Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

chocio

New member
darien napisał:
"Mój" instalator twierdzi, że recorder nba jednym kablu nie działa, ale nie wiem czy mu wierzyć.

No to mój rekorder jest chyba jakimś wyjątkiem, bo działa bez problemów. Na noc przełączam antenę na gniazdo nr 1, wówczas ściąga dane do VOD, na dzień oglądając przełączam ją na gniazdo nr 2 (to skrajne) i wszystkie kanały są OK.
:cool:
Oczywiście, jako rozwiązanie docelowe to nie byłoby zbyt wygodne... ale działa!
 

darien

New member
chocio napisał:
No to mój rekorder jest chyba jakimś wyjątkiem, bo działa bez problemów. Na noc przełączam antenę na gniazdo nr 1, wówczas ściąga dane do VOD, na dzień oglądając przełączam ją na gniazdo nr 2 (to skrajne) i wszystkie kanały są OK.
:cool:
Oczywiście, jako rozwiązanie docelowe to nie byłoby zbyt wygodne... ale działa!

To teraz rozumiem, dlaczego nie wyświetla mi kanałów z Astry - mam diseqc nie na tym kablu - u mnie biegnie do wejścia antenowego nr 1. Bedę musiał się pobawić
 

chocio

New member
darien napisał:
To teraz rozumiem, dlaczego nie wyświetla mi kanałów z Astry - mam diseqc nie na tym kablu - u mnie biegnie do wejścia antenowego nr 1. Bedę musiał się pobawić

Chyba muszę nieco zmodyfikować moje zdanie po ostatnich obserwacjach. To wygląda tak, jakby co jakiś czas role tych wejść się odwracały. Wczoraj wieczorem wizję miałem na gnieździe numer 1, ale dziś rano ponownie na 2. Więc raz na jakiś czas dodatkowo trzeba by to sprawdzać i przełączać :) ...
Uff, dobrze, że już kupiłem nowe konwertery, przełączniki i kabel. Teraz muszę znaleźć czas, żeby to wszystko zamontować
:niewiem:
 

Ajgor

New member
schriss napisał:
Z innej beczki:
czy istnieje urządzenie (switch czy cokolwiek), którym sygnał w dwóch konwerterów można poprowadzić jednym kablem i na końcu rozdzielić do dwóch odbiorników? ...

Zajrzyj na poprzednia strone - DEM odpowiedzial
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Programy n-ki już w TO&OWO

W nowym numerze TO&OWO są już wydrukowane programy min. dla nSPORT, DISCOVERY HD i MGM HD. Zwraca uwagę, że przy nSport nie ma literek HD a przy MGM są. Takie oznaczenia lepiej oddają rzeczywistość choć w EPG nadal są MGM oraz NSPORT HD.
 

Makszyman

Member
Póki co jestem bardzo zadowolony z oferty n, głównie z powodu obecności kanałów takich jak MGM, Discovery HD i Comedy Central. Jestem chyba jedynym któremu podoba sie oferta programowa, patrząc na posty innych. Co z tego, że w Cyfrze jest więcej - ale za jaką cene?! Tematyczny + Canal+ płaciłem 76 zł. Poza Canal+ i Ale Kino nie bylo żadnych kanałów godnych uwagi. W n zaś płace 58 i jestem zadowolony, wg mnie jest więcej ciekawych pozycji...
 

depesz

New member
:)

Nie jesteś jedynym któremu podoba się oferta - ja też jestem zadowolony.
A malkontentów nigdy nie brakowało, i brakować nie będzie;-)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
To, że komuś coś nie odpowiada w platformie cyfrowej nie znaczy, że jest malkontentem. Ludzie przestańcie oceniać innych tylko piszcie swoje subiektywne zdania.

Pozdrawiam
 

Mesiash

New member
Ja myle,że oferta odpowiada co najmniej 9 osobom na 10. Ale jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, najwięcej postów na forum będzie od tych 10% niezadowolonych. Bo niby co my-zadowoleni mamy pisać? Niestety tym sposobem,tworzy się mylny wizerunek wielu spraw. I tak na przykład osoba zastanawiajaca się nad podpisaniem umowy,chcąc przeczytać opinine na temat platformy "n" może niesłusznie się do niej zniechęcić po przeczytaniu tego, czy innych forów zdominowanych przez "pieniaczy". Na szczęście ludzie potrafią jeszcze sami myśleć i trzeźwo oceniać sytuacje i chyba stąd nadspodziewanie duże zainteresowanie ofertą ITI. Pozdrawiam wszystkich!
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Dodałem sondę o ofercie programowej, każdy będzie mógł ocenić bez wypowiadania zdania.

