Witam, nowy jestem ;-)

toxiq

Member
... prosze was o porade znalazlem swoj typ telewizora ... oczywiscie tylkoprojekcyjny, jednak i w tym temacie mozna przebierac w wielu modelach i pojawia sie problem z wyborem. Wiem ze sony kds jest swietne jednak zastanawiam sie jescze nad JVC (DILA) oraz Samsungiem (DLP) . Optymalna dla mnie wielkosc to mniej niz 60 cali to i tak bedzie potwor jak do 14 metrowego pokoju :) Liczę na waszą pomoc jesli chodzi o ceny to ogolnie nie graja roli jesli chodzi o polskie realja wszystko przy plynie do mnie z usa.

Ktory z tych modeli wybrać, może znajdą się osoby, które miały styczność z tymi modelami .

Zainteresowanych wspołpracą zapraszam na priv.

Pozdrawiam
 

toxiq

Member
Jak sie u mnie pojawi postaram sie zrobic parę zdjęć i dodać na forum. Szkoda tylko że gwarancji nie będzie ale myślę że te tv nie psują sie za często :)
Tzn. gwarancji do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni :)

nadal zapraszam do współpracy zainteresowanych na priv.
 
Ostatnia edycja:

maciuch2

Member
cena zacna bardzo, sam bym brał, ale pytanko czy obsługuje on pal, czy tylko ntsc, bo jak tylko ntsc to mało użyteczny moze byc w naszym kraju.
 

toxiq

Member
wszystkie egzemplarze wyprodukowane w japonii sa multisystemowe, ktos kiedys napisal ze modele na usa sa specjalnie konfigurowane pod wzgledem jakosci na ntsc ale to bzdura :) ryzykuje tylko gwarancje ale kto nie ryzykuje ... :)
 

toxiq

Member
oj wstyd mi bo bzdury to ja wypisuje... dlp z FullHD na multisystem jest jak na razie nie do osiagniecia :(((((((((((((((((((((((((((((((
 

maciuch2

Member
jak masz mozliwosc z USA zaciagnac to moze poszukaj czegos innego, tam rynek RP jest naprawde rozbudowany, bardzo fajne sa urzadzenia Optomy, a ostatnio czytalem test jakiegos mitsubishi 73" Full hd ofkoz i wypadl naprawde dobrze a cena na nasze jakies 9000pln
 

mattjohnpl

New member
maciuch2 napisał:
jak masz mozliwosc z USA zaciagnac to moze poszukaj czegos innego, tam rynek RP jest naprawde rozbudowany, bardzo fajne sa urzadzenia Optomy, a ostatnio czytalem test jakiegos mitsubishi 73" Full hd ofkoz i wypadl naprawde dobrze a cena na nasze jakies 9000pln


tylnia projekcja jest bardzo popularna, obawiam się jednak, że znając rynek amerykański to mają tam telewizory w systemie NTSC only co się nie przyda u nas za bardzo

ja też mam możliwość ściągnięcia telewizora z USA ale mam dość bawienia się z transformatorami do prądu, potencjalnej jazdy w serwisach z gwarancjami.....gdyby coś padło...... itd...itd....

MJPL
 

maciuch2

Member
wiekszosc tv zza wielkiej wody ma juz napiecie 110-230V, wiec problem z napieciem odpada, a wiekszosc takze jest PAL/NTSC wiec tez u nas zagadaja, a wiec problem pozostaje jeszcze z serwisem, jak cos padnie to moze byc nieciekawie.
 

Monkin

New member
Bez reklam
maciuch2 napisał:
wiekszosc tv zza wielkiej wody ma juz napiecie 110-230V, wiec problem z napieciem odpada, a wiekszosc takze jest PAL/NTSC wiec tez u nas zagadaja, a wiec problem pozostaje jeszcze z serwisem, jak cos padnie to moze byc nieciekawie.


