Wielki problem z wypalonym kineskopem w LCD

psycho144

New member
witam... mam duzy i to bardzo duzy problem z LCD samsunga... wyjechalem na pare dni z domu , a moj kuzyn ktory wyjezdzal w ten sam dzien (po mnie) zapomnial wylaczyc lcd... na ekranie sie wypalil caly pulpit , zeby bylo gorzej mialem pstrokata tapete w liczne kontury + duzo ikon... ekran wyglada jak wielka plama...
jest mozliwosc jego uratowania ? ekran nie jest moj a musze go za pare dni zwrocic, gdyz pozyczylem go na czas kupna swojego...
ehhh chyba komus nogi polamie
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W LCD nie ma kineskopu :). Po drugie to raczej jest plazma. LCD takie przypadki raczej się nie imają. Nie napisałeś, jaki model tego odbiornika, ale w Samsungu powinieneś znaleźć w menu pozycję Ochrona przed wypalaniem. Tam można zapuścić Białe tło lub Przewijanie. Jeśli rzeczywiście powidok jest mocno widoczny, to zapuść tę funkcję na nawet kilka godzin. Opcjonalnie możesz też ustawić telewizor na pustą stację telewizyjną (z szumem).

ArtS :)
 

hadlej2

New member
LCD sie wypalanie nie ima? z tego co ja widziałem (praca w salonie rtv) w ten sposób na "przedsprzedaż" pojechało w ostatnim czasie sporo lcd, co do plazmy... napewno jest bardziej narażona ale nie znaczy że jedyna:) zresztą nowe modele mają automatyczną ochronę przed wypalaniem. Poza tym może warto zainwestować w wygaszacz ekranu? Najlepiej Czarny:)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie chciałbym podważać Twojej pewności co do rodzaju ekranu w telewizorze, ale nawet po kilku dniach w LCD nie powinno być powidoków. Dlatego mam prośbę, abyś podał numer modelu tego telewizora.

ArtS :)
 

DanielS

New member
Arts są powidoki w LCD. Ja sam osobiście po oglądaniu przez cały dzień C+FilmHD lub C+SportHD zauważam powidoki w miejscu logo.
NIe jest to co prawda najnowszej generacji LCD ( jak w podpisie ) ale powidoki są zauważalne gołym okiem. Oczywiście po pewnym czasie one są mniej widoczne ale jednak są. I co najgorsze nie można się tego pozbyć. Nie jest to bardzo uciążliwe bo po jakimś czasie zanika do ledwie zauważalnych rozmiarów ale po ponownym seansie kilkugodzinnym na jednym z dwóch powyższych kanałów wypalone logo pojawia się ponownie.
 

timbot

New member
Bez reklam
już po tygodniu to kosmos, ale widocznie iście w niską cenę może mieć takie efekty, choć to dziwne w lcd....
dlatego sa tworzone modele monitorow lcd do pracy ciaglej, niestety sa one sporo drozsze od cywilnych modeli
z 5 monitorw iiyama do ciaglej pracy ktore wyswietlaja 24 h obraz z stalymi elementami od okolo 2 lat na razie w jednym pada powazniej elektronika (chyba) (ale wciaz dziala i obraz jest czytelny, ale ma miejscowe zakłócenia) a w drugim sa pierwsze podobne oznaki
Powidoków ani śladu, choć oczywiscie monitory już są dość ciemne
 

hadlej2

New member
wiadomo, że nie były to sharpy tylko daewoo i thomson

Stało się tak gdy na noc zostawilismy wlązony i menu z dvd sie swietliło.:)

obydwa za 1599 co za tym idzie cena=jakosc
 
Do góry