Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Mazoku

New member
bo jak widze co ma byc na C+ HD i to za FREE to mnie krew zalewa...
Nie takie znowu free. Żeby mieć pakiet Canal+ z C+HD trzeba płacić przynajmniej 76 zł miesięcznie. Nie wspominając już o drogim odbiorniku.

W n-ce za te pieniądze można mieć pakiet pełny albo VOD wraz z lekko okrojoną ofertą.

Np taka "KLEOPATRA" byla krecona ... juz chyba ze 30 lat temu kamera "rupieciem" ktory jakosc obrazu ma nmie wiecej taka jak Telewizja wyskiej rozdzielczosci bedzie miala cos kolo roku 2642. Inne filmy zreszta tez.
Nie przesadzajmy. Według badań 1080p ma tak naprawdę rozdzielczość optyczną dość zbliżoną do taśmy 35 mm. Można spokojnie stwierdzić, że cyfrowo odrestaurowane transfery HD starszych filmów będą się prezentowały nawet lepiej niż w kinie.
 

deoc

New member
wiecie ja moge placic wiecej za kanaly HD - dla mnie 'n' to tylko kanaly HD czyli place chwilowo 48zl za 1,5 programu w HD a jakbym mial premium jakim jest zapewne C+HD (bo sa nowosci dosc szybko) moglbym placic i 60zl za sam C+HD + discovery HD no i C+Sport HD ... tak jak mowie poczekam i zobacze co bedzie na MGM - poprostu nie trawie STARYCH filmow :/ Jak jeszcze co 2 black&white :/
 

autorus

New member
Ja też po prostu czekam i tyle. Narazie i tak wychodzę lepiej niż w c+ bo nie brałem tam kanałów premium, ba nawet discovery nie miałem.

Rozumien rozżalonych ludzi którzy mieli prawie pełną lub pełną ofertę c+. Oni mają niedosyt. Dla mnie natomiast bomba. :)

deoc napisał:
wiecie ja moge placic wiecej za kanaly HD - dla mnie 'n' to tylko kanaly HD czyli place chwilowo 48zl za 1,5 programu w HD a jakbym mial premium jakim jest zapewne C+HD (bo sa nowosci dosc szybko) moglbym placic i 60zl za sam C+HD + discovery HD no i C+Sport HD ... tak jak mowie poczekam i zobacze co bedzie na MGM - poprostu nie trawie STARYCH filmow :/ Jak jeszcze co 2 black&white :/
 

EMEM

New member
autorus napisał:
Rozumien rozżalonych ludzi którzy mieli prawie pełną lub pełną ofertę c+. Oni mają niedosyt. Dla mnie natomiast bomba. :)

Zgadza się. Ja wcześniej nie mialem satki i dla mnie sam fakt, że wieczorem zawsze znajdę coś dla siebie w TV jest nowością. Na dodatek Dicovery HD i już jest Git. Nawet VOD chyba nie wykupię bo wystarczy mi PRV. Jak ktoś przeskoczył z full cyfry to rozumiem że może narzekać. Dla mnie każdy nowy kanał to plus a nie powód do narzekań. Na kanale Comedy Central widzę że zaczynają nadawać programy z lat 90 więc idzie ku dobremu :) Narazie na "wojna i pokój" jakieś shity, ciężko mi będzie sie przekonać do tego kanału. Wczoraj na cinemax 2 "bez przebaczenia" czyli nie jest tragicznie z tymi cinemaxami. Na Discovery Historia ciekawy program o historii samolotów Concorde. Teraz się dowiaduję że startuje MGM to sie cieszę a nie płaczę. Jak mnie to wszystko zacznie nudzić i mierzić, to wykupię VOD. 10 premier miesięcznie to raczej dobra propozycja. W wypożyczalni DVD nie byłem już od miesiąca i chyba już nie będę musiał...
 

deoc

New member
No tak wszystko pieknie tylko nie chce mi sie ogladac kanalu HD w formacie 4:3 tak samo jak Cinemax'a czy ComedyCentral w 4:3 i jakosci "bardzo sredniej" jak ktos przed wejsciem 'n' ogladal 1film dziennie w HDTV to naprawde wiecej na "normalny" film nie rzuci okiem... tak samo jak ogladam starsze filmy w HD - wygladaja dobrze ale czasem ostrosc i jakosc nie ta... i wcale nie sa to jakies "zle ripy" tyle ze czasy byly inne, kamera moze i nagrywala na 35mm, ale tasma nie byla pewnie tej jakosci co teraz... ogolnie czekam i wiecej sie nie wypowiadam...
P.S. - Ciekawe jakie tytuly bede mial w HD mozliwosc obejrzenia na swieta, ale watpie by byl to chocby sredni "Pan i Pani Smith" w HD :/
 

