Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Makszyman

Member
Może staraj sie nie zmieniać tak szybko kanałów :p Ja miałem tak z nboxem zwykłym że musiałem chyba 10 minut czekać aż wszystko przemieli co w pilocie nacisnąłem :p Nie jest to najzrywniejszy sprzęt, ale chyba mimo wszystko lepszy niż te Mediasaty Cyfry. Nie mówie tu o obsłudze HD tylko ogólnie o wyglądzie menu, o wyglądzie dekodera...jest chyba 2x mniejszy od M-sata :p
 

rymera

New member
Zaraz na poczatku zaznacze , ze nie mam "n" -ki , mam Premiere HD - prawie co dziennie czytam wypowiedzi na tym forum i zjednej strony sie dziwie , a z drugiej strony rozumiem rozczarowanie niektorych odbiorcow w/w platformy.Faktem jest ,ze zostalo zbyt wiele obiecane , faktem jest rowniez , ze w calej Europie(chyba sie nie myle) takiej oferty nie ma.
Start Premiere HD zostal opozniony ca. 3 miesiace ( brak sprzetu na rynku do odtwarzania - Pace , Humax nie mowiac juz o Philipsie nie wywiazaly sie z umow - Philips praktycznie dopiero teraz wypuscjl swoj reciver na rynek 14 miesiecy po czasie).Problemy z odbiorem Premiery HD trwaly ok.3 miesiace albo nawet dluzej.Jezeli chodzi o oferte programowa - na poczatek FilmHD,Discovery HD,Sport HD kazdy osobno platny i tylko z innymi pakietami poza startowym ( 1 program - mieszany z innych pakietow).Poniewaz bylo tak duzo powtorek w tych trzech pakietach ostatnio zrezygnowano ze Sport HD (wlaczajac go do Film HD minimalnie obnizajac cene) , a na Discovery HD pojawia sie odczasu do czasu muzyka. Wracajac do oferowanego sprzetu ,zaden z nich nie ma "twardziela" , a za w miare "aktualne" filmy trzeba osobno placic i jest "wolny" tylko raz.Wydaje mi sie ,ze "n" przesadzila troche z trzema programami HD i dlatego albo beda powtorki , albo bedzie czesto sygnal SD. Jezeli jednak chodzi o porownanie z innymi europejskimi krajami nie jest zle (lepszy sygnal ,uwolnienie koniecznie swobodnego programowania
satelitow i tworzenia swoich list programowych - od 500 np.Astra i tylko te nie inne to jest wic i nie ma to nic wspolnego z ograniczaniem , malo tego jest bezpodstawne jezeli chodzi o FTA - n-recorder jest super jezeli chodzi o technike (no niema CI-to ograniczenie rozumie) i ogranicza sie go sztucznie poprzez oprogramowanie , to jest naprawde bez sensu.
W sumie nie narzekajcie chociaz troche was rozumie , zawsze moze byc lepiej.
Pozdrawiam
rymera
 

Antarktis

New member
Makszyman Już nie pamiętam dokładnie, ale w mediasatach były chyba procesory sti5510, a w nbox są sti7100. Porównywać n-boxa z mediasatem, to jak porównanie pomiędzy dzisiejszymi komputerami z prockiem Dual Core na pokładzie, a komputerem z przed 7 lat, co miał przykładowo Celerona 300. Ten tuner powinien działać jak rakieta! Dlaczego przełączanie kanału trwa prawie 2 sekundy? Może i jest 2 razy mniejszy, ale działa 20 razy gorzej. Oj, zobaczmy, co się będzie działo, gdy wyjdą inne tunery z sti7100 na płycie głównej. Wtedy dopiero będziemy mieli jakieś porównanie.
 

dem

New member
Antarktis napisał:
Makszyman Już nie pamiętam dokładnie, ale w mediasatach były chyba procesory sti5510, a w nbox są sti7100. Porównywać n-boxa z mediasatem, to jak porównanie pomiędzy dzisiejszymi komputerami z prockiem Dual Core na pokładzie, a komputerem z przed 7 lat, co miał przykładowo Celerona 300. Ten tuner powinien działać jak rakieta! Dlaczego przełączanie kanału trwa prawie 2 sekundy? Może i jest 2 razy mniejszy, ale działa 20 razy gorzej. Oj, zobaczmy, co się będzie działo, gdy wyjdą inne tunery z sti7100 na płycie głównej. Wtedy dopiero będziemy mieli jakieś porównanie.

Tuner z prockiem to nie wszystko - kazdy tuner, z dowolnym prockiem bedzie dzialal tak samo jesli bedzie w sieci n-tv... :???::(
 

staszek_s

New member
Zgodnie z obietnicą, dla zainteresowanych lista aktualnie ściągniętych (ściąganych ?) filmów w VOD: 1. SPI MOVIE BOX - Śmiertelna gorączka - Agent z przypadku - Chicago - Cube zero - Frida - Godziny - Igraszki losu - Jay i Cichy Bob atakują - Kate i Leopold - Marzyciel - Miasto grzechu - Niebezpieczny umysł - Starsza pani musi zniknąć - Taxi 2 - Zły Mikołaj 2. ITI CINEMA - Dublerzy - Dziewczyna z perłą - Dziwka - Klucze do domu - Vinci wszystkie mają datę premiery 7.12.2006. Co do HD to nie mam pojęcia bo dla mojego CRT wszystkie zwiastuny wyglądają tak samo ;) Pozdrowienia
 

XSK.rzysztof.pl

New member
staszek_s napisał:
Witam, wygląda na to że nie będzie tak źle, u mnie jest już poza serialami 11 zapowiedzi filmów w 2 kategoriach. Wszystkie premiery 7 grudnia.

Ja mam:
9 filmow SPI MOVIE BOX
5 filmow ITI CINEMA
i seriale TVN

Nie mam jeszcze: Miasto grzechu, Starsza pani musi zniknac, Niebezpieczny umysl, Zly mikolaj, Marzyciel.

Te filmy pojawiaja sie jako zwiastun po wlaczeniu VOD.

Jedne sa aktualna do 31/12/2006 a inne do 31/01/2007
 

michel

New member
kamcyk26 napisał:
Nic nie sklauja do 4:3. Nadaja tak jesli dostaja przekaz w takim formacie od realizatora transmisji. Niestety w Europie malo sportu jest realizowanego w HD. W zasadzie tylko kilka meczow LM co 2 tyg + 1 mecz ligi angielskiej + 1 mecz ligi francuskiej. Do tego jakies wieksze imprezy typu mistrzostwa swiata w pilce noznej. A reszta najczesniej zwyczajnie 4:3 SD. Jesli nie wierzycie zobaczcie oferte sporu HD w SKY lub PREMIERE. Nic wiecej tam nie zobaczycie.

To po co się pchaja w kanał HD.Lepiej by było aby na n-sport sygnał SD był rozciągnięty do formatu 16:9 niż tworzyć złudzenie że oglądamy TV HD.
 

Antarktis

New member
dem napisał:
Tuner z prockiem to nie wszystko - kazdy tuner, z dowolnym prockiem bedzie dzialal tak samo jesli bedzie w sieci n-tv... :???::(
Dem, wybacz, ale nie przyjmuję takiego tłumaczenia. Pewne reguły narzucone z góry przez ITI, nie mają nic wspólnego z zwyczajnymi błędami w oprogramowaniu. Chyba mi nie powiesz, że czas przełączania kanałów ok. 2 sekundy, to na zlecenie Sojki? Mi się raczej wydaje, iż to problem z parsingiem EPG, ponieważ im więcej danych EPG, tym wolniej programy się przełączają. Prostackie GUI, OSD, to rozumiem, że takie mieliście wytyczne, ale kiedy ktoś zaprogramuje 2 filmy do nagrania i z tego nagra się tylko jeden, to chyba nie był pomysł ITI? Zawaliliście kompletnie z oprogramowaniem i wpłynie to znacząco na plajtę 'n, Zapewne czytałeś posty użytkowników na oficjalnym forum platformy. Te najbardziej krytyczne dotyczą oprogramowania, nie oferty programowej. Dem, jeśli możesz, to uchyl rąbka tajemnicy. Kiedy nowe software do zwykłych n-box, umożliwiających normalną konfigurację Diseq, bo na razie to ludzie muszą kombinować jak 'koń pod górę'.
 

dzekoo

New member
Mi się OSD podoba. Dziś kupiłem recorder. Jutro zakładam antenę. Na razie jest dużo lepiej niż myślałem. Pilot fajny (troszkę za duży). nbox też fajny, porządnie wygląda. Nawet instrukcja wydrukowana na ładnym papierze. Made in Poland, sprzęt pierwsza klasa. Cyfra+ się chowa. Oby dobrze działało.

Na około 20m kabla mam siłę sygnału 50%, a na odcinku 20cm tylko 84% (inny kabel).

W przyszłości liczę na: więcej kanałów HD, wykorzystanie 100% dysku na PVR (według potrzeb), FTA z innych satelitów (Astra 2D), tryb "smart" rozciągania i powiększania obrazu (dostosowanie 4:3 do TV 16:9).

Pozdrawiam
Jacek.
 

kamon

New member
rymera napisał:
Zaraz na poczatku zaznacze , ze nie mam "n" -ki , mam Premiere HD - prawie co dziennie czytam wypowiedzi na tym forum i zjednej strony sie dziwie , a z drugiej strony rozumiem rozczarowanie niektorych odbiorcow w/w platformy.Faktem jest ,ze zostalo zbyt wiele obiecane , faktem jest rowniez , ze w calej Europie(chyba sie nie myle) takiej oferty nie ma.
Start Premiere HD zostal opozniony ca. 3 miesiace ( brak sprzetu na rynku do odtwarzania - Pace , Humax nie mowiac juz o Philipsie nie wywiazaly sie z umow - Philips praktycznie dopiero teraz wypuscjl swoj reciver na rynek 14 miesiecy po czasie).Problemy z odbiorem Premiery HD trwaly ok.3 miesiace albo nawet dluzej.Jezeli chodzi o oferte programowa - na poczatek FilmHD,Discovery HD,Sport HD kazdy osobno platny i tylko z innymi pakietami poza startowym ( 1 program - mieszany z innych pakietow).Poniewaz bylo tak duzo powtorek w tych trzech pakietach ostatnio zrezygnowano ze Sport HD (wlaczajac go do Film HD minimalnie obnizajac cene) , a na Discovery HD pojawia sie odczasu do czasu muzyka. Wracajac do oferowanego sprzetu ,zaden z nich nie ma "twardziela" , a za w miare "aktualne" filmy trzeba osobno placic i jest "wolny" tylko raz.Wydaje mi sie ,ze "n" przesadzila troche z trzema programami HD i dlatego albo beda powtorki , albo bedzie czesto sygnal SD. Jezeli jednak chodzi o porownanie z innymi europejskimi krajami nie jest zle (lepszy sygnal ,uwolnienie koniecznie swobodnego programowania
satelitow i tworzenia swoich list programowych - od 500 np.Astra i tylko te nie inne to jest wic i nie ma to nic wspolnego z ograniczaniem , malo tego jest bezpodstawne jezeli chodzi o FTA - n-recorder jest super jezeli chodzi o technike (no niema CI-to ograniczenie rozumie) i ogranicza sie go sztucznie poprzez oprogramowanie , to jest naprawde bez sensu.
W sumie nie narzekajcie chociaz troche was rozumie , zawsze moze byc lepiej.
Pozdrawiam
rymera

Od grudnia mozna juz kupic sam pakiet Premiere HD, ale z trzech programow zrobily sie dwa.
 

Ajgor

New member
Kablopodwajacz

Sorki, byc moze przeoczylem, ale mam pytanie czy da sie obejsc jakos wymog dwoch kabli w instalacjach jednokablowych?
Znaczy sie mam swiezo wybudowany domek, do kazdego pokoju pociagniety jest tylko jeden kabel. Gdybym mial pruc sciany zeby dolozyc jeden kabel lub wiercic dziury w nowych futrynach zeby z zewnatrz przeprowadzic dwa kable to chyba (powiem wiecej: na pewno) nie mialbym po co do domu wracac - spal bym juz od tego momentu na wycieraczce.

Czy da sie zrobic tak, zeby sygnal wchodzil do kabla przez jakis sumator a w pokoju dalo sie z powrotem rozgalezic sygnal na dwa kable?
 

autorus

New member
Moim zdaniem nie.


Ajgor napisał:
Sorki, byc moze przeoczylem, ale mam pytanie czy da sie obejsc jakos wymog dwoch kabli w instalacjach jednokablowych?
Znaczy sie mam swiezo wybudowany domek, do kazdego pokoju pociagniety jest tylko jeden kabel. Gdybym mial pruc sciany zeby dolozyc jeden kabel lub wiercic dziury w nowych futrynach zeby z zewnatrz przeprowadzic dwa kable to chyba (powiem wiecej: na pewno) nie mialbym po co do domu wracac - spal bym juz od tego momentu na wycieraczce.

Czy da sie zrobic tak, zeby sygnal wchodzil do kabla przez jakis sumator a w pokoju dalo sie z powrotem rozgalezic sygnal na dwa kable?
 

dzekoo

New member
rymera napisał:
Wydaje mi sie ,ze "n" przesadzila troche z trzema programami HD i dlatego albo beda powtorki , albo bedzie czesto sygnal SD.

Szkoda, że nie ma TVN24 HD, to nie powinno być trudne do zrobienia. Oczywiście na początek HD tylko ze studia.

Pozdrawiam
Jacek.
 

LordKszyh

New member
Wieść gminna głosi że 7.12.2006... jak nie to poznają co to Ciemna Strona Mocy :D
Właśnie wyczytałem że w EPG jest info że 7 grudnia, ale nie mogę osobiście sprawdzić bo jestem w pracy :( może ktoś potwierdzić ?
 
Ostatnia edycja:

Robert71

New member
Gucio50 napisał:
Czy ktoś z Was wie?

Na stronie 'N' piszą że na początku grudnia więc są opcje:

a) teoretycznie do 10, bo 11 to już druga dekada grudnia
b) do 15, bo 16 to już druga połowa, a to już na pewno nie początek
c) semantyczne przejęzyczenie p. Sojki i będzie w grudniu
d) j.w. i nie będzie w grudniu

:)

Robert
 

Makszyman

Member
LordKszyh napisał:
Wieść gminna głosi że 7.12.2006... jak nie to poznają co to Ciemna Strona Mocy :D
Właśnie wyczytałem że w EPG jest info że 7 grudnia, ale nie mogę osobiście sprawdzić bo jestem w pracy :( może ktoś potwierdzić ?
Ja potwierdze :p MGM na kanale 20, w związku z czym Comedy Central i kanały następujące po nim są przesunięte o jedną pozycje. W EPG napisane "Dostępny od 7 grudnia". Jutro można sie pewnie spodziewać jakiejś planszy na tym kanale. Na dzień dzisiejszy dekoder pisze "Brak dostępu"
 
Do góry