Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Liter1979

Member
Bez reklam
Ja osobiście jestem baaaardzo miło zaskoczony. Bardzo fajna niespodzianka w poniedziałkowy poranek :) Wszystko wygląda teraz o wiele lepiej, nowocześniej i wygodniej !!! Mikołaj w tym roku przyszedł wcześniej...
 
D

Deleted member 121090

Guest
Dzisiaj rano platforma N zrobiła miły prezent wszystkim właścicielom NBOX Recoder w wersji CLRA -za darmo zostało uaktualnione oprogramowanie do wersji TURBO :)
Jedyną różnicą między darmowym a płatnym TURBO jest to, że darmowe oprogramowanie nie powiększa dysku z 250GB do 500GB -reszta jest w 100% ta sama.
Co to znaczy ze rekoreder z N-ki jest CLRA i jak to sprawdzić? Jakie są różnice pomiędzy N recorderami zwykłym i turbo oprócz pojemności dysku?
 

marfm76

New member
Co to znaczy ze rekoreder z N-ki jest CLRA i jak to sprawdzić?
Onaczenie CLRA to jest oznaczenie dekoderów z nowszym opraogramowaniem przystosowanym do wersji TURBO. Tak naprawdę soft TURBO już jest wgrany i dysk ma 500gb, tylko do tej pory był przyblokowany programowo i dysk ograniczony do 250GB. Wszytko robione po to, aby dodatkową kasę ściągać za odblokowanie oprogramowania.
Jak sprawdzić? Z dołu na naklejce powinno być napisane SN: CLRA

Jakie są różnice pomiędzy N recorderami zwykłym i turbo oprócz pojemności dysku?
Różnica jest właśnie w oprogramowaniu TURBO które oprócz samego wyglądu ma szereg ułatwień:
-jak wchodzisz EPG masz podgląd kanału
- dodane funkcja YouTube
- dodane nVod.net
....i jeszcze parę innych....
 
D

Deleted member 121090

Guest
Onaczenie CLRA to jest oznaczenie dekoderów z nowszym opraogramowaniem przystosowanym do wersji TURBO. Tak naprawdę soft TURBO już jest wgrany i dysk ma 500gb, tylko do tej pory był przyblokowany programowo i dysk ograniczony do 250GB. Wszytko robione po to, aby dodatkową kasę ściągać za odblokowanie oprogramowania.
Jak sprawdzić? Z dołu na naklejce powinno być napisane SN: CLRA


Różnica jest właśnie w oprogramowaniu TURBO które oprócz samego wyglądu ma szereg ułatwień:
-jak wchodzisz EPG masz podgląd kanału
- dodane funkcja YouTube
- dodane nVod.net
....i jeszcze parę innych....
Marfm76
Dzięki za odpowiedź. Wróciłem do domu i włączyłem N-kę i wszystko stało się jasne. Różnica ogromna. Niby to samo ale jak podane. Super.
 

Bzik

New member
Dzisiaj rano platforma N zrobiła miły prezent wszystkim właścicielom NBOX Recoder w wersji CLRA -za darmo zostało uaktualnione oprogramowanie do wersji TURBO :)
Jedyną różnicą między darmowym a płatnym TURBO jest to, że darmowe oprogramowanie nie powiększa dysku z 250GB do 500GB -reszta jest w 100% ta sama.

Uaktualnienie działa od niedzieli rano, co wy nie oglądaliście telewizji w niedzielę :-D
 

marfm76

New member
Uaktualnienie działa od niedzieli rano, co wy nie oglądaliście telewizji w niedzielę :grin:
Ciekawe jak od niedzieli rano, skoro soft został wypuszczony dzisiaj tj. 28.11.11.o 00:34:45 -info z dekodera.

Witam , a co z dekoderem ,,BZZB,, w nim się nie da uaktualnić programu TURBO? , może ktoś wie , proszę o pomoc....
Nie stery przy BZZB nie jest możliwe wgranie softu TURBO ponieważ "podobno" sprzęt jest za słaby (prawdopodobnie za słaby procesor). Napisałem "podobno" bo słyszałem też, że jakieś próby trwają. Zawsze jest możliwość wymiany dekodera na CLRA -na razie niestety płatnie, ale od nowego roku mają wycofać 3 kanały więc będzie możliwość złożenia wypowiedzenia bez żadnych konsekwencji -jak zadzwonią z Działu Utrzymania Klienta to wtedy twardo negocjować wymianę tunera na CLRA.
Wielu osobom się udało gdy umowa im się kończyła :)
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Ciekawe jak od niedzieli rano, skoro soft został wypuszczony dzisiaj tj. 28.11.11.o 00:34:45 -info z dekodera.


Nie stery przy BZZB nie jest możliwe wgranie softu TURBO ponieważ "podobno" sprzęt jest za słaby (prawdopodobnie za słaby procesor). Napisałem "podobno" bo słyszałem też, że jakieś próby trwają. Zawsze jest możliwość wymiany dekodera na CLRA -na razie niestety płatnie, ale od nowego roku mają wycofać 3 kanały więc będzie możliwość złożenia wypowiedzenia bez żadnych konsekwencji -jak zadzwonią z Działu Utrzymania Klienta to wtedy twardo negocjować wymianę tunera na CLRA.
Wielu osobom się udało gdy umowa im się kończyła :)
Na wymianę dekodera jest jeszcze inny, mało elegancki, sposób. Trzeba zadzwonić na pomoc techniczną i powiedzieć że D.D 5.1 nie działa. Każą zresetować. Gdy to nie pomoże, to wyślą do punktu obsługi klienta u Ciebie. Jak tam przytargacie N-recorder, to po przedstawieniu problemu usłyszycie:
,, A jak ja to Panu tutaj sprawdzę?'' i wymienią bez problemu na nowy.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie to jeszcze raz. Czy są recordery 250GB CLRA? Ktoś wcześniej pisał że są tylko serie BZZB, CHTC i jakaś jeszcze stara BSLA. Chodzi o to że w niedługim czasię chcę wziąć ten dekoder tylko nie wiem bo jak im powiem że chcę serię CLRA to mi dadzą 500GB a on kosztuje 99zł.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ciekawe jak od niedzieli rano, skoro soft został wypuszczony dzisiaj tj. 28.11.11.o 00:34:45 -info z dekodera.


Nie stery przy BZZB nie jest możliwe wgranie softu TURBO ponieważ "podobno" sprzęt jest za słaby (prawdopodobnie za słaby procesor). Napisałem "podobno" bo słyszałem też, że jakieś próby trwają. Zawsze jest możliwość wymiany dekodera na CLRA -na razie niestety płatnie, ale od nowego roku mają wycofać 3 kanały więc będzie możliwość złożenia wypowiedzenia bez żadnych konsekwencji -jak zadzwonią z Działu Utrzymania Klienta to wtedy twardo negocjować wymianę tunera na CLRA.
Wielu osobom się udało gdy umowa im się kończyła :)
A wiesz może jakie kanały maja zniknąć?
No to będzie okazja powalczyć o odblokowanie 500Gb.
 

Bzik

New member
Ciekawe jak od niedzieli rano, skoro soft został wypuszczony dzisiaj tj. 28.11.11.o 00:34:45 -info z dekodera.

W niedziela jak odpaliłem dekoder około 11:00 rano to pojawiła się informacja o aktualizacji i poszło więc nie wiem dlaczego akurat u was dopiero od poniedziałku pojawiła się aktualizacja. Ja posiadam dekoder z dyskiem 500GB może dlatego.
 

seba1975

New member
Panowie to jeszcze raz. Czy są recordery 250GB CLRA? Ktoś wcześniej pisał że są tylko serie BZZB, CHTC i jakaś jeszcze stara BSLA. Chodzi o to że w niedługim czasię chcę wziąć ten dekoder tylko nie wiem bo jak im powiem że chcę serię CLRA to mi dadzą 500GB a on kosztuje 99zł.

Ostatnio ojciec brał enke w APS-ie , i chciał wziąć normalnego reckordera za 48 zł i mówie sprzedawcy ze bierzemy ale serię CLRA, a on na to ze juz tej serii nie ma jako reckordet tylko jako turbo reckorder i jest w cenie 99 zł , a reckordery te z 250 GB dyskami są tylko z tymi pozostałymi seriami , wiec ojciec dołozył te 50 zł i wziął turbo reckordera z serią CLRA, i jeszcze pytanie czy po aktualizacji softu na reckorderach CLRA , która miala miejsce w niedziele zostały tez odblokowane dyski do 500 GB, bo z maila jaki otrzymałem pisze ze tak , natomiast tu na forum wyczytałem ze nie, i jak mozna sprawdzic ile ma sie giga dysku?
 

marfm76

New member
...do punktu obsługi klienta u Ciebie.... i wymienią bez problemu na nowy.
No nie do końca -bo wymieniają raczej na taki co jest z tej samej serii -no chyba, że nie będą mieli, to wtedy może się udać...

Panowie to jeszcze raz. Czy są recordery 250GB CLRA? ...
Wszystkie CLRA są 500GB. Jednak do tej pory było tak, że kupowałeś go z wersją softu BLUE i zablokowanymi 250GB. Jak Chciałeś mieć soft TURBO i odkodowany cały dysk to trzeba było dopłacić. Czy teraz można kupić CLRA z zablokowaną połową dysku -nie wiem ale spróbuję to jakoś ustalić.

