Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

arsenal

Moderator
VIP
Bo przesyłaniu obrazu w wysokiej rozdzielczości i ogólnie po HDMI nie towarzyszy teletext. Nie uwzględniono go też w HD i SD po componencie gdyż ten standard przyszedł ze Stanów i Japonii a tam teletextu po prostu nie było i nie ma.
 

KRYSTIAN_J

New member
Witam

rozmawiałem z instalatorem

W domu teściu ma satke c+, ja założyłem sonie n-ke

Jka już wyżej pisałem sygnał mam beznadziejny 80% siła 40 % jakość p4rzy niedzielnych opadach ok 5% nie sżło oglądać TV antene mam n-ki.

Instalator poradził zamontować do miski C+ podwójny konwenter i podpiąć do tego też n-ke, miska ma wielkość ok 100 cm.

Czy to będzie dobrze chodzić ?

Druga sprawa za tależ n-ki dałem 60 zł, czy mogę w jakiś sposób odzyskać te pieniądze bo tależ jest ich i dostan ą go spowrotem!

Proszę o odpowiedz

pozdrawiam
Krystian
 

kokogrip

New member
jeśli użytkownicy enki mają być testerami to powinno im się za to płacić.rozumiem box jest nowością, hd również.i mogą wystąpić drobne problemy. ale ja nie zamierzam skakać po dachu tylko dlatego ,że "durszlak" nie nadaje się do naszych warunków.

w cyferce przy mocnych opadach miałem problem z zanikiem sygnału.zmieniłem talerz na 90-tkę i nic.sygnał dalej na poziomie 50-60%.i dopiero po wymianie tunera (po raz trzeci thomson ts3p-poprzednie z różnych przyczyn były uszkodzone uszkodzone) sygnał mam 100%.a dlaczego niewiem.
 
Ostatnia edycja:

hojnorek

New member
arsenal napisał:
Bo przesyłaniu obrazu w wysokiej rozdzielczości i ogólnie po HDMI nie towarzyszy teletext. Nie uwzględniono go też w HD i SD po componencie gdyż ten standard przyszedł ze Stanów i Japonii a tam teletextu po prostu nie było i nie ma.

hmm - nie wime czy dobrze Cię zrozumiałem ale ja mam podłączonego n-boxa przez component, pracuje w trybie 720p i mam telegazetę (na tych kanałach co mają telegazetę - na 100% jest to tvp1, tvp2, tvn...)
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
hojnorek napisał:
hmm - nie wime czy dobrze Cię zrozumiałem ale ja mam podłączonego n-boxa przez component, pracuje w trybie 720p i mam telegazetę (na tych kanałach co mają telegazetę - na 100% jest to tvp1, tvp2, tvn...)

Ojć, jednak źle zrozumialeś:) To N-box odbiera telegazetę, natomiast w wypowiedzi chodziło o odbiór telegazety przez telewizor. Telewizory nie są w stanie odebrać sygnału telegazety przez inne złącze niż antenowe. Jeżeli N-box nie miałby możliwości odbioru telegazety nic byś nie zobaczył, nawet jeżeli taką możliwość ma Twój TV. Mam nadzieję, że napisalem zrozumiale. PZDR
 

dzekoo

New member
n-box a TV panoramiczny

Hej,

Z tego co wyczytałem n-box ma możliwość rozciągnięcia obrazu 4:3 do 16:9, aby dopasować do TV panoramicznego, lub zostaje 4:3 i po bokach pasy. Teraz mam projekcyjny Sony KDF 50'' i kablówkę oglądam w trybie smart - lekkie obcięcie góry i dołu, oraz lekkie rozciągnięcie marginesów. Wygląda to naprawdę dobrze. Dużo lepiej, niż zwykłe rozciąganie. Skoro n-box nie ma takiej funcji to po HDMI zostaje oglądanie 4:3 z pasami po bokach. Trochę mnie to martwi. Co na to właściciele plazm? :)

Pozdrawiam
Jacek.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Śmiało możesz wymienic konwerter na twina (chyba że nośisz się z zamiarem wymiany nboxa na pvr wtedy trzeba zainstalowac Quada) przy tej antenie wszystko będzie ok
pozdrawiam
 

Brytt

New member
Ale mi się kurczy....

Wy tu gadu gadu o sprzęcie do odbioru, a jeden kanał w HD zniknął z oferty. Mam na myśli Lux HD. Jak tak dalej pójdzie to nie będą nam potrzebne anteny. Brawo ITI
 

Mazoku

New member
Wy tu gadu gadu o sprzęcie do odbioru, a jeden kanał w HD zniknął z oferty. Mam na myśli Lux HD. Jak tak dalej pójdzie to nie będą nam potrzebne anteny. Brawo ITI
Lux HD został przeniesiony z transponera 2 na 81 (12.322H). Dalej jest jednak kanałem FTA, więc powinien się pojawić po updacie listy kanałów w nboxie.
 

