Wkalibrowany ut50

qurter

New member
Ma ktoś może wykalibrowanego ut50 ? Na avsforum są ustawienia jednak dla modelu amerykańskiego a nie europejskiego
 

qurter

New member
A jak można skalibrować samemu TV? Jakich programów, filmów, zdjęć itp użyć aby samemu dostosować ustawienia? Czytałem o AVS HD lecz instrukcja jest w ANG i niektórych zdań nie rozumiem. Patrzyłem także poradnik w komputerswiat i tam są obrazki lecz nie wiem czy są dobe
 

digitalus

Banned
Na forum jest ogloszenie dotyczy profesjonalnej kalibracji.Wtedy efekt bedzie najlepszy.
Mozna tez skorzystac z poradnikow.
Obrazki w tym tescie sa dobre.

•• Poradnik - jak ustawić dobry obraz w telewizorze - Część 3: kalibracja z użyciem obrazów testowych - - kalibracja telewizora – ręczne poprawianie obrazu – obraz na TV - ustawianie obrazu na telewizorze - poradnik

Mozna tez pobrac z internetu demo pioneera .Zmieniac parametry obrazu aby uzyskac najlepszy poziom czerni i bieli.
W moim telewizorze plazmowym panasonica tx-p42cx3e najlepsze wrazenia wizualne uzyskuje przy ustawieniu niskich wartosci , wylaczeniu redukcji szumow. Jesli ustawienia sa wysokie jakosc obrazu jest gorsza.W nowszym tx-p42x60e jest podobnie ale menu jest bardziej rozbudowane.Dobry efekt uzyskuje na ustawieniach wlasnych i prawdziwe kino ,wylaczeniu redukcji szumow,ustawieniu luminancji panelu na minimum i zwiekszeniu korekcji czerni do 3.

DSCF2200J_npqehpx.JPG

digitalus_neqhwhq.JPG


digitalus_nhseawp.jpg
 
Ostatnia edycja:

qurter

New member
Wielkie dzięki ;) spróbuję najpierw pobawić się ze zdjęciami i zobaczymy jak wyjdzie. A z poradnika AVS jakie filmiki należy odpalić aby to ustawiać bo ich jest strasznie dużo wszystkie należy testować ?
PS. mógłbyś podać te ogłoszenie bo szukałem i nie mogę znaleźć.
 

qurter

New member
Ok to będzie trzeba poprobowac i może coś wyjdzie a mam pytanie jeśli ustawie te same parametry dla profilu dynamicznego i prawdziwe kino to obraz będzie taki sam czy czymś będzie się różnił? Obojętne jest dla jakiego profilu ustawie swoje ustawienia ?
 

digitalus

Banned
Bedzie sie roznić.Dynamiczny jest mniej szczegolowy.Proponuje tryb normalny , prawdziwe kino lub ustawienia wlasne.
Z trybu dynamicznego nie korzystam, nawet na ekstremalnie niskich ustawieniach obraz pozbawiony jest szczegolow.Nie mozna uzyskac dobrych wrazen wizualnych.
 
Ostatnia edycja:

qurter

New member
Aha wielkie dzieki. Ustawień własnych w tym tv nie mam w takim razie pobawie się na profilu normalnym lub prawdziwe kino
 
Do góry