Wina dekodera czy telewizora

Szymon91

New member
Witam,

Posiadam dekoder HD Phillipsa z UPC z nagrywarka, który podłączony jest do Sony'ego Z4500 przez kabel HDMI. Problem polega na tym (trwa tak od mniej więcej miesiąca, może dwóch, ale wcześniej to bagatelizowałem), że raz na jakiś czas podczas oglądania, nagle traci sygnał i nie ma nic poza czarnym ekranem z paskiem u góry z napisem HDMI 1 - czyli tak jak przy braku jakiegokolwiek sygnału. Telewizor jest włączony cały czas, dekoder także - wyświetla się nawet nazwa programu.

Stawiałbym na dekoder, gdyż przy podłączeniu konsoli Xbox 360 przez to samo wejście i kabel, taki problem nie pojawił się ani razu.

Mimo wszystko czekam na opinie ekspertów i rady. Jak na razie przychodzi mi tylko myśl, aby zadzwonić do UPC, aby wymienić dekoder. Proszę o pomoc, za którą z góry dziękuje.
 

Andrewan

New member
a czy czasem się nazbyt nie grzeje dekoder ?
Ja miałem podobny problem jak mi stał dekoder cyfry HD Phillipsa PVR na N-ce. Sprawę załatwiło przestawienie dekodera w miejsce w którym nie dostaje temperatury innej niż swoja wygenerowana.
 

Szymon91

New member
Dekoder nie stoi na żadnym sprzęcie, ale jest jakieś 1m od grzejnika, mimo wszystko postawię go gdzieś dalej i sprawdzę czy pomogło.
 
Do góry