Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

dem

New member
Makszyman napisał:
Czyli zamierzają rozwiązać ten problem? Czy problem jest a oni udają, że go nie ma?

Problem jest o czym swiadcza klopoty klientow, nie zawsze jest on wina n-box bo dosc czesto bywa spowodowany wina firmware w TV (warto skonsultowac sie z linia wsparcia technicznego producenta TV - w tej chwili rozwiazaniem problemow jest zainteresowana tak samo n jak producenci odbiornikow - trudno sprzedac TV gdy jedyna jak na razie platforma HD na Polskim rynku nie wspolpracuje z danym modelem i nie ma reguly czy to taki czy inny producent).

I tak bez watpienia rozwiazanie tego problemu jest w interesie operatora n, producentow TV i klientow - dlatego z tego co wiem caly czas probuje sie tak modyfikowac firmware n by dziala on z jak najwieksza iloscia TV ale tez nalezy miec na uwadze ze producent i operator n nie moga zagwarantowac wspolpracy n z kazdym typem odbiornika (to juz latwiej producentowi TV zbadac z jednym odbiornikiem n wszystkie TV jakie ma na stanie - przypuszczam ze wielu producentow TV jest w trakcie wykonywania takich testow i ewentulanego poprawiania firmware w swoich odbiornikach tak by wzbogacic oferte dla rynku).
 

Velvivaldi

New member
Grzegorz napisał:
pozycja godna uwagi, ale ani słowa o formacie.
Mam wrażenie że w HD będą tylko:
a) wybrane filmy
b) środy i piątki
c) mix tego co wyżej

podobno wszystko co piękne rodzi się w bólach, szkoda tylko że to my, abonenci, mamy bóle porodowe.
Jak tak czytam wypowiedzi podobne do powyższej to przypomina mi się scena z pewnego filmu w której dyskutowano nad założeniem elektryczności w małej wiosce.
To jest niepojęte co człowiek może wymyśleć na temat czegoś czego jeszcze nie ma, czego nie zna i nie pozna. Gorzej jak koło gospodyń wiejskich. Nie rozumiem jak można dyskutować na temat domysłów, stąd jak mniemam biorą się narzekania, których statystycznie jest więcej niż wypowiedzi obiektywnych i pozytywnych.
I tak chyba jakiś cud że ktoś w końcu wziął się za temat HD, a wziął się wg. mnie bardzo konkretnie i zdecydowanie. A że nie wszystko zadziałało jak potrzeba to chyba nie tragedia, raczej dziwiłbym się gdyby wszystko było ok, raczej trudno zadowolić wszystkich. Ładnych kilka lat byłem abonentem platformy na literę C i przez te lata zapamiętałem tylko: obiecanki cacanki, coraz gorsza oferta i coraz wyższa cena, że o obsłudze klienta nie wspomnę.
 

arsenal

Moderator
VIP
Co do oferty tego kanału jeszcze się nie wypowiadam ale co do jakości jak najbardziej. Mam mocne przeczucie, że filmy w HD będą stanowić 95% ramówki. Marudy niech sobie zapamiętają raz na zawsze, że MGM ma ponad 1000 filmów już w formacie HD i nadal ich przybywa.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
arsenal napisał:
Co do oferty tego kanału jeszcze się nie wypowiadam ale co do jakości jak najbardziej. Mam mocne przeczucie, że filmy w HD będą stanowić 95% ramówki. Marudy niech sobie zapamiętają raz na zawsze, że MGM ma ponad 1000 filmów już w formacie HD i nadal ich przybywa.
Istotnie, obawy że pierwsze tytuły zapisane w EPG dla MGM będą w SD były przedwczesne. Mimo braku HD w nazwie kanału emitowane filmy są HD i istnieje możliwość przełączania audio pol.- ang. Jakość techniczna nie budzi zastrzeżeń - choć to nie to samo co materiał robiony kamerami cyfrowymi. Jest naprawde dobrze.
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
Potwierdzam. Jest ok. Fajnie ze znaczek jest na dole. Pozatym nie ma się do czego doczepić.

