Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

michalp1

New member
krzyżak napisał:
Witam
Co jest z tą ligą mistrzów w HD? Leci drugi mecz dzisiaj na żywo i oba w SD. Jak do tej pory jeden mecz mi się udało obejrzeć w HD, 3 tygodnie temu i myślałem, że tak już zostanie. Czy ktoś ma jakieś info, czy tylko środowe mecze będą HD??]

Witam,

jestem tym trochę zirytowany, nastawiam się od 3 tygodni, zwalniam się z pracy, zaprosiłem znajomych, a tu katastrowafa - kolejny raz (pierwszy mecz LM też) nie jest w HD. Zadzwoniłem na party-line dwa razy, raz jako nowy a raz jako już aktualny klient...I się dowiedziałem, że "CZĘŚĆ MATERIAŁU Z LM BĘDZIE W HD, BO TO ZALEZY OD NADAWCY". Ja na to, co to znaczy? Otóż oznacza to, że część stadionów jest a część nie przystosowana do nadawania w HD. Oświadczyłem, że chciałbym być na EPG wystarczająco wcześniej poinformowany o tym, co będzie a co nie w HD, oraz że nikt wcześniej nie mówił, że tylko część meczy będzie w HD. Uważam, że to jest już marketing nie fair. Wiedziałem ile jest LM i jak rzadko, ale że jeszcze rzadziej będzie w HD to już mi do głowy nie przyszło! Tu się dołączę do rozczarowania "n-sportem". Co do reszty to pochwalam jakość kanałow, szczególnie TVP1 i TVP2, bo po raz pierwszy od czasu posiadania plazmy zacząłem tam oglądać programy (cześniej nie byłem w stanie znieść ich jakość nadawanej przez Polsat cyfrowy). Nie mniej uważam, że z n-sportem to już trochę przesada, by Pan na party-line mówił, że ze studia to też HD, bo jakość do Luxe HD, to tym transmiscjom trochę bardzo daleko.
Mam nadzieję, że na EPG znajdę info, co będzie w HD z LM, by się wtedy przygotować i nie rozczarować.

pozdrawiam wszystkich HD-maniaków
 

miklosz185

New member
Problem Z Dzwiekiem .. Help

Witam, mam pytanie bo juz nie wiem jak sobie z tym poradzic otoż
jestem posiadaczem podstawowego nboxa + telewizor lcd marki VENUS 32 cale, dekoder jest podlaczony z tv poprzez zlacze HDMI.
Problem polega na tym iż co kilka minut, kilkadziesiat sekund przerywa dzwiek.
Glosniki sa wbudowane w telewizor, probowalem juz wszsytkich ustawien i nic... Dzwonilem do partyline i pani powiedziala ze narazie n-ka jest w fazie testow i beda musieli wzmocnic sygnal, czekam juz 2 tyg i nic...
Prosze o jakies konkretne wskazowki
na SCART dzwiek dziala bez zarzutu, czyzby to byla wina zlacza HDMI ?
 

Kyniol_73

New member
adajan napisał:
Tak się dzieje na wszystkich telewizorach połączonych HDMI:confused: N-ka nad tym pracuje,musisz jeszcze trochę poczekać:cool:

Prosze nie wprowadzać w błąd...nie na wszystkich a na kilkunastu okreslonych modelach(mozna sprawdzic na innym watku).Poprzednia modyfikacja softu rozwiazała problem dla paru modeli.Panasonic 42pv60 nie ma zadnych problemów przy połaczeniu poprzez HDMI
 

adajan

New member
A prawda jest całkowicie inna:rolleyes: Ile jest państw w Europie,które mają platformy cyfrowe HD:confused:Chyba z sześć.Więc jak będzie mecz np.z Czech,Rosji,Szkocji,Irlandii,Słowacji i jeszcze wiele innych państw to będziecie oglądać mecze w SD.Chyba,że te państwa zamówią sobie ekipy z W.Brytani(Sky),Niemiec(premiere),Polskę(n-ka) itd.Oczywiście za odpowiednią opłatą;)Jest to w wielkim skrócie,ale coś w tym jest.Tak więc LM poleci w 95% w SD i 5% w HD.Może za parę lat...
 

adajan

New member
Kyniol_73 napisał:
Prosze nie wprowadzać w błąd...nie na wszystkich a na kilkunastu okreslonych modelach(mozna sprawdzic na innym watku).Poprzednia modyfikacja softu rozwiazała problem dla paru modeli.Panasonic 42pv60 nie ma zadnych problemów przy połaczeniu poprzez HDMI
Co nie zmienia postaci rzeczy,że n-ka nad tym pracuje
 

arsenal

Moderator
VIP
Nonstop Kino w HDTV

"Nonstop Kino w HDTV
Spółka filmowa i dystrybucja SPI International, nadawca filmowych kanałów TV Filmbox i Nonstop Kino przygotowuje wersję stacji Nonstop Kino w wysokiej rozdzielczości. Kanał w HD będzie dostępny na terenie Polski, Czech, Słowacji i Węgier.
Adblock
Nonstop Kino HD będzie dostępny dla widzów w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Oferta filmowa wersji kanału w HD będzie częściowo pokrywać się z tą w SD. Obecnie Non Stop Kino jest dostępny w Czechach i na Słowacji.

