Wojna polsko ruska

Status
Zamknięty.

dnc

Moderator
VIP
wojnaposlkoruska 020.jpg


Platforma multimedialna klasy PC:
CPU: AMD Athlon 64 X2 5200
RAM: 4GB
GPU: Asus 9600GSO (DVI-HDMI HDCP)
Napęd BD: LiteOn DH-4O1S
System: Windows XP SP3
Program odtwarzający: Cyberlink Power DVD 9
DSP: Yamaha RX-V650 (SPDIF)
TV: Panasonic 42PV60 (włączony tryb kinowy)

Film
Video: MPEG4 AVC HD 1080i50,
Audio: DTSHDM 5.1 PL, DD 5.1. PL, PCM 5.1.
Napisy: -
Menu filmu: PL.

Materiały dodatkowe
Video: MPEG4 AVC HD 1080i, MPEG 2 SD
Audio: PCM 2.0, PCM 5.1
Napisy: -

Czas trwania: 110 min.
Format obraz: 2.35:1

Zawartość opakowania: płyta BD,
Zawartość płyty: film właściwy (HD), trailery (HD), produkcja filmu oraz spotkanie z widzami po premierze (SD, HD)
Produkcja: Film Media S.A., PISF 2009.

Płyta dostarczona dzięki uprzejmości sklepu



Recenzja:
Silny jest może nie za wysokim kolesiem, ale ma wrodzone poczucie własnej wartości. Wie, że jego dziewczyna go zdradza, choć nie ma na to dowodów. Jego jedyną ucieczka są narkotyki. Jedna mała działka, a tyle radości. Radości? A gdzie tam. Same nieszczęścia. Jak nie młoda fanka gothic, która jest tak zakręcona, że potrafi tańczyć w koło i wymiotować po pokoju. To znów kumple, którzy denerwują swoim zachowaniem. Poszukiwanie sensu życia, zwłaszcza w takim stanie to bardzo trudna, kłopotliwa, ale i niebezpieczna sprawa. Nigdy nie wiesz, co się może zdarzyć. Czy nie pojawią się kłopoty, o których nie masz pojęcia. Jest ciężko? A jakże. Ale to wcale nie oznacza, że beznadziejnie. Silny, jak sama ksywa mówi, da radę. Nawet na totalnych haju. Nawet wtedy, gdy rzeczywistość miesza się z fikcją. Nawet gdy przeciwności losu co chwilę podkładają nogę.
Aby opisać ten film trzeba być bowiem tak samo zakręconym jak jego autorka no i główni bohaterowie. Dlatego nie napiszę nic więcej o jego fabule.

Podsumowanie

Jestem pod wrażeniem dobrej roboty, jaką wykonali producenci filmu. Dzieło jest dopracowane, efekty kaskaderskie na dobrym poziomie. Atmosfera filmu udziela. Choć nigdy nie brałem narkotyków, po tym filmie wiem, czego mogę się spodziewać.
Zawartość wydania jest bardzo dobra. Prócz filmu otrzymujemy dodatki w postaci rozmowy z aktorami odtwarzającymi główne postacie filmu, a także prawie 50 minutowy panel dyskusyjny pomiędzy widzami i producentami filmu, która odbyła się tuż po premierze. Panel prowadziła Grażyna Torbicka, która nagle w połowie jego trwania znika.
Sam film ma bardzo dobrą jakość, choć zastosowanie formatu 1080i może wydawać się niepotrzebną oszczędnością.
Za to bardzo starannie potraktowano sferę podkładu dźwiękowego. Niby film ten nie należy do gatunku karabinu i morza krwi, ale tutaj sceny dynamiczne są mocno rozciągnięte w przestrzeni dźwiękowej. Słychać, ze pracują nie tylko przednie, ale i tylne głośniki. To może się podobać.
Jestem bardzo zadowolony, że podjęto udaną próbę dopasowania jakości materiału zapisanego na płycie z tym co można zobaczyć w produkcjach zagranicznych. Nie tylko jakością obrazu i dźwięku, ale i jakością dodatków. Niby nic, ale w porównaniu z kilkoma innymi filmami polskimi i zagranicznymi wydanymi w Polsce przez rodzimych dystrybutorów, ten jest naprawdę bardzo profesjonalny.
I taka mała uwaga na koniec a propos dodatków. Nie znam głównej inicjatorki wojny czyli Doroty Masłowskiej, ale miałem takie wrażenie, że nie jest ona trzeźwa. Może to złudzenie, ale rozmowa z nią się nie kleiła. Odpowiedzi były jakieś takie dziwne, mało czytelne. Może ona ma taki styl mówienia? No cóż. Nie każdy może być gadatliwy jak Kuba Wojewódzki i mówić pięknie po polsku jak prof. Bralczyk. Ale film na podstawie książki się jej udał (zresztą sama w nim zagrała jedną z kluczowych ról).

Moja ocena:
Ogólna wydania: 8/10
Jakość obrazu: 8/10
Jakość dźwięku: 8/10

Wzorzec ocen (oceny końcowe nie sumują się, ani nie jest to średnia):
10 – perfekcyjny
9 – idealny
8-7 – bardzo dobry
6-5 – dobry
4-3 – dostateczny
2-1 – poprawny
0 – tragedia

wojnaposlkoruska 021.jpg


wojnaposlkoruska 002.jpg


wojnaposlkoruska 012.jpg


wojnaposlkoruska 013.jpg


wojnaposlkoruska 014.jpg


wojnaposlkoruska 017.jpg
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry