Własne Media Center

Brylant

New member
Witam
Mam zamiar złożyć komputer, który będzie słuzył jako odtwarzacz DVD(w tym HD) i konsola do gier. Sprzęt który ma znim współpracować to telewizor LCD 26cali SAMSUNG HD ready / monitor 17 LG, głośniki LOGITECH Z-5400. Mój obecny zestaw to Athlon 2000XP, 512MB DDR, Geforce 2MX 64mb.

Domyślam sie, że odpalanie najnowszych tytułów na duzym ekranie, nie bedzie komfortowe, ale nie jest to priorytet. Głównie chodzi mi o funkcje odtwarzacza DVD z podlaczeniem TV przez HDMI/DVI i dzwięk SPDIF.

W związku z czym mam kilka pytań:

1. Jaka karta dzwiękowa będzie w stanie przesyłać dzwięk cyfrowo i dekodowac sciezke w DTS. Czy karta z serii Creative Xtreme Music wystarczy?

2. Na karte graficzną chce przeznaczyc ok 600zł, najlepiej ze wspomaganiem HD. Oczywiście na PCI E.

3. Nie wiem tez na jaki procesor sie zdecydować, czyli który wychodzi najekonomiczniej.

Prosiłbym o jakies propozycje

Pozdr
 

darioosz

Klub HDTV.com.pl
vip
Witaj, postaram ci się odpowiedzieć na kilka pytań gdyż sam niedawno modernizowałęm sprzęt w związku z odtwarzaniem filmów HD.

1. Jeżeli chodzi o karte dźwiękową ja wybrałem Audiotrak Prodigy 7.1 Hi-Fi (jest w podobnej cenie co ten Creative), a wybrałem ją ze względu na to że przeczytalem wiele pozytywnych opinii na temat jej odtwarzania dźwięku filmowego, mam ją podłączoną poprzez kabel optyczny SPDIF w dźwięku 5.1 i naprawde na jakość dźwięku nienarzekam zupełnie, tak więc zastanów sie też nad nią :)

2.Karta Graficzna - tutaj wybrałem Palit Radeon HD2600XT Sonic i w połączeniu z MS Vista wszystkie filmy chodzą wyśmienicie płynnie, mam jeden film "Into the Blue" nagrany w 1080p x264 który na poprzedniej karcie (X1900XT) niestety był niezdatny do oglądania ze względu na to obraz niebył płynny a przedewszystkim występowała desynchronizacja dźwięku z obrazem, a na nowej karcie bardzo przyjemnie się ten film oglądało :) . a cena to okolo 370 zl

3.Procesor, ja wybrałęm AMD X2 3800, po kupnie lepszego wentylatora udało mi się go podkręcić do stabilnego 4800+(2500mhz) na słabej płycie dlatego wydaje mi się ze to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, a filmy HD odtwarzane są bardzo płynnie :)

Mam nadzieje ze udało mi sie choc trochę pomoc, powodzenia w modernizacjach :)
 
Ostatnia edycja:

TOMEK0306

New member
witam ja od tygodnia mam NVIDIA GeForce 8600GT 256mb i procek AMD Athlon 64x2 Dual Core 4800+ i 2GB Ramu a muzyka zintegrowana z plyta MSIK9SLI ULTRA i smiga wszystko az milo pozdrawiam
 

Brylant

New member
dzięki za odzew,

opłaca sie zainwestowac w Athlona 64 x2 6000 zamiast np 4800? w zestawieniu cena/wydajnosc

to samo pytanie w stosunku do gf 8600GT a 8600GTS

Mam jeszcze pytanie odnosnie dzwieku, gdyz chce uzyskac taka sama jakosc foni jak w przypadku odtwarzania sciezki dzwiekowej przez stacjonarne DVD. Widzialem tez plyty glowne wyposazone w wyjscie optyczne. Czy aby uzyskac bdb jakos dekodowania DTS wystraczy wyjscie cyfrowe(optyczne) w karcie dzwiekowej?

Pozdr
 

lapizapi

New member
Najlepiej to wieź i kup sobie maka, tak będzie najlepiej


a jak musisz miec pc i vistę to
Radeon 2600 polecam gigabyte, procek może być ten athlon choć do gier to
Intel Core2 Duo E4300 1.8GHz (S775) BOX będzie lepszy cena ok 500zł
dysk polecam seagate an nagrywarkę nec najlepiej SATA, płyta może być od ASUS. Pamiętaj też o markowym zasilaczu bo to jest najważniejsze:eek:k:
 

Brylant

New member
Płyta główna AM2 Asus M2N-SLI/570 DELUXE
Procesor AMD(AM2) X2-5200
Pamięć DDR2 2GB Dual /667 Kingston (2x1GB)
Karta graficzna GeForce 8800GTS 320MB 570/1800
HDD SAMSUNG 320GB SATA-2 7200o./16cache
Obudowa Midi ATX 500W

Zdecydowałem sie na zestaw jak powyzej i jutro go zamawiam. Jesli macie jeszcze jakies uwagi to chetnie wyslucham.

Pozdr
 

miles

New member
hej,

Pomijając Twoją konfigurację to zwrócę uwagę na Twoje wymagania 'Głównie chodzi mi o funkcje odtwarzacza DVD z podlaczeniem TV przez HDMI/DVI i dzwięk SPDIF' oraz posiadany sprzęt 'telewizor LCD 26cali SAMSUNG HD ready'
Jeżeli chcesz podłączyć składanego PC po HDMI do telewizora samsunga, to przeczytaj instrukcję i sprawdź czy nie ma tam informacji, że nie można połączać kompuerów PC pod wejście HDMI.
Sam mam Samsunga LE32R81B i w instrukcji jest takie obostrzenie. Zastanawiam się też czy mimo to próbować takiego podłączenia, bo jak wynika z forum z takim problemem jeden forumowicz prawdopodobnie walczy http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15591
Być może ktoś inny podłączał do lcd Samsunga PC po HDMI i podzieli się spostrzeżeniami.
 

niedzwiedz

New member
A czy macie doświadczenia odnośnie jak najcichszych elementów takiego zestawu?
Dobrze by było, żeby podczas oglądania filmu w wysokiej rozdzielczości obrazu nie przeszkadzał nam szum wentylatorów.
Wiem, można komputer ustawić w innym pokoju-ale to półśrodek.
 

dnc

Moderator
VIP
niedzwiedz napisał:
A czy macie doświadczenia odnośnie jak najcichszych elementów takiego zestawu?
Dobrze by było, żeby podczas oglądania filmu w wysokiej rozdzielczości obrazu nie przeszkadzał nam szum wentylatorów.
Wiem, można komputer ustawić w innym pokoju-ale to półśrodek.
O ile karty graficzne mają pasywne chłodzenie czego dowodem jest mój PC, gdzie mam taka kartę o tyle w przypadku CPU trzeba sie niexle natrudzic. Można jednak znaleźć układy chłodzenia, które wytwarzaja poziom szumu poniże 20dBA, a więc będzie prawie niesłyszalny. Można też pomyśleć nad wodnym chłodzeniem. Trzeba także pomyśleć nad dobrym i cichym zasilaczem. I tu też trzeba się troszkę naszukać. Ale uważam, że jest to możliwe by zminimalizować poziom hałasu do przyzwoitego poziomu.
 

Boxer

New member
Poniewaz to moj pierwszy post chcialbym sie na wstepie przywitac.

W niedlogim czasie planuje zakup komputera oraz ekranu i w tym momencie chcialbym spytac o kilka spraw, z gory chce oswiadczyc ze uzywalem opcji "szukaj" ale jestem kompletnym laikiem, moja wiedza na temat HD pochodzi prawie wylacznie z tego forum a do tego czesto "nie wiem co czytam":roll:

Mam do wydania 6000-6500pln zdecydowalem sie na procesor: Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz, pamiec ram: OCZ Technology 2x 2GB DDR2 667MHz, karte graficzna: GeForce 8600 GTS Gigabyte 256MB HDTV & DVI (PCI-E) i HD:Seagate 400 GB Barracuda ES a ten zestaw podpiac pod LCD Sharpa: SA1E/SV1E badz LG: z seri LCxxx i tu tez dylemat....) badz inny odbiornik do 2500pln. (sugestje mile widziane)

- Czy to dobry zestaw, poradzi sobie z filmami hd?
- Czy posiadajac bezprzewodowa mysz i klawiature bede mogl kozystac z ekranu jako monitora lezac na lozku? (bardzo mi na tym zalerzy gdyz jestem sparalizowany)
- Komputer z telewizorem wystarczy polaczyc portami hdmi i bedzie "gralo"? (martwie sie czy poradze sobie z podlaczeniami i ustawieniami...)
- Posiadam stary dekoder philipsa ktory oferowala jeszcze wizja Tv co potrzebuje aby ogladac canal+hd, czy wystarcz wspomniana karta graficzna podlaczona do LCD?
- wybrali byscie ktorys z wymienionych przezemnie telewizorow czy monitor w podobnej cenie? (chcialbym kozystac z ekranu jako monitora ale rowniez ogladac na nim c+)

oozdrawiam wszystkich formuowiczow
 

mortas

New member
Aby oglądać SAT w formacie HD musisz mieć tuner satelitarny który da radę taki sygnał odebrać - np Humax 2000, ew. karte do kompa obsługującą HD. Na Philipsie od Wizji obraz tylko w SD.
Konfiguracja kompa wystarczy aż nadto.
 

miles

New member
>Mam do wydania 6000-6500pln zdecydowalem sie na procesor: Intel Core2 >Quad Q6600 2,40 GHz, pamiec ram: OCZ Technology 2x 2GB DDR2 >667MHz, karte graficzna: GeForce 8600 GTS Gigabyte 256MB HDTV & DVI >(PCI-E) i HD:Seagate 400 GB Barracuda ES a ten zestaw podpiac pod LCD >Sharpa: SA1E/SV1E badz LG: z seri LCxxx i tu tez dylemat....)

