Wiem czego szukam, nie potrafię znaleźć...

Cirilla2

New member
Witajcie! Zanim zdecydowałam się poprosić o pomoc, przez kilka dni czytałam pilnie to forum, żeby nie zadawać po raz n-ty tych samych pytań, doprowadzając starszych użytkowników do białej gorączki :p
Jestem zdecydowana na zakup telewizora o konkretnych parametrach, lecz nie wiem czy taki model istnieje. Na stronach producentów opisują z reguły same nowości, a stronki typu "ceneo" i "skąpiec" – owszem wskazują cenę – ale specyfikacje produktu podają często wyssane z palca.

A zatem pierwsze moje pytanie: czy istnieje jakaś wiarygodna stronka, na której można sprawdzić szczegółowe paramery telewizorów różnych producentów? Ja takiej nie znalazłam, ale może po prostu nie umiem szukać?

A teraz konkrety. Oto mój wymarzony telewizor:
-32 cale (większy nie zmieści się w regale);
-LCD (ale nie chcę przepłacać za podświetlanie LED-em) – telewizor będzie w bardzo jasnym pokoju, więc boję się plazmy (poza tym te powidoki po logo stacji, brrrr:-x);
-powierzchnia matrycy - koniecznie matowa (lustro już mam - w łazience:p);
-Full HD (choć do wykorzystania raczej przyszłościowo, a poza tym nie wiem czy przy tak małej matrycy będzie widoczna różnica z HD Ready);
-czas reakcji – maksymalnie 5ms, a najlepiej jeszcze krótszy (nie chcę, żeby mi coś smużyło!);
-ilośc wejsć – potrzebne mi przynajmniej 2 HDMI i 2 EURO (od biedy 1 EURO);

-100Hz, ale TYLKO z możliwością wyłączenia tej opcji !!!, w przeciwnym razie 50Hz (100Hz jest ŚWIETNE w programach rozrywkowych, sportowych, przyrodniczych, wiadomościach, ale podczas oglądania filmu – zwłaszcza widzianego wcześniej w kinie – to dla mnie PORAŻKA!! Robi się wtedy taki „teatr telewizji”. Moje oko jest przyzwyczajone do ruchu obrazu, znanego mi z kina i poczciwego telewizora z kineskopem). Niestety żaden producent nie podaje, czy można zmnienić częstotliwość odświeżania. Tylko w Was nadzieja!;
-preferowany producent - SAMSUNG, mniej pożądana alternatywa to Philips lub Panasonic;
-cena do 2500zł, ale tańszy mile widziany...;
Co do sygnału: w tej chwili mam Telewizję na Kartę. Za miesiąc zmieniam dekoder i będe miała Telewizję na Kartę HD (zobaczymy czy będzie różnica). Poza tym oglądam dużo filmów DVD, a ewentualny Blu-Ray to daleka przyszłość...

Proszę serdecznie o pomoc. Jakie modele, spełniające moje oczekiwania, polecacie? Muszę się spieszyć z zakupem, bo niedługo zostaną tylko te drogie LED-y:blagam:.

Cirilla
 

bielikk

New member
Bez reklam
Philips 32PFL7404H model z 2009r. użytkuję go od ok. 10 miesięcy.
Bardzo dobry TV LCD - opinie w necie - chociaż nie wszystkie na b.db.
Ja mogę go z czystym sumieniem polecić niezdecydowanym, wg mnie, a jestem wymagającym co do sprzętu TV i ogólnie tech. b. dobry LCD.
W necie można go jeszcze kupić - ceny od 2200 zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zacznijmy od dobrych modeli które wejdą w regał i zagrają bardzo dobrze do twoich warunków :
Sharp 32 LE 705 - lcd led
Sharp 32 LE 320 - lcd led
Panasonic 32 V 10 - pół mat
JVC 32 R 10 - mat
Sony 32 EX 500 - pół mat
Toshiba 32 sl 733- lcd led

Nie musisz się śpieszyć - wręcz przeciwnie. Zostaną nie drogie ledy.
Ale z podanych masz modele które mieszczą się w klasie i są dopasowane do warunków.
Czas reakcji matrycy zostaw w spokoju. To są dane na papierze. Dziś decyduja procesory i algorytmy.
 

