Witam;)

eminem6305

New member
witam wszystkich na forum;). kupilem ostatnio amplituner pioneer vsx-922 i zastanawiam sie nad wyborem kolumn i woofera ...co sadzicie o jbl-ach z seri es, albo jamo S718 dodam ze pokoj jest duzy..za wszelkie informacje dziekuje;0
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Gdyby to miał być prezent dla wroga poleciłbym JBL ES 80 /90 .Gdyby miał to być prezent dla przyjaciela poleciłbym Paradigm ,Canton ,Dali ,Elac

W kwestii subwoofera ,szkoda że to nie USA, tam 70W model Martina Logana kosztuj 295$
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jaka wielkość pokoju? Czy chcesz 2 kolumny + sub czy cały zestaw. Jaki budżet. Czy głównie do filmów czy też do muzyki?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A tak zapytam z ciekawości - jaka jest różnica między kolumnami do kina i do muzyki ? ,czy te pierwsze zawierają lepsze przetworniki ,obudowy ,elementy zwrotnicy ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślę że przemko77 wiesz co miałem na myśli, więc nie rozumiem pytania. Może jakaś złośliwość? Uważam (z własnego doświadczenia) że jeśli ktoś szuka zestawu głównie do oglądania filmów do kolumny typu Jamo 606, JBL es.... itp się sprawdzają. Jednak gorzej już jak chcemy posłuchać na nich muzyki (pomijam już fakt amplitunera KD). Czy są zrobione z lepszych przetworników, obudowy i elemntów zwrotnicy to wszystko zależy ile kasy chcemy wydać. Chyba wiesz że kolumna za 1000zł nie jest zrobiona z tych samych materiałów co kolumna za 5000zł. Jednak zakładając jakiś budżet to są kolumny które są bardziej uniwersalne i są takie które za bardzo nie nadają się do muzyki, a się sprawdzają w kinie. Nie jestem specjalistą , mam wiedzę tylko opartą o kilka odsłuchów jakie robiłem.
 

eminem6305

New member
do 500 funtów, chce 2 kolumny i woofer, a pokój ma około 24 metry kwadratowe, sprzęt ma być głównie do muzyki.
Bardzo lubie Bass [ muzyka Elektroniczna i hip-hop ]
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie jest to złośliwość z mojej strony tylko taki dziwny schemat myślenia jaki dotknął wielu ludzi - dlaczego ten zestaw gra tak słabo ? - ponieważ są to kolumny do kina domowego ,a nie do stereo tak się często słyszy

Wracając do tematu postu - właściwie do czego Ci potrzeby ten subwoofer ?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Dobre kolumny, ale jak dla mnie bas jest lepszy w Roth Oli40. Zobacz też
Paradigm Monitor 9 v.7.

Właśnie z basem mam trochę problemu i opisuję to w innym temacie w tej samej sekcji forum - proszę o rzut okiem i poradę ;P

A w temacie - co to znaczy "lepszy bas"? Głośniejszy, więcej? Proszę o doprecyzowanie. Dla mnie "dobry bas" to taki, który jest szybki "bum bum", a nie ciągły dudniący "buuuuu". Jestem laikiem, który dużo czyta i opisy subwooferów do muzyki tak właśnie odbieram. Tzw. konstrukcje zamknięte do szybkiego basu i otwarte do basu dłuższego dudniącego do kina. A jak jest z kolumnami? Które oferują bas szybki, a które dudniący? Co to znaczy, że np. Oli mają "lepszy bas"?

:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pisząc o lepszy basie miałem na myśli to że w Oli40 w porównaniu do MR6 było go więcej, był miękki (ja taki lubie), odniowłem wrażenie że schodził niżej, kolumny po prostu grały poteżniej. Bas jest szybki tam gdzie ma być szybki, kolumny nie dudnią nawet przy dużym poziomie głośności.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kolumny o budowie zamkniętej przeważnie oferują szybki bas o wyraźnych konturach i takie kolumny są mniej wrażliwe na ustawienie ,wcale to nie oznacza że kolumny bas reflex oferują gorszy bas ,zwróć uwagę że prawie wszystkie konstrukcje klasy hi-end są konstrukcjami typu bas -reflex
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Kolumny o budowie zamkniętej przeważnie oferują szybki bas o wyraźnych konturach i takie kolumny są mniej wrażliwe na ustawienie ,wcale to nie oznacza że kolumny bas reflex oferują gorszy bas ,zwróć uwagę że prawie wszystkie konstrukcje klasy hi-end są konstrukcjami typu bas -reflex

Proszę o przykłady takich o konstrukcji zamkniętej :)
 
Do góry