Wkrótce będę w społeczności N - mam pytania

repsak

New member
Planuję przesiadkę z CP na N. Mieszkam na północ od Szczecina. Co mam zrobić , kupić, żeby być w pełni zadowolonym? Planuję w związku z tym zmienić telewizor na plazmę samsunga 656 lub panasonica 42py85.
Wiem, że powinienem zmienić talerz na jakiś 90 cm(może corab triax?) bo przy 60 cm w CP zacinało mi się nieraz wszystko. Czy powinienem też zmienić konwerter np. na golden interstar twin-gi-202 platinum x.
Wyczytałem gdzieś na forum hdtv , że najlepszy był by kabel miedziany dg-113.
Nie wiem też, który wziąć dekoder (biały czy czarny)?
Czy umowę lepiej przez net, czy lepiej przez sklep?

Uprzejmie proszę o pomoc .
pozdrawiam zenon
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Wszystko co napisałeś ( w innych wątkach przeczytałeś:D) możesz wykonac . Od siebie mogę dodac że miałem na początku umowy z Nką zwykłego nboxa , lecz szybko wymieniłem na recordera i naprawdę mogę go polecic. Umowa- myślę że jeżeli zdecydujesz się przejśc z Polsatu to zawrzesz ją chyba na dłużej( przez internet 12 , w sklepie 18-24 m-c.) więc podejdz do punktu Nki i dopytaj o promocje dla klientów którzy rezygnują z innego operatora.
 

Pestos

New member
aktualna promocja gdybys chciał sie przesiasc z cyfry lub polsatu
3 miesiące wszystkie pakiety i kolekcje VOD za darmo
Zasady promocji:
przez pierwsze 3 miesiące Klient ogląda wszystkie 6 pakietów oraz 2 kolekcje VOD
(nScreen + Picture Box) za darmo
przez kolejne 3 miesiące Klient ogląda wszystkie 6 pakietów w cenie 38 zł a z kolekcji VOD
może zrezygnować lub płacić 40 zł miesięcznie
po pierwszych 6 miesiącach Klient dokonuje wyboru pakietów pozostawiając co najmniej
3 płatne pakiety (po 16 zł każdy)
aktywacja czarnego jak i bałego n boksa 38pln
umowa 24 miesiace
do 2 miesiecy gratis hbo i cinemax
 

Gucio50

New member
Bez reklam
repsak napisał:
... ... telewizor na plazmę samsunga 656 lub panasonica 42py85 ... ...

Swiat idzie w kierunku LCD i OLED. Nie wiem czy ta plazma to szczęśliwy pomysł, na dzisiaj. Choć trzeba przyznać ze przy np 40" tańsza jest około 800-1000zł od LCD.

Nawet uparty Panasonic już przechodzi na LCD.

Jak lubisz starocie, to moze tylna projerkcja albo jeszczer gorzej projektor.
Projektor, tylna projekcja, plazma to były pomysły na względnie tanie ogladanie dużego (40" - 50") ekranu. Panele LCD potaniały a od mniej więcej 2 lat mają lepszy (nardziej kontrastowy obraz, nasycenie kolorów i jasność) od Tv plazmowych, no i nie mają tych denerwujących czarnych obwódek na każdym pixelu :p

Ale czy warto kupować sobie na lata (4-5 niesmaczną kiełbasę)
 

repsak

New member
Witam.
Zaskoczyłeś mnie. Nie sądziłem, że te dwa telewizorki to starocie. Jesteś pierwszym na tym forum, co tak sądzi. Nie stać mnie na wymianę odbiornika co 4 lata, stąd mój taki wybór.
pozdrawiam. repsak
 

jedrek_125

New member
Gucio50 napisał:
Swiat idzie w kierunku LCD i OLED. Nie wiem czy ta plazma to szczęśliwy pomysł, na dzisiaj. Choć trzeba przyznać ze przy np 40" tańsza jest około 800-1000zł od LCD.

Nawet uparty Panasonic już przechodzi na LCD.

Jak lubisz starocie, to moze tylna projerkcja albo jeszczer gorzej projektor.
Projektor, tylna projekcja, plazma to były pomysły na względnie tanie ogladanie dużego (40" - 50") ekranu. Panele LCD potaniały a od mniej więcej 2 lat mają lepszy (nardziej kontrastowy obraz, nasycenie kolorów i jasność) od Tv plazmowych, no i nie mają tych denerwujących czarnych obwódek na każdym pixelu :p

Ale czy warto kupować sobie na lata (4-5 niesmaczną kiełbasę)
========================================================
Takich ,,bzdur,, juz dawno nie czytałem , ale cóz to jest forum i kazdemu wolno pisac ,,papier,, wszystko przyjmie :)
Ps do Repsak - nawet nie chce mi sie punkt po punkcie wykazac jak duze bzdury pisze Gucio m, ale jesli chcesz miec rzetelne informacje wejdz na wątek PY85 i bedziesz wiedzial wszystko :)
pozdro
 
Ostatnia edycja:

pit24316

Member
Faktycznie Gucio chyba nie widział na oczy plazmy, która chodzi w domu a nie w sklepach, bo tam przy takim oświetleniu to kazdy LCD jest lepszy od najlepszej plazmy! Praktycznie rzecz biorąc to aby LCD miał równoważny obraz w stosunku do plazmy, przy tej samej wielkości, trzeba wydac na niego ok.70-100% więcej.
 
Do góry