Właśnie rozpakowałem 609 i nie ma dźwięku

nielot

Member
Właśnie rozpakowałem 609 i nie ma dźwięku [rozwiązany] + kilka pytań

Albo jestem ograniczony albo coś jest nie teges albo coś przegapiłem albo o czymś nie wiem. Wybierzcie sami :)

Właśnie rozpakowałem 609, podłączyłem okablowanie, odpalam i cisza..... Nawet szumu w kolumnach brak. Ampli jest podpięty optykiem pod kompa i zacząłem myśleć że może coś z podłączeniem nie halo ale nawet radio po wpięciu antenki nie działa. Tzn radio działa ale ampli nie wydaje z siebie żadnego dźwięku - zupełnie jakby go nie było.

Pomóżcie stwierdzić w którym miejscu powinno się okazać że to moja wina ? Wolę nie myśleć że to wina ampli....
 
Ostatnia edycja:

nielot

Member
Kalibracji nie robiłem. Ustawiłem na szybko manualnie i teraz aktualizuję soft. Ale lekko panikuję.....


Edit 20 min później
Chciałem podstawową kalibrację zrobić i lipa..... Od 10 minut na wyświetlaczy jest Wait i mruga Audyssey. Poza tym zupełnie nic się nie dzieje i ampli nie reaguje na nic z pilota
 
Ostatnia edycja:

Radoslav

New member
A kolumny na pewno pod dobre wyjścia podpiąłeś? ;) Bo trochę dziwnie to wygląda. A jak rozkręcisz głośność na max to słychać jakiś szum czy też cisza?
 

nielot

Member
Nic, cisza kompletna. Na wyświetlaczu nie pokazuje w ogóle kolumn (choć nie wiem czy powinien). Z radia dzwięku nie ma, z USB też, z radia przez net też nic. Nawet nie szumi.... Jakby go w ogóle nie było. No poza tym że ciepły jest i wyświetlacz działa.

Głośniki... chyba ciężko coś skopać podpinając 5 głośników i mając czarne i czerwone do wyboru.....

Z 506 wszystko działa a z 609 nic :( Dramat. Od Blackninja do mnie do Londynu jechał po to żeby mnie załamać od wejścia..... :(
 

Radoslav

New member
Coś jest na rzeczy skoro nie ma sygnału na kolumnach, a do tego autokalibracja się "wiesza" nie mogąc zapewne wyemitować żadnego dźwięku kontrolnego. Jeśli jesteś pewien wszystkich połączeń na wyjściu, i sprawności kolumn to istotnie może być problem w samym ampli.

PS: Zastanawiam się jeszcze nad jakimś ustawieniem w setup'ie, które trza by przestawić, ale na razie nie przychodzi mi nic do głowy. Może sprawdź w instrukcji pod jakimś hasłem "brak dźwięku"
 

nielot

Member
Mam 5 kolumn - sub fronty i tylne. Sub wpięty w gniazdo suba, fronty we fronty, tył w tył. Gapię się to i nie wiem co mogłoby być nie tak. Żadna z kolumn nie reaguje. Jeden tył podpiąłem właśnie do 506 i wsio działa.





EDIT

RESET do fabrycznych pomógł. ufffff
 
Ostatnia edycja:

Radoslav

New member
Eeee...to już jest na pewno do przestawienia w opcjach (setup albo same tryby odtwarzania w menu audio) Ważne że jest postęp i sukces ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

nielot

Member
Dzięki za wsparcie :)

Powoli to rozgryzę.

Mam tylko pytanie - nie mam TV więc ampli jest podpięty optykiem pod PeCeta. Mam też xboxa i są ze sobą spięte przez taki rozdzielacz HDMI. Drażni mnie to że jeśli włączam ampli to rozdzielacz przełącza od razu sygnał na ampli i muszę wcisnąć na nim guziczek żeby się z powrotem na PeCeta przełączyć. I teraz czy jeśli podepnę PeCeta pod 609 po HDMI i ustawię je na Pass Through , a 609 też po HDMI pod monitor to czy będzie obraz z PeCeta na monitorze bez włączania ampli i czy nie będzie się przestawiał na ampli przy włączeniu 609?
Druga kwestia to czy przy takim podłączeniu xbox podpięty pod 609 po HDMI zostawi dzwięk w ampli a dalej do monitora pójdzie wizja ?