Cirilla2

New member
Dziękuję Wam, Bielikk i Kiki!
Kiki, mam teraz zamęt w głowie, bo w Twojej propozycji pojawiły się inni producenci :). Nigdy nie myślałam o Sharp'ie, Sony, JVC i Toshibie, ale może czas zmienić poglądy?
Czy Sharpy i Toshiba mają również matową (półmatową) matrycę? Im dłużej myślę, tym bardziej jestem przekonana, że najbardziej przeszkadzałyby mi odbicia światła. W pokoju jest jest wyjście na taras i dwa okna - jedno z boku, a drugie na wprost telewizora:sad: Chyba tylko matowy ekran może mnie uratować.
A co z Samsungami? Rozumiem, że w wypadają gorzej w porównaniu z wymienionymi modelami.
Ruszam do jakiegoś sklepu i spróbuję przyjrzeć się wskazanym telewizorom (jeśli znajdę:sad:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
eliminując Twoje obawy - zostałbym zdecydowanie przy :
Panasonic 32 V 10 - pół mat
JVC 32 R 10 - mat
Sony 32 EX 500 - pół mat

Najbardziej wypasiony to Panasonic i z pewnością bardzo Ci się spodoba.
Ma jeszcze PIP, i tuner satelitarny, jest na matrycy IPS Alpha i super skaluje obraz w SD.
 

Cirilla2

New member
Zaczynam się poważnie skłaniać ku Panasonic’owi 32v10. Nie mogę jednak nigdzie przeczytać czy funkcja inteligentnego tworzenia klatek obrazu (czyli chyba to całe potocznie nazywane 100Hz) daje się wyłączyć.
Taka możliwość występuje u niektórych Sony. Oto cytat:

Włączenie trybu Theatre Mode powoduje również wyłączenie dostępnej w niektórych modelach telewizorów BRAVIA funkcji Motionflow +100Hz podkreślającej efekty ruchu, aby zapewnić obraz najbardziej przypominający materiał kinowy.


i jeszcze inny cytat:

Tryb Theatre to krok dalej, zapewniający autentyczną jakość filmu.
Jedno naciśnięcie przycisku Theatre na pilocie powoduje automatyczne włączenie trybów Cinema i 24p True Cinema. Motionflow +100Hz zostaje wyłączony, by zachować prawdziwą jakość kinową.


Czy w Panasonic’u 32v10 jest odpowiednik tego trybu i czy można wyłączyć te 100Hz i „polepszacz” ruchu?:blagam:
 

Cirilla2

New member
Jeśli ktoś zna odpowiedź na moje ostatnie pytanie, bardzo bardzo proszę-niech się odezwie...:(
W Internecie nic na ten temat nie znalazłam, w Panasonicu też nie wiedzą (dzwoniłam i pytałam...)
Ech...:( Nie chcę się rejestrować na nowym forum... Tu mi się podoba...:(
 

Cirilla2

New member
Odpowiedziałam sobie sama, odpowiem też Wam.
Funkcję 100 Hz Intelligent Frame Creation można ustawić na trzech poziomach, ale nie można jej ruszyć przy włączonym 24p Smooth Film.

Swoją drogą jestem zdumiona, jak wiele osób na tym forum daje się wciągnąć w obrzydliwą machinę marketingową producentów, którym w ogóle nie chodzi o to, aby zapewnić użytkownikowi komfort oglądania, lecz ścigają się między sobą, kto upchnie więcej nowinek w swoim produkcie.

Przytłaczająca ilość kanałów TV nadaje w formacie 4:3, ale przecież Producent wie lepiej, że klient musi mieć 16:9. Po cholerę to komu? Nieważne – ludzie kupią. A to, że potem albo oglądają grubasów z szerokimi gębami, albo rezygnują z 1/3 ekranu fundując sobie arcypiękne pasy po bokach – kogo to obchodzi?

