Wilgoć w pokoju a strzelanie Panasa?!?

demo84

New member
Witam!

Od jakiegoś czasu zauważyłem że mój Panas zaczął wydawać z siebie dziwne trzaski, :cry: najczęściej zauważalne nocą i tylko w trybie "stand by" , dość podobny dźwięk który wydobywa się przy włączaniu TV

Może mięć na to wpływ wilgoć w pokoju??? Tv stoi blisko okna :confused:

pozdrawiam :blagam:
 
Ostatnia edycja:

demo84

New member
Ślimak mówisz serio o tym kurczeniu się? Wybacz za nie dowierzańie :)

mi to wygląda jakby elektronika strzelała właśnie pod wpływem wilgoci
Jak naciskam na pilocie przycisk "włączania" tv wydaje charakterystyczny dźwięk, kiedy rusza całą elektronika właśnie ten sam dźwięk pojawia się w nocy, a o dziwo dzisiaj rano również .
Zaczyna mnie to martwić, może lepiej odsunąć tv od okna ?
 

motobartcompany

New member
Każda rzecz pod wpływem temperatury zmienia swoją objętość. W tym przypadku slimak ma 100% rację. Najprawdopodobniej buda jest źle spasowana i zmiana temperatury powoduje strzelanie.

A jak wyłączysz prąd to też strzela?
 

rilicek

New member
Z tym trzaskaniem pod wpływem temperatury to podpucha. W domu są za małe różnice temperatur, żeby coś zaczęło od tego "strzelać". No chyba żeby otworzyć okno na oścież przy -20°C na dworze. Równie dobrze można by było napisać, że zimą jest niska wilgotność w domu i telewizor się rozsycha ;-) .
Wracając do tematu. Też u siebie zauważyłem to zjawisko. Jak jest w trybie stand-by, potrafi pyknąć parę razy w ciągu dnia. Wydaje mi się, że może to być spowodowane wahaniami napięcia w sieci. Pewnego dnia, gdy była u nas awaria sieci energetycznej i napięcie nie trzymało parametrów (było za niskie), Panas strzelał jak z karabinu maszynowego (akurat wtedy kiedy zostawiłem ojca z moją córką - ojciec w szoku, dziecko płacze, bo nie ma teletubisi ;) ). Może kiedyś dla eksperymentu spróbuję podpiąć go pod UPS?

@Demo48
Gdzie mieszkasz? Jeżeli na wsi tak jak ja, to mogą to być problemy związane ze skokami napięcia.

PS.
Jak wyłączy się wyłącznikiem, to nie strzela. Niestety wymaga to podejścia do telewizora. W moim przypadku to 6m, można dostać zadyszki ;)
 
Ostatnia edycja:

demo84

New member
Mieszkam na wyspie zwanej Wielka Brytwanna a tuta wilgoć jest zabójcza wiec pierwsze skojarzenia to elektryka i wilgoć :( dodam że tv jest podpięty do listwy przepięciowej o ile to wogole uchroni go przed skokami napięć :rolleyes:

motobartcompany napisał:
Każda rzecz pod wpływem temperatury zmienia swoją objętość. W tym przypadku slimak ma 100% rację. Najprawdopodobniej buda jest źle spasowana i zmiana temperatury powoduje strzelanie.

A jak wyłączysz prąd to też strzela?

Wiele razy słyszałem jak strzela plastik w różnych urządzeniach i jestem na 100% przekonany że to nie to samo, stawiam na elektronikę, dziś z ciekawości wyłaczę z prądu :eek:k:
 

rilicek

New member
demo84 napisał:
Mieszkam na wyspie zwanej Wielka Brytwanna a tuta wilgoć jest zabójcza wiec pierwsze skojarzenia to elektryka i wilgoć :( dodam że tv jest podpięty do listwy przepięciowej o ile to wogole uchroni go przed skokami napięć :rolleyes:
Teraz zobaczyłem, że mieszkasz w Birmingham.
A co do pykania. Mój telewizor też jest podpięty przez listwę. Listwa chroni przed przepięciami, ale nie wyrówna spadków napięcia.
 

dembol

New member
bzdury piszecie tylko jeden forumowicz przedstawil cala prawde :) panasy z seri x10 maja ta przypadlosc ze plastiki przy zmianach temp sobie strzelaja :) robi sie w chacie cieplej i tv lubi sobie trzeszczeć
po ogladaniu filmow gdy sie nagrzeje i potem po wylaczeniu rowniez sobie strzela:) az dojdzie do swoich gabarytow tak to smieszne:) ale to przypadlosc tych panasow zauwyazylem u siebie i u znajomych w kuro tego niema i w wczesniejszych panasach pv80 tez tego nie bylo wiec cos tym razem spieprzyli z pasowaniem plastikow ale to szczegol mi to nie przeszkadza idzie sie przyzwyczaic
 

pionaj

New member
dembol napisał:
bzdury piszecie tylko jeden forumowicz przedstawil cala prawde :) panasy z seri x10 maja ta przypadlosc ze plastiki przy zmianach temp sobie strzelaja :)

to dziwne bo mój stoi przy grzejniku i do tego pod oknem a żadne takie historie jak strzelanie plastików nie mają miejsca
więc kto tu pisze...:confused:
 

demo84

New member
A co z seria s10? Też ma ta bolączke?
Wspominałem na wcześniejszej stronie że znany mi jest dźwięk strzelającego plastiku i napewno jest on różny od tego który mi dokucza w moim panasie. Dziś na noc wyłącze tv przyciskiem na panelu i zdam relacje co i jak :)
 

rilicek

New member
dembol napisał:
bzdury piszecie tylko jeden forumowicz przedstawil cala prawde :) panasy z seri x10 maja ta przypadlosc ze plastiki przy zmianach temp sobie strzelaja :) robi sie w chacie cieplej i tv lubi sobie trzeszczeć
po ogladaniu filmow gdy sie nagrzeje i potem po wylaczeniu rowniez sobie strzela:) az dojdzie do swoich gabarytow tak to smieszne:) ale to przypadlosc tych panasow zauwyazylem u siebie i u znajomych w kuro tego niema i w wczesniejszych panasach pv80 tez tego nie bylo wiec cos tym razem spieprzyli z pasowaniem plastikow ale to szczegol mi to nie przeszkadza idzie sie przyzwyczaic
A mój to typowy złośliwiec. Mimo, że wyłączony w nocy się grzeje, żeby nad ranem ostygnąć i zatrzeszczeć :wink: . Jeżeli po nocy, nad ranem (po 8 godzinach odpoczynku - stand-by), wydaje dźwięki charakterystyczne jak przy włączaniu, to raczej nie od różnicy temperatury.
 

dembol

New member
jestem na tyle normalny ze nigdy nei zostawiam zanych urzadzen w trybie stand by nawet na chwile:)

tak pewnie to sa strrzelajace kondesatory jest ich tysiac i tv bedzie swiecil przez tysiac dni bo kazdy jeden kondesator strzela po jednym na dzien:)

panowie nie slyszeliscie nei widzieliscie to bzdur nie piszcie

zjawisko te sie ma czesto gdy tv wisi na scianie
 

motobartcompany

New member
Jeżeli gość twierdzi czy też podejrzewa, że elektronika mu strzela to czemu nie zrobi testu na odłączonym napięciu? Tak to sobie można gdybać.

Mi buda strzelała najwięcej w sony 46v2500. Ale tam obudowa była jak plastikowy kondon.
W PlayStation 3 i i xboxie 360 też lubi "strzelić" Wszystko zależny od spasowania materiałów.

ps.
moja kózka Jotul F3td jak się mocno rozgrzeje to gdy zaczyna stygnąć wydaje identyczny dźwięk jak przełączający się przekaźnik. Z tym że w moich byłych plazmach panasonica ten przekaźnik cykał 3 razy przy włączeniu, a tu cyka cały czas:)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja miałem historie z strzelającym plastikiem w dwóch tv LCD Samsunga i zawsze po wyłączeniu jak stygł strzelał plastik/obudowa. Teraz przy Panasonicu nie mam takich rzeczy a tv wisi na ścianie, jedyne strzelanie to słyszę ze sterownika od Logitecha właśnie podczas stygnięcia.
Także może to być źle spasowane materiały do siebie ja bym może zareklamował w końcu od czego mamy gwarancje.
 

demo84

New member
Wczorajszej nocy wyłączylem tv przyciskiem na panelu i trzaski zniknęły :) będę obserwował przez parę dni i zdam relacje. Ewentualnie zacznę wyłączać z prądu na noc. Pozdro
 
Do góry