WIELKOSC TELEWIZORA - luzna dyskusja

octopus1975

New member
Ja bede ogladal swoje 60 cali z ok 5,5m. Mam miejsce i na 80 cali a moze nawet 90 ale cena nawet 70" tv jest przesadna jak na polskie warunki. Tak naprawde dobry Sharp 70" to ok 17 tys.A 60" to polowa lub mniej.
Tak sobie mysle, ze za kilka lat 70 czy 80 cali bedzie w cenie 5-6 tys i wtedy bedzie to czas na zmiane. Moj ojciec kupowal jakies 5 lat temu dobrego Philipsa z ledami dookola za ok 4,5 tys (37") a dzisiaj za ta kase mamy dobre 46" lub wyzej. Poczekajmy a za kilka lat bedziemy wybierac pomiedzy 70 a 90" ! Mam taka nadzieje ))))
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miejmy nadzieje ze za "te pare lat" tv o przekatnych min.70' beda w takich cenach jak pisze octopus, czego sobie i Wam zycze. Ale nie ludzmy sie to raczej szybko nie nastapi. Ja ogladam z ok. 4m (moze ciut wiecej) i moze to brzmi smiesznie, ale to dalej nie jest przesadnie duza przekatna. Malo tego, uzytkownicy domowi takze sa podobnego zdania. Nie ma znaczenia czy to sa Polskie czy Amerykanskie warunki, istotny jest fakt odleglosci. Juz jakies 10lat temu siedzac przed "wielkim" 32crt wiedzialem ze do komfortowego ogladania codzinnych programow powinno byc cos duzo, duzo wiekszego. Dzis to moge smialo potwierdzic, to samo domowi uzytkownicy ktorych nie interesuje KD. Mowiac wprost, z ok 4m ogladanie teleexpresu, telenoweli, czy wiadomosci jest zwyczajnie o wiele bardziej komfortowe dla przecietnego Kowalskiego, w zadnym wypadku nie przytlacza! Natomiast dla kinomaniaka, to powinien byc standart w kazdym domu. To dalej nie jest projektor i 130" a zwyczajnie duzy komfortowy tv. Za kazdym razem jak odpalam chociazby BBC HD, czy jakikolwiek dobry kanal HD intuicyjnie przyblizam sie do ekranu, jakosc powala i nie mozna sie oderwac od ekranu. Znajomy posiadacz 65vt50 jak zobaczyl o czym mowie wystawil swoj tv na sprzedaz (takze jak ktos chce mozna pisac na priv) i zakochal sie w tej jakosci i wielkosci - warunkiem jest oczywiscie dobry sygnal. Mysle ze przesada do codziennego ogladania jest 130" z 4m, natomiast 80" jakby to nie brzmialo dziwnie nie jest absolutnie zadna przesada, gdyby nie cena - powiedzialbym z pelna odpowiedzialnoscia normalka.
 

octopus1975

New member
Absolutnie sie z Toba zgadzam ale w polskich warunkach przy polskich zarobkach liczba osob, ktore moga i chca wydac 23-24 tys na telewizor jest raczej znikoma. Mysle, ze po wejsciu OLEDow Ledy zaczna taniec ale mysle tez, ze nastapi to za jakies 4-5 lat.

Tekst na temat OLEDow i ich przyszlosci.

Dostawy telewizorów OLED wzrosną 240-krotnie




Według analiz iSuppli, wartość sprzedaży paneli OLED z aktywną matrycą w okresie od 2009 do 2015 r. na rynek telewizorów zwiększy się dwustu krotnie. Mimo tego, dostawy telewizorów z panelami w technologii OLED będą nadal stanowić zaledwie część całkowitych dostaw tych urządzeń.

Szacuje się, że w 2015 r. na rynek trafi 4,7 mln sztuk telewizorów OLED, podczas gdy dostawy samych LCD-TV w 2013 r. wyniosą 232,6 mln sztuk. Ekrany OLED charakteryzują się obrazem o wiele większym kontraście i lepszym stopniu oddania barw, jednak główną przeszkodą dla dalszej ekspansji rynkowej jest przede wszystkim stosunkowo wysoka cena. Jak stwierdza raport, średnia cena za telewizor OLED o przekątnej ekranu 11 cali to 2,5 tys. dolarów, podczas gdy za ponad trzykrotnie mniej można nabyć telewizor LCD o przekątnej powyżej 40 cali.
 
