Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

dnc

Moderator
VIP
W sumie nie ma sie co dziwic. SATA jest coraz popularniejsze, a że nbox to specjalistyczny komputer, to i znalazł się na nim dysk w stosownej technologii. Bardzo fajne zdjęcia. Warto wiedzieć co w trawie piszczy.
Ciekawe czy nowe Dreamboxy, które pojawią sie juz za kilka miesięcy też będa mieć dyski SATA? Ciekawe czy tuner C+ ma dysk PATA czy SATA? Pewnie PATA, ale ktoś to musiałby sfotografować.
W sumie jest to bowiem konkurencja dla nboxów (jeśli chodzi o parametry techniczne i możliwości).
 

carbon

New member
Witam ponownie.

1. Tu jest paczka ze zdjęciami jak ktoś chce sobie na kompa zarchiwizować http://rapidshare.com/files/25322310/nbox-recorder.zip

2. Nie utracę gwarancji, bo jestem w stanie przykleić plombę jeszcze raz

3. Podłączyłem do kompa dysk, ale jest problem:

W biosie go widac
W windowsie już nic nie widać
Jak odpalam pq magic to widzę dysk, ale co jest smieszne iniemozliwe technicznie ??? to dysk nie ma zadnej partycji!!!!! Jest tylko obszar "Unlocated". Na dysku mam nagrane ok paru godzin filmów + cały VOD.

Co o tym myslicie?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Zaufaj, że pmcomp wie. To, że w windowsie nie widzisz jest właśnie wynikiem szyfrowania.
 

dnc

Moderator
VIP
ar2 napisał:
Zaufaj, że pmcomp wie. To, że w windowsie nie widzisz jest właśnie wynikiem szyfrowania.

Szyfrowaniu może podlegać sektor dysku gdzie zapisane sa dane z plikami i folderami. Stad dysk fizycznie jest widoczny, ale partycje na dysku i jego zawartość już nie. Dlatego PMComp ma rację.
 

Makszyman

Member
Witam, własnie zamieniłem nboxa na recordera ale jeszcze nie podłączyłem drugiego kabla antenowego :] Jutro to zrobie, bo nie chce mi sie dzisiaj już wiercić. Czy jest nadzieja, że cokolwiek sobie dzisiaj obejrze na jednym kablu?
 

hojnorek

New member
carbon napisał:
Witam ponownie.

1. Tu jest paczka ze zdjęciami jak ktoś chce sobie na kompa zarchiwizować http://rapidshare.com/files/25322310/nbox-recorder.zip

2. Nie utracę gwarancji, bo jestem w stanie przykleić plombę jeszcze raz

3. Podłączyłem do kompa dysk, ale jest problem:

W biosie go widac
W windowsie już nic nie widać
Jak odpalam pq magic to widzę dysk, ale co jest smieszne iniemozliwe technicznie ??? to dysk nie ma zadnej partycji!!!!! Jest tylko obszar "Unlocated". Na dysku mam nagrane ok paru godzin filmów + cały VOD.

Co o tym myslicie?


spróbuj wpiąc do boxa inny dysk SATA i z menu diagnostyka wybrać opcję formatuj. może to będzie szansa na włożenie większego dysku do recordera - jeśli procedura szyfrowania jest zaszyta w boxa a nie wymaga osobnego narzędzia i jeśli formatowanie jest na tyle inteligentne że rozpoznaje wielkość dysku a nie ma na sztywne zaszyte strukturę 250GB (sam bym się chętnie pobawił ale nie mam jeszcze ani płyty a nie dysku SATA)
 

scrol

New member
Witam

może już było ale nieznalazłem

a chciałbym zapytać czy i jak można podłączyć nboxa pod PC
czy ten port ethernetowy jest działający a jeżeli tak to w jaki sposb to wszystko spiąć
no bo skoro jest to do czegos on chyba sluzy
moze juz ktos dotarl do i wie z czym to mozna skonsumowac.

Pozdrawiam 4all.
 

Kaceli

New member
scrol napisał:
Witam

może już było ale nieznalazłem

a chciałbym zapytać czy i jak można podłączyć nboxa pod PC
czy ten port ethernetowy jest działający a jeżeli tak to w jaki sposb to wszystko spiąć
no bo skoro jest to do czegos on chyba sluzy
moze juz ktos dotarl do i wie z czym to mozna skonsumowac.
Pozdrawiam 4all.

Niestety, z tego, co wiem, port jest tylko atrapą, bo oprogramowanie n-boxa go "nie widzi", a tym samym nie można skutecznie nic do niego podpiąć.
Jak w wielu innych przypadkach, tak i reklamówki telewizji "n" wprowadzają potencjalnych klientów w błąd sugerująć, że wbudowany w odbiornik port sieciowy pozwala włączyć n-boxa do sieci. Otóż, póki co, NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI.
 

depesz

Member
hmmm....

Za Wikipedią:

"Atrapa (fr. attrape) – makieta, lub przedmiot służący do oszukania obserwatora, imitacja."

Port Ethernet w nboxie nie jest atrapą, jest to port w pełni sprawny fizycznie i elektrycznie - na dzień dzisiejszy nie wykorzystywany. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w każdej chwili wraz z nową wersją oprogramowania zmienić ten stan rzeczy. Co było by niemożliwe, gdyby port był atrapą.
 