JAk coś niejasno opisałem to powiedzcie - poprawię się


Zauważyłem też że przy zgłaśnianiu i ściszaniu słychać trzaski w głośnikach :( Buba
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Działa już ale teraz setup :) Na razie coś nie mogę przełączyć go na stereop jeśli dzwięk idzie z kompa. Tylko All Chanell jest :(

na amplitunerze albo pilocie ponaciskaj kilka razy w listening mode np music aż do uzyskania stereo
jest tam kilka trybów słuchania

to ze trzeszczy przy podgłaśnianiu to ja też zauważyłem ale u mnie prawie jest to niesłyszalne

w setup możesz też przypisać dla każdego z wejść w jakim trybie ma zagrać po włączeniu ( oczywiście można to też zmieniać jak masz potrzebę )
 

nielot

Member
Nocka w pracy wiec bede instrukcje walkowal :). Podpowiecie cos z tym podlaczeniem o ktore pytalem wyzej? Nie chcialbym kupowac nowych kabli (te co mam sa za krotkie do takich podlaczen) jesli to nie zadziala
 

Radoslav

New member
I teraz czy jeśli podepnę PeCeta pod 609 po HDMI i ustawię je na Pass Through , a 609 też po HDMI pod monitor to czy będzie obraz z PeCeta na monitorze bez włączania ampli i czy nie będzie się przestawiał na ampli przy włączeniu 609?
Druga kwestia to czy przy takim podłączeniu xbox podpięty pod 609 po HDMI zostawi dzwięk w ampli a dalej do monitora pójdzie wizja ?

Co do twojej propozycji połączenia PC/XBOX=HDMI=>Amplituner=HDMI=>Monitor - to tak będzie działać jak myślisz. Tylko najlepiej byłoby zastosować jednak dla każdego z urządzeń (PC i XBOX) osobny kabel HDMI. Jedno podłączasz pod wejścia IN PC a drugie pod IN GAME, a trzeci z OUT TV do TV.

PS: Chociaż nie bardzo wiem co rozumiesz przez "ampli" vs "609"? Bo dla mnie to ampli-tuner to samo co (domyślam się) w skrócie 609 ;). Myślę że problem z "przestawianiem się" może wynikać z tego że masz podłączone właśnie przez rozdzielacz.
 

nielot

Member
Tak, to ampli i 609 to juz skrot. Takze dobrze zrozumiales. :)

Rozumiem zatem ze przy podlaczeniu
PC po HDMI do HDMI PC IN w 609 (wizja)
PC po optyku do 609 (fonia)
XBOX po HDMI do HDMI GAME IN (wizja i fonia)
609 do monitora HDMI Out

Monitor wyswietli obraz z konsoli dopiero kiedy w 609 wybiore GAME jak zrodlo? I rozumiem ze bede mogl też korzystac z PeCeta bez koniecznosci wlaczania 609, tak?
Czy aby to zadzialalo musze ustawic w 609 HDMI PC IN jako pass through? (Nie pamietam dokladnie czy sie tak da ale tak na logike biore)
 

Radoslav

New member
- Monitor wyswietli obraz z konsoli dopiero kiedy w 609 wybiore GAME jak zrodlo? - Tak i analogicznie jak przełączysz na PC będzie obraz z kompa.
- I rozumiem ze bede mogl też korzystac z PeCeta bez koniecznosci wlaczania 609, tak? - Tak, chociaż u mnie w Onkyo 608 jest tak, że żeby zadziało pass through to muszę najpierw włączyć ampli, a następnie wyłączyć żeby niejako "odebrał" dźwięk np. z dekodera sat a następnie puścił go na głośniki w TV już przy wyłączonym amplitunerze.
- Czy aby to zadzialalo musze ustawic w 609 HDMI PC IN jako pass through? (Nie pamietam dokladnie czy sie tak da ale tak na logike biore) - Z tego co kojarzę to pass through jest jakby ogólnie na wszystkie źródła podłączone do ampli
 

nielot

Member
Tak, chociaż u mnie w Onkyo 608 jest tak, że żeby zadziało pass through to muszę najpierw włączyć ampli, a następnie wyłączyć żeby niejako "odebrał" dźwięk np. z dekodera sat a następnie puścił go na głośniki w TV już przy wyłączonym amplitunerze.

Tak więc 609 musi być włączony żeby obraz z PC był na monitorze. Wyłączam 609 obraz znika. Zostanę przy switchu.
 

nielot

Member
Ano... :) Powiem że normalnie nie wpadłbym na to żeby zrobić reset. Ale panika i brak pomysłów spowodowały że "tonący brzytwy się chwyta" :)

A jak już ruszył i zrobiłem kalibrację i trochę setup poznałem to ..... w porównaniu do 506 nie ma porównania. Celestiony zaczynają pokazywać co potrafią. Dużo czystsza góra, schodzący niżej bas. W KD też jest duuuużo lepiej. Odpaliłem Transformery w zwykłym DTSie i żonie oczy na wierzch wyszły :) Teraz pora na zabawę z HD audio. W końcu trzeba dekodery wykorzystać.

Podsumowując - byc bardzo zadowolony. Nie słuchałem 509 ale zakładam że forumowicze którzy zamówili mnie na 609 mieli rację
 
Do góry