Początek emisji w Polsce i na Węgrzech jeszcze w systemie SD zaplanowano na luty – marzec 2007 roku, a następnie zostanie wprowadzona wersja HD.

Będzie to pierwszy kanał HDTV w Czechach i na Słowacji, a pierwszy filmowy w Polsce i na Węgrzech. W Polsce w ramach oferty platformy n w wersji HD będzie emitowana inna filmowa stacja - MGM HD.

TV FilmBox i Nonstop Kino są dostępne z izraelskiego satelity Amos 2 – 4W, z częstotliwości 11,588 GHz, pol. H, SR 8888, FEC 3/4. Sygnał stacji jest kodowany w systemie Viaccess PC2.5. Jednak w pierwszym kwartale 2007 roku oba kanały zostaną przesunięte na satelitę Astra 1D – 23,5E i będą dostępne w ramach pakietu CS LINK. "
Satkurier.pl
Teraz pytanie. Będzie w N? Ja myślę, że tak skoro N wspólpracuje już z SPI. Ramówkę mają całkiem całkiem.
 

kamcyk26

New member
Kyniol_73 napisał:
Prosze nie wprowadzać w błąd...nie na wszystkich a na kilkunastu okreslonych modelach(mozna sprawdzic na innym watku).Poprzednia modyfikacja softu rozwiazała problem dla paru modeli.Panasonic 42pv60 nie ma zadnych problemów przy połaczeniu poprzez HDMI
Akurat nie do konca jest to prawda. Mam ten telewizor (37"), mam N i niestety problemy sa. TZN zaraz po wlaczeniu (max 20-30min) natsepuje ok 1s przerwa obrazu i dzwieku (ale tylko raz) Czasem, ale nie czesto sa tez 0,2s przewy samego dzwieku.
 

Deimos

Banned
kamcyk26 napisał:
Akurat nie do konca jest to prawda. Mam ten telewizor (37"), mam N i niestety problemy sa. TZN zaraz po wlaczeniu (max 20-30min) natsepuje ok 1s przerwa obrazu i dzwieku (ale tylko raz) Czasem, ale nie czesto sa tez 0,2s przewy samego dzwieku.
Czyli n jak niewypał, tak to jest jak się w ciemno sprzęt zamawia, poczekam co cyferka na początku grudnia zaproponuje, może nie takiego bubla jak ta n-iewiadoma platforma...
 
Ostatnia edycja:

adajan

New member
Czy c+ kupiła ostatnio jakiś transporder:confused:Chyba nie.Więc ten ich kanał HD będzie wyglądał jak te ich kanały skompresowane do granic możliwości.Wpierw trzeba kupić nowy transporder, a póżniej się rzucać z "motyką na słońce".Obym się mylił:?
 

arsenal

Moderator
VIP
Nie kupiła. Czeka jak na zbawienie na decyzję Canalsat/TPS. Ostatnie wolne(wolne chwilowo) transpondery kupiła N i Polsat Cyfrowy kilka dni temu.
 

Makszyman

Member
Wiem, że to pytanie pewnie było poruszane już kilka razy w tym temacie, ale jest tutaj za dużo stron żeby wszystkie przeglądnąć. Proszę więc o wyrozumiałość.
Czy wy - abonenci n - też macie problemy z EPG ? Że raz jest na wszystkie kanały, raz tylko na 2, na 4, a raz w ogóle?
 

Kyniol_73

New member
Makszyman napisał:
Wiem, że to pytanie pewnie było poruszane już kilka razy w tym temacie, ale jest tutaj za dużo stron żeby wszystkie przeglądnąć. Proszę więc o wyrozumiałość.
Czy wy - abonenci n - też macie problemy z EPG ? Że raz jest na wszystkie kanały, raz tylko na 2, na 4, a raz w ogóle?