A wiesz może jakie kanały maja zniknąć?
Cartoon Network; Boomerang i prawdopodobnie TCM -rozmowy trwają, ale w nowych umowach zawieranych od listopada jest taka uwaga, że te kanały mogą zniknąć z początkiem nowego roku.

No to będzie okazja powalczyć o odblokowanie 500Gb.
Też na to liczę ;)

W niedziela jak odpaliłem dekoder około 11:00 rano to pojawiła się informacja o aktualizacji i poszło więc nie wiem dlaczego akurat u was dopiero od poniedziałku pojawiła się aktualizacja. Ja posiadam dekoder z dyskiem 500GB może dlatego.
A miałeś wcześniej soft BLUE?? Bo jak masz 500GB to miałeś wcześniej soft TURBO a wniedziele była aktualizacja TURBO która uporała się z nie działającym od pół roku YouTube w softach TURBO.

...czy po aktualizacji softu na reckorderach CLRA , która miala miejsce w niedziele zostały tez odblokowane dyski do 500 GB...
Ta aktualizacja na pewno nie odblokuje dysko do 500GB -jeśli wcześniej miałeś soft BLUE to teraz masz soft TURBO ale pojemność dysku została 250GB.

...jak mozna sprawdzic ile ma sie giga dysku?...
W umowie masz napisane -jeśli podbpisywałeś umowę na Turbodekoder, zapłąciłeś więcej, miałeś od razu soft TURBO -to tylko wtedy masz odblokowane całe 500GB

UPDATE:
Znalazłem jeszcze jedno info.
Wybierz SETUP na pilocie - następnie DIAGNOSTYKA - a potem INFORMACJA O SYSTEMIE i wciśnij OK.
Poszukaj tam STATUS. Jeżeli zaczyna się na 1 tzn. że masz odblokowane tylko 250 GB.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Marfm76
Dzięki za info. Czyli mogą zniknąć kanały które mnie wogóle nie interesują. A że umowę mam chyba z wiosny to pewnie da się ją rozwiązać. Zobaczymy co się da wywalczyć.
Co do tej wymiany to mam wrażenie że w punktach nie patrzą na serię jaką miałeś, tylko dają to co mają na stanie. Nie zauważyłem żeby mieli różne serie dla różnych klientów. A teraz to już chyba mają te nowsze recordery.
 

Bzik

New member
A miałeś wcześniej soft BLUE?? Bo jak masz 500GB to miałeś wcześniej soft TURBO a wniedziele była aktualizacja TURBO która uporała się z nie działającym od pół roku YouTube w softach TURBO.

Na początku miałem identyczny soft jaki jest w tych białych dekoderach np. do multiroom, od niedzieli po aktualizacji jest ten soft z podglądem kanału w setup.
 

marfm76

New member
Na początku miałem identyczny soft jaki jest w tych białych dekoderach np. do multiroom, od niedzieli po aktualizacji jest ten soft z podglądem kanału w setup.

Czyli masz odblokowane tylko 250GB -możesz to sprawdzić tak jak napisałem wyżej:
Wybierz SETUP na pilocie - następnie DIAGNOSTYKA - a potem INFORMACJA O SYSTEMIE i wciśnij OK.
Poszukaj tam STATUS. Jeżeli zaczyna się na 1 tzn. że masz odblokowane tylko 250 GB.

Dodatkowa informacja dla tych, którzy mają zamiar wymienić odpłatnie swój zwykły dekoder lub NboxRecoder na TURBO z pełnym dyskiem 500GB a przy tym bez przedłużania umowy-ceny wyglądają następująco:

"...Z promocyjnej wymiany dekodera:

nbox na recorder (49 zł)
nbox na Turbodekoder HD (99 zł)
recorder na Turbodekoder HD (49 zł)

Abonenci mogą skorzystać, jednakże tylko za pośrednictwem Contact Center.
Wymiany te nie przedłużają umowy. "
 
Ostatnia edycja:

clint

New member
Czyli masz odblokowane tylko 250GB -możesz to sprawdzić tak jak napisałem wyżej:
nbox na recorder (49 zł)
nbox na Turbodekoder HD (99 zł)
recorder na Turbodekoder HD (49 zł)

Abonenci mogą skorzystać, jednakże tylko za pośrednictwem Contact Center.
Wymiany te nie przedłużają umowy. "

49 zł dotyczy abonentów, którym zostało mniej niz 3 miesiące do zakończenia umowy
 
Do góry