Władca Pierścieni (różne edycje)

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Witam, jestem na etapie kupowania kina domowego i ewentualnie wymiany telewizora. Żeby sobie mentalnie uzasadnić takie wydatki, chcę się powoli zaopatrzyć w adekwatne edycje na płytach Blu-ray :)

Chciałbym zacząć od Władcy Pierścieni. Jako, że nie interesują mnie dodatki, a jedynie filmy, najtańśza wydaje się opcja za około 200 zł (jedno pudełko), ale dzięki lekturze naszego forum zorientowałem się, że czasem dźwiek się kastruje w tańszych edycjach (lub ot tak po prostu). Sprawdziłem i.... rzeczywiście! Zapis na stronie merlin.pl mówi o DD 5.1... WTF? Natomiast edycja z jeszcze większą liczbą dodatków (około 400 zł) ma już DTS-HD MA... a ja szukam najlepszej jakości. Czy rzeczywiście dźwięk jest w nich inny??

Podobna historia z tego co widzę jest z edycją specjalną Star Wars...

Dodam, że zakupu chcę dokonać w Polsce. Minimum to polskie napisy. Lektor opcjonalnie (dla dziecka).

Ostatecznie wygląda na to, że lepiej kupić każdy film osobno i zapłacić więcej, niż 200 zł, ale mniej, niż 400...

Mam rację?
 

Assassin666

New member
Wersja rozszerzona w jednym pack'u (Lord ot the Rings Trilogy) to najlepsze rozwiązanie jeśli szukasz najlepszej jakości (DTS-HD MA, najwyższa rozdzielczość z dotychczasowych wersji LOTRa bo poprzednia wersja kinowa miała o wiele bardziej rozmazany obraz na pierwszym wydaniu bluray). Może kogoś zaboleć nowa kolorystyka (Gandalf the Green:))w Drużynie Pierścienia więc przestrzegam. Na youtube jest ciekawe porównanie wersji bluray - jak dobrze poszukasz to na pewno znajdziesz.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Tak, ale ja pisze wlasnie o dwoch roznych edycjach jednopudelkowych. Wygladaja podobnie. Jedna kosztuje okolo 400 zl i ma chyba 6 plyt BD i 9 DVD, a druga kosztuje okolo 200 zl i ma chyba 3 plyty BD i 3 DVD. Napalalem sie na ta druga (tansza, niz kompletowac osobno), ale ona ma chyba dzwiek filmow DD, a tylko ta drozsza i plyty pojedyncze maja dzwiek DTS HD MA... Szukam potwierdzenia.
 
Ostatnia edycja:

naveed01

New member
Poszukuje stron gdzie mozna sie dowiedziec w kiedy i jakie filmy w 3D beda mialy premiere w bluray, zapowiedzi jak i aktualne premiery w 3d, znacie takie strony?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak, ale strasznie drogo:) Zobacz sobie na stronie Empik lub Gandalf np. władca pierścieni - filmy, wyniki wyszukiwania » Księgarnia Gandalf, władca pierścieni w Filmy Blu-ray - tanie filmy w empik.com. Teraz widzę w Empiku niektóre płyty sa niedostepne i trzeba poczekać, ale przed świętami dawali rabat 10% i można było kupić taką trylogię na oddzielnych płytach za 185zł z przesyłką. Na Gandalfie mam wrzuconą tą samą trylogię do koszyka i wychodzi niecałe 200zł. Ja też nie przeglądam dodatków, a zależy mi jedynie na edycji rozszerzonej, bo jest tam prawie po 1 godz. więcej materialu. Szkoda przeplacać za edycję w jednym pudle i dawać 400zł.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Dokładnie. Z pierscieniem na okładce. Sceny są. Dodatków nie ma (znaczy są tylko komentarze i dwa śmieszne filmiki).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak, ale strasznie drogo:) Zobacz sobie na stronie Empik lub Gandalf np. władca pierścieni - filmy, wyniki wyszukiwania » Księgarnia Gandalf, władca pierścieni w Filmy Blu-ray - tanie filmy w empik.com. Teraz widzę w Empiku niektóre płyty sa niedostepne i trzeba poczekać, ale przed świętami dawali rabat 10% i można było kupić taką trylogię na oddzielnych płytach za 185zł z przesyłką. Na Gandalfie mam wrzuconą tą samą trylogię do koszyka i wychodzi niecałe 200zł. Ja też nie przeglądam dodatków, a zależy mi jedynie na edycji rozszerzonej, bo jest tam prawie po 1 godz. więcej materialu. Szkoda przeplacać za edycję w jednym pudle i dawać 400zł.

Są tacy co im nie szkoda :) Pozdro
 
Do góry