Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

dvd-r

New member
Witam

Czy te filmy z VoD są z napisami polskimi? i oryginalną ścieżką DD5.1??

Mam na razie zwykłego n-boxa i jeszcze nie można wymienić go na recordera więc czekam
 

dem

New member
Antarktis napisał:
Dem, wybacz, ale nie przyjmuję takiego tłumaczenia. Pewne reguły narzucone z góry przez ITI, nie mają nic wspólnego z zwyczajnymi błędami w oprogramowaniu. Chyba mi nie powiesz, że czas przełączania kanałów ok. 2 sekundy, to na zlecenie Sojki? Mi się raczej wydaje, iż to problem z parsingiem EPG, ponieważ im więcej danych EPG, tym wolniej programy się przełączają. Prostackie GUI, OSD, to rozumiem, że takie mieliście wytyczne, ale kiedy ktoś zaprogramuje 2 filmy do nagrania i z tego nagra się tylko jeden, to chyba nie był pomysł ITI? Zawaliliście kompletnie z oprogramowaniem i wpłynie to znacząco na plajtę 'n, Zapewne czytałeś posty użytkowników na oficjalnym forum platformy. Te najbardziej krytyczne dotyczą oprogramowania, nie oferty programowej. Dem, jeśli możesz, to uchyl rąbka tajemnicy. Kiedy nowe software do zwykłych n-box, umożliwiających normalną konfigurację Diseq, bo na razie to ludzie muszą kombinować jak 'koń pod górę'.

Coz, akurat problem 2 sekund jest poza n-box'em - wiecej nie moge powiedziec.
I prosze teraz mnie naprawde zrozumiec - nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie twierdzil ze oprogramowanie wolne jest od bledow.
EPG nie jest problemem z punktu widzenia "parsowania".
Co do GUI... noc o gustach sie nie dyskutuje ale tez uwazam ze GUI odstaje.
Co do plajty n... no coz jest chyba za wczesnie na to by o tym mowic.
Co do oprogramowania - nie wiem kiedy bedzie upgrade - mam nadzieje ze wkrotce.

A co do listow uzytkownikow - jak mysle nikt nie zakladal ze n-box jest doskonaly - ze nie bedzie z nim zadnych problemow i wszyscy beda zadowoleni. W tej chwili najwiekszym problemem jest HDMI.
 

dem

New member
Ajgor napisał:
Sorki, byc moze przeoczylem, ale mam pytanie czy da sie obejsc jakos wymog dwoch kabli w instalacjach jednokablowych?
.
.
.
Czy da sie zrobic tak, zeby sygnal wchodzil do kabla przez jakis sumator a w pokoju dalo sie z powrotem rozgalezic sygnal na dwa kable?


Niestety ale nie, na rynku jest jeden sytem - Unicable firmy
FTA Communication Technologies - mimo ze przypuszczalnie n-box bylby zdolny do obslugi takich urzadzen (producent deklaruje ze wykorzystuje on standard Diseq) to malo prawdopodobne by kiedykolwiek tak sie stalo (maly rynek, malo komponentow, wyzsze ceny podzespolow no i koniecznosc certyfikowania co wiaze sie z kosztami - skorzystaliby nieliczni - placili wszyscy).
 

dem

New member
michel napisał:
To po co się pchaja w kanał HD.Lepiej by było aby na n-sport sygnał SD był rozciągnięty do formatu 16:9 niż tworzyć złudzenie że oglądamy TV HD.
Jesli otrzymuje sie sygnal w formacie 4:3 to raczej nie ma sensu upscalowac go do gory z odksztalconym aspektem - ten sam zabieg moze wykonac kazdy TV.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Na kanale 20 nadal jest MGM i stan taki jak wczoraj (tzn nie ma żadnej planszy). Zastanawiające dlaczego tylko MGM napisano a nie MGM HD?
 

Mabri

New member
Jutro się wszystko, albo prawie wszystko wyjaśni. Jestem bardzo ciekaw jakości filmów HD z lat 70 i 80. Byle tylko nie będzie na tym samym poziomie co NASN.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Sydon777 napisał:
Na kanale 20 nadal jest MGM i stan taki jak wczoraj (tzn nie ma żadnej planszy). Zastanawiające dlaczego tylko MGM napisano a nie MGM HD?