Mazoku

New member
dla mnie 'n' to tylko kanaly HD czyli place chwilowo 48zl za 1,5 programu w HD
Tobie może się wydawać, że płacisz 48 zł tylko za kanały HD, ale z obiektywnego punktu widzenia tak naprawdę za te 48 zł poza HD dostajesz szeroką ofertę telewizyjną w wysokiej jakości.

premium jakim jest zapewne C+HD (bo sa nowosci dosc szybko)
Canal+Sport HD jeszcze nie wystartował, więc bardziej wypadało by napisać "premium jakim być może będzie C+HD (bo może będą nowości dość szybko).

Widać tu niestety siłę marki. Na "kanale filmowym HD", obecnie znanym już jako MGM HD, wszyscy powszechnie wieszają psy, choć nikt go na oczy nie widział. Natomiast kiedy tylko Cyfra+ ogłosiła start Canal+HD od razu wiele osób jest pewnych, ze będzie to znakomity kanał w większości w HD. Zapominają nawet, jak to było z wprowadzaniem przez C+ 16:9 do C+Film.

I nie twierdzę tu bynajmniej, że C+Sport HD będzie kanałem 0,001 HD, a MGM HD załatwi wszystkich ofertą programową. Proponuję tylko obiektywne spojrzenie na obie nowe pozycje.

moglbym placic i 60zl za sam C+HD + discovery HD no i C+Sport HD ...
A ja nie. Uważam, że ceny Cyfry+ są wzięte (nomen omen ;)) z kosmosu. Nie uśmiecha mi się finansowanie najdroższej platformy cyfrowej w Europie, jaką C+ ma wkrótce szansę się stać.

P.S. - Ciekawe jakie tytuly bede mial w HD mozliwosc obejrzenia na swieta, ale watpie by byl to chocby sredni "Pan i Pani Smith" w HD :/
Na szczęście "Kevin sam w domu" został wyprodukowany przez Foxa, nie MGM :D
 

deoc

New member
Mazoku ja nikomu nie ublizam tylko stwierdzam fakt, ze wiele osob w tym ja wzielo n tylko dla kanalow HD.... jesli ktos obejrzy chocby najgorszy program z DiscoveryHD to w zyciu nie bedzie chcial placic i ogladac zwyklego Discovery.... podam przyklad - ok. 2tyg temu liga mistrzow ew. inny mecz na nsport w HD - w miedzyczasie na TVN Turbo i TVP2 (bodajrze) leca inne mecze - jak ktos tylko przelaczyl na jeden z pozostalych kanalow w celu dowiedzenia sie o wynik to mam nadzieje ze wytrzymal dluzej niz 5sekund na tym kanale - moze i jestem przewrazliwiony - moze osoby posiadajace odbiorniki CRT nie widza roznicy.... nie mowie ze MGM bedzie zly - dla mnie moze byc wart 0zł - tak samo jak pozostale 700kanalow poza tymi w HDTV - ja takze w kilkanascie godzin moge sobie sciagnac film w jakosci HD i chetnie go obejrzec - podejrzewam ze znacznie przyjemniej niz z oferty MGM czy VOD... jestem z n bo jestem - w dzisiejszych czasach 50zl to nie majatek wiec nie zbiednieje - fakty - n zapoczatkowalo rewolucje - nie znaczy ze wygra.... a teraz Was przeprosze ide spac... :) Od rana mimo ze niedziela dalszy ciag remontu (ktory nota bene ma na celu polepszenie przyjemnosci plynacej z obcowaniem z wysoka rozdz:D)
 

Studio Art-BI

New member
Drogi kolego "Mazoku", czy Ty myślisz że "n" da ci nowe programy w HD za darmo. Zabaczysz jak "n" szbko dogoni z cenami C+, a może nawet przegoni. Jak ja krytykowałem hasło reklamowe "n" że oszukują nas wygłaszając że u nich pakiet info jest za darmo to Ty i twoi przyjaciele bardzo się obużaliście mało mnie nie zlinczowaliście jak śmiem podnosić głos na ITI, a teraz sam to czynisz w stosunku do C+. Poczytaj swoje wcześniejsze wypowiedzi - "Canal+Sport HD jeszcze nie wystartował, więc bardziej wypadało by napisać "premium jakim być może będzie C+HD (bo może będą nowości dość szybko).- Czy do tej pory nie zauważyłeś strategii ITI i o co w tym wszystkim chodzi. Walczysz o tą "n" nie wiadomo z jakiego powodu a oni i tak mają wszystkich gdzieś i liczą tylko swoją kasę. A nowe programy HD będą w dodatkowych pakietach, podpisałeś umowę na konkretne programy i nowych tobie nikt nie dorzuci za darmo. Jak narazie nie wywiązali się jeszcze z umowy. To jest chyba najgorsza firma z którą spotkałem się na rynku biznesowym.
 

bojan62

New member
Ale konkretnie jest możliwość oglądania tv ze zwłykłego n-boxu na Monitorze Komputera jeżeli tak to jakie typy dają sobie rade.
 

kamon

New member
Studio Art-BI napisał:
Drogi kolego "Mazoku", czy Ty myślisz że "n" da ci nowe programy w HD za darmo. Zabaczysz jak "n" szbko dogoni z cenami C+, a może nawet przegoni. Jak ja krytykowałem hasło reklamowe "n" że oszukują nas wygłaszając że u nich pakiet info jest za darmo to Ty i twoi przyjaciele bardzo się obużaliście mało mnie nie zlinczowaliście jak śmiem podnosić głos na ITI, a teraz sam to czynisz w stosunku do C+. Poczytaj swoje wcześniejsze wypowiedzi - "Canal+Sport HD jeszcze nie wystartował, więc bardziej wypadało by napisać "premium jakim być może będzie C+HD (bo może będą nowości dość szybko).- Czy do tej pory nie zauważyłeś strategii ITI i o co w tym wszystkim chodzi. Walczysz o tą "n" nie wiadomo z jakiego powodu a oni i tak mają wszystkich gdzieś i liczą tylko swoją kasę. A nowe programy HD będą w dodatkowych pakietach, podpisałeś umowę na konkretne programy i nowych tobie nikt nie dorzuci za darmo. Jak narazie nie wywiązali się jeszcze z umowy. To jest chyba najgorsza firma z którą spotkałem się na rynku biznesowym.

Celna uwaga. Zgadzam sie ze wszystkim oprocz ostatniego zdania. Za wczesnie zeby juz teraz o tym przesadzac. IMHO oczywiscie.
Pozdrawiam
 

Kyniol_73

New member
bratpit napisał:
Niestety przy polaczeniu HDMI lub componentem nbox wymusza tryb wide i nie mozna zmienic trybu w TV na smart. :( Podobnie bylo przed zmiana oprogramowania nboxa przy polaczeniu po RGB.

Ja mam podłaczonego N boxa przez HDMI. Wogóle nie uzywam nboxowych ustawień do TV. Pozostawiam TV automatyczne dostosowanie obrazu co robi bardzo dobrze.Uważam ze jest to najwygodniejsze rozwiązanie
 

arsenal

Moderator
VIP
Studio Art-BI napisał:
Drogi kolego "Mazoku", czy Ty myślisz że "n" da ci nowe programy w HD za darmo. Zabaczysz jak "n" szbko dogoni z cenami C+, a może nawet przegoni. Jak ja krytykowałem hasło reklamowe "n" że oszukują nas wygłaszając że u nich pakiet info jest za darmo to Ty i twoi przyjaciele bardzo się obużaliście mało mnie nie zlinczowaliście jak śmiem podnosić głos na ITI, a teraz sam to czynisz w stosunku do C+. Poczytaj swoje wcześniejsze wypowiedzi - "Canal+Sport HD jeszcze nie wystartował, więc bardziej wypadało by napisać "premium jakim być może będzie C+HD (bo może będą nowości dość szybko).- Czy do tej pory nie zauważyłeś strategii ITI i o co w tym wszystkim chodzi. Walczysz o tą "n" nie wiadomo z jakiego powodu a oni i tak mają wszystkich gdzieś i liczą tylko swoją kasę. A nowe programy HD będą w dodatkowych pakietach, podpisałeś umowę na konkretne programy i nowych tobie nikt nie dorzuci za darmo. Jak narazie nie wywiązali się jeszcze z umowy. To jest chyba najgorsza firma z którą spotkałem się na rynku biznesowym.

Z takim charakterem i podejściem do każdego tematu to nie wiem kto z tobą chcialby robić jakikolwiek biznes. Żenada. Jak nie masz sie czego uczepić to znowu piszesz o tym darmowym pakiecie. Proszę, pokaż mi za które kanały w C+ nie płacisz. Pokaż, udowodnij a potem będziemy dyskutować. Albo, że ITI chce zarobić. No toż to przecież straszne, żeby prywatna firma ośmieliła sie zarabiać na siebie biorąc od nas pieniądze.
Ach, no nie wiedziałem, że Cyfra+ zrobiła się nagle taka święta i szczodra. Jeśli ktoś umie liczyc własne pieniądze to wie dobrze jakie są ceny w C+, co za to dostaje i w jakiej jakości. Potem niech porówna co dostaje za wiele mniejsze w Polsacie Cyfrowym czy też N.
Jak narazie w Polsacie i N dochodzą nowe kanały bez podnoszenia cen. Cyfra+ tymczasem tworzy następne "opcje dodatkowe". Więc nie jest tak źle jak próbujesz nam wmówić. Jak zapewne większość, tak i ja mam świadomość, że ceny kiedyś wzrosną. Gdy pojawią się nowe pakiety czy usługi. Po to są ułożone tematycznie by nie brać tego co mnie nie interesuje.
Ty w ogóle masz to N, że tak najeżdzasz czy olali cię jak chciałeś robić"biznes":lol::lol::lol::p:p:p:lol::lol::lol:
 

mardj

New member
Witam Serdecznie
Może wspomniano już o tym ale ostatnio nie mam czasu szukać info na forum za co z góry przepraszam.
Mam pytanie odnoście jakości obrazu z cyfry+ a "N" + nBox. Czy po wymianie tunera na nBox i podpieciu przez HDMI z TV HDREADY (plazma samsung 42" - HDMI ) jakość bedzie dużo lepsza przy normalnym TVN czy tvp1 itd.? Nie pytam o Discovery HD bo to oczywiste. Mam tu na myśli programy w nie HD. Pozdrawiam.
 

Mazoku

New member
Studio Art-BI napisał:
Drogi kolego "Mazoku", czy Ty myślisz że "n" da ci nowe programy w HD za darmo. Zabaczysz jak "n" szbko dogoni z cenami C+, a może nawet przegoni.
Hmm... Masz wtyki w zarządzie n czy to tylko pobożne życzenia konkurencji? n-ka nie dała mi jeszcze powodów by sądzić, że będą podnosić ceny.

Jak ja krytykowałem hasło reklamowe "n" że oszukują nas wygłaszając że u nich pakiet info jest za darmo to Ty i twoi przyjaciele bardzo się obużaliście mało mnie nie zlinczowaliście jak śmiem podnosić głos na ITI, a teraz sam to czynisz w stosunku do C+.
Nikogo nie linczowałem. Twierdziłem tylko, że piszesz - za przeproszeniem - głupoty. Sam sprowokowałeś ataki na swoją osobę uparcie trzymając się swoich nie do końca uzasadnionych racji i wykazując agresywną postawę względem innych użytkowników. Myślałem zresztą, że o to ci chodziło.

Walczysz o tą "n" nie wiadomo z jakiego powodu a oni i tak mają wszystkich gdzieś i liczą tylko swoją kasę.
Mam taką nadzieję. Czułbym się lekko zawiedziony, gdyby n upadła przez złe decyzje finansowe i stosowanie dumpingowych cen.

A nowe programy HD będą w dodatkowych pakietach, podpisałeś umowę na konkretne programy i nowych tobie nikt nie dorzuci za darmo.
Nie podpisałem jeszcze umowy z n. Zgodnie z planem mam zamiar zrobić to po wyjściu nboxa Recordera i premierze VOD. Nigdzie mi się nie spieszy. I tak zwykła telewizja mnie zbytnio nie interesuje. Nie mam czasu jej oglądać.
 

ralfzs

New member
Listy użytkowników.

Witam,

Mając od 2 dni n-kę zastanawiam się jak mam ustawić swoją listę programów na stałe w tunerze. Utworzyłem swoją listę i mogę za pomocą klawisza EPG uaktywnić ją, ale po wyłączeniu tunera (tylko stan czuwania) i włączeniu znowu mam listę wszystkich programów a nie moją , w instrukcji nie ma nic na ten temat.


pzdr
ralf
 

finlux

New member
Zamierzam wymienić za tydzień n-boxa na n-boxa recordera. Mam disecq 4/1 ( port 1 Astra, port 2 (zez) HB, porty 3 i 4 na 2 inne talerze).Sygnał do n-boxa z portu 2 idzie przez przelotkę Ferdka.
Jestem trochę laikiem i proszę kolegów biegłych o potwierdzenie, że planuję poprawnie :
Wymienić LNB (zez na HB) na Twina. Jedno wyjście twina do portu 2 Diseqca, drugie bezpośrednio osobnym kablem do n-recordera z pominięciem diseqca . Czy to będzie grało ???
 
Do góry