Zdecydowanie sharp, żeby jednak lepiej Ci doradzić musisz podać prócz bużetu swoje wymagania, czyli ile cali, czy sygnał z kablówki czy tylko sat (jak piszesz dalej), etc. Możesz też zamówić prezentację telewizorów do domu, skontaktuj się z kiki w tej sprawie.

>- Czy to dobry zestaw, poradzi sobie z filmami hd?

Powinno dzialać, ale nie napisałeś jak chcesz to połączyć. Podłączając kablem vga (d-sub -> d-sub) czyli zwykłym, którym łączysz komputer i monitor (powinieneś taki mieć), który w zupełności wystarczy do oglądania filmów, nawet HD. Nie wspomniałeś nic o podłączeniu audio. Można podłączyć komputer do wieży, amplitunera. Zdecydowanie polecam podłączyć się do jakiegoś systemu audio, bo jak już będziesz oglądał film na 26'' tv-lcd i słuchał dźwięku z głośnika komputera to powstanie spora dysproporcja w odbiorze.

>- Czy posiadajac bezprzewodowa mysz i klawiature bede mogl kozystac z >ekranu jako monitora lezac na lozku? (bardzo mi na tym zalerzy gdyz >jestem sparaliżowany)

Prawdopodobnie do usb masz wpięty nadajnik/odbiornik z którym bezprzewodowo łączy się mysz i klawiatura. Nie wiem czy bezprzewodowo onacza przez podczerwień czy radiowo - a to ważne! W proponowanym przez Ciebie zestawie też będziesz miał porty USB, więc nie powinno być żadnego problemu i spokojnie będziesz mógł komunikować sie ze składanym PC (zazwyczaj działa to poprawnie do 2m przy podczerwieni, gdy radiowo nawet do 5-10m, wszystko zależy od modelu i prodcenta). Nie napisałeś nic o systemie operacyjnym, zwracam na to uwagę bo może być problem ze sterownikami.

>- Komputer z telewizorem wystarczy polaczyc portami hdmi i bedzie >"gralo"? (martwie sie czy poradze sobie z podlaczeniami i ustawieniami...)

Tak jak pisałem, wzykły kabel vga wystarczy (powinineneś już taki mieć więc nie będziesz musiał kupować), sprawdziłem sharp SA1E ma 'VGA IN' . Jeżeli chcesz wykorzystać wejście hdmi to musisz kupić kabel (100-200Pln).

>- Posiadam stary dekoder philipsa ktory oferowala jeszcze wizja Tv co >potrzebuje aby ogladac canal+hd, czy wystarcz wspomniana karta >graficzna podlaczona do LCD?

Już ktoś odpowiedział, potrzebujesz set-top-boxa z możliwością dekodowania sygnału HD i SECA2. Ten który masz, do cyfry+ z kanałami HD nie przyda Ci się. Zadzwoń na infolinię cyfry lub www.satland.com.pl >tam Ci doradzą bo z tego co rozumiem masz już instalację sat w domu.

>- wybrali byscie ktorys z wymienionych przezemnie telewizorow czy >monitor w podobnej cenie? (chcialbym kozystac z ekranu jako monitora ale >rowniez ogladac na nim c+)

Zawsze znajdą się lepsze i gorsze rozwiązania, zwolennicy tego lub innego sprzętu - na forum przeczytasz mnóstwo pochelbnych i negatywnych recenzji na temat TEGO samego produktu. Ale się nie stresuj, generalnie dobrze kombinujesz i pytasz :)
Dobra rada - gdy zadajesz klika różnych tematycznie pytań, stwórz swłasny wątek i nie podczepiaj się pod inną dyskusję, wtedy więcej ludzi zobaczy twój post a nie tylko zainsteresowani danym wątkiem.
 

Robert71

New member
miles napisał:
hej,
...podlaczeniem TV przez HDMI/DVI...
Sam mam Samsunga LE32R81B i w instrukcji jest takie obostrzenie.

Bez problemu.
Opis w instrukcji dotyczy DVI a nie HDMI - w nowych kartach Ati i na chipsecie Ati 690 jest wyjście HDMI (nawet z HDCP) i działa spox.

Robert
 
Do góry