Wątpie że że MGM będzie w HD :D

MGM jest normalnym kanalem filmowym , wejdz sobie na www.mgm.com , zadnej wzmianki o HD

Więc N-ka sobie sama chyba HD z tego zrobi . Moim zdaniem to kolejne kłamstwo ze strony N-ki
 
Ostatnia edycja:

chocio

New member
Robert71 napisał:
Na stronie 'N' piszą że na początku grudnia więc są opcje:

a) teoretycznie do 10, bo 11 to już druga dekada grudnia
b) do 15, bo 16 to już druga połowa, a to już na pewno nie początek
c) semantyczne przejęzyczenie p. Sojki i będzie w grudniu
d) j.w. i nie będzie w grudniu

Niezłe... podoba mi się... ;)
wierne oddanie naszej rzeczywistości (choć ze smutkiem - albo pocieszając się - trzeba przyznać, że dotyczy nie tylko n-ki)
 

autorus

New member
A ja wątpię czy kolega umie czytać. :D:D:D:D

To jest zwykłe nabijanie postów.

Autorus




adamo_ napisał:
Wątpie że że MGM będzie w HD :D

MGM jest normalnym kanalem filmowym , wejdz sobie na www.mgm.com , zadnej wzmianki o HD

Więc N-ka sobie sama chyba HD z tego zrobi . Moim zdaniem to kolejne kłamstwo ze strony N-ki
 

gabat

New member
To co piszecie to jest nabijanie postów i zaśmiecanie forum. Taka zwyczajna wymiana bardzo luźnych "myśli" powinna odbywać się za pomocą PM.

Przeczytajcie uważnie pasek info na MGM.

Wskazówka: znajdziecie tam informcję o dacie uruchomienia.
 

alech

New member
adamo_ napisał:
Wątpie że że MGM będzie w HD :D

MGM jest normalnym kanalem filmowym , wejdz sobie na www.mgm.com , zadnej wzmianki o HD

Więc N-ka sobie sama chyba HD z tego zrobi . Moim zdaniem to kolejne kłamstwo ze strony N-ki
Jak to żadnej wzmianki o HD na stronie MGM.
Jest jak byk od 16 listopada:
http://www.mgmchannel.com/index.php?t=17162&lang=1

Proponuję wypowiadać się jak się ma coś do powiedzenia, czyli jak się coś wie.
Jak się o czymś nie wie to nie znaczy że tego czegoś nie ma.

pozdrawiam
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
EPG kanału MGM jest już wypełnione tytułami filmów. Dopiero 8 grudnia od 3:00 mamy napis MGM HD - ale co pod tym się kryje nie wiadomo
 

Grzegorz

New member
10:55 Prawdziwi faceci (Real Men) - komedia 1987, reżyseria: Dennis Feldman, obsada: James Belushi, John Ritter (od lat 16)
pozycja godna uwagi, ale ani słowa o formacie.
Mam wrażenie że w HD będą tylko:
a) wybrane filmy
b) środy i piątki
c) mix tego co wyżej

podobno wszystko co piękne rodzi się w bólach, szkoda tylko że to my, abonenci, mamy bóle porodowe.
 

Makszyman

Member
"Na polskim rynku startuje kanał filmowy MGM w jakości High Definition. MGM to lokalna wersja MGM Channel, nadawana w języku polskim, dostępna w formacie standardowej rozdzielczości oraz HD."
Czyli MGM możemy teraz nazywać "nfilm" - chyba nie musze tłumaczyć dlaczego :/
 

Robert71

New member
Makszyman napisał:
"Na polskim rynku startuje kanał filmowy MGM w jakości High Definition. MGM to lokalna wersja MGM Channel, nadawana w języku polskim, dostępna w formacie standardowej rozdzielczości oraz HD."
Czyli MGM możemy teraz nazywać "nfilm" - chyba nie musze tłumaczyć dlaczego :/

I chyba dobrze.

Mi to nie przeszkadza, że nie zawsze będzie w HD jeśli będą zachowane jakieś sensowne proporcje np 50/50 (SD/HD).
Przecież nie wszystko jest zrzucone z taśmy filmowej w HD, a nie chcemy przecież oglądać tego samego w kółko tak ekstremalnie ja np: na DiscoveryHD.
Jeśli przejrzałeś filmotekę MGM i jesteś fanem SG-1 i Atlantis to widziałeś, że jest ono w jakości DVD.
I co ? mam nie chcieć tego nie oglądać ... bo jest w SD i DD5.1 ?

Tak jak napisałem wyżej: wszystko OK, tylko nie tak jak w Nsport czyli w proporcji 95/5 (SD/HD). :)


Robert
 
Do góry