Tez mamy te problemy.Nie pomaga jak sugerował tu jeden z forumowiczów przełączenie na pare minut na Discovery HD. Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Dodatkowo czasami EPG jest chyba rozsynchronizowane w czasie tzn co innego leci na kanale a co innego info podaje
 

Kyniol_73

New member
kamcyk26 napisał:
Akurat nie do konca jest to prawda. Mam ten telewizor (37"), mam N i niestety problemy sa. TZN zaraz po wlaczeniu (max 20-30min) natsepuje ok 1s przerwa obrazu i dzwieku (ale tylko raz) Czasem, ale nie czesto sa tez 0,2s przewy samego dzwieku.

Ok raz mi się zdarzył ten przypadek, ale myślę ze nie chodzi tutaj o to. To co osoby opisują zdarza sie pare razy na min(prosiłbym o potwierdzenie).Sadzę ze to to kolejny objaw niezgodności HDMI..Od paru dni wyprowadzam dzwięk na zestaw stereo bezposrednio z N więc u mnie zupełnie ten problem znikł
 

Makszyman

Member
Mam więc kolejne pytanie :)

Posiadam telewizor Samsung LE32R72B (jak w opisie zresztą) i obraz z nboxa po HDMI jest ok, ale czerń - tragedia - jeśli owa czerń jest faktycznie czarna. Najlepiej to widać podczas programu nadawanego w letter boxie, czyli pseudo 16:9 na TVP i TVN-ach. Czerń jest taka szara, w dodatku widać takie poziome, cienkie linie rozciągnięte przez całą szerokość TV. Nie wiem już czy to wina telewizora czy nboxa :(
Widze że wiele osób ma problemy z obrazem, dźwiękiem ale nie widziałem żeby ktoś opisywał podobny problem do mojego, oprócz posiadaczy Samsungów serii R.

Wiecie może po czyjej stronie leży wina?
 

adajan

New member
Makszyman napisał:
Mam więc kolejne pytanie :)

Posiadam telewizor Samsung LE32R72B (jak w opisie zresztą) i obraz z nboxa po HDMI jest ok, ale czerń - tragedia - jeśli owa czerń jest faktycznie czarna. Najlepiej to widać podczas programu nadawanego w letter boxie, czyli pseudo 16:9 na TVP i TVN-ach. Czerń jest taka szara, w dodatku widać takie poziome, cienkie linie rozciągnięte przez całą szerokość TV. Nie wiem już czy to wina telewizora czy nboxa :(
Widze że wiele osób ma problemy z obrazem, dźwiękiem ale nie widziałem żeby ktoś opisywał podobny problem do mojego, oprócz posiadaczy Samsungów serii R.

Wiecie może po czyjej stronie leży wina?
Ten problem również był opisywany na forum!Występuje "prawie" na wszystkich telewizorach podłączonych przez HDMI:shock:Problem zniknie jak podłączysz n-kę przez component(również z głosem)
 

Makszyman

Member
Problem zniknie jak podłączysz n-kę przez component(również z głosem)
Component o ile sie nie myle to wyjście analogowe - dlaczego więc na analogu jest lepszy obraz? :-|
Czy taki problem występuje tylko z n-ką, czy z innymi urządzeniami typu DVD po kablu HDMI też?
Czy jest jakaś nadzieja, że n zrobi coś w tym kierunku, aby zlikwidować problem?
 

arsenal

Moderator
VIP
Zdecydowana większośc filmów na DVD ma wysoką jakość obrazu dlatego po HDMI jest bardzo dobrze. Z kanałami telewizyjnymi jak sam zapewne wiesz jest różnie. Component jest analogowy i pewnie następuje delikatne rozmycie obrazu na kanałach SD. HDMI pokazuje wszystko ostrzej i dlatego możliwe , że kiepska jakość np.:AXN jest bardziej widoczna. Zwłaszcza pixeloza. Tak samo jest na Humaxie HDCI2000 i innych tunerach HD.
 

dem

New member
Makszyman napisał:
Component o ile sie nie myle to wyjście analogowe - dlaczego więc na analogu jest lepszy obraz? :-|
Czy taki problem występuje tylko z n-ką, czy z innymi urządzeniami typu DVD po kablu HDMI też?
Czy jest jakaś nadzieja, że n zrobi coś w tym kierunku, aby zlikwidować problem?

Na HDMI n-box wystawia sygnal w formacie RGB 16-235 - Wszystkie TV ktore maja "szary" czarny pracuja w niewlasciwej przestrzeni (RGB 0-255). Poprawne skonfigurowanie TV tak by pracowal w formacie 16-235 rozwiaze problem.
 

Stefano

New member
N-platforma

CUDOTWÓRCO-dem...odpowiedż mi jak skonfigurować n-ke z samsungiem R72B,żeby był lepszy obraz przez hdmi,bo ja kombinuje jak mogę i nic mi nie wychodzi?
 
Do góry