Pozdrawiam
 

tarantula

New member
A propos pieniaczy.

Nazywanie kogoś komu nie podoba się oferta "nki" czy nawet sposob w jaki platforma reaguje na posty tych także niezadowolonych malkontentami czy pieniaczami nie najlepiej świadczy o tych, co taką opinię o niezadowolnych ferują.Ci niezadowoleni mają wszelkie prawo do pisania swoich opinii nawet tych negatywnych.To nie jest forum przedstawicieli "n"ki!Ja takich niezadowlonych określiłbym jako wymagających,mam do tego pełne prawo.Bo nie miernota i samozadowolenie wymusza postęp a właśnie także opinie krytyczne użytkowników.Ja sam mam wiele uwag do oferty programowej "nki".Przywyczaiłem się,że to ja sam wpisuję na listy kanały,które mnie interesują.A nie jestem skazany bez żadnego logicznego wytłumaczenia ze strony przedstawicieli "nki" na oglądanie kanałów z narzuconej listy, co dzisiaj ma miejsce, niestety!Albowiem ja rozumiem jako OFERTĘ PROGRAMOWĄ platformy również to, do czego powinienem mieć dostęp a nie mam (dotyczy również swobodnego przeszukiwania transponderów HB i Astry). Jeżeli tych zadowolonych z obecnej OFERTY jest więcej, to nie znaczy,że nie może być lepiej.O problemach innych np.technicznych tu nie wspomnę.Proszę zatem o wyrozumiałość i dla tych,którzy krytycznie oceniają "nkę".
 
Ostatnia edycja:

wb-ferma

New member
posiadam nboxa od ponad miesiąca i twierdze ze oferta jest do niczego. Sztandarowy kanał discovery hd zamęcza nas powtórkami a jak słysze że chłopcy wrócili to mnie cofa, bo co innego raz na tydzień obejrzec inny odcinek a co innego codziennie patrzeć jak buduja motor dla NYPD, żenada. tak poza nawiasem to ten cykl powinien być w tvn turbo. Co do mgm to zapowiedz fajnego kanału filmowego mineła sie z prawdą bo powinien być zapowiadany ambitny kanał filmowy z zaj*****ą ilością powtórek i by każdy wiedział co bierze a tak znowu lipa. n sport ze swoimi prawami do transmisji wygląda jak ubogi krewny C+ i nawet tvp.
 

almat

New member
co nieco o "n"

Witajcie. Jestem nowy więc pozdrawiam wszystkich.
Spędziłem kilka godzin czytając forum o "n" http://www.nhdtv.pl/forum/
Praktycznie jedynym zmartwieniem prawie wszystkich zabierających głos na tym forum było to, jak odzyskać wpłacone za "n" pieniądze.
"N" okazała się bardzo niesolidnym przedsięwzięciem. Oby były to tylko błędy młodości, a nie świadome działanie.
 

Rezystancja

New member
mi sie wydaje ze oni jeszcze wyjda na swoje ...kazdego tygodnia dzielnie walcza by wprowadzac jakies nowowsci...i calkiem im to niezle wychodzi
..
wiec jednak istnieje szansa ze jak juz przstana raczkowac to cos fajnego z nich wyrosnie:p
 

mikemat

New member
Rezystancja napisał:
mi sie wydaje ze oni jeszcze wyjda na swoje ...kazdego tygodnia dzielnie walcza by wprowadzac jakies nowowsci...i calkiem im to niezle wychodzi
..
wiec jednak istnieje szansa ze jak juz przstana raczkowac to cos fajnego z nich wyrosnie:p

tylko mam nadzieje, ze "starzy", pierwsi abonenci beda traktowani przynajmniej tak samo jak nowi, a nie tak jak to ma miejsce w syfrze lub pc...
 

gabat

New member
ar2 napisał:
Dodałem sondę o ofercie programowej, każdy będzie mógł ocenić bez wypowiadania zdania.

