Witam

Martin0

New member
Witam wszystkich forumowiczów:)

Na samym już początku proszę o cierpliwość i wyrozumiałość do swoich wypowiedzi gdyż jestem świeżakiem...

Korzystając ze sposobności od razu proszę o pomoc w wyborze FULL HD TV, gdyż Pani "minister finansów*" ;) jest w nastroju i muszę wykorzystać sytuację jak najszybciej:D

Moje preferencje:

-średnia odległość od TV - 3-4m
-kąt oglądania -rozległy - wędruję po mieszkaniu oglądając tv (max 15stopni) od razu dodam że po licznych godzinach spędzonych na czytaniu tematyki matryc stwierdzam że bardziej odpowiadała by mi IPS - czy słusznie?
-TV usytuowane będzie centralnie na ścianie (ba! jak by mogło być inaczej;)
-okno znajduje się niestety centralnie za TV (jest roletka przeważnie domknięta więc luz)
-TV używam uniwersalnie - sygnał kablowy, podpinam kompa i Xboxa, bardzo często oglądamy filmy z nośników USB itd

Równie istotne:

-wielkość matrycy do 42"
-przeznaczony budżet - ok.2500zł ( Kotku jeśli to czytasz - te 500zł w tą czy tą stronę...:grin:)
-3D (przyjemny dodatek aczkolwiek niekonieczny)
-Rozdzielczość FULL HD (4K nie planuję na chwilę obecną gdyż w tym budżecie, mam świadomość, dostanę"namiastkę" a i przez jeszcze jakiś czas będzie one niewykorzystane w 100%)
-Zależmy mi na smart TV (stabilnie pracującym) , Android TV jak najbardziej, lecz naczytałem się mnóstwo opinii, że uchodzą za niestabilne i jeszcze niedopracowane - czy słusznie?
-grunt to szybka praca, matryca przy natywnym 100HZ lub więcej na IPS oraz szybki procesor

Modele, które rozważam

Tutaj na początku słowo wyjaśnienia- nie koncentruję się na konkretnych modelach, gdyż jest ich multum a różnice nieznaczne. Najważniejsze pytanie to:

- czy przy tym budżecie skupić się bardziej na ubiegłorocznych lub starszych modelach jak np:
PANASONIC TX-42AS650E lub coś ze Sony, Samsunga albo inwestować w nowsze modele? Jeśli tak to jakie?

Ogólnie przodują u mnie : Samsung, Sony i Panasonic gdyż nigdy się na tych sprzętach nie zawiodłem ale jeśli macie inne propozycje w oparciu o moje preferencje to jestem oczywiście otwarty na sugestie.

Uogólniając - szukam solidnego FULL HD ze świetnym obrazem, matrycą IPS (min 100 HZ) równomiernie podświetlonym oraz stabilnie i szybko pracującym smartem. Jeśli miałby to być model starszy lecz "rzetelny" jestem za (oczywiście taki, jaki jest jeszcze w sprzedaż)

Jeśli ponaginałem zasady forum to przepraszam i obiecuję się poprawić...
Dziękuję z góry za zainteresowanie tematem i jakąkolwiek pomoc:)

*"minister finansów" - moja żonka;)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry