Wiem, ze wszystko już było... ale jaki TV 50"? ;)

zitom

Member
Witam po długiej nieobecności. Przyszedł czas na zmianę TV z leciwej już Toshiby 42x3030D (7 lat). Dlatego pojawiłem się uprzednio wspomagając finansowo forum bo wychodzę z założenia że aby chcieć, trzeba dać też coś czasami od siebie :)

Aby formalności stało się zadość:

1. Odległość od ekranu: 3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okna po prawej stronie - strona południowa
3. Jak duży jest pokój? Około 30m2
4. Preferowana technologia: dowolna
5. Jaki masz obecnie telewizor? Toshiba 42X3030D
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy/seriale HD
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: późne popołudnie - wieczór, w weekendy dodatkowo w ciągu dnia
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? subtelne oświetlenie LED pod sufitem nad TV
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? trudne pytanie - w zasadzie ostry ale bez postrzępionych krawędzi. Ma wyglądać naturalnie
10. Matryca błyszcząca czy matowa? raczej matowa. Jeśli nie to z dobrymi powłokami antyrefleksyjnymi. Nigdy nie miałem nic z błyszcząca - wiec decyzja trochę asekuracyjna.
11. Preferowana wielkość telewizora? 50 (47-55)
12. Preferowana marka? Toshiba, Sony, Panasonic - ale nie jestem jakoś specjalnie uprzedzony do innych. Ogólnie ma być udany model znanego producenta :)
13. Czego nie lubisz w telewizorach? banding, kiepskie wyświetlanie gradientów, nierówne podświetlanie, niski poziom czerni. Z zaznaczeniem, że jestem świadomy wad technologii w produktach w tej grupie cenowej.
14. Jakie urządzenia będą podłączone? UPC HD, Xtreamer Prodigy 3D, Apple TV, ew. Amplituner panasonic (starszy model z 720p)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50% TV, 50% reszta (1080p, 720p po HDMI)
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost + lekko z boku (mały kąt)
17. Czy ważne jest wifi? powinno być - pomimo, że teraz w domu mam LAN i tak będzie podłączony
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? raczej w ograniczonym zakresie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? raczej w ograniczonym zakresie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie za często - ale tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
22. Ma mieć 3D? tak
23. Ma mieć slot na karty SD ? nie przeszkadza
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI. Prodigy, Apple TV, ew. Ampli
26. Jaki masz sygnał: UPC HD
27. Ile programów HD? 20+
28. Ma stać czy wisieć? wisieć
29. Rozdzielczość: 1080P
30. Na czym najbardziej Ci zależy: wysokiej jakości obraz (filmy HD - MKV), dobra czerń, równomiernie podświetlenie, brak smużenia w dynamicznych scenach, intuicyjne szybkie menu.
31. Ile osób ogląda: 2-3
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-5, w weekendy około 5-8
33. Jaka klasa cenowa: 3-4k - ten 1k więcej ma być konkretnie uzasadniony (nie trafia do mnie argument że droższy i wyższy model jest lepszy - bo tak)

Pozwolę sobie jeszcze na kilka słów komentarza. Wiem, że za taka kasę nie będę miał wszystkiego. Dlatego jestem świadomy i co za tym idzie gotowy na jakieś kompromisy. Chociaż i tak spodziewam się, że większość obecnie produkowanych TV będzie zdecydowanie lepsza od tego co mam teraz. Chce wybrac optymalnie - nie koniecznie przepłacając. Wyleczyłem się już z choroby polegającej na oglądaniu wszystkiego "pod lupą" oraz wyszukiwaniu na siłę wad (przyszło z wiekiem). Po prostu chce kupić i korzystać z zadowoleniem bez frustracji. :) - Po przeczytaniu wielu stron forum moje typy to:

Sony W829
Panasonic AS640, AS650
Toshiba L7453

pozdr
t
 
Ostatnia edycja:

Scrollek

New member
Kup panasonic 55AS640 w tej cenie nic lepszego nie kupisz, masz big tV w tej cenie i naprawdę niezłe parametry, znajomy niedawno kupił naprawdę jest ok
 

zitom

Member
Kup panasonic 55AS640 w tej cenie nic lepszego nie kupisz, masz big tV w tej cenie i naprawdę niezłe parametry, znajomy niedawno kupił naprawdę jest ok

Nie ukrywam, że właśnie z wymienionych 3 modeli ten TV ma teoretycznie najlepszy stosunek jakość/cena do tego matryca VA i... +5" :)

czekam na kolejne typy i argumenty

pozdr
t
 

zitom

Member
Dobra - w zasadzie na placu boju pozostały:

55AS640 i 50W829

poratujcie - bo już mam mętlik ;)
Warto dopłacić do 829 pomimo mniejszego ekranu?
Przy okazji - jakie niedrogie okulary aktywne 3D polecacie do tego panasonica?

pozdr
t
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wziąłbym 55AS640, ze względu na wielkość. Sony ciut lepiej procesuje sygnały w ruchu, ale 5" robi jednak różnicę.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dołącze do pytania: czy obraz z tego Panasonic z odległości 2-2,5 metra będzie bardzo dobrej jakości? Stoje przed podobnym dylematem cały czas, czy 55 cali czy 50.
 

piotrekh_gry

New member
Ok kilku dni posiadam model 50W829B odległość 2.5 mb. Obraz HD z tej odległości jest naprawdę super oczywiście po wcześniejszym skalibrowaniu ustawień.
 

zitom

Member
Ja bym brał 55".

Też sie ku temu skłaniam - dziś jeszcze idę obejrzeć na własne oczy.
Jedno pytanie - warto dopłacić 1k do Sony 55W829? Przy moich preferencjach i potrzebach dostanę coś wiecej niż od Panasonica?
Kiki - wysłałem Ci zapytanie na PW :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry