Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

dzekoo

New member
Robert71 napisał:
Ty sie nie możesz nadziwic, a ja mogę :)
Niestety przy podpisywaniu nie wiedziałem co mnie czeka.

A ja chcę podpisać umowę, a nie mogę :) Dziś przyszły do sklepu 2 rekordery, pierwsze w moim mieście chyba, bo chodzę i pytam od paru dni. System rejestracji umów przez internet w ogóle nie działa (jakiś błąd serwera). Przyszedłem za godzinę, dalej nie działa. Jutro spróbuję.

Sprzęt wygląda ładnie, jak dla mnie OK.

Pozdrawiam
Jacek.
 

Robert71

New member
dzekoo napisał:
A ja chcę podpisać umowę, a nie mogę :) Dziś przyszły do sklepu 2 rekordery, pierwsze w moim mieście chyba, bo chodzę i pytam od paru dni. System rejestracji umów przez internet w ogóle nie działa (jakiś błąd serwera). Przyszedłem za godzinę, dalej nie działa. Jutro spróbuję.

Sprzęt wygląda ładnie, jak dla mnie OK.

Pozdrawiam
Jacek.

Ja też chciałem :) stałem w kolejce ponad godzinę.
Powoli się coś poprawia, dziś na przykład pani na dezINFOLINII zgłosiła sie po pierwszym dzwonku - przeżyłem szok. I naprawili mi NSport - nie wiem jak to się stało, ale jak chcą to potrafią :)

Recorder jest chyba ładniejszy, bo jest czarny, a nie popielaty (blachy).


Robert
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Wczoraj został aktywowany przycisk VOD na n-recorderze.
Aktualnie są dostępne dwie kategorie: TVN Seriale i ITI Cinema
W pierwszej znajdujemy: Rozmowy w tłoku, Kryminalni i Magda M.
W drugiej filmy: Dziwka, Klucze do domu i Vinci
Można oglądać opisy oraz zwiastuny poszczególnych pozycji. Jak wynika z zamieszczonych informacji aby oglądać całość należy usługę VOD aktywować. Ciekawe czy potwierdzi się, że usługa w grudniu będzie gratisowa. Na stronie n-pl doczytałem, że tak.
 
Ostatnia edycja:

Velvivaldi

New member
Astra na n-boxie

Uruchomiłem obrotnicę, talerz pojechał tam gdzie trzeba i 13 kanałów jest bez problemów (Deluxe Music - brak sygnału), w tym 2szt HD. Siła sygnału 75% jakość 100% sic! i to na 60cm miednicy!
 

marttino

New member
proszę o podpowiedź gdzie można znaleźć program n-tv, np. program na komputerze co w przejżyszty sposób pokazuje listę programów?? lub stony www ew. .... :cool:
 

Robert71

New member
marttino napisał:
proszę o podpowiedź gdzie można znaleźć program n-tv, np. program na komputerze co w przejżyszty sposób pokazuje listę programów?? lub stony www ew. .... :cool:

Na dezINFOLINII ostatnio mi się odgrażali, że będą w najpoczytniejszych gazetkach w kiosku z programami ... ale dopiero w nowym roku.

Strony nie ma, lenie z 'N' nie zrobili a EPG nie zawsze działa :)

Robert
 

marttino

New member
to prawda nie postarali się telegazeta nie działa, EPG jak dla mnie to ... szkoda że nie można w terakcie ogladania filmu ją przegladać jako przeźroczyste tlo, jestem zadowolony z n-tv mam od 2 dni i musze przyznac ze nie spodziewalem sie takiego odbioru z ciekawoscia czekam na dalsze nowosci :cool:
 

Makszyman

Member
Chce sobie wymienić nbox na nbox recorder. Ale słyszałem, że do recordera potrzebny jest konwerter Twin? Nie rozumiem po co?

Mam tak: konwerter Twin ustawiony na Hotbird - jeden kabel idzie do jednego pokoju, drugi do drugiego. No i konwerter pojedynczy (nie wiem jak on sie fachowo nazywa) - ustawiony na Astre.

Co w tym wypadku powinienem zrobić, aby w jednym pokoju mieć HotBirda i Astre (w nim będzie nbox recorder), a w drugim chociaż tylko HotBirda (póki co odbiornik FTA a potem może Cyfrowy Polsat)?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Makszyman napisał:
Chce sobie wymienić nbox na nbox recorder. Ale słyszałem, że do recordera potrzebny jest konwerter Twin? Nie rozumiem po co?

Mam tak: konwerter Twin ustawiony na Hotbird - jeden kabel idzie do jednego pokoju, drugi do drugiego. No i konwerter pojedynczy (nie wiem jak on sie fachowo nazywa) - ustawiony na Astre.

