Witam, Marantz pm 7004

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gratuluje wzmaka, mam pm7004 a i znam dobrze inne 6004 itp. do tego dokupilem sieciowy na7004 - rewelacyjny swoja droga -ma tez bdb opinie, zastanawialem sie jeszcze nad cd ale mam tez BR Marantza (sacd) i nie wiem czy dodatkowy klocek cd ma sens, co by nie mowic gra to wszystko niemilosiernie czysto i dynamicznie jak na ta cene, tak czy inaczej polecam dodatkowo sieciowke na7004, 3 klocki kosztuje ale warto.
Dodam ze do cichego sluchania lepszy jest pm6004,03 z uwagi na loudness.
Jak dla mnie nic lepszego w tej cenie nie znalazlem, tzn. brzmieniowo marantz trafia w moj gust idealnie.
 

adamllca

New member
Bez reklam
do kolei armanig : jak wygladaja mocowo pm 7004 i 6004 duzo sie roznia bo dane papierkowe znamy a jak w realu to wyglada , pociagna np. ma rx8
 

adamllca

New member
Bez reklam
blackninja a moze wiesz jak sie ma pm7000 do pm 7004 chodzi mi o dzwiek duze roznice sa ? warto doplacac do 7004?
 

sly20

New member
Witam,
Przesluchalem kilka godzin na pm 7004, jestem bardzo zadowolony. Bass nie jest mocny, dokladnie taki jaki lubie. Zupelnie inna liga po przesiadce z mego wczesniejszego technicsa. Wyglad swietny. Naprawde godny polecenia.
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi,
Pozdrawiam,
Sly
 

darpiot

New member
Witam,
Przesluchalem kilka godzin na pm 7004, jestem bardzo zadowolony. Bass nie jest mocny, dokladnie taki jaki lubie. Zupelnie inna liga po przesiadce z mego wczesniejszego technicsa. Wyglad swietny. Naprawde godny polecenia.
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi,
Pozdrawiam,
Sly

Witaj w klubie !!! :)
 

artoneq

New member
Do PM7004 potrzeba bardzo dobrego źródła, znacznie lepszej klasy niż sam wzmacniacz, powiedziałbym nawet że o 2 klasy lepszy, dopiero wtedy pokaże na co go stać. Słuchałem PM7004 z kilkoma DACami, od 600zł w górę (mocną górę) i praktycznie wzmacniacz podawał tak dobry dźwięk na kolumny jaki dostawał od DACa (dopiero w cenie DACa powyżej 5 tys. już różnicy w jakości nie byłem w stanie usłyszeć, jednak dało się zauważyć drobne niuanse)

Osobiście uważam że PM7004 wymaga kolumn bardziej grających górą niż dołem, przy przeciętnych kolumnach i słabszym źródle mocno daje się we znaki rezonans niskich częstotliwości. Innymi słowy bas po prostu dudni, szczególnie w małych pomieszczeniach, do 20m kw. Z PM7004 zestawiałem RX8 i obfitość niskich jest zbyt natarczywa. Nie wiem czemu sprzedawcy tak promują ten typ dźwięku. Osobiście preferuję dokładną górną średnicę i klarowną górę przy soczystym i pełnym dole. RX8 brakuje niuansów w górnych zakresie, dźwiękom np. gitar elektrycznych moim zdaniem brakuje energii. Dali Mentor 5 grają świetnie z PM7004, a 6 grają już rewelacyjnie. Źródłem musi być jednak coś w miarę podobnej klasy. Im lepsze źródło tym piękniej otwiera się środek i góra a dół jest bardziej soczysty.
 

Elaith

New member
Witam,

@artoneq

Z twojego wpisu można wnioskować, iż zestawienie PM7004 z MA BX6 (mam w głowie taki plan) nie ma totalnie sensu. Dobrze rozumiem?
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
Nie sugeruj się wpisami tylko idź i posłuchaj. Marantz 7004 to bardzo muzykalny wzmak w zestawieni ze szczegółowymi i bardzo czysto grającymi Monitor Audio to świetne połączenie. Moim zdaniem i poparte wieloma odsłuchami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Elaith

New member
Witam,
Oczywiście masz rację. Nie wydam takiej gotówki bez uprzedniego przesłuchania zestawu. Są tylko dwie kwestie.
Pierwsza to obawa, że na tle mojego dotychczasowego VSX-917v i Jamo S606, czegokolwiek bym nie usłyszał, zawsze będzie grało lepiej i przez to odczucie będzie nieco zafałszowane.
Druga rzecz... jeśli panowałaby ogólna, potwierdzona przez większość opinia, że MA RX8 są zbyt słabe do PM7004, to szkoda czasu na zabawę ze słabszymi BX6 i należałoby rozważyć kwestię niższego modelu wzmacniacza lub mocniejszych kolumn, chociaż ostatnia opcja raczej w grę nie wchodzi.

Pozdraiwam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

damian820927

New member
Bez reklam
RX8 za słabe do PM7004 ??? A kto Ci takich głupot nagadał ??? Raczej PM7004 może niedomagać przy zasilaniu RX8... zagra ale nie wyciśnie z nich wszystkiego. Dźwięk z RX8 jest mocny z dobrą podstawą basową, dobrą średnicą i wspaniałą detalicznością ( nie kuje po uszach) kolumny moim zdaniem bardzo uniwersalne u mnie grają wszystko od muzyki poważnej sweety J.S. Bach po Blues, Jazz a kończąc na Tiesto. W każdej muzyce się odnajdują i przekazują dynamikę, detale, wokale w zależności od rodzaju słuchanej muzyki.
Co do Twojej pierwszej obawy, jeśli znasz z autopsji tylko swój sprzęt to umawiając się na odsłuch jak już płacisz zestaw kilka kolumn ze dwie, trzy elektroniki to nie są jakieś wielkie koszty, a możesz je ponieść jak wybierzesz coś bez odsłuchu i zaczniesz wymieniać...

Elaith jakie masz pomieszczenie u siebie odsłuchowe ile m2, jakiej muzyki słuchasz i jaki sprzęt miałeś do tej pory czy tylko to KD i czego oczekujesz ?
Wtedy będzie można coś doradzić nakierunkować na system.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

artoneq

New member
Witam,

@artoneq

Z twojego wpisu można wnioskować, iż zestawienie PM7004 z MA BX6 (mam w głowie taki plan) nie ma totalnie sensu. Dobrze rozumiem?

Pisałem o RX8, za dużo niskich a góra jak dla mnie za mało energiczna, lepsza góra i to wyraźnie jest w DALI Ikonach 8 bo to prawie ten sam przedział cenowy. Ikony maja ciut mniej basu ale moim zdaniem są bardziej wyrównane, chodź niektóre wokale mogą drażnić z Marantzem. RX8 mają prężniejszy dół pasma, który przechodzi w rezonans w mniejszych pomieszczeniach (stwierdzone na odsłuchach). Do małych pomieszczeń odradzam, może faktycznie BX6 być lepszym wyborem, kwestia odsłuchów. Jak masz możliwosć to odsłuchy, odsłuchy i jeszcze raz odsłuchy, z dobrym źródłem.

Swoją przygodę zaczynałem z Denonem i Dali a dobrnąłem do PM11S2 i Heliconów 800. Uważam że marantaz jak i dali bardzo dobrze współgrają co jest warte sprawdzenia jeśli jest taka możliwość. Zdaję sobie sprawę, że w tym przedziale cenowym prawie wszystko gra dobrze a nawet lepiej niż dobrze jednak to co wydobywało się z dali mi osobiście najbardziej odpowiadało. Wpadało mi jeszcze w ucho Dynaudio Sapphire ale budżet nie obejmował.
 

Mario448

New member
Witam,

trochę odgrzeje temat ponieważ zawitał u mnie pierwszy element muzycznej układanki jakim są MA RX6. Zastanawiam się (od jakiegoś czasu) nad wzmacniaczem. Były pomysły Denona PMA 7...AE lub 1500/10AE (lecz ten przewyższa budżet i wymiarowo jest lekko przyduży). Zastanawia mnie też jak w połączeniu z tymi kolumnami wypadnie ten właśnie Marantz PM7004. Wiem że odsłuchu nie zastąpi nic ale proszę o Wasze opinie. Źródłem miałby być dedykowany CD. Dziękuję i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dobra rada nie porownuj tego co chcesz kupic do czegos co jest slabsze, zawsze patrz na poronywalne modele z innych firm. Lepiej na tym wyjdziesz.. I do wszystkich co mysla o wzmacniaczach marantza to proponuje osobiscie przesluchac z tymi kolumnami co chcecie kupic bo ja ostatnio sluchalem nowej serii 14 marantza i naprawde strasznie sie zawidolem.. Aczkolwiek slyszalem ze w nizszych modelach jesli chodzi o zasilanie wzgledem ceny jest to lepiej zrobione jak w wysokich modelach. 11 s3 tez nie bylo wesolo z tego co uslyszalem, a znowu zestaw pearl lite calkiem fajnie sobie radzil patrzac cena - jakosc i oczywiscie to co sie uslyszalo..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

venom200

Member
Witam chciałbym się podłaczyc pod wątek.
Zakupiłem RX8 nówki w cenie 3500 złotych, wydaje mi się że bardzo zakupione kolumienki.
Ale teraz zaczynam szukać zasilania do nich, integra która miałaby tryb direct in i wybór pada na PM7004, pytanie czy dobry to wybór do tych kolumn?
Muzyka w zasadzie grana to totalne wszystko od a-z.
Inna sprawa że mam na chwile obecną AV Denon 1513 który nie ma pre outi chciałbym go podłączyć w taki sposób, że z wyjść frontowych AV poszedł by sygnał przejściówką do RCA Direct IN w PM7004 i takie podłacznie miało by byc używane do filmów i radia, natomiast muzyka byłaby puszczana przez pełną intergrę PM7004 podłaczona np pod aux a za DAC miałby posłużyć narazie konputer(foobar), albo jakiś playerek sieciowy np MED8ER.
Pytanie moje jest takie, czy takie podłacznie zadziała?
A dalszej kolejności planuje również zmianę AV
I inna sprawa czy warto się pchać w PM7004, bo nie ukrywam imponuje mi jego funkcjonalność.Jednak ktoś na innym forum oferował do RX8 np AUDIOLAB 8200A który też oferuje funkcjonalność podobną do PM7004, ale ma niestety odpychający wygląd.
Jak ktoś ma doświadczenie i wiedzę proszę o pomoc w temacie
 
Do góry