Autorus

Sydon777 napisał:
Istotnie, obawy że pierwsze tytuły zapisane w EPG dla MGM będą w SD były przedwczesne. Mimo braku HD w nazwie kanału emitowane filmy są HD i istnieje możliwość przełączania audio pol.- ang. Jakość techniczna nie budzi zastrzeżeń - choć to nie to samo co materiał robiony kamerami cyfrowymi. Jest naprawde dobrze.
 

Makszyman

Member
Szczerze mówiąc to nie spodziewałem sie, że przerobienie tak starych filmów z taśm celulozowych na HD może aż tak poprawić obraz. Fakt, kolory takie sobie, ale ostrość obrazu zdecydowanie lepsza.

Szkoda, że na MGM nie lecą nowsze filmy - nie chodzi mi o premiery - ale z przedziału rocznika 1995-2005. Wtedy byłoby czym oczy nacieszyć.

Licze na to, że TVN będzie część swoich programów emitować w HD. Część filmów z "Superkina" miało być w HD...
Serial "Na wspólnej" ponoć jest kręcony kamerami HD, więc dlaczego emitują w SD ? Bo chyba nie z powodu problemów finansowych :D
 

hugon

New member
diseqC 1.2

Jeśli nie można zastosować zeza to czy da się coś zrobić, żeby odbierać n-boxem kanały z Astry? Czy można sterować obrotnicą z n-boxa, czy n-box obsługuje diseqC 1.2? Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na to ostatnie pytanie...
Jurek
 

Grzegorz

New member
Velvivaldi napisał:
To jest niepojęte co człowiek może wymyśleć na temat czegoś czego jeszcze nie ma, czego nie zna i nie pozna. Gorzej jak koło gospodyń wiejskich. Nie rozumiem jak można dyskutować na temat domysłów, stąd jak mniemam biorą się narzekania, których statystycznie jest więcej niż wypowiedzi obiektywnych i pozytywnych.

To proste, że skoro czegoś nie ma to snuje się domysły, nic w tym dziwnego. A skoro z autopsji znam(y) możliwości - w szerokim tego słowa znaczeniu - telewizji nowej generacji, to takie a nie inne spostrzeżenia przychodzą do głowy.
MGM mile zaskakuje, możliwość odbioru w dwóch wersjach językowych, format 16:9 i faktycznie HD (choć nie non-stop), sprawia że można uwierzyć w ten swoisty cud nad Wisłą.
Także kolego Velvivaldi, popuść warkoczyki, siądź wygodnie przed TV i ciesz oko nowym kanałem w n. I pamiętaj że mamy wolność słowa, a forum dyskusyjne jest idealnym miejscem do wyrażania swoich, niczym nie skrępowanych opinii.
ok, tyle w tym temacie.

Makszyman napisał:
Szczerze mówiąc to nie spodziewałem sie, że przerobienie tak starych filmów z taśm celulozowych na HD może aż tak poprawić obraz. Fakt, kolory takie sobie, ale ostrość obrazu zdecydowanie lepsza.

było o tym kilka razy, poszukaj w postach Autorusa (o ile się nie myle) - taśma celulojdowa daje możliwość uzyskania więcej niz HD, a wyblakłe kolory są winą ... czasu ;)
 

dkluk

New member
właściciele n-boxów gorsi?

Planowałem zmianę n-boxa na n-recorder. Ale już nie chcę. Niezmienialny podział dysku na VOD i PRV, brak możlwiści nagrywania programów bez EPG, brak mozliwości zmiany termniów nagrywania zniechęciły mnie skutecznie. Ale krew mnie zalewa, że właściele n-recorderów mają nowy soft, a "zwykli" poszli w odstawkę.
I jeszcze pytanie: Gdzie mogę doczytać który film na MGM będzie na prawdę HD?
 