Co w tym wypadku powinienem zrobić, aby w jednym pokoju mieć HotBirda i Astre (w nim będzie nbox recorder), a w drugim chociaż tylko HotBirda (póki co odbiornik FTA a potem może Cyfrowy Polsat)?
Recorder potrzebuje twina bo potrzebuje dwóch kabli. Jednym bedzie szedł sygnał z kanałami sat a drugim bedą ładowane filmy na twardy dysk recordera. Teraz to powinienes założyć quada (4 wyjscia, z 3 nie ma) na Hb i podłaczyć 2 wychdzące z niego kable + 1 kabel z konwertera na astre do przełacznika diseq a zniego jeden kabel do recordera.Oddzielnym kablem mozesz podłaczyc sie do 3 wyjscia z quada (HB) bezposrednio do tunera w drugim pokoju.
 

pan42

New member
Pytanie Mardj

Muszę stwierdzić, że tego typu pytanie zadawałem juz dwukrotnie na forum Pan42v60 i zostało ono pominięte milczeniem. Nie wiem czy pytanie to jest zbyt przyziemne, lub koledzy z forum mają inne górnolotne problemy, ale interesuje mnie, czy dla ewentualnej poprawy jakosci obrazu warto zakupić "n", aby oglądać programy w systemie SD o lepszej jakości niż C+ przy połączeniu dekodera kablem scart.
 

Makszyman

Member
Tomek Koko napisał:
Recorder potrzebuje twina bo potrzebuje dwóch kabli. Jednym bedzie szedł sygnał z kanałami sat a drugim bedą ładowane filmy na twardy dysk recordera. Teraz to powinienes założyć quada (4 wyjscia, z 3 nie ma) na Hb i podłaczyć 2 wychdzące z niego kable + 1 kabel z konwertera na astre do przełacznika diseq a zniego jeden kabel do recordera.Oddzielnym kablem mozesz podłaczyc sie do 3 wyjscia z quada (HB) bezposrednio do tunera w drugim pokoju.
Czyli potrzebuje jeszcze, oprócz konwertera, ciągnąć drugi kabel do pierwszego pokoju?
A jeśli zrezygnowałbym z VOD to obeszłoby się bez tego drugiego kabla antenowego i konwertera? Czy przy nagrywaniu bezpośrednio z kanału też jest to potrzebne?

pan42 napisał:
Nie wiem czy pytanie to jest zbyt przyziemne, lub koledzy z forum mają inne górnolotne problemy, ale interesuje mnie, czy dla ewentualnej poprawy jakosci obrazu warto zakupić "n", aby oglądać programy w systemie SD o lepszej jakości niż C+ przy połączeniu dekodera kablem scart.
Przy połączeniu kablem scart nie zobaczysz różnicy, w tym wypadku lepiej powołuj się na oferte programową.
 

pan42

New member
Przy połączeniu kablem scart nie zobaczysz różnicy, w tym wypadku lepiej powołuj się na oferte programową.

Moje pytanie dotyczy ewentualnej różnicy w jakości obrazu SD przkładowo TVN z "n" przy połączeniu TV kablem HDMI i tego samego kanału przy użyciu kabla scart - tylko taka możliwość istnieje przy dekoderach C+.
 

airjack

New member
Do recordera muszą iśc 2 kable, inaczej nie widzę sensu jego kupowania. Przy 2 tunerach można nagrywać jeden kanał, a oglądać drugi, bez 2 kabli nic z tego.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Troche namotałem sorki . Jeden kabel od quada do rec drugi kabel od quada łączy sie z kablem od astry w diseq i dalej jednym kablem leci do rec. Trzeci kabel od quada wychodzi do drugiego pokoju.
 

Makszyman

Member
Czyli i tak potrzebuje pociągnąć dodatkowy kabel?

Bo Hotbird idzie Twinem do dwóch pokoi, a Astra pojedynczym konwerterem z diseq do jednego pokoju. W związku z tym, oprócz quada, potrzebuje też dodatkowego kabla, aby mieć w 2 pokojach Hot Bird i chociaż w 1 Astre?

pan42 napisał:
Moje pytanie dotyczy ewentualnej różnicy w jakości obrazu SD przkładowo TVN z "n" przy połączeniu TV kablem HDMI i tego samego kanału przy użyciu kabla scart - tylko taka możliwość istnieje przy dekoderach C+.
No więc różnica jest. Nbox ma skalowanie sygnału SD do HD, więc po kablu HDMI leci jakby ulepszony sygnał niż ten przez SCART. Różnica jest widoczna głównie na telewizorach LCD.
 
Ostatnia edycja:

dem

New member
marttino napisał:
to prawda nie postarali się telegazeta nie działa, EPG jak dla mnie to ... szkoda że nie można w terakcie ogladania filmu ją przegladać jako przeźroczyste tlo, jestem zadowolony z n-tv mam od 2 dni i musze przyznac ze nie spodziewalem sie takiego odbioru z ciekawoscia czekam na dalsze nowosci :cool:

Jak to nie dziala telegazeta? wg mnie dziala - prosze o wiecej informacji na temat aktualnej konfiguracji n-box...
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
U mnie telegazeta i EPG działa bez problemów.
Na VOD pojawiła się nowa kategoria SPI MOVIE BOX a w niej następujące filmy: Chicago, Cube zero, Igraszki losu, Niebezpieczny umysł, Starsza pani musi zniknąć. W całości wszystko można oglądać od 07.12.06.
Jak widać dysk jest cały czas doładowywany.
Na ANIXE HD emitują dużo filmów HD ale tylko w niemieckiej wersji językowej - oryginalna ścieżka dzwiękowa nie jest dostępna.
 
Do góry