Ostatnia edycja:

levis74

New member
Jak dla mnie to z 3,5 m równie dobrze może być z 60 cali, powyżej 3 m chce już się tylko więcej, hehe.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jest forum HDTV, a nie szydelkowania. Moze dla babci ktora oglada Plebanie, taki rozmiar 32" jest w pelni zadawalajacy, natomiast tutaj mamy troche wieksze oczekiwania. Jak wspomnialem ja mam 80" z lekko ponad 4m i jest normalnie, bez przesady to nie jest 120". Inni uzytkownicy tego forum maja podobne zdanie, nie mowiac o zachodnich forach.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Jako ktoś pisze że ma 80cali to mnie zastanawiam się jak by to u mnie wyglądało, bo obcen 47 się trochę znudziło

z jakiej odległości 47cali oglądasz??Ja 2,5 metra.A kiedyś i na 55 lub 60 się porwę z tej odległości.Wielu ludzi ma watpliwości czy 40cali na odległość 4-5metra nie będzie ze duże??:)A ja odpowiadam z 4-5 metra to ludzie oglądają 120cali!...
 

ADIOo

New member
z jakiej odległości 47cali oglądasz??Ja 2,5 metra.A kiedyś i na 55 lub 60 się porwę z tej odległości.Wielu ludzi ma watpliwości czy 40cali na odległość 4-5metra nie będzie ze duże??:)A ja odpowiadam z 4-5 metra to ludzie oglądają 120cali!...

120 to jak w kinie w 1 rzędzie ;) głowa po połowie filmu odpada od machania ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mylisz się Kolego, 120" z 4-5 jest niemal idealną odległością, nie ma to nic wspólnego z pierwszym rzędem w kinie.
Jest to najzwyklejsza odległośc do przyjemnego oglądania filmów ;)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Mylisz się Kolego, 120" z 4-5 jest niemal idealną odległością, nie ma to nic wspólnego z pierwszym rzędem w kinie.
Jest to najzwyklejsza odległośc do przyjemnego oglądania filmów ;)

zapamiętałem te twoje słowa;)Jeśli by było ryzyko machania głową ze zbyt małej odległości przy dużej wielkości to mam taki pomysł że po prostu czcionkę napisów w filmie zmniejszę i to znacznie hehe..i nie będzie machania podczas czytania a wielki obraz wręcz mnie będzie otaczał.To powiedz mi jaki obraz uzyskam z odległości 4,5 metra(zamontowany projektor) ja siedzę 2,5 metra od tego obrazu na ścianie.Jaki uzyskam??
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ogólnie jestem za dużymi telewizorami,ale na tych bardzo ogromnych przekątnych oglądanych z bardzo bliska,nawet gdy nie musimy ruszać głową,to i tak latamy wzrokiem na każdą stronę,co w pewnym stopniu ogranicza nam ogarnięcie wszystkiego na ekranie,szczególnie gdy sceny szybko się zmieniają...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zależy co masz na myśli pisząc z "bardzo bliska", bo ten sam efekt możesz "mieć" na 55". Akurat temat mam w jednym palcu i chętnie podyskutuje. Żeby było tak jak piszesz, to trzeba siedzieć z nosem przy ekranie i tu się pojawia inny temat o którym wieloktrotnie pisałem, czyli pewna graniczna odległość przy której nie ma już komfortu, chodzi tu o jasność i rozsądek. W żadnym wypadku nie mam tu na myśli rozdzielczości, to inna sprawa. To tak jakbyś wziąl tablet 10" i oglądał filmy z 20cm. Tak się zwyczajnie nie robi.

To nie jest tak, że siądziesz 1m od 55" i będziesz miał te same wrażenia co przy 80" i 2m, mimo że osiągniesz podobną przekątną przed oczami.
Wrażenia, to też pewna odległość, ta w której inaczej odbierana jest jasność i sama odległość od odbiornika.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
80" z 4m jest niczym specjalnym, ot komfortowe oglądanie, dla babci, dziadka i całej rodzinki, nic więcej.
Pamiętaj, że to nie 80" z 4m jest za duży, tylko 50" za mały, a jak ktoś chce mieć wrażenia kinowe to z 4-5m powinien zacząć od min. 110".
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ja rozumiem że na 110" z 4m jest fajnie,szczególnie w 4K...
Jednak nie masz takiego wrażenia,że na małym ekranie ogarniasz wszystko "jednym spojrzeniem" ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja rozumiem że na 110" z 4m jest fajnie,szczególnie w 4K...
Jednak nie masz takiego wrażenia,że na małym ekranie ogarniasz wszystko "jednym spojrzeniem" ?

Nie, absolutnie nie mam takiego wrażenia. Mały to mały, muszę się skupiać na drobince przed sobą, a na 80" z 4m wzrokiem ogarniam jeszcze pól pokoju, sprzęt obok, kolumny, ściany po bokach itp. to gdzie tam jeszcze do typowych wrażeń kinowych.
 
Do góry