Wieszanie plazmy 42"

leon600

New member
Czy ktoś wieszał plazmę 42" 30kg na ścianie z płyt kartonowo gipsowych??
Jakieś rozwiązania?? mile widziane .
Pozdrawiam
 

kowal

New member
Zależy jak ta ścianka była zrobiona. Jeśli standardowo ( czyli w czasie budowy nikt nie myślał o wieszaniu na niej plazmy ) to może być problem.
W sumie 30 kg to nawet typowa gipsówka powinna wytrzymać, ale musisz być pewny, że jest solidnie zrobiona ( tzn. porządnie zamocowana do podłogi i sufitu, a nie tylko do podłogi a na górze po prostu zatynkowana ). Główny problem to fizyczne zamocowanie uchwytu do ściany, bo zwyczajne przykręcenie do istniejącego szkieletu wewnętrznego ścianki wydaje mi się trochę ryzykowne. Jeśli MUSISZ koniecznie zamocować go do tej ścianki to czeka cię zapewne wycięcie płyty za telewizorem, uwocowanie jakichś solidnych wzmocnień wewnątrz istniejącego szkieletu i ... modlitwa, żeby ścianka za bardzo nie pracowała bo zacznie się cała rozłazić.
Nie wiem jak masz urządzony pokój ( w stylu nowoczesnym czy nie ) ale zaproponował bym Ci inne rozwiązanie, które w nowoczesnych pomieszczeniach daje niezły efekt. Mówię mianowicie o zawieszeniu TV w powietrzu! Potrzebny jest tylko stabilny sufit i podłoga... Do sufitu mocujesz dwie stalowe linki, na których wisi cały ciężar telewizora, a do podłogi dwie dodatkowe, które utrzymuja TV w pionie i zapobiegają "kiwaniu" się TV w powietrzu od byle podmuchu. Przy odrobinie własnej inwencji możesz to trochę podrasować ( np. niklowane linki i uchwyty ) i efekt bedzie rewelacyjny...
Oczywiście to samo rozwiązanie można wykorzystać do odciązenia ścianki gipsowej. Po prostu puszczasz te linki wewnątrz ścianki, mocujesz do nich ścienną część uchwytu ( trzeba go tylko wstępnie obciązyć ciężarem podobnym do TV ) naciągasz linki, uchwyt w tej pozycji ( obciążony ) mocujesz na zwykłe czarne śruby do metalowego szkieletu ścianki, zdejmujesz delikatnie obciążenie ( linki będą próbować wyrwać teraz uchwyt do góry ), wieszasz TV i po sprawie; większą część obciążenia od TV przenoszą linki bezpośrednio na sufit, ą ścianka daje jedynie stabilność zamocowania...
 

leon600

New member
Dzięki za bardzo ciekawe rozwiazanie z linkami, ale raczej nie bedzie mi pasowało do wystroju pokoju, pozatym nie wiem co by powiedział żona na wiszace linki z sufitu :).
Pewnie wytne płyte za tv i podstawie jakies mocowanie do uchwytu na plazme.
 
Do góry