo, że jestem już poważnym i kulturalnym człowiekiem w duchu przyłączyłem do tych krytyków sportowych. Na drugim balkonie sąsiad ( 2 m wzrostu i 150 kg żywej wagi) płakał jak dziecko. W tym stanie nie pytałem się go jaki miał obraz na Sharpie 45''.
Pozdrawiam wszystkich.
 

gregorsky

New member
Wrażenia po meczu

Przekaz TVP mógł być nawet znośny ale to tylko 4/3. Oczywiście mecze
oglądałem i będę oglądał na ZDF. Większe pole widzenia w 16/9 robi wra-
żenie a sam sygnał nieporównywalnie lepszy niż TVP. No i jeszcze AC3
(3,2,1). Centralny głośnik wyciszyłem a komentarz włączyłem sobie z pol-
skiego radia 1. No cóż, nie można liczyć ani na polską telewizję ani na pol-
ską drużynę - szkoda.
 

ArtyG

New member
Murawa boiska

Witam wszystkich,
Od miesiąca mam plazmę Panasonic TH-37Pa50. Sygnał TV mam z kablowki Aster. Dręczy mnie pytanie czy rozmywanie się ostrości, szczegółów murawy boiska podczas ruchu kamery to cecha plazmy czy kompresji sygnału gdzieś po drodze z kamery do TV? Tylko kamera sie zatrzyma i już pojawiają się szczegóły trawy:). Czy Wy też tak macie?
Pozdrawiam
Artur
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Na razie krótko i na gorąco: HD Sport oglądany na LG 50py2r z Humaxa 2000. Coś niewyobrażalnie pięknego! Krzyształ pod każdym względem! Takiż dźwięk.
Pzdr
 
Do góry