Własnoręcznie przerobiony model jako prezent .

Lukasz2525

New member
Witam , chciałbym podzielić się z wami zdjęciami modelu auta , który zrobiłem zeszłej jesieni dla pewnej dziewczyny . Model oczywiście miał być idealnym odwzorowaniem samochodu osoby obdarowywanej ;-)

Zakupiłem więc model , identyczną wersję ( pełne zdjęcie otwiera się oczywiście po otworzeniu linku w nowej karcie ) :








Niestety dotarł w kawałeczkach , zamówiłem więc porządne i sprawdzone Bburago , nowszy model po lifcie , za to na pewno lepiej wykonany i z gotową podstawką , którą do tamtego musiałbym dorobić :











Oczywiście ciągle ociągałem się z zabraniem się za niego , więc na dłuższą chwilę trafił na komodę wraz z innymi :





W końcu zabrałem się chociaż za rozebranie go i zakup farby :









Po czym ponownie wrócił na dłuższą chwilę , a ja w międzyczasie przygotowałem sobie resztę materiałów i narzędzi :










No i można było wziąć się za malowanie :









Autko schnie , a ja w tak zwanym międzyczasie przygotowałem sobie płyty do skręcenia skrzyneczki na niego :















Pasowało co do milimetra . Następnie warstwa bezbarwnego połysku dla nadania autku dodatkowego blasku i ochrony :








Następnie kolejne zakupy w sklepie elektronicznym oraz mniejsza wersja modelu :





Model pomalowany i wyschnięty :





Montaż przełącznika :









Sklejenie i zlutowanie baterii :





Montaż plastikowych elementów , pomalowanie silnika , oderwanie starych tablic :











No i teraz moje ulubione - montaż ledów :

































Podłączenie do baterii :









Efekt prawie końcowy , światłami mógłby zawstydzić niejedną tanią latarkę :











Przymiarki do skrzyneczki :



















Ostatni szczegół - wydrukowanie tablic , efekt końcowy rewelacyjny :


























Następnie trafił do skrzyneczki i pojechał . Musiałem dołączyć te zdjęcia , ponieważ model wyglądał jak ze sklepu .









Sorry że tyle zdjęć , potrzebowałem się podzielić :cool:





 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Pogratulować. Piękna robota. Sam trochę „modeluję” i wiem, ile to kosztuje - czasu i wysiłku.
Pozdrawiam. :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Super koleżko !!! Ale na końcu się spodziewałem się zdania że dziewczyna kopła vie w dupe :p i jej nie dałeś hehe
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To w czasie przeszłym, ale dzięki za propozycję :)
Swoją przygodę z modelarstwem zacząłem w czwartej klasie podstawówki (jakieś tam RWD ze Składnicy Harcerskiej :D a skończyłem idąc na studia, a więc trochę to trwało. Nie wykluczam, że kiedyś sonie coś kupię by przypomnieć sobie tamte czasy ;)
 

Brutus

New member
Ja siedzę ( siedziałem ) w takich tematach ;)
 

Attachments

  • S5002153.JPG
    S5002153.JPG
    96,5 KB · Wyś: 97
  • S5002220.jpg
    S5002220.jpg
    48,7 KB · Wyś: 25

SebaK1205

New member
Bez reklam
Piękna robota. Dużo pracy włożone. Gratulacje.
Od czasu do czasu również bawię się w modelarstwo ale mój Bismarck kartonowy już trochę stoi schowany, a prace mozolnie sie posuwają do przodu.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U mnie było wyłącznie lotnictwo, raczej to nowoczesne, obu mocarstw :), wszystko w 1:48, czasem z makietą fragmentu lotniska, np. Mi-24 Gun Ship, Bell UH-1 Huey Hog, F-4 Phantom, F-14 Tom Cat, F-15 Eagle, F-117 Nighthawk, MiG-29, Su-25, A10 Thunderbolt. To tylko przykłady - laureaci różnych wystaw, ale gablota pękała od innych modeli :)

Lubiłem tez modele z kartonu. One zazwyczaj były większe i wymagały więcej pracy
 

Caparzo

New member
Bez reklam
U mnie było wyłącznie lotnictwo, raczej to nowoczesne, obu mocarstw :), wszystko w 1:48, czasem z makietą fragmentu lotniska, np. Mi-24 Gun Ship, Bell UH-1 Huey Hog, F-4 Phantom, F-14 Tom Cat, F-15 Eagle, F-117 Nighthawk, MiG-29, Su-25, A10 Thunderbolt. To tylko przykłady - laureaci różnych wystaw, ale gablota pękała od innych modeli :)

Lubiłem tez modele z kartonu. One zazwyczaj były większe i wymagały więcej pracy

ja sie plastikiem nie bawiłem, bo był nudny ;) zresztą malowanie trzeba było lubić :)

może masz jakieś foto ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Właśnie cała sztuka była w malowaniu. Jak chciało się wyróżnić to malowało się nawet skale na licznikach w kabinie szpilką, kupowało się jedną farbkę do pomalowania kilku "śrubek" w silniku, itp. :)
Foto nie mam, gdy wyprowadzałem się to podjąłem decyzję, że nie zabieram już tego ze sobą :(
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Dobra dobra, znaczy pantoflarze pozostawiają przeważnie swoją pasje w domach u rodziców :p
Jak moja powiedziała że zabiore figurki to ona nie będzie mieszkać z potworami pod jednym dachem. I co??
Zaprzyjaźniła się z fredym krugerem i pinheadem :D bo nie miała wyjścia ;)
 

Brutus

New member
Dzięki za miłe słowa;) mam jeszcze star wars modele a pancerkę sprzedałem bo dzieciarnia mi grzebała, a średnio jeden model wychodził 500 zł miałem ich trochę ;) jak znajdę gdzieś fotki to wstawię.
 

Brutus

New member
Ładnie ;) ja miałem podobne podstawki tylko przystosowałem je do akwariów małych, kurz mnie dobijał niszczył całą pracę ;)

A taka pani, śniegu nie ma, ale zima jak co, jeszcze jest ;)
 

Attachments

  • 20160209_212307.jpg
    20160209_212307.jpg
    30,1 KB · Wyś: 22
  • 20160209_212336.jpg
    20160209_212336.jpg
    31,5 KB · Wyś: 11
  • 20160209_212427 (1).jpg
    20160209_212427 (1).jpg
    30,4 KB · Wyś: 10

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
RealDoll to nie jest, ale podoba mi się. Mam coś podobnego ;)
Generalnie temat jest bardzo ok :D
 
Do góry