Pozdrawiam

Zagłosowałem, ale nie dawała mi spokoju skala. Szkołę mam dawno za sobą, ale może coś się zmieniło, więc sięgnałem do słownika PWN. I...

  • ocena celująca - najwyższa ocena szkolna
  • ocena bardzo dobra - wysoka ocena szkolna, do niedawna najwyższa, dziś niższa jedynie od celującej
  • ocena dobra - dość dobra ocena szkolna, niższa od bardzo dobrej, a wyższa od dostatecznej
  • ocena dostateczna - słaba ocena szkolna, niższa od dobrej, ale wyższa od miernej
  • ocena mierna - bardzo niska ocena szkolna, niższa od dostatecznej, ale wystarczająca do zaliczenia odpowiedzi
  • ocena niedostateczna - najniższa ocena szkolna, niewystarczająca do zaliczenia odpowiedzi

...chyba jakoś tak to powinno "iść" ;) bo ten beznadziejny jest beznadziejny w tej skali, choć sens oddaje.

Proponuję stosowanie stopniowania skali ocen do, ktorego większość przywykła.
 
Ostatnia edycja:

sponn

New member
gabat napisał:
...chyba jakoś tak to powinno "iść" ;) bo ten beznadziejny jest beznadziejny w tej skali, choć sens oddaje.

Proponuję stosowanie stopniowania skali ocen do, ktorego większość przywykła.

Forum to nie szkola. Skala ocen jak najbarziej prawidlowa. I slusznie nie umieszczono "super" bo i tak nikt by go nie wcisnal :D

A co do oferty to jak narazie jest bardzo srednia.

Na plus zaliczam :
- HD x 2,5 - nSport jak narazie malo HD i kiepsko z zawartoscia ale moze cos uda sie poprawic (choc nie wiem co jeszcze mozna kupic bo chyba wszystko zajete)
- NASN
- "rozruszanie" rynku i pobudzenie konkurencji
- tania aktywacja (jak na mozliwosci boxow)
- VOD jako usluga (pomijajac zawartosc)
- za 20 PLN mozna miec TV SAT :)

Minusy :
- pakiet filmowy to porazka - jedynie plus to HD na MGM bo sama zawartosc srednia (choc o gustach sie nie dyskutuje ale chyba kazdy wolalby nowsze filmy plus klasyki) - poza tym 16 pln porownujac do 21 pln za pakiet C+ (4 kanaly) to ciut drogo
- VOD - 30 zl w bloto - nic ciekawego (choc oferta na styczen i tak lepsza niz grudniowa ale w dalszym ciagu daleko temu do kanalow premium - niestety)
- jakosc VOD - 4:3, brak dzwieku 5.1 nie mowiac juz o wyborze sciezki (dramat)
- malo rzeczy w nSporcie, ale widac ze cos tam kupuja
 

KKuba

New member
Bez reklam
Trochę z innej beczki o ofercie n. Jak wiadomo Cyfrowy Polsat zabija konkurencję bo ma w tej chwili około 1.200.000 abonentów. Przyrasta to w tempie lawinowym, około 100.000 miesięcznie (byłoby więcej, ale brakuje dekoderów) - patrz wątek o Cyfrowym Polsacie. Tak się zastanawiałem się w czym rzecz. Wydaje mi się, że m.in z powodu braku realnej alternatywy dla Pakietu Familijnego Polsatu w n i Cyfrze. Wygląda jednak że oferta pakietów w "n" nie była jednak tak dobrze zrobiona jak kiedyś myślałem. Nie da się bowiem skonstruować oferty "familijnej" za ok. 35 PLN. Albo nie ma dla dzieci, albo nie ma sportu, albo... Generalnie po prostu nie za 35PLN. Do tego to jest jakby skomplikowane. Polsat jedzie na prostocie - to co mam wybrać? Masz Pan tu i nie zastanawiaj się, jest Disney, Axn, Discover, Polsat i Sport. I klient wychodzi zadowolony. To powinien być sygnał, że coś jest chyba nie tak z układem pakietów w n. Dość powszechna jest przecież opinia, że obecna kampania reklamowa n nakręca wręcz nieprawdopodobnie sprzedaż Cyfrowego Polsatu. Swoją drogą zadziwiajace zjawisko...
 
Do góry