Włączanie i wyłączanie zestawu: Samsung UE40ES5500 + dekoder Vectra 5830CDX

seba.samsung

New member
Witam serdecznie,

Jestem posiadaczem telewizora Samsung UE40ES5500 od 8 miesięcy, od tygodnia posiadam dodatkowo telewizję kablową z Vectry wraz z dekoderem PVR 5830CDX. Urządzenia są ze sobą spięte za pomocą kabla HDMI dołączonego do zestawu z dekoderem. Wszystko działa bez zarzutu.

Jedyną rzeczą, która mi nie odpowiada jest włączanie zestawu - procedura wygląda następująco:
1) Włączenie TV przyciskiem na pilocie,
2) Przełączenie na HDMI na pilocie (wcześniej pokazuje info o braku kanałów i zapytanie czy skanować);
3) Włączenie dekodera;
Wyłączanie jest już prostsze, ponieważ nie trzeba przynajmniej wybierać źródła sygnału :)

Przeczytałem sporo postów na tym forum, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na dwa pytania:
1) Czy da się tak zrobić aby TV po włączeniu od razu był w trybie HDMI?
2) Czy da się tak zrobić aby TV działał na wyłączenie dekodera, lub na odwrót? Czytałem o funkcji Anynet+ (HDMI-CEC), którą posiada mój TV, ale u mnie to nie działa. Czyżby dekoder nie współpracował? (nie znalazłem na ten temat informacji w Internecie). Czytałem też że są różne wersje kabli HDMI (np. 1.3, 1.4). Czyżby w kablu leżał problem w przypadku HDMI-CEC?

Bardzo proszę o pomoc za co z góry dziękuję!
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
HDMI CEC to jedno, ale Anynet to drugie. Owszem, zdaje sie Anynet dziala na podstawie standardu CEC, ale tylko z urzadzenimi samsunga, czyli dekoder nie pojdzie. Wiele firm tak robi.
 

tdx

New member
Bez reklam
Możesz ustawić swój TV w tryb hotelowy i wymusić by zawsze wstawał na np. HDMI1
Jeśli Anynet+ masz włączony w TV to zobacz czy masz w liście urządzeń swój dekoder

Ja mam w ten sposób podpięte np PS3 i kiedy odpalam konsole odpala się TV i przełącza na właściwe HDMI
Nie ma znaczenia czy jest to samsung czy nie.
 

seba.samsung

New member
Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Jak wybieram w TV: Menu -> System -> Anynet+ (HDMI-CEC):
- Anynet (HDMI-CEC) "Włączone"
- Wył. automatyczne "Tak"
- Odbiornik "Wyłączone" (pole jest wyszarzone i nie mogę nic tam wybrać)
Czy to znaczy że dekoder nie będzie współpracował? Jak jest u Ciebie na PS3?

Co do trybu hotelowego to wczoraj z tym próbowałem, ale nie widziałem nigdzie opcji aby odpalał automatycznie na HDMI. Wiesz gdzie dokładnie to ustawić?
 

tdx

New member
Bez reklam
włącz dekoder włącz tv anynet lista urządzeń szukaj jeśli Ci znajdzie urządzenie możesz nim sterować jeśli nie wina kaba lub softu w tunerze
jak masz tryb hotelowy wybierasz ON
potem zakładka power on source wybierasz hdmi
 

seba.samsung

New member
włącz dekoder włącz tv anynet lista urządzeń szukaj jeśli Ci znajdzie urządzenie możesz nim sterować jeśli nie wina kaba lub softu w tunerze

Sprawdziłem listę urządzeń, zrobiłem "Odśwież" i nie znalazło dekodera więc pewnie to kabel lub dekoder (przypuszczam, że dekoder) bo doczytałem teraz w e-manualu, że to Anynet+ działa tylko z urządzeniami Samsunga lub innymi zgodnymi (typu XBOX, PS3) więc pewnie z dekoderem Vectry "noname" to nie zadziała.

jak masz tryb hotelowy wybierasz ON
potem zakładka power on source wybierasz hdmi

Możesz dokładniej to opisać? Tryb hotelowy mam włączony, co dalej? Gdzie jest ta zakładka "Power on source"?
 

seba.samsung

New member
Menu -> Pomoc techniczna -> Diagnostyka -> Resetuj (TV ponownie się uruchomi i pokaże się animacja Smart TV a następnie kreator)

Po uruchomieniu:
Wybieram język "polski" -> Tryb korzystania (Tryb domowy lub Tryb sklepowy) i wtedy wybieram "Tryb sklepowy". Potem już tylko pyta o połączenie z siecią, sprawdza wersję oprogramowania, wybieram kraj "Polska" i jest zakładka "Automatyczne strojenie": "Tak, wyszukaj kanały"/"Nie nie mam takiej potrzeby używam dekodera". Potem tylko ustawienie daty i czasu i to wszystko.

W tym trybie sklepowym z lewej strony ekranu pokazują się ikonki z funkcjami TV w stylu "100MHz, Hdmi, Smart TV, REC" itp.
 

tdx

New member
Bez reklam
Gościu ja Ci pisze o trybie hotelowym a Ty mi o sklepowym :)

Włącz TV normalnie w trybie dom a jak już będziesz to miał
to wciskasz na pilocie
[Mute]-[1]-[1]-[9]-[OK] i wchodzisz w tryb hotelowy który musisz włączyć ON nic innego nie zmieniaj tylko to co Ci napisałem wcześniej
 
Ostatnia edycja:

seba.samsung

New member
Coś pomieszałem :) Dziękuję za sprostowanie. Wprowadziłem kombinację klawiszy, o której napisałeś i w lewym górnym rogu pokazało mi się menu, w którym są następujące pozycje:

1) Hospitality mode / OFF
2) Power ON / ...
3) Menu OSD / ...
4) Operation /...
5) Music mode / ...
6) External source / ...
7) Eco solution / ...
8) Cloning / ....

Co powinienem teraz wybrać?
 
Do góry