Własna platforma cyfrowa - jak zacząć?

grzesmlodzia

New member
Tak mnie ostatnio zaciekawił ten temat. Szczególnie interesuje mnie jak się wykupuje koncesję na nadawanie kanałów (TVP, Polsat, TVN, NatGeo, HBO, Cyfra+ itd.), ile to kosztuje, na jakiej zasadzie, gdzie się zwracać, jak się dostaje oryginalny strumień.
 

grzesmlodzia

New member
Może ktoś pracuje w jakieś małej firmie od kablówki i orientacyjne coś wie na ten temat?
Może kanały nadawane jako niekodowane (z dvb-t czy dvb-s) można nadal rozprowadzać bez opłat?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ja pracowałem w kablówce kiedyś, i ceny za jeden kanał to kwota nawet 5 tyś i to za jakieś byle co...
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Każdy ma swoje plany, marzenia , pomysły na biznes itd. Jednak w dzisiejszych czasach , przy tej dostepności sygnału tv , no już nie mówiac o necie w ktorym jest "wszystko" to powiem szczerze ja nie "kaman" o co autorowi chodzi? Czy rzeczywiście ma jakiś fajny pomysł na.. no własnie na co? czy też tylko toczy dysputę filozoficzną. Fajnie jakby kolega nam przybliżył co "podmiot liryczny miał na myśli"
 

bluray

Banned
grześ:
kup "koncesję".
Nadaj sobie SAT STRUMIEŃ do domu.
Czy będzie taniej ?
Może tak być.
Dodaj kilka opcji:
Masz rakietę , która wyniesie Ci satelitę nadwczo-odbiorczego ?

Kup udziały w Chińskiej agencji kosmicznej via ONZ.

W Polsce zleć budowę Satelity nadawczo-odbiorczego. Rosja / Chiny / USA / Katar / Korea Północna ...

Są w Polsce setki chętnych naukowców na uczelniach gotowych do takiej akcji.
Tylko to są GOLASY bez kasy ani patentów technologicznych.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Też mnie to mocno zastanawia. Na początku lat 90-tych chciałem uruchomić rozgłośnię radiową. Miałem plany odpowiedniego sprzętu, który zrobilibyśmy z kumplem elektronikiem. Gdy przyszło do konkretów i poznaliśmy pozostałe koszty to... przez jakiś czas nadawaliśmy piracko. Może ktoś z Bemowa nas pamięta? A Top Canal pamiętacie? Toż to było niemal jak HBO czy C+. Do dziś pamiętam kilka fajnych filmów, których potem już nigdy nie widziałem.
 

grzesmlodzia

New member
(...) gość ewidentnie porywa się z ciupagą do wycinki lassu..
Pewnie masz rację. Dlatego się pytam co i jak.

Co do moich planów: aktualnie tworzę platformę do obsługi tunera TV w komputerze, z podziałem na część serwerową (komputer z tunerami TV i moją aplikacją) i część kliencką (strona WWW przez którą można się podłączyć do serwera, oglądać kanały, przeglądać EPG, planować nagrywania itp.). Robię to ponieważ korzystałem już z paru programów i żaden mnie nie satysfakcjonował. Jakbym ukończył ten projekt i efekt byłby zadowalający to mógłbym go wykorzystać w celach komercyjnych.

Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej faktów. @Caparzo Jeżeli więcej rzeczy wiesz to proszę podziel się. Podejrzewam że przy małej liczbie klientów mógłbym się dogadać z jakąś lokalną kablówką a przy większej (i tu nie wiem ile, czy 100, 1000 czy więcej) już bezpośrednio z dystrybutorami kanałów. Również nie wiem jak wygląda rozliczanie: czy od liczby klientów której nadamy prawa do kanału czy jakoś inaczej.
 
Do góry