wielki problem z wyborem suba

filcek

Member
POsiadam zestaw z frontami jbl e100 , i szukam odpowiedniego suba w przedziale do 1500zł który zagrałby dobrze w kinie . Wacham sie miedzy subami jbl e250 , a sony sa-w3800 , który to ma znacznie niższe zejscie gra miekko , lecz bardziej kinowo , a woofer ma 38 cm a e250 30cm . Problem w tym ze jbl słuchałem a sony jedynie starszych braci czyli sa-wm500 i wx700 ,sa-w3800 to nastepca wx 700 ciekawe czy lepiej w kinie sie sprawdzi , wm 500 nie radzi sobie z mocnym twardym uderzeniem w filmach słychac lekkie trzaski . Nie mam pojecia który wybrac . Prosze pomóżcie . Moze ktos miał mozliwośc odsłuchu w3800 w necie nie znalazłem zadnych opini ani testów nowego dziecka sony
pozdrawiam i czekam na odp .
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Specjalistą nie jestem, ale, moim zdaniem JBL to firma, która "w głośnikach" ma duże doświadczenie (mi się tak właśnie kojarzy), Sony zaś cenię, ale nagłosnienie tej marki jest mi mało znane. Ja brałbym JBLa. Słuchałeś JBLa, jesli Ci odpowiada to go bierz, jeśli nie ... szukaj dalej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JBL - to lata tredycji i jakości. To wyposażenie w głośniki sal kinowych i drogich samochodów.
To jakość która zachwyca.
 

marcin29

New member
JBL 250 będzie lepszy w stereo, jest szybki i dynamiczny. Do kina zdecydowanie polecam Paradigma np.( PS1000) Jest mniej szczegółowy ale do kina o niebo lepszy.
Miałem obydwa te suby i zostałem przy Paradigmie!
 
Paradigm Paradigm :D Polecam tak samo jak kolega. A co do JBL to owszem marka dobra ale przy profesjonalnym sprzęcie estradowym itd, to co wciskają nam do domów to... :bober: No ale czasem coś tam wyjdzie :)
 

navy

Member
filcek=> to może trochę obcesowa odpowiedź, ale jeżeli masz budżet ograniczony do ok 2000 PLN i szukasz subwoofera do "kina", to wybierz JBL. Najlepiej model 150 (oczywiscie zależnie od wielkosci pokoju - E150 nadaje się do ok 25m2). Jeżeli możesz pójść w górę z budzetem, to warto sprawdzić Velodyne (moim zdaniem: uniwersalne), Paradigm (moim zdaniem: do rocka i "odglosów kroków dinozaura") lub B&W (duży wybór i różne preferencje, polecam model 675 lub PV-1 - precyzja i kontrola na bardzo dobrym poziomie). Wbrew pozorom odsłuch subwoofera w warunkach domowych jest równie ważny jak odsłuch kolumn (ustawienie!). Dzięki temu wybrałem B&W PV-1 a nie np VA Subson. NIE SPIESZ SIĘ Z WYBOREM. Rzeczy tanie są TANIE i tyle. Sony to tylko Sony: dobry "we wszystkim" czyli w niczym.... Ale to tylko moja subiektywna opinia.
 

Deimos

Banned
Witaj, moi Koledzy z zaprzyjaźnionego sklepu AV byli na profesjonalnym teście porównawczym subwooferów Paradigm servo 15 i Jamo D7 (THX Ultra 2). Paradigm wypadł cieniutko do Jamo!:eek:
 

gatar

Active member
Bez reklam
Deimos....ale Filcek pytał o suby do 1500 zł.
Ten Twój przykład raczej droższy jest. :p
 

Deimos

Banned
To taka mała dygresja, bo ktoś tu się bardzo podniecił, bo ma Paradigm, sądząc, że nie ma nic lepszego...;) Oczywiście chodziło o porównanie firm, nie cen...
 
Oj oj jakbyś się nie podniecił :) Po prostu mówiłem, że pisanie, że JBL jest najlepsze jest śmieszne i nikt nie mówił, że mam paradigmy. A co do Jamo ;) Widzę, że ktoś się podniecił, że wygrał pseudo teścik :) hehe POZDRAWIAM:p
 

marcinaudi

New member
Zbędne gadanie która marka jest lepsza JBl robi głośniki najtańsze z plastikowymi mębranami i robi z mębranami z włókna węglowego i tak samo jest z innymi firmami ważne żeby nie kupować najtańszej taniochy nie ważne czy JBL czy Jamo czy wharfedale.
 

rymera

New member
Hi,
marcinaudi chyba przesadziles (albo chciales tylko zakonczyc dyskusje ).
Pomiedzy tylko tymi firmami ktore wymieniles jest kolosalna roznica i nie chodzi tutaj bynajmniej o to ktora jest lepsza . Osoby ktorych budzet jest niewielki tez maja "prawo " sluchac albo jeszcze lepiej otrzymac za wydane pieniadze maximum .
pozdrawiam
rymera
 

gatar

Active member
Bez reklam
No tak, ale zgadzam sie, że nie warto kupować "najtańszej taniochy".
Inna sprawą jest jaka jest ta "najtańsza taniocha" i dla kogo. Dla jednego 500 a dla innego 1500 zł. :D
Bardzo względne.
No i te MĘBRANY. :p:):D
 

don111

Banned
Deimos napisał:
Witaj, moi Koledzy z zaprzyjaźnionego sklepu AV byli na profesjonalnym teście porównawczym subwooferów Paradigm servo 15 i Jamo D7 (THX Ultra 2). Paradigm wypadł cieniutko do Jamo!:eek:
to bardzo możliwe bo servo 15 to nie żadna rewelacja... ale obecna wersja servo 15 v2 to już zupełnie inna bajka
 
Do góry