pmcomp

New member
dkluk napisał:
Planowałem zmianę n-boxa na n-recorder. Ale już nie chcę. Niezmienialny podział dysku na VOD i PRV, brak możlwiści nagrywania programów bez EPG, brak mozliwości zmiany termniów nagrywania zniechęciły mnie skutecznie. Ale krew mnie zalewa, że właściele n-recorderów mają nowy soft, a "zwykli" poszli w odstawkę.
I jeszcze pytanie: Gdzie mogę doczytać który film na MGM będzie na prawdę HD?

włącz swoje oczy.
Jak nie widzisz różnicy to ci HD nie jest potrzebne. :p
W grudniu wszystkie filmy w MGM HD będą w HD. A ja mam nadzieję, że będzie tak zawsze bo to przecież kanał HD. :D

Pozdro
 

dkluk

New member
pmcomp napisał:
włącz swoje oczy.
Jak nie widzisz różnicy to ci HD nie jest potrzebne. :p
W grudniu wszystkie filmy w MGM HD będą w HD. A ja mam nadzieję, że będzie tak zawsze bo to przecież kanał HD. :D

Pozdro

Może jestem ślepy, może to kwestia przeróbek starszych filmów na HD ale na razie ich jakość mnie nie powaliła.
 

Mabri

New member
dkluk napisał:
Może jestem ślepy, może to kwestia przeróbek starszych filmów na HD ale na razie ich jakość mnie nie powaliła.
Bo jakoś filmów zdigitalizowanych do HD z lat 70 czy 80 nie ma powalac, tylko byc bardzo dobra. A taka jest w istocie.
 

darien

New member
Właśnie aktywują mi się usługi na n'box recorder - pojawiła się taka informacja

Wiadomość od nadawcy - pairing
Definicja brzmi:
pairing

definicja:
1. łączenie w pary
2. skręcanie wiązek parowych (przewodów)

Chodzi o diseqc? nie ruszam nic na pilocie przez godzinę jeszcze. Czy po zakończeniu aktywacji pojawia się jakiś komunikat?
 

chocio

New member
darien napisał:
Właśnie aktywują mi się usługi na n'box recorder - pojawiła się taka informacja

Wiadomość od nadawcy - pairing
Definicja brzmi:
pairing
...
Też dziś widziałem ten komunikat, ale nie bardzo wiem o co może chodzić. Ja nie zdążyłem jeszcze n-ki (recorder) podłączyć dwoma kablami, chodzi na jednym. Ale nie wydaje mi się, że to może być przyczyną takiego komunikatu.
 

schriss

New member
Pairing znaczy, że nowa karta jest właśnie aktywowana i zaraz zacznie działać.

Czy rekorder może działać na jednym kablu? Drugiego na razie nie mam. Może ktoś sprawdzić, czy na jednym kablu da się aktywować i oglądać? Timeshift, nagrywanie i VOD pewnie nie będą działać, ale na razie chciałbym zmienić nboxa na rekorder i mieć podstawowe funkcje dopóki nie wykombinuję drugiego kabla.
 

schriss

New member
Wiem, pytam, bo nie wiem, czy po wyjęciu drugiego kabla recorder nie wywali mi ekranu z błędem, że na drugim kablu nie ma sygnału - wtedy nici z oglądania na jednym kablu.
 

jarhd

New member
to wyjmij i sprawdź :confused: ?! Kupujesz recordera i nie chcesz korzystać ?
Niestety większoś miała ten problem i musiał pociągnąć drugi kabel .
Po małych perturbacjach jestem zadowolony
 

schriss

New member
Z innej beczki:
czy istnieje urządzenie (switch czy cokolwiek), którym sygnał w dwóch konwerterów można poprowadzić jednym kablem i na końcu rozdzielić do dwóch odbiorników? Czyli coś podobnego do tych sumatorów umożliwiających przesył sygnału TV naziemna i SAT z LNB - jednym kablem?
Oglądałem multiswitche, ale nie bardzo rozumiem jak one działają, zreszt mają oddzielne wyjścia do odbiorników, czyli chyba wszystko oddzielnymi kablami.
 
Do góry