Polska to kraj, gdzie ułamek ludzi stać na zapewnienie sobie sygnału HD, o Blu-Ray słyszał co setny, a kupi go co tysięczny. Za to w sklepie nie uświadczysz już nawet HD Ready. Ale przecież producent wie lepiej, że kliet musi mieć Full HD nawet w matrycach 32-calowych i mniejszych. Po cholere to komu? Nieważne – ludzie kupią. A to, że po przyjściu do domu i zainstalowaniu sprzętu się popłaczą i od babci odkupią stary kineskop? - kogo to obchodzi?

Znikają już zwykłe LCD, bo Producent uznał, że LEDy są lepsze, oszczędniejesze i klient o takim telewizorze marzy. Po cholere to komu? Nieważne – ludzie kupią! A to że różnica w cenie zwróci im się po 15 latach użytkowania? – kogo to obchodzi?

Prawdziwy wyścig toczy się w celu rzekomego upłynnienia ruchu na matrycach LCD. Producent wie lepiej, że klient pragnie, aby wszystko wyglądało jak przysłowiowy „teatr telewizji”, że klient marzy o tym, aby zmienić swe przyzwyczajenia i musi u siebie mieć ruch lepszy niż w kinie. Po cholerę to komu? Nieważne – ludzie kupią. A to, że później mają na ekranie kichę, bo tzw. płynny ruch jest tak naprawdę sztuczny, dziwaczny, nienaturalny – kogo to obchodzi? A już najmniejszym zmartwieniem Producenta jest to, że klient nie zawsze może ten Luksus wyłączyć.

Sytuację z dzisiejszymi telewizorami można by porównać do hipotetycznego absurdu, w którym masowo zaczęto by wprowadzać samochody zasilane wodorem. Na wszystkich stacjach benzyna i olej, ale Producenta to wali, bo on wie, że klient musi mieć samochód zasilany ekologicznym paliwem. Oczywiście nie znalazłby się chyba nikt, kto by takie auto nabył. Producent poszedłby z torbami, zanim jego interes zdążyłby się rozwinąć.

I tu pytanie? Dlaczego ludzie dają się tak niewolić, jeśli chodzi o dzisiejsze telewizory. Dlaczego nie potrafią zaprotestować wobec dyskryminacji biedniejszych. Jeszcze 10 lat temu nawet ubożsi posiadacze odbiorników kineskopowych mogli się cieszyć relatywnie wysokim odbiorem TV. Teraz bez talerza i HD na ekranie - szajs.

Dlaczego ludzie godzą się na energooszczędne żarówki, błyszczące matryce notebooków (z którymi praca jest możliwa tylko w zupełnych ciemnościach), samochody, w których minimalny spadek ciśnienia w oponie uniemożliwia odpalenie silnika? Dlaczego kupują towar, który tak naprawdę jest zły? Gdyby mieli na tyle odwagi, żeby nie ulegać owczemu pędowi do posiadania debilnych nowinek, Wszechwiedzący Producenci musieliby się ugiąć. I to szybciej, niż nam sie wydaje.

Skąd sarkastyczny ton mojego postu? Otóż kilka dni temu rozmawiałam ze znajomym redaktorem jednego z pism oceniających sprzęt AUDIO. Redaktor ten był niedawno na pokazie organizowanym przez Samsunga, na którym prezentowano nowinki z zakresu właśnie poprawy ruchu w matrycach LCD. Dumni producenci do projekcji wybrali „Władcę pierscieni”. I jaki był efekt? Podobno zgromadzeni dziennikarze lali ze śmiech, bo film wyglądał jak kreskówka, a wszystkie efekty specjalne tego filmu wyglądały wręcz komicznie. Po prezentacji jedyne pytanie, jakie się pojawiło brzmiało: „Czy tę opcję można wyłączyć?”

To stąd moje pytanie, które zadałam w poście i które czytający użytkownicy pewnie zignorowali (mysląc pewnie: o co chodzi tej głupiej babie? Ma 100Hz i wybrzydza). Nie znam się na sprzęcie, tak jak wielu z Was, ale mam oczy, które dobrze widzą (jestem malarką) i żaden Producent nie wmówi mi, że coś jest lepsze, jeśli fakty temu przeczą. Posiadam niewiele pieniędzy na zakup telewizora i nie chcę, aby się zmarnowały...
 

