Wielki problem z autoprzyciemnianiem Samsung UE48J5100

Kamila32

New member
Witam. Kupiłam wczoraj w Saturnie ten telewizor samsunga. Wzięłam do sklepu na przetestowanie pendriva z filmem w formacie mkv full hd. Telewizor 48 cali,1800 zł,bez bajerow ,bo ich nie potrzebuje.
W sklepie bajka,oczywiście jak za tą cenę,nie jestem wymagająca.
Problem pojawił się gry telewizor został podłączony pod dekoder multimedii przez kabel hdmi, jest to kablówka.
Akurat leciał fillm władca pierścieni i hellboy na rożnych kanałach, pomijam jakość , chodzi o to,że przyciemnianie i rozjaśnianie obrazu szaleje, raz jasno ,jak scena ciemna,to nic nie widać bo ekran cały sie przyciemnia,przy scenach akcji masakra raz jasno raz ciemno, tragedia,nie da sie oglądać.
Jedynie w trybie obrazu FILM obraz nie szaleje i podświetlenie jest cały czas takie samo. No ale wtedy kolory są dziwne i do normalnego oglądania tv nie bardzo sie nadaje.


Co ciekawe !!! Gdy podłączam pod telewizor dysk zewnętrzny z Filmami pod usb to wszystko jest super!! Nie tylko na trybie "film" ale na każdym trybie filmy działają tak jak powinny, żadnego ściemniania ekranu,jasność jest zawsze taka sama.
Przegrzebałam wszystkie ustawienia w telewizorze, nic nie pomogło. Czy możliwe ze dekoder jest uszkodzony? A moze kabel hdmi? Kabel hdmi nowy,dziś kupiony firmy hama.
Jestem załamana :-(
 

Dubek

Member
Bez reklam
Spróbuj w opcjach znaleźć kontrast dynamiczny i go wyłączyć, może to być też włączony tryb ECO.
 

Kamila32

New member
Spróbuj w opcjach znaleźć kontrast dynamiczny i go wyłączyć, może to być też włączony tryb ECO.

W opcjach włączałam i włączałam juz wszystko co tylko się dało , ta opcja ,która powinna to usunąć nie działa. Moze to wina softu,nie wiem co robić, telewizor kupiony 2 dni temu, nie wiem czy sklep go przyjmie ,bo kupiony w stacjonarnym a nie przez internet. Nawet filmik nagrałam jak to wyglada.
 

Dubek

Member
Bez reklam
Miałem tak samo w innym Samsungu i wyłączenie kontrastu dynamicznego i trybu eco pomogło. Nie mam pojęcia dlaczego u Ciebie nie pomaga.
 

Kamila32

New member
Miałem tak samo w innym Samsungu i wyłączenie kontrastu dynamicznego i trybu eco pomogło. Nie mam pojęcia dlaczego u Ciebie nie pomaga.

Niestety nawet przed chwilą to wyłączyłam i nic, zero reakcji, ciagle przyciemnia i rozjaśnia. Tryb eco wyłączony. Serio ze 2 godziny siedziałam w ustawieniach i nic nie pomaga. Albo ten telewizor jest taki badziewny( chociaz obraz z filmów z dysku super) albo jest wadliwy, albo to wina kabla albo dekodera
 

Dubek

Member
Bez reklam
Ani od kabla ani od dekodera by się tak nie robiło, tym bardziej że jak zmienisz na tryb film to przestaje się przyciemniać. Przełącz na ten tryb i zobacz jakie tam są poszczególne ustawienia, coś musi sprawiać że ten obraz się przyciemnia, coś musi być wyłączone w tym trybie co jest włączone w innych.
 

Kamila32

New member
Są 4 tryby obrazu.
Dynamiczny,standardowy,naturalny i film.
Jedynie w trybach standardowym i film jest aktywna opcja "ustawienia zaawansowane". W pozostałych jest nie aktywna,wiec porównujac te dwie ,w trybie film jest nie aktywna opcja oświetlenie dynamiczne,a w trybie standardowym wyłączając tą funkcje nic sie nie dzieje. Uwierz,próbowałam wszystkiego i chyba juz każdej kombinacji.
Wciąż nie potrafię zrozumieć dlaczego filmy z usb działają normalnie a filmy z dekodera hdmi szaleją z przyciemnianiem i rozjaśnieniem obrazu. Chyba odwiozę ten tv do sklepu bo to nie jest chyba normalne
 

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

Kamila32

New member
Na razie jestem 100 km od sklepu w którym telewizor został kupiony i nie wiem czy jest sens jechać i go oddawać. Jakość obrazu z dekodera i tak jest kiepska, z usb mnie zadowala.
Jedyne rozwiazanie jakie wymyśliłam na ten problem,to skalibrowanie obrazu w trybie film tak zeby to jakoś wyglądało jak na ustawieniu standardowym i na tym ustawieniu oglądać telewizje z dekodera.
 

dabc

New member
Skoro temat o samsungJ5100. Mam pytanie czy Philips PFH5300 byłby lepszym wyborem czy to ta sama jakość, te same problemy?

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry