Wielkość pokoju

Meriadok

New member
Wielkość pokoju a sens zakupu projektora

Hej, czy mógłbym prosić o poradę czy jest sens kupować projektor do pokoju 3m x 4m. Gdzie ekran i projektor były na krótszym boku pokoju 3m... model Acer H5360. Czy to nie będzie za mała odległość ?. Jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić, na pewno jest tu wiele doświadczonych posiadaczy projektorów którzy przetestowali wszystkie możliwości. Bardzo proszę o odpowiedź :), czy da się tak oglądać z tego co się orientowałem to wypadały jakiś wymiary 180 - 200/ 115 ekranu przy średniej odleglosci 2,8. 2,5. Projektora od ekranu a wiadomo, nie chce uzyskiwac obracu 50" bo mam taki telewizor ktory moge przenieśc do tego pokoju.

Pozdrawiam,
Tomek
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to kwestia gustu.
Z całą pewnością nie ma ograniczenia wielkości I znam wiele osób którzy mają podobne warnki do projektora i są zachwyceni.
 

Meriadok

New member
a to miło, ale chodzi o oglądanie filmów i czy to nie "otumania" taki ekran, z takiej odleglosci okolo 2,8m bo przeciez na ścianie nie siedzę, żeby nie krążyć wzrokiem po projekcji :).
Ale dziękuję za odpowiedź
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tego Ci nie powiem . Na testach ja siedzę 2 m do przekątnej 2 mi jest mi bardzo dobrze , powiedziałbym luksusowo.
 

Rudeford

New member
Miałem projektor w pokoju 3x3m, oglądałem z 2,5m i przy rozdzielczości 720p wielkość 65-70" była dla mnie optymalną. Zwiększając przekątną obraz stawał się już zbyt rozmyty i nieostry. Z ogarnięciem obrazu nie było problemu nawet przy 80-90"
 
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
U mnie też jest jakoś tak 3m od ściany projektor i właściwie to z tego miejsca oglądam - obraz jakieś może 90" i mi odpowiada super;)
 

cezar1972

New member
Ja z odległości 2,5 m oglądam obraz o podstawie 1,9 m i jest super. Wiem, że obraz może nie wydaje się zbyt wielki, ale jak dla mnie jest duużo większy od 50-cio calowej plazmy. Poza tym, jak oglądam film na plaźmie (u kumpla) to po zakończeniu seansu czuję zmęczenie wzroku. Tego nie mam podczas oglądania obrazu wyświetlanego przez projektor. Dodam, że dotyczy to filmów nagranych na oryginalnych płytach BR.
 

P_M_

New member
Ja z odległości 2,5 m oglądam obraz o podstawie 1,9 m i jest super. Wiem, że obraz może nie wydaje się zbyt wielki, ale jak dla mnie jest duużo większy od 50-cio calowej plazmy. Poza tym, jak oglądam film na plaźmie (u kumpla) to po zakończeniu seansu czuję zmęczenie wzroku. Tego nie mam podczas oglądania obrazu wyświetlanego przez projektor. Dodam, że dotyczy to filmów nagranych na oryginalnych płytach BR.
To pewnie zalezy od tego, jak wyregulowana jest plazma kolegi. Inaczej nie potrafie tego wytlumaczyc, no chyba ze prawda jest jakoby ludzie zapominali o mruganiu podczas patrzenia na ekran. Podobno tak jest przy nowych plaszczakach. BHP-owcy na szkoleniu bardzo nas na to uczulali (pracowalem dla amerykanskiej firmy).

Odnosnie wielkosci ekranu. Uwazam, ze to sprawa indywidualna. Ja lubie patrzyc z bliska na duzy ekran i nie przeszkadzaja mi specjalnie duze piksele. Najlepiej oglada mi sie, kiedy ekran zajmuje mi cale pole widzenia, a widze dosc szeroko...
Wypada sprawdzic samemu. Lepszej rady nie znajduje.
Pozdrawiam.
 

Meriadok

New member
Ups, po wstawieniu mebli okazało się jednak ,że wzrok byłby w odległości niewiele ponad 2 m. Teraz zastanawiam się nad sensem kupna projektora i uzyskiwania dużego obrazu przy tak niewielkiej odelgości "widza" od ekranu...
 
Do góry