NINO78

Banned
Przytłaczająca ilość kanałów TV nadaje w formacie 4:3, ale przecież Producent wie lepiej, że klient musi mieć 16:9. Po cholerę to komu? Nieważne – ludzie kupią. A to, że potem albo oglądają grubasów z szerokimi gębami, albo rezygnują z 1/3 ekranu fundując sobie arcypiękne pasy po bokach – kogo to obchodzi?
trzeba było się określić że szukasz TV CRT - proszę Telewizory tradycyjne - porównanie cen w sklepach internetowych -- Telewizory tradycyjne - porównanie cen w sklepach -- Kineskopowe - Aukcje internetowe Allegro -- do wyboru do koloru

..... samochody, w których minimalny spadek ciśnienia w oponie uniemożliwia odpalenie silnika?
spadek ciśnienia w oponach zwiększa opory toczenia się samochodu i szybsze z urzucie bieżnika

Skąd sarkastyczny ton mojego postu? Otóż kilka dni temu rozmawiałam ze znajomym redaktorem jednego z pism oceniających sprzęt AUDIO. Redaktor ten był niedawno na pokazie organizowanym przez Samsunga, na którym prezentowano nowinki z zakresu właśnie poprawy ruchu w matrycach LCD. Dumni producenci do projekcji wybrali „Władcę pierscieni”. I jaki był efekt? Podobno zgromadzeni dziennikarze lali ze śmiech, bo film wyglądał jak kreskówka, a wszystkie efekty specjalne tego filmu wyglądały wręcz komicznie. Po prezentacji jedyne pytanie, jakie się pojawiło brzmiało: „Czy tę opcję można wyłączyć?”
a czy ktoś w twoim wątku proponował ci samsunga?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Cirilla2
W Twoim ostatnim poście jest ( niestety) bardzo dużo racji! To czego oczekuje klient daleko odbiega od tego co oferują producenci....Taka jest niestety rzeczywistość.
Wracając do TV wszystko to o czym piszesz ( czego byś nie chciała oglądać na swoim nowym TV) są to niestety wady technologii LCD. O gustach się nie dyskutuje i wielu osobom to odpowiada, mnie nie i dlatego na dzień dzisiejszy z pewnością nie kupię TV LCD bo nie chce oglądać teatru czy też sztucznych kreskówek.... wolę inną technologię, być może mniej ostrą ( dla mnie to raczej pozytyw), ale bardziej naturalną i dającą obraz zbliżony do kina i CRT.

Z TV dla Ciebie to propozycja kikego jest bardzo dobra zainteresuj się tym Panasonikiem ( pamiętając, że nie ma rzeczy idealnych)
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic V 10 - do Twoich potrzeb - to bardzo dobra oferta.
Historia zna wiele nieprawidłowych wyborów i nic to nie zmieni. Lepiej poświęcić czas na radość obserwacji wspaniałej przyrody czy zakątków świata niż stresować się wyborem sprzętu.
Dlatego jest taka możliwości jak prezentacja w domu.
Przywozimy try telewizory i w spokoju duszy wybierasz najlepszy dla własnych potrzeb nie sugerując się opisami producenta.
 

Cirilla2

New member
Dzisiaj rano kupiłam Panasonica 32V10. Przywiózł go kurier. Przed zakupem nie widziałam tego telewizora na oczy (ze wszystkich pobliskich sklepów zniknął juz dawno temu).
Sygnał dochodzi z Telewizji na Kartę HD i najprostszego modelu odtwarzacza DVD (jakiś tani stary Philips).
Telewizor z dekoderem został połączony niedrogim kablem Vivanco, natomiast z odtwarzaczem kablem EURO za ok. 100 zł. Kanały HD wiadomo – świetne, ale znakomicie sprawują się również te SD i filmy ze staruszka Philipsa.
Jestem bardzo zadowolona i dziękuję wszystkim Rozmówcom za rady. Największe podziękowania kieruję do Ciebie, Kiki, za konsekwentne wskazywanie tego modelu.
 
Do góry