Witam, Marantz pm 7004

sly20

New member
Dzień Dobry,
Proszę o poradę. Mam zamiar kupić wzmacniacz 7004. Nie mam niestety możliwości odsłuchu. Recenzji tez nie wiele znalazłem. Więcej na temat 6004.
Czy sądzicie, że byłby dobrym zakupem jeżeli chodzi o muzykę depeche mode, guns n roses, cranberries czyli troszkę rock, no i może ambient.
Jaki Cd-ek, poniważ mam teraz stary Diorowski, być może dałby radę...
Dziekuję
 

sly20

New member
Witam,
Polaris 120 kolumny zostaly mi jeszcze ze starego zestawu i narazie musze je zostawic, za duzo by tego bylo
 

sly20

New member
Dziękuje bardzo a jakie kolumny sa do tego, na co patrzec w parametrach zeby je dobrze dobrac?
 

sly20

New member
Witaj,
2,5 tysiaca. dlaczego 6004 a nie 7004, cd eka chcialem ze wzgledu ze moglbym tez posluchac sacd.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Podałam Ci tańszą równie dobrą alternatywę, PM7004 równie dobry PM7004+CD6004 też wskazany ;) bardzo dobre zestawienie. Niestety nie znam Twoich kolumn, nie wiem jak to zagra z nimi ale ogólnie Marantz bardzo muzykalny i mocny wzmak. Na CD6004 przez usb można odtwarzać pliki mp3 i wma
 

sly20

New member
Dziękuje bardzo za odpowiedź. pomogła mi przełamać dylemat. Kolumienki są bardzo dobre, posłużą jeszcze do zakupu nowych;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rzeczywiście barzdo muzykalny i wymaga dobrych kolumn aby rozkoszować się dźwiękiem.
 

darpiot

New member
Właśnie odebrałem PM7004. Całość jeszcze nie wygrzana a gra to też z nowymi kolumnami MA BX6, kable Chord Carnival Silverscreens, intercon. Chord Cobra plus. Cóż można powiedzieć. Miałem już kontakt wcześniej z tym sprzętem więc decyzja była prosta. Gra to bardzo muzykalnie, miękko ale jak trzeba to pokaże pazur. Choć uważam, że najlepiej sprawdza się w muzyce w której nie ma "ściany dźwięku". Kolumny stoją 3,5m od siebie w pomieszczeniu 30m2. Bardzo ładnie zbudowana scena muzyczna w połączeniu ze znakomitą stereofonią, świetnie zlokalizowane instrumenty i wokal. Można wyłapać wiele "smaczków". Do kompletu kupię jeszcze NA7004 i dysk sieciowy.

Kupiłem u tego gościa:
Informacje o Użytkowniku Jaro-J66

mogę polecić, najtaniej w Polsce, z gwarancją i oryginalnie zapakowany sprzęt
 

sly20

New member
Witam,
Tez kupilem u niego wczoraj ale jeszcze nie dostalem. NA 7004 jest spoko ale potrzebuje odtwarzacza sacd do kompletu.
Fajnie ze napisałeś, dzieki za informacje

Jakiego masz cd-eka?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

darpiot

New member
Stary Marantz CD5000 ale właśnie pada transport stąd tylko przyśpieszyło decyzję o zakupie strumieniowca. Po co Ci SACD? Tyle muzy jest w FLAC 24/96... Lepiej zainwestować w kilka Tb dysków i "opakowania" sieciowego jak w SACD
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sly20

New member
Witaj,
SACD chcialem kiedys posluchac w miare mozliwosci finansowych. Co do NA to jestem tzw zbieraczem cd i cchialem zwykly klocek.
 

darpiot

New member
Nie, format bezstratny. Jakość taka sama jak CD. Najprościej to wytłumaczyć tak; to obraz płyty tylko skompresowany bezstratnie podobnie jak rar czy zip. Płyty CD to w zasadzie 16 bit /44,1kHz. W sieci jest dużo płyt w jakości 24 bit / 96kHz a tu jakość znacznie lepsza. To w większości zrzuty z DVD Audio lub winyli. Masz jeszcze 24 bit/ 192kHz też w większości kompresja bezstratna z DVD Audio. Jednak na budżetowym sprzęcie różnice nie do usłyszenia.
Tu masz zresztą opis:
Tabela formatw audio

Dlatego uważam że w dzisiejszych czasach magazynowanie płyt na regałach to przeżytek minionej ery. Jeżeli już ktoś ma dużą kolekcję to warto to zrzucić do FLAC i cieszyć się biblioteką i prostotą wyboru na ekranie komputera korzystając z dysku sieciowego NAS. Drugą sprawą jest to, że aby uzyskać naprawdę dobrą jakość dźwięku z CD to trzeba zainwestować w sprzęt za grube tysiące. Kluczowym elementem w takim CD jest dobry DAC, a te niestety stosowane są w odtwarzaczach kosztujących pow. 5 tys.
Marantz NA7004 jest takim moim zdaniem rodzynkiem w którym zastosowano dobry przetwornik a odtwarzacz kosztuje pon. 3000zł. Oczywiście ma swoje wady jak chociażby to, że nie odtwarza gapless (ciągłość odtwarzania bez przerw, nie do przyjęcia przy słuchaniu koncertów) ale za tą cenę...

Moim zdaniem lepiej jest kupić odtwarzacz strumieniowy Marantza, który ma bardzo dobry DAC i dokupić tańszy CD łącząc to np. optykiem z NA7004 a z niego wyprowadzić sygnał analogowy na wzmak niż pchać się w SACD czy dobrej klasy CD.
 
Do góry