lukiasz

New member
ale wy marudzita :d

ja mieszkam na wsio jakosc sygnalu i to drugie mam na poziomie 80-90% wacha się czasem, antene mam siateczkową enki, działa bez zarzutu i sie ogląda, jedyne czego brakuje to kanalu filmowego ludzkiego na ktorym beda jakies nowosci, ale na to moge jescze chwile poczekac ;)
 

adajan

New member
Mazoku napisał:
Lux HD został przeniesiony z transponera 2 na 81 (12.322H). Dalej jest jednak kanałem FTA, więc powinien się pojawić po updacie listy kanałów w nboxie.
Ciekawe jak długo będziemy na niego czekać,bo jest to kanał,którym możemy się chwalić,że mamy HD na swoim sprzęcie:)
 

bratpit

New member
Niestety przy polaczeniu HDMI lub componentem nbox wymusza tryb wide i nie mozna zmienic trybu w TV na smart. :( Podobnie bylo przed zmiana oprogramowania nboxa przy polaczeniu po RGB.
 

mikemat

New member
przeczytalem, bodajze w SATKURIERZE, ze w listopadzie, ma byc "uwolniony" diseq oraz dodane zostane wszystkie programy FTA (takze z ASTRY, ktore maja mozliwosc uzywania kontroli rodzicielskiej (chyba przez EPG)
 

jacekkdf

New member
kokogrip napisał:
jeśli użytkownicy enki mają być testerami to powinno im się za to płacić.rozumiem box jest nowością, hd również.i mogą wystąpić drobne problemy. ale ja nie zamierzam skakać po dachu tylko dlatego ,że "durszlak" nie nadaje się do naszych warunków.

w cyferce przy mocnych opadach miałem problem z zanikiem sygnału.zmieniłem talerz na 90-tkę i nic.sygnał dalej na poziomie 50-60%.i dopiero po wymianie tunera (po raz trzeci thomson ts3p-poprzednie z różnych przyczyn były uszkodzone uszkodzone) sygnał mam 100%.a dlaczego niewiem.

Jestesmy konsumentami wiec to nasza rola byc testerem i placic za nowosci - im bogatszym jestes konsumentem tym wiecej placisz za bycie testerem
 

arsenal

Moderator
VIP
kokogrip napisał:
jeśli użytkownicy enki mają być testerami to powinno im się za to płacić.rozumiem box jest nowością, hd również.i mogą wystąpić drobne problemy. ale ja nie zamierzam skakać po dachu tylko dlatego ,że "durszlak" nie nadaje się do naszych warunków.

w cyferce przy mocnych opadach miałem problem z zanikiem sygnału.zmieniłem talerz na 90-tkę i nic.sygnał dalej na poziomie 50-60%.i dopiero po wymianie tunera (po raz trzeci thomson ts3p-poprzednie z różnych przyczyn były uszkodzone uszkodzone) sygnał mam 100%.a dlaczego niewiem.
Po pierwsze to większość instalacji antenowych zrobiona jest niedbale. Często antena została ustawiona za czasów analoga i od tej pory nie konserwowana i sprawdzana. Co najwyżej wymieniano konwerter na fullband. Antenę, jej mocowanie i ustawienie powinno się sprawdzać i ewentualnie korygować co najmniej raz na rok. To nie naziemna, że wiatr przez nią swobodnie hula. Warunki atmosferyczne mają wpływ na jej ustawienie i jakość późniejszego odbioru.
Ten wskażnik sygnału w dekoderach Cyfry+ jest bardzo mało przydatny i dokładny. Na jednym Thomsonie TS3P będzie dochodził do 60-70% a na drugm podpiętym do tej samej anteny 90% więc radziłbym się nim nie sugerować bezkrytycznie tylko zostawić sprawę komuś znającemu temat. On ustawi antenę a my zaoszczędzimy czas i nerwy.
Mam nadzieję, że tym postem rozwiałem trochę wątpliwości. Teraz polecam wrócić do tematu.
 

bacradi

New member
Kanał filmowy HD

Czy ktoś już wie (domniema, przypuszcza, cokolwiek...) kiedy i jaki będzie obiecywany kanał filmowy HD, bo chyba już wszystkie programy w Discovery HD obejżałem...
 

solfa

New member
Bez reklam
N A Philips

Wiatm serdecznie.Mam zamiar kupic N-ke ale mam telewizor Philips 42pf 9966/10 ktory ma trzy wejścia euro i jedno Dvi.Czy będe mógł olądać przekaz w wysokiej rozdzielczości przez jakieś podłączenie czy trzeba myśleć o zmianie tv?
pozdrawiam
 

samson

New member
solfa napisał:
Wiatm serdecznie.Mam zamiar kupic N-ke ale mam telewizor Philips 42pf 9966/10 ktory ma trzy wejścia euro i jedno Dvi.Czy będe mógł olądać przekaz w wysokiej rozdzielczości przez jakieś podłączenie czy trzeba myśleć o zmianie tv?
pozdrawiam

Bedziesz mógł oglądąć HDTV tylko musisz kupić kabel typu: HDMI -> DVI i podłączyć HDMI-nbox i DVI-TV. Zakładam, że ten Philips ma HDCP na wejściu DVI
 
Do góry