Wielkość przetwornika a wielkość pokoju

SDman

Banned
U mnie grają z Roksanem K2 i na zmiane z ampli marantz 5008.
Różnica w brzmieniu na nich ogromna :) W kinie domowym rewelacja szczególnie super szybki bas. No i nie słuchaj ludzi, którzy gadają ze graja basem i górą. Na amplitunerze wysokich właściwie nie uświadczysz, sam środek - chyba, że się pobawisz korektorem :) Wychodzi na to że są to kolumny "neutrealne". Jak im zaśpiewasz tak zagraja ale zawsze z tym powerem. Ampli Marantza właśnie ma wysuniętą średnicę. Na K2 wysokie miodzio ;) średnica na równi z wysokimi, a bas? Czasami mi go naprawde brakuje...

Witam,
z tego opisu wynika, że coś masz uszkodzone, K2 to najbardziej basowy wzmacniacz jaki słuchałem
w ostatnich 2 latach, do tego powolny (kluchowaty) z płaską sceną i nie analityczny w zestawieniu z R26F powinna być masakra.
Jestem sobie w stanie wyobrazić, że wysokie podciągają kolumny co już świadczy, że nie są neutralne -Klipsch nigdy nie był neutralny chyba żaden model, to USA czyli duża powierzchnia mieszkaniowa.
Średnicę przemilczę ale niedostatek basu w tym zestawieniu -szok normalnie,
u mnie na 22m2 przytłaczał basem z monitorów !
Cuda jednak się zdarzają lub zbieg okoliczności w akustyce pomieszczenia oczywiście na końcu
są własne preferencje, o których już się nie da dyskutować.

Każdemu polecam odsłuchy u siebie w domu i to nie krótkie.

Pozdr.
 

TomekOp

Member
Witam,
z tego opisu wynika, że coś masz uszkodzone, K2 to najbardziej basowy wzmacniacz jaki słuchałem
w ostatnich 2 latach, do tego powolny (kluchowaty) z płaską sceną i nie analityczny w zestawieniu z R26F powinna być masakra.
Jestem sobie w stanie wyobrazić, że wysokie podciągają kolumny co już świadczy, że nie są neutralne -Klipsch nigdy nie był neutralny chyba żaden model, to USA czyli duża powierzchnia mieszkaniowa.
Średnicę przemilczę ale niedostatek basu w tym zestawieniu -szok normalnie,
u mnie na 22m2 przytłaczał basem z monitorów !
Cuda jednak się zdarzają lub zbieg okoliczności w akustyce pomieszczenia oczywiście na końcu
są własne preferencje, o których już się nie da dyskutować.

Każdemu polecam odsłuchy u siebie w domu i to nie krótkie.

Pozdr.

uszkodzony masz słuch ... albo beznadziejną wiedze na temat ustawiania kolumn.
Ustaw te kolumny odpowiednio tak jak powinny stać to będziesz miał przestrzeń. Czy to takie trudne?
Nawet kolumny za 10 tys źle wam zagraja jak będziecie je trzymac w kontach między meblami. Czasmai trzeba pójść na kompromis, wysunąć je na metr od tylnej ściany to zobaczycie jak dżwięk sie diammetralnie zmienia.

Znikaja niskie otwiera się góra i średnica. Aby pojawiła się szersza scena ustawcie je tak aby kierunek dzwięku krzyżował się zaraz za wami. jeśli je skierujecie na siebie scena bardzo sie zawęża.

K2 i Klipsch ma jeszcze jedną zalete (albo to wada jak kto woli) od razu kiepsko nagrane płyty wyrzucam do kosza :) i bardzo dzwięk się zmienia w zależności od podłączonego źródła a to świadczy o tym że kolumny graja jak im sie zaśpiewa...
 