Święte słowa! Dlatego jak ktoś decyduje się na zakupy elektroniki zza Wielkiej Wody to powinien pytać u Jankesa o możliwość wykupienia opcji na gwarancję w krajach UE. Czasami coś takiego dają, ale to kosztuje odpowiednio drożej, w przypadku drogiego sprzętu nawet i kilkaset USD. Z drugiej strony można się i w tym przypadku zdziwić, bo polski przedstawiciel może powiedzieć, że g....go to obchodzi, bo sprzęt nie jest w dystrybucji europejskiej. Tak się nadział mój kumpel z zestawem hi-fi i dopiero pisanie skarg do centrali europejskiej jednego z koncernów przyniosło skutek z naprawą gwarancyjną. Naprawili mu sprzęt po wielkich bojach....
 

mattjohnpl

New member
Dlatego moim zdaniem trzeba szukać spokojnie i bez nerwów w Polsce. Ja swój telewizor szukałem przez 2 miesiące.
Zza Wody nie ma problemów z małą elektroniką typu mp3ki, laptopy, podzespoły do zbudowania stacjonarnych maszym, duży RTV - dużo z tym zabawy a niech się kolega celnik przyklei i już jest pozamiatane.
Wszystkie paczki, które idą Polonezem do Polski w kontenerach są prześwietlene przez Xray i nic się nie da dużego przesłać. Na drobnicę machają ręką i nie prują kartonów. Wiem bo moi Rodzice mi regularnie przesyłają zabawki, ciuchy dla dzieci i drobny RTV.

Wracając do tematu forum Tylnia Projekcja jakie są Wasze zdania na temat wycofywania się producentów z tego segmentu telewizorów w Europie?
MJPL
 

toxiq

Member
Europa smierdzi :) pod tym wzgledem. Ogladalem w salonie sony Tv bo chce cos kupic mam pieniadze i wreszcie chce miec DUZY tv :) Jednak to co ogladam do 8000 tys a moj pułap to 5500, poprostu mnie nie jara w zaden sposob PIXELE MROCZKI i inne nie przyjemne efekty pojawiaja sie na kazdym LCD. Jakosc jaka widzialem na tylnej projekcji po prostu co tu duzo piasc (po amerykansku troche) 'TO JEST TO" :) na co warto wydac pieniadze, ale cóż trzeba sie z tym pogodzic. Konsumpcja w Stanach to 70% PKB podobno. Tam sie oplaca sprzedawac u nas nie.
 

maciuch2

Member
no niestety, w Łropie jakimś cudem na salony wbił się lcd i tak juz zostanie, w moim osobistym rankingu 1.Rear Projection 2. Plazma #.Cała Reszta, długo nic i na końcu LCD, dlaczego? 1. bo RP daje takie ciepełko i miły szumik wieczorem jak zasypiam i ma taką fajnie zalotnie wystającą dupkę:)))), rewelacyjnie radzi sobie z sygnałem sd, jest dla każdego bo juz ponizej 4kzł mozna miec 50" i długo by szukac takiej jakości w tej cenie w innej technologii, 2.za naturalność barw, plastyke obrazu i za wszystkie zalety tej technologii o których wszyscy wiemy...3.bańki, rubiny, trinitrony, itp; za wiele lat z któremi kazdy z nas spędził i nigdy się nie zawiódł, ech tradycja........LCD...sterylność, szum, smużenie, nienaturalność,mi się taki obraz zaraz kojarzy z prosektorium i z taką jakąś sterylnością...nie żebym był jakiś tam przeciwny LCD, ale jakoś nie trafia do mnie ten typ obrazu.
dobra dosyć, panowie, a moze uzbieramy jakieś większe zamówienie i kontenerek z usa przywiezie do nas wielkoekranowe ekraniki zza wielkiej wode, wiadomo taniej zawsze będzie. ja się piszę na 73" mitsubishi
http://cgi.ebay.com/Brand-New-Mitsu...ryZ61407QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
cena git a rozmiar powala, i po co projektor? w dzień oblukam, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić LM na tym w hd. hehe. no drodzy koledzy kwestia otwarta.
 

