Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

hotix

New member
N Sport- porażka

Od niedawna jestem posiadaczem nbox recordera i troszke sie zawiodlem na kanale n sport hd chodzi mi o format 4:3 jak dla mnie to sredniowiecze i niestety nie da sie go rozciagnac, musza sie troszke postarac w tej n-ce 16:9 w dzisiejszych czasach to podstawa poza tym jak dla mnie to super!!!
 

iqpablo

New member
hotix napisał:
Od niedawna jestem posiadaczem nbox recordera i troszke sie zawiodlem na kanale n sport hd chodzi mi o format 4:3 jak dla mnie to sredniowiecze i niestety nie da sie go rozciagnac, musza sie troszke postarac w tej n-ce 16:9 w dzisiejszych czasach to podstawa poza tym jak dla mnie to super!!!

ciesz sie ze nie masz c+hd bo tam to ju zupelnie zenada. wlasciwie jakies 10% czasu zajmuje tak na prawde hd reszta to zwykle sd z czarnymi pasami. lipa na calego.
 

lewajek

New member
kabelek

woyek011 napisał:
mam głupi problem i proszę o radę. chciałem połączyć nboxa z amplitunerem za pomocą kabla optycznego ale ta cholera nie chce wejść. sprawdzałem czy wkładam odpowiednią stroną i dopasowywałem kabel do wyjścia. niestety kabelek wciska się tylko ciutkę i dalej nie chce wejść. nie chcę tego robić na siłę. Z drugiej strony w amplitunerze mam tak samo. Jest jakiś sposób?
PS. Proszę się nie śmiać! :)
w 100%twoj kabelek zostal wyprodukowany w szopie jakiegos kolegi nalerzy kupic inny i sprawa zalatwiona :D
 

lewajek

New member
poparie dla e,nki

autorus napisał:
Kolego skad jestes cyfra czy polsat. Bo nie przypominam sobie zeby ktos takie glupoty pisal.
Nas tu nikt nie zmuszal, po to jest forum zeby sie dopytac i zrobic swiadomy wybor.

Jak cie ktos zmusil to na policje idz albo do abw a nie wypisuj glupot.

Autorus
masz racje kolego bardzo cie popieram za twoja wypowiedz ale mi sie zdaje ze ci dwaj panowie pomyli forum wypowiedzi dotyczace wygladu pilota to mi sie wydaje ze kupili n,ke. i wszystko bylo by do przyjecia tylko nie ten pilot ja ogladam obraz na telewizorze a nie pilota
 

Harry Lloyd

New member
Niestety nie pomyśleli żeby powiedzieć jak będzie na samym początku, mieli by spokój.

Ja uważam że jest to bardzo dobry pomysł aby na danym kanale wybrane programy były w HD, a reszta to skalowane SD. Prawie nikt nie nagrywa sportów w HD więc nie ma materiału. W Europie to głównie piłka nożna i skoki w niektórych karajach, choć w niewielu póki co.

Dlatego ludzie nie mają prawa besztać "n" za to że nadają większość w SD. Jak sie chcą wyżyć to niech krytykują realizatorów transmisji. HDTV w Europie praktycznie dopiero rusza, i u nas pojawiło się bardzo wcześnie, z biegiem lat HD stanie się coraz popularniejsze i coraz bardziej opłacalne, więc będzie i wiecej transmisji. Póki co trzeba sie zadowolić że jest cokolwiek.

Tak samo pownien się pojawić równoległy kanał TVN HD, gdzie leciało by to samo co na TVN, ale okazyjnie pojawiały by się jakieś programy w HD, filmy czy własne produkcje TVN.

Ja bym chciał żeby puścili BBC HD po swoim transponderze, bo mało kto ma możliwość odbioru z 28E. Jest to kanał FTA więc problemu by nie było.
 

jarzak

New member
No cóż Kanurwo!!!
Pisze się, CZEGO SIĘ OCZEKUJE, to po pierwsze!:p
Po drugie, dla Ciebie Canal+ jest the best. Dla innych może "Wojna i Pokój" lub "Comedy Central" i wiele innych.
Nad gustami się nie dyskutuje, gdyż ludzie maja je różne. Dla mnie jest w porządku. Przede wszystkim mają kanały, których inne platformy mieć (długo) nie będą.
BARDZO CIEKAWA OFERTA. DZIĘKI TV N COŚ SIĘ RUSZYŁO, KONKURENCJA.:bober:
 

dk75

New member
Harry Lloyd napisał:
Ja bym chciał żeby puścili BBC HD po swoim transponderze, bo mało kto ma możliwość odbioru z 28E. Jest to kanał FTA więc problemu by nie było.
Dobrze mówi, dać mu wódki.
Dla "BBC Two SD" kupiłbym "n" a za "SKYoneHD" bym zapłacił jak za dodatkowy pakiet.
 

eugens

New member
hotix napisał:
Od niedawna jestem posiadaczem nbox recordera i troszke sie zawiodlem na kanale n sport hd chodzi mi o format 4:3 jak dla mnie to sredniowiecze i niestety nie da sie go rozciagnac, musza sie troszke postarac w tej n-ce 16:9 w dzisiejszych czasach to podstawa poza tym jak dla mnie to super!!!
Czy wszystkie programy na n sport hd są w formacie 4:3?A jak jest na MGM,jutro miałem iść po nbox-a i teraz już nie wiem czy brać!
 

szpigiel9

New member
Jest więcej hd niż w cyfrze

Na nsport są też programy w HD, mecze p puchar ligi angielskiej, liga mistrzów jak jest mecz w anglii lub niemczech w ten weekend napewno 3 mecze,gala łyżwiarstwa była W hd, retransmisje NHL w HD, powtórki meczy bundesligi w HD i programy ze studia. Oczywiście MGM odświeżane starsze filmy na HD no i discovery HD a tu już czapki z głów bo jakość super.
 

eugens

New member
szpigiel9 napisał:
Na nsport są też programy w HD, mecze p puchar ligi angielskiej, liga mistrzów jak jest mecz w anglii lub niemczech w ten weekend napewno 3 mecze,gala łyżwiarstwa była W hd, retransmisje NHL w HD, powtórki meczy bundesligi w HD i programy ze studia. Oczywiście MGM odświeżane starsze filmy na HD no i discovery HD a tu już czapki z głów bo jakość super.
I te wszystkie w.w. programy są w formacie 16:9 ?
 

iqpablo

New member
eugens napisał:
I te wszystkie w.w. programy są w formacie 16:9 ?

jesli sa nadaane jako HD to sa w formacie 16:9
mgm i discovery hd sa caly czas 16:9
nsport jest 16:9 jak material zrodlowy jest 16:9 (na pewno czesciej niz c+hd)

w sumie hd to zawsze jest 16:9 :) a jak material zrodlowy jest sd to wtedy masz czarne pasy po bokach (zerknij gdzies w calone c+ na kanal c+hd to zobaczysz jak wyglada hd z czarnymi pasami, a potem podz do salonu nki i zobacz na mgm lub discovery jak wyglada prawdziwe hd :)
 
Ostatnia edycja:

pagu

New member
Hej mam pytanko.
Posiadam LCD philipsa, kino domowe philipsa i N'box za 99zł.
N'box został połączony do TV za pomocą HDMI. Chciałbym dodatkowo połączyć kino domowe tak bym mógł oglądać programy w systemie 5.1 i puszczać sobie filmy na DVD. Czy powinienem podłączyć kino do N'boxa czy do tv? A może jest to bez znaczenia?
Pytam ponieważ zarówno w TV (2 wyjścia HDMI) jak i w kinie mam wejście HDMI natomiast w N'boxie wejście HDMI zostało już wykorzystane. Mam tylko SPDIF którego nie ma w kinie i w tv. JAK TO WSZYSTKO POŁĄĆZYĆ.
CZY HDMI może z powodzeniem zastąpić SPDIF tak bym mógł cieszyć się dzwiękiem przestrzennym?
 

Kaceli

New member
Gniazda czy atrapy?

Mam pytanie do właścicieli n-boxów: CZY WSZYSTKIE GNIAZDA (ZŁĄCZA) W N-BOXIE SĄ CZYNNE CZY NIEKTÓRE TO TYLKO ATRAPY?

Pytam o to, bo w jednym z hipermarketów wręczono mi ulotkę reklamową n-ki (leży przede mną), w której jak byk stoi napisane (m.in.) Złącza: HDMI, komponent (YPbPr), Euro, Ethernet, USB. A nieco niżej również: Port umożliwiający podłaczenie do internetu.
Kiedy jednak, przeczytawszy ulotkę, podszedłem do stoiska n-ki i zapytałem pracownika czy faktycznie jest możliwe skomunikowanie n-boxa z komputerem pooprzez sieć lub USB, facet odpowiedział mi, że gniazda USB i Ethernet w n-boxie to tylko atrapy, gdyż faktycznie nie działają i znajdują się w aparatach tylko - jak to się zgrabnie mówi - "for future use".
Jak więc jest naprawdę i czy przypadkiem n-ka nie posługuje się kłamliwą reklamą i nie wprowadza klientów w błąd?
I drugie pytanie: Czy n-boxy pozwalają przeszukiwać wszystskie satelity i pasma, będace w zasięgu mojej anteny i konwerterów i odbierać kanały FTA?
Czy, tak jak niegdyś (nie wiem jak jest obecnie) w Cyfrze+, można oglądać tylko to, co "zafundował" operator platformy?
 

depesz

New member
Porty USB i Ethernet nie są atrapami, są to w pełni funkcjonalne gniazda - natomiast rzeczywiście w tej chwili nie są one używane, planowane jest ich użycie wraz z wprowadzeniem nowych funkcjonalności.
 

helcik

New member
co do odbieranych satelit, to na tą chwilę można odbierać tylko kanały z satelity HotBird i Astra. Zdaje się, że lista programów jest sztywna - ustalana przez ITI, ale jest ich tyle, że dla mnie aż nadto.
wczoraj pan instalator wykonał mi taką 2-satelitową instalację (do rekordera potrzebny jest konwerter QUAD lub 2xTWIN) i muszę powiedzieć że jest nieźle. Względem HB mamy do dyspozyji kilka nowych kanałów HD - SAT1HD, Pro7HD, AnixeHD i Astra promo. Filmy w HD to jest to...

pozdr,
helcik
 

Kaceli

New member
Chwyt marketingowy

depesz napisał:
Porty USB i Ethernet nie są atrapami, są to w pełni funkcjonalne gniazda - natomiast rzeczywiście w tej chwili nie są one używane, planowane jest ich użycie wraz z wprowadzeniem nowych funkcjonalności.

Przepraszam, może przesadziłem z metaforą, niemniej gniazdo, które jest, ale nie można go użyć, to faktycznie imitacja i mówienie o jego "pełnej funkcjonalności" jest w tej sytuacji również przesadą.
Od rzetelnej reklamy (a o tym wszakże pisałem) oczekuję informacji o tym, co sprzęt MOŻE zrobić, a nie "co mógłby, gdyby ..." Rozumiem, że - póki co - ani dostępu do komputera, ani do internetu n-box nie ma. A zatem sugestia operatora, że takowe połaczenia są możliwe jest nieprawdziwa i stanowi tzw. chwyt marketingowy.

A nie wiesz nic w pozostałych sprawach, o które pytałem, tj. o możliwości przeszukiwania satelitów i odbioru kanałów FTA nie będących w "pakiecie"?
 

Kaceli

New member
Pan każe, sługa musi :)

helcik napisał:
Co do odbieranych satelit, to na tą chwilę można odbierać tylko kanały z satelity HotBird i Astra. Zdaje się, że lista programów jest sztywna - ustalana przez ITI, ale jest ich tyle, że dla mnie aż nadto...
helcik

Dzięki za informację, ale mnie nie chodzi o to, żeby kanałów było dużo, tylko żeby były akurat te, które mnie interesują. Np. kanały ukraińskie są tylko na Syriuszu, na którego "zezuje" moja antena, ale Syriusza - jak wynika z twojego listu - przeszukać nie mogę, choć sygnał z niego mam w kablu od konwertera. Ciekawe co im zależy żebym nie mógł popatrzeć i posłuchać na inne niż "wyznaczone" kanały. Zupełnie jak za komuny :)

helcik napisał:
...Względem HB mamy do dyspozyji kilka nowych kanałów HD - SAT1HD, Pro7HD, AnixeHD i Astra promo. Filmy w HD to jest to...
pozdr,
helcik

Zwłaszcza filmy po niemiecku (Niemcy wszystko dubbingują, nie u nich oryginałów z lektorem lub napisami) Jawohl und Haende hoch!!!
:lol:
 

marek_13

New member
Witam ;)
Czy u was na kanale 500 i 501 z n-boxa idzie obraz 4:3 ??? N-box mam ustawiony na "panorama+rozciągnięcie" a plazmę w trybie "panorama"??? Dzisiaj też jakieś dziwolągi z N-Sport szły - najpierw obraz ze studia (to głownie nadają na tym kanale :confused: ) i wszystko pięknie, HD żyleta, a potem wywiad z Małyszem (graaaaaaaaaaatki Adam) i leci 4:3 z dwoma paskami po bokach. Co to jest????

pozdro all
 
Do góry