Kaceli

New member
depesz napisał:
Za Wikipedią:

"Atrapa (fr. attrape) – makieta, lub przedmiot służący do oszukania obserwatora, imitacja."
Port Ethernet w nboxie nie jest atrapą, jest to port w pełni sprawny fizycznie i elektrycznie - na dzień dzisiejszy nie wykorzystywany. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w każdej chwili wraz z nową wersją oprogramowania zmienić ten stan rzeczy. Co było by niemożliwe, gdyby port był atrapą.

Nie prowadzę tu deliberacji leksykalnych, tylko formułuję uwagi na temt użytkowania sprzętu RTV.
Dobrze wiem co to znaczy atrapa i użyłem tego określenia rozmyślnie, bowiem w obecnym stanie rzeczy port Ethernet w n-boxie służy właśnie "do oszukania obserwatora". Najlepszym dowodem na to jest pytanie kolegi z listy, który dał się zwieść pozorom i uwierzył, że może przez ten port podłączyć komputer. Nieuczciwością jest także sugerowanie w reklamówkach "n" (mam dwie takie), że n-box można podłączyć do internetu. Otóż, póki co, NIE MOŻNA i to jest istotne, a nie to, że w aparacie jest "dziurka ze stykami".
Górala ze słynnego dowcipu skazano za bimbrownictwo, bo znaleziono u niego aparaturę do pędzenia tegoż. Zatem równie dobrze można go było skazać za gwałt, bo stosowną "aparaturę" również posiadał.
 

NIUNIAS

New member
Witam !

Mam pytanie do wszystkich uzytkownikow nboxa.
Zamierzam kupic sobie n-ke,dlatego interesuja mnie dwie rzeczy.
Mozecie mi pomoc i odpowiedziec na pytanie-czy po podlaczeniu nboxa do TV poprzez component,na kanalach HD bede mial obraz?
Slyszalem ze z uwagi na HDCP nie bedzie obrazu.
Niewiem czy Discovery HD lub nSport koduje z HDCP ale MGM HD zdaje mi sie ze koduje,a moze sie myle?
Jezeli sie myle to mnie oswieccie.
Niestety nie moge wykorzystac zlacza HDMI bo w moim TV oba mam juz zajete.
Na koniec chcialbym jeszcze spytac jak po pol roku dzialania na rynku i po kilku updatach funkcjonuje nbox?Sa nadal jakies techniczne mankamenty (chodzi mi np. o to czy zawiesza sie,zanik fonii itd.itd)?
Dzieki z gory.

Pozdrawiam
 

depesz

Member
Zawieszać się nie zawiesza, zaniki fonii są po HDMI (którego nie masz zamiaru używać), a co do componenta - jeszcze nie sprawdzałem.
 

kamcyk26

New member
NIUNIAS napisał:
Witam !

Mam pytanie do wszystkich uzytkownikow nboxa.
Zamierzam kupic sobie n-ke,dlatego interesuja mnie dwie rzeczy.
Mozecie mi pomoc i odpowiedziec na pytanie-czy po podlaczeniu nboxa do TV poprzez component,na kanalach HD bede mial obraz?
Slyszalem ze z uwagi na HDCP nie bedzie obrazu.
Niewiem czy Discovery HD lub nSport koduje z HDCP ale MGM HD zdaje mi sie ze koduje,a moze sie myle?
Jezeli sie myle to mnie oswieccie.
Niestety nie moge wykorzystac zlacza HDMI bo w moim TV oba mam juz zajete.
Na koniec chcialbym jeszcze spytac jak po pol roku dzialania na rynku i po kilku updatach funkcjonuje nbox?Sa nadal jakies techniczne mankamenty (chodzi mi np. o to czy zawiesza sie,zanik fonii itd.itd)?
Dzieki z gory.

Pozdrawiam

Oprogramowanie Nboxa zostalo mocno poprawione. Po ostatnim updacie dziala on dosc szybko i stabilnie.
 

Makszyman

Member
NIUNIAS napisał:
Witam !

Mam pytanie do wszystkich uzytkownikow nboxa.
Zamierzam kupic sobie n-ke,dlatego interesuja mnie dwie rzeczy.
Mozecie mi pomoc i odpowiedziec na pytanie-czy po podlaczeniu nboxa do TV poprzez component,na kanalach HD bede mial obraz?
Slyszalem ze z uwagi na HDCP nie bedzie obrazu.
Niewiem czy Discovery HD lub nSport koduje z HDCP ale MGM HD zdaje mi sie ze koduje,a moze sie myle?
Jezeli sie myle to mnie oswieccie.
Niestety nie moge wykorzystac zlacza HDMI bo w moim TV oba mam juz zajete.
Na koniec chcialbym jeszcze spytac jak po pol roku dzialania na rynku i po kilku updatach funkcjonuje nbox?Sa nadal jakies techniczne mankamenty (chodzi mi np. o to czy zawiesza sie,zanik fonii itd.itd)?
Dzieki z gory.

Pozdrawiam
Po componencie pójdzie Ci HD, mało tego, uzyskasz lepszy obraz niż na HDMI. Serio. Nie możesz jedynie korzystać z programów VOD w HD przez component. To znaczy działać będą ale w trybie 576 czyli nie HD. Ale jeśli nie masz dekodera z dyskiem to nie sugeruj sie tym :]

Na reszte pytań została już udzielona odpowiedź.
 
Do góry