maciuch2

Member
no niestety, w Łropie jakimś cudem na salony wbił się lcd i tak juz zostanie, w moim osobistym rankingu 1.Rear Projection 2. Plazma #.Cała Reszta, długo nic i na końcu LCD, dlaczego? 1. bo RP daje takie ciepełko i miły szumik wieczorem jak zasypiam i ma taką fajnie zalotnie wystającą dupkę:)))), rewelacyjnie radzi sobie z sygnałem sd, jest dla każdego bo juz ponizej 4kzł mozna miec 50" i długo by szukac takiej jakości w tej cenie w innej technologii, 2.za naturalność barw, plastyke obrazu i za wszystkie zalety tej technologii o których wszyscy wiemy...3.bańki, rubiny, trinitrony, itp; za wiele lat z któremi kazdy z nas spędził i nigdy się nie zawiódł, ech tradycja........LCD...sterylność, szum, smużenie, nienaturalność,mi się taki obraz zaraz kojarzy z prosektorium i z taką jakąś sterylnością...nie żebym był jakiś tam przeciwny LCD, ale jakoś nie trafia do mnie ten typ obrazu.
dobra dosyć, panowie, a moze uzbieramy jakieś większe zamówienie i kontenerek z usa przywiezie do nas wielkoekranowe ekraniki zza wielkiej wode, wiadomo taniej zawsze będzie. ja się piszę na 73" mitsubishi
http://cgi.ebay.com/Brand-New-Mitsu...ryZ61407QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
cena git a rozmiar powala, i po co projektor? w dzień oblukam, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić LM na tym w hd. hehe. no drodzy koledzy kwestia otwarta.
 

mattjohnpl

New member
toxiq napisał:
Europa smierdzi :) pod tym wzgledem. Ogladalem w salonie sony Tv bo chce cos kupic mam pieniadze i wreszcie chce miec DUZY tv :) Jednak to co ogladam do 8000 tys a moj pułap to 5500, poprostu mnie nie jara w zaden sposob PIXELE MROCZKI i inne nie przyjemne efekty pojawiaja sie na kazdym LCD. Jakosc jaka widzialem na tylnej projekcji po prostu co tu duzo piasc (po amerykansku troche) 'TO JEST TO" :) na co warto wydac pieniadze, ale cóż trzeba sie z tym pogodzic. Konsumpcja w Stanach to 70% PKB podobno. Tam sie oplaca sprzedawac u nas nie.


toxiq - śpiesz się, bo zaraz ich wcale nie będzie, dzwoń po sklepach typu Euro RTV, MM i Saturn - może gdzieś stoi na ekspozycji jakiś samotny KDF, za 3 dni zaczyna się wyprzedaż w MM, może coś znajdziesz, może i KDSa wyrwiesz za 5500, powodzenia.....
 

Huzar

New member
maciuch2 napisał:
dobra dosyć, panowie, a moze uzbieramy jakieś większe zamówienie i kontenerek z usa przywiezie do nas wielkoekranowe ekraniki zza wielkiej wode, wiadomo taniej zawsze będzie. ja się piszę na 73" mitsubishi
http://cgi.ebay.com/Brand-New-Mitsu...ryZ61407QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
cena git a rozmiar powala, i po co projektor? w dzień oblukam, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić LM na tym w hd. hehe. no drodzy koledzy kwestia otwarta.

Hmm, fajny sprzęcik, przynajmniej według specyfikacji, co prawda nie zauważyłem w nim tunera PAL ale przy podłączeniu zewnętrznego tunera to chyba nie ma znaczenia?
 

stanjan21

New member
Ntsc

Ponawiam pytanie jakie zadal Huzar
Czy mozna ogladac polska pal tv w kraju , za pomoca polskiego video, w amerykanskim ntsc tv ?
 
Do góry