Witam i również proszę o radę!

qwertyui1

New member
Witam! Proszę o radę w dość nietypowej sprawie... Na wstępie chcę powiedzieć, iż jestem dość zielony, więc ewentualna "zrypka" lub jakieś epitety nie będą mi przeszkadzać;) Bo problem mój jest chyba bardzo błahy, a jednak nie daje mi spokoju...
Otóż nabyłem cyfrowy dekoder telewizji kablowej bez kabla hdmi, tylko ze zwykłym kablem na czincze. Do czasu dokupienia kabla hdmi oglądałem telewizję przez ten kabel z czinczami. Później, jak już kupiłem hdmi, podłączyłem zgodnie z przeznaczeniem, ale nie wypiąłem tego z czinczami.
I tu właśnie nie wiem, czy mogą być wpięte dwa kable na raz? (teraz już mam podłączony tylko hdmi, ale przez jakiś czas były wpięte oba). Czy nie doszło do jakiegoś przeciążenia, czy czegoś tam? Raz przyciskiem 'input' na pilocie telewizora sprawdziłem jakość sygnału z obu kabli. Wiem, że wydaje się to śmieszne, ale tak jakoś nie daje mi spokoju.
Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź. Jeśli by już ktoś odpowiedział na mój post, chciałem się jeszcze spytać, czy trzeba na noc gasić dekoder głównym wyłącznikiem prądu z tyłu panelu, czy wystarczy np. "na kropkę" i wyłączyć listwę?; oraz czy można podłączać pendrive podczas pracy dekodera (w instrukcji obsługi coś pisało, żeby podłączać przed włączeniem cytuję "odbiornika" - co mi się wydaje bardzo niepraktyczne...).
Dziękuję jeszcze raz za poświęcony czas i jeszcze raz z góry dziękuję za ewentualną odpowiedź.
Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt.
 

sander602

New member
Cześć.
Oczywiście, że mogą być dwa kable z dekodera do tv i nie będzie to działać negatywnie ani na tv ani na dekoder.Musisz tylko wybrać w tv odpowiednie żródło (najlepiej HDMI jak chcesz oglądać programy HD) a w dekoderze ustawić metodę wyjścia (możesz mieć tylko zmianę rozdzielczości obrazu,więc żeby obraz szedł po HDMI ustaw 720 lub wyższą)
Dekodera nie trzeba wyłączać klawiszem z tyłu,wystarczy wyłączyć go pilotem(będzie wtedy pobierać śladowe ilości prądu-paredziesiąt groszy na miesiąc-ale na pewno się nie zepsuje)
Pendriva możesz wkładać i wyjmować kiedy tylko chcesz podczas pracy bez żadnego ryzyka ani dla niego ani dla dekodera.Co innego kabel HDMI,tu wskazane jest wyłączenie urządzenia.to samo tyczy się tv.

Również życzę Wesołych Świąt.
 
Do góry