Ostatnia edycja:

TomekOp

Member
Nie miałem spendorów więc sie nie wypowiadam na ich temat. Ty jednnak wypowadasz sie jak gra K2 z Klipsch chociaż tego połączenia nigdy nie słuchałeś.... Troche to wkurzajace ;)

Na tyły mam zamiar kupić podstawkowe i mysle już o jakiś zupełnie innym graniu może cos z ATC. Przy okazji będzie co porównywać i może to one pozostaną do słuchania muzy a Klipsche tylko do kina... Tylko ze to już kolumny z innego przedziału cenowego.
jeszcze raz napisze kupiłem Klipsche w ciemno i cieszę się że je kupiłem juz od ponad roku.

Myśle że dzwięk sie jeszcze bardziej ułoży jak kupię cd Linn'a Mimik, Karik lub coś w podobnym graniu. wszystko przede mna dopiero zaczełe zabawe z HI FI.
 
Ostatnia edycja:

TomekOp

Member
Nawet pisać poprawnie nie umiesz.Zamiast kolumn kup sobie książkę - "zasady pisowni polskiej i interpunkcji ze słownikiem ortograficznym "

Nie masz czego się już czepiać "OJCZULKU" to poszukaj forum z języka polskiego bo na "temat" to sie znasz jak ja na ortografii po paru latach na obczyźnie. Staram sie jak moga...
 
Ostatnia edycja:

Geronimo zx

New member
Nie miałem spendorów więc sie nie wypowiadam na ich temat. Ty jednnak wypowadasz sie jak gra K2 z Klipsch chociaż tego połączenia nigdy nie słuchałeś.... Troche to wkurzajace ;)

Na tyły mam zamiar kupić podstawkowe i mysle już o jakiś zupełnie innym graniu może cos z ATC. Przy okazji będzie co porównywać i może to one pozostaną do słuchania muzy a Klipsche tylko do kina... Tylko ze to już kolumny z innego przedziału cenowego.
jeszcze raz napisze kupiłem Klipsche w ciemno i cieszę się że je kupiłem juz od ponad roku.

Myśle że dzwięk sie jeszcze bardziej ułoży jak kupię cd Linn'a Mimik, Karik lub coś w podobnym graniu. wszystko przede mna dopiero zaczełe zabawe z HI FI.

I te przyszłościowe zmiany-plany dołączenie do klipschow prawdopodobnie podstawkowe ATC mają być w tych 15m ??
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Wszystko można powiedzieć ale na pewno nie to że są neutralne.

Neutralne to są QAcoustics, ELAC i w ogóle większość niemieckich kolumn. Polecam posłuchać dla porównania.


A co do tematu, nie sama wielkość przetwornika ale przetwornik w połączeniu ze skrzynką mówi coś o przeznaczeniu kolumny.
 

remiqa

New member
A co do tematu, nie sama wielkość przetwornika ale przetwornik w połączeniu ze skrzynką mówi coś o przeznaczeniu kolumny.

Czyli jak będzie basreflex z przodu to jest jakaś nadzieja że to poprawnie zagra. Muszę się dogadać ze sprzedawcą że jak podłącze u siebie i będzie dudnienie to będę mógł wymienić, nie wiem czy na to pójdzie
 

SDman

Banned
Czyli jak będzie basreflex z przodu to jest jakaś nadzieja że to poprawnie zagra. Muszę się dogadać ze sprzedawcą że jak podłącze u siebie i będzie dudnienie to będę mógł wymienić, nie wiem czy na to pójdzie

Witam,
od wielu lat w szanujących się salonach HIFI tak było, a jak nie to zawsze masz zakup przez neta
i 14 dni na zwrot.
Czasami warto stracić te parę złotych na przesyłkę zwrotną niż się męczyć.

Pozdr.
 

Geronimo zx

New member
Czyli z tego co zrozumiałem to będziesz miał teraz cztery kolumny (Klipsch + podstawkowe ) Chciałbym zobaczyć jak to wszystko będzie wyglądało w realu.Ja się czajnikowałem ze wstawieniem większych kolumn do swoich 20m,a widzę że do odważnych świat ,należy!
 
Ostatnia edycja:
Do góry