Wizja i dźwiek z kompa na TV

przemo73

New member
Bez reklam
Witam!
Z tego co mi wiadomo, końcówka HDMI doprowadza także dźwięk do TV. Chciałbym poprowadzić sygnał dźwiękowy i wizyjny do telewizora z mojego kompa. O ile wizja nie stanowi problemu (DVI-HDMI) o tyle dźwięk już tak, ponieważ mam wszystkie wejścia w TV zagospodarowane. Czy są może takie kable które z jednej strony mają wtyczkę HDMI, a z drugiej DVI i popularne "jacki"? Jak rozwiązać ten problem?
 

timbot

New member
Bez reklam
niestety, żeby puscic dzwiek z kompa z dvi przez hdmi to trzeba kupic niezwylke drogie urządzenie (powyżej 1000zl).
najlepiej jest miec karte graficzna z hdmi, do ktorej wewnatrz kompa laczy sie karte dzwiekowa i wtedy na wyjsciu hdmi z kompa jest i dzwiek
w twoim przypadku musisz puscic oddzielnie obraz (dvi->hdmi, lub dvi->vga/d-sub, w zaleznosci na ktorym wejsciu twoj telewizor moze brac dzwiek z odzdzielnego wejscia audio) i dzwiek (mini jac-> na mini jack, lub 2xrca, w zaleznosci jakie masz wejscie na dzwiek w swoim tv), oczywiscie mozna dzwiek od razu pusici do amplitunera, wtedy mozna puscic dzwiek przestrzenny
 

koven

New member
nie spotkałem się z takim kablem. Jaką kartę graficzną posiadasz?

niestety, żeby puscic dzwiek z kompa z dvi przez hdmi to trzeba kupic niezwylke drogie urządzenie (powyżej 1000zl).
no patrz a moja grafa pozwala na takie cuda :)
 

timbot

New member
Bez reklam
doczytaj, prosze :p albo osobne drogggie urządzenie do połączenia dvi z kompa z dzwiekiem, albo po prostu karta graficzna z hdmi za rozsądną kaskę :)
 

koven

New member
doczytaj prosze :p ja mogę po dvi puścić dzwięk + przejściówka na HDMI i już mam dźwięk w TV a mam kartę nVidii. ATI takie numery to na porządku dziennym bo grafa ma wbudowany układ audio i najpierw złączem DVI potem przejściówka HDMI. Nie trzeba grafy z natywnym HDMI. Poza tym. kart z natywnym wyjściem HDMI jest jak na lekarstwo a w nowych wersjach AMD i nVidii nawet z premedytacją wycofali sie z HDMI na rzecz DVI (różnicy nie robi przecież to i tak to samo). Co najwyżej już sami producenci będą bawili się w umieszczanie dodatkowych wyjść
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
wot technika, no i wyszlo szydło z worka, ze o takim patencie nie słyszałem :) to zwracam honor i sobie teraz musze poczytać na necie o takim ustrojstwie :) Pozdrawiam!
 

clannad

New member
Koven - widzę że jesteś znawcą tematu to może mi pomożesz.
Mam ASUS-a G1S z wyjściem HDMI. Podłaczam go po kablu do tv (też HDMI) i obraz zyleta tyle że dźwieku nie ma? Co jest nie tak? W panelu nVidii obraz mozna poustawiać i sobie pokonfigurować z tv natomiast co do dźwieku to brak możliwości.
 

przemo73

New member
Bez reklam
koven napisał:
doczytaj prosze :p ja mogę po dvi puścić dzwięk + przejściówka na HDMI i już mam dźwięk w TV a mam kartę nVidii. ATI takie numery to na porządku dziennym bo grafa ma wbudowany układ audio i najpierw złączem DVI potem przejściówka HDMI. Nie trzeba grafy z natywnym HDMI. Poza tym. kart z natywnym wyjściem HDMI jest jak na lekarstwo a w nowych wersjach AMD i nVidii nawet z premedytacją wycofali sie z HDMI na rzecz DVI (różnicy nie robi przecież to i tak to samo). Co najwyżej już sami producenci będą bawili się w umieszczanie dodatkowych wyjść

Bo nie rozumiem... Znaczy podepnę TV z moją kartą graficzną kablem DVI-HDMI i będę miał w TV obraz (oczywiste) i dźwięk?? Mam kartę ATi 3850 jeszcze na AGPx8
 

pawek

New member
koven napisał:
doczytaj prosze :p ja mogę po dvi puścić dzwięk + przejściówka na HDMI i już mam dźwięk w TV a mam kartę nVidii. ATI takie numery to na porządku dziennym bo grafa ma wbudowany układ audio i najpierw złączem DVI potem przejściówka HDMI. Nie trzeba grafy z natywnym HDMI. Poza tym. kart z natywnym wyjściem HDMI jest jak na lekarstwo a w nowych wersjach AMD i nVidii nawet z premedytacją wycofali sie z HDMI na rzecz DVI (różnicy nie robi przecież to i tak to samo). Co najwyżej już sami producenci będą bawili się w umieszczanie dodatkowych wyjść


Przeszukalem net i nic na ten temat niema .Jak Ty to robisz dzwiek przez dvi ?;) I jaka masz grafe?
 
Ostatnia edycja:

hata

New member
Karty ATI bezproblemowo obsługują dźwięk przez kabel HDMI podłączony do DVI. Wystarczy --> panel sterowania -->dzwięk--> urządzenie ... HDMI i dźwięk wali na TV przez kabel HDMI.
Powodzenia.
 
Do góry