WiFi vs kabel Panasonic TX-P50G30E

Pablo0mod

New member
Witam :)

Jestem nowym użytkownikiem tego forum ale sporo już przeczytałem jako gość, jednak nie znalazłem informacji na nurtujące mnie pytanie. Niedawno kupiłem pierwszy telewizor plazmowy - Panasonic TX-P50G30E i chciałbym podłączyć go do internetu. Mam router także mogę podłączyć go przez WiFi ale i po przez kabel.
Chciałbym zapytać czy sposób połączenia będzie odgrywał rolę w oglądaniu filmików 1080p przez DLNA albo odtwarzania filmików na youtube? Oczywiście chodzi mi czy na WiFi będą zacięcia czy coś? Domyślam się, że po kablu będzie wszystko ok. Internet mam 20 Mb/s, powiem tylko, że sygnał na parterze obok TV jest dosyć średni/słaby. Nie ukrywam, że wolałbym nie ciągnąć tyle kabla z piętra na parter ale jeżeli na WiFi mają być zacięcia to poprowadzę kabel(w końcu robi się to jeden raz na stałe) dla stabilności i pewności :) No chyba, że na WiFi będzie tak samo jak na kablu to kupię adapter netgear.
Mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiać wątpliwości.
Przepraszam, za chaotyczność.
Pozdrawiam Paweł.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Witam :)

Jestem nowym użytkownikiem tego forum ale sporo już przeczytałem jako gość, jednak nie znalazłem informacji na nurtujące mnie pytanie. Niedawno kupiłem pierwszy telewizor plazmowy - Panasonic TX-P50G30E i chciałbym podłączyć go do internetu. Mam router także mogę podłączyć go przez WiFi ale i po przez kabel.
Chciałbym zapytać czy sposób połączenia będzie odgrywał rolę w oglądaniu filmików 1080p przez DLNA albo odtwarzania filmików na youtube? Oczywiście chodzi mi czy na WiFi będą zacięcia czy coś? Domyślam się, że po kablu będzie wszystko ok. Internet mam 20 Mb/s, powiem tylko, że sygnał na parterze obok TV jest dosyć średni/słaby. Nie ukrywam, że wolałbym nie ciągnąć tyle kabla z piętra na parter ale jeżeli na WiFi mają być zacięcia to poprowadzę kabel(w końcu robi się to jeden raz na stałe) dla stabilności i pewności :) No chyba, że na WiFi będzie tak samo jak na kablu to kupię adapter netgear.
Mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiać wątpliwości.
Przepraszam, za chaotyczność.
Pozdrawiam Paweł.

Jeżeli wifi masz w standardzie 802.11g to raczej będziesz miał problem z zacinaniem się, itp. Jeżeli masz np. n i słaby sygnał w tym miejscu to też może być różnie. Kabel ma tą zaletę że zawsze będzie dobrze, oraz ewentualnie możesz postawić switcha w szafce z tv i podłączyć dodatkowo to netu kino domowe, dekoder, konsolę, itp. bez konieczności dokupowania modułów wifi.
 

Pablo0mod

New member
Takich odpowiedzi właśnie było mi trzeba :) Muszę kupić około 35m kabla :D
Dziękuję za odpowiedzi, szczególnie Tobie diuczysko
Pozdrawiam :)
 

majster9

New member
U mnie odległość do routera to około 5m. Mam przez WiFi i śmiga bez problemu, nie przycina się. Spróbuj przez WiFi, zanim kabel pociągniesz nic to nie kosztuje.
 

Pablo0mod

New member
Takie za darmo to nie jest, bo musiałbym kupić adapter WiFi, a z tego co pamiętam to wydatek ponad 100PLN :) Chyba, że można go wziąć na testy czy coś?
 

bartmeces

Member
50G30 podpiełem dzis po kablu 4mb/s kabel 2 metry działa bez problemu ładuje 30 sekund,oglądała żona Julie a teraz reguły gry a tvn player w jakiej jest rozdzielczości bo jakiś słaby obraz!
 

mirek71

New member
u mnie przez wifi i adapter netgara tnie filmy w hd - wszystko poniżej idzie gładko a tvn faktycznie obraz taki dupowaty ale ciekawy na tle innych propozycji ... właśnie dzieci oglądają Świnkę Pepę :)
do pełni szczęścia coraz bardziej myslę do mojego panasa o jakimś playerze (np wiwie hd 50 i dysku twardym 2,5 cala) filmy w mkv odbiera normalnie w ok 50 % ... ale mu wybaczam z uwagi na super obraz :)
 

krazy777

Member
Bez reklam
u mnie przez wifi i adapter netgara tnie filmy w hd - wszystko poniżej idzie gładko a tvn faktycznie obraz taki dupowaty ale ciekawy na tle innych propozycji ... właśnie dzieci oglądają Świnkę Pepę :)
do pełni szczęścia coraz bardziej myslę do mojego panasa o jakimś playerze (np wiwie hd 50 i dysku twardym 2,5 cala) filmy w mkv odbiera normalnie w ok 50 % ... ale mu wybaczam z uwagi na super obraz :)

Weź sobie Wiwę HD-5.
 

kubson1979

New member
Witam,

trochę odgrzeję temat ale z konkretnym pytaniem.

mam tv txp50g30e i chcę mieć obraz na min z tel huawei mate 8.....
1. czy wystarczy mi netgear wnda3100 czy lepiej kupić jakiś moduł allshare?
2. jeśli moduł allshare to jaki polecacie do tego tv?

dziękuję za odpowiedzi
 
Do góry