Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

wzorcu

New member
EMEM [Ciach napisał:
W regulaminie nie ma spisu kanałów czy pakietów tylko odniesienie do Cennika.

[Ciach]

Cennik odsyła na stronę www, która nie wiem czy jest zobowiązującą ofertą czy nie

Czyli sprawa jak dla mnie jest chyba jasna. Lista kanałow nie jest częścią umowy a z zaspisu o zapoznaniu się z warunakmi cennika nie wynika, iż "n" zobowiązuje się do dostraczania określonych kanałów.
Coś mi się wydaje, że to nie jest przypadek.
Zresztą gdybym to ja uruchamiał platoformę (pionierskie przedsięwzięcie na rynku), nie bedąc pewnym czy wszystko zadziała, a z drugiej strony chciałlbym szybko podbić rynek i nałapać klientów na dłuższe niż konkurenci cyrografy ==> To mój Dział Prawny przygotowałby podobne umowy i regulaminy jak "n".
 

alech

New member
yacek napisał:
zielona - jak gra prawidlowo, czerwona a razcej pomaranczowa jak jest w stanie czuwania

Kurcze, a już miałem nadzieję że ta przypadłość z tym trybem pracy zawiązana z tą czerwoną diodą i jakąś awarią i że wymiana boxa temat uleczy.
A teraz mi to wygląda że taki urok tego ustrojstwa:(
 

michalp1

New member
depesz napisał:
Zgadazm się z przedmówcami - pasek informacyjny niesamowicie wkurzający. Wyrzucić go! Czy ktoś z ekipy "n" tu zagląda?;)

Dołączam się do tego apelu również. Za każdym razem, gdy dzwonię na party-line każę zanotować moją opinię o pasku, podając jeszcze argument powidoków gnębiących właścicieli plazm. Myślę, że każdy z nas powinien zadzwonić na infolinię i wymagać co najmniej ograniczenia tego paska do np. nadwania go przez 1 min. co 10 min. lub coś w tym stylu.

Mam pytanie do oglądających n-sport. Czy zauważacie gorszą jakość tego kanału, nawest adycji ze studia, w porównaniu do pozostałych dostępnych kanałów HD?
 

maxpoll

New member
Jak rozpoznać tryb HD 720p czy 1080i w Nboxie

Witam.

Mam pytanko czy ktoś z was jest w stanie,i w jaki sposób możemy odczytać w n boxie informację w jakim systemie nadawca nadaje program HD , tzn. czy jest on 720p czy 1080 i .

Wiem że w tej chwili n telewizja nadaje w 1080i - ale nigdzie - ani na pasku informacyjnym ani w menu nie ma takiej informacji .
W niedalekiej przyszłości - jesli kanałów HD bedzie więcej ( mam taką nadzieję ) to chciałbym wiedzieć czy jest to 1080 i czy 720 p - a tu lipa .
A wystarczyła by w nboxie jedna dioda dwukolorowa która swieciła by się w zależności od parametrów sygnału HD , bądz krótkie info na pasku informacyjnym .
 

dawram

New member
Myślę,że musisz sam sobie poradzic wciskajac przycisk Res na tunerku widzisz na wyswietlaczu na co przelaczasz i masz 720 oraz interesujaca cie pozycje 1080 i,ponadto chyba kazdy panel ma w przycisk info ktory mowi o ustawieniach rozdzialce itp.
 

GDA

New member
KRYSTIAN_J napisał:
Wittam

Czy wie Ktoś kiedy można spodziewać sie uruchomienia tego nowego kanału filmowego HD miał być w połowie pażździernika i cisza ...
Podczas konferencji na targach SAT Krak 2006 padły takie słowa:

Na pytania o nowy kanał filmowy w Premium w n platformie, Artur Przybysz powiedział:

- Jak zapowiadany to będzie - jest w podpisach. Prawnicy Hollywood są bardzo dociekliwi, jeśli chodzi o Polskę.


Czytaj całość >>>
 

GDA

New member
Coś drgnęło :) Pojawiła się szansa na programy z Astry szczególnie te z HD, na konferencji podczas targów SAT Krak 2006:

Artur Przybysz zapowiedział także, że za 2 tygodnie w nboxach zostanie dodana lista kanałów z Astry, zwłaszcza z niekodowanymi kanałami HD. Będzie też DiSEqC już bez ukrytej wersji dla instalatorów, aby odbiornik nbox HDTV był bardziej funkcjonalny dla abonenta n platformy. Zapewne zwiększy to zainteresowanie nboxami pod kątem dostępności większej liczby kanałów HDTV, bo tego oczekują właściciele dobrej klasy telewizorów Full HD. Wydaje się, że do listy powinny być dodane wszystkie kanały HD FTA z całej orbity.

I dokładnie ja tak to odbieram - jeżeli tak sie stanie to oczywiście jestem skłonny wówczas zakupić n-box'a :)

http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&kat=236&id=34566
 
Ostatnia edycja:

xroma

New member
dawram napisał:
Myślę,że musisz sam sobie poradzic wciskajac przycisk Res na tunerku widzisz na wyswietlaczu na co przelaczasz i masz 720 oraz interesujaca cie pozycje 1080 i,ponadto chyba kazdy panel ma w przycisk info ktory mowi o ustawieniach rozdzialce itp.


??? Dusząc res przestawiasz ręcznie rozdzielczość wysyłaną na TV . Koledze chodziło o to jak sprawdzić jaki sygnał dociera do N-boxa.

Narazie nie jest to chyba możliwe.
 

semir22

New member
Nsport na telewizorze 16:9

Witam, czy inni użytkownicy tv 16:9 też mają na nsporcie paski po bokach przy niektórych audycjach.
Jak to wyeliminować.
A przy okazji zapytam jeszcze jak to jest z płatnością za n-tv bo jakoś jeszcze nie zapytałem nikogo?
Pozdrawiam i za odpowiedzi dziękuję
 

Jonasz

New member
A ja spytam kolegę maxpoll skąd wie, że N nadaje obecnie 1080i? Przeglądam posty i nie widzę żadnej miarodajnej informacji na ten temat. W zamian czytam o różnej jakości odbieranych materiałów HD. A może N nadaje z rozdzielczością natywną materiału?
Pozdr,
 

KRYSTIAN_J

New member
GDA napisał:
Podczas konferencji na targach SAT Krak 2006 padły takie słowa:

Na pytania o nowy kanał filmowy w Premium w n platformie, Artur Przybysz powiedział:

- Jak zapowiadany to będzie - jest w podpisach. Prawnicy Hollywood są bardzo dociekliwi, jeśli chodzi o Polskę.

Czytaj całość >>>

No to super :confused:

przy okazji dowiedziałem się ze te anteny n-ki to jedno wielkie nieporozumienie, ciekawe jak to będzie grać zimą i czy mam szanse na wymiane tego złomu jeśli nie będzie odbierać.
Jak bym wiedział to bym wziął inna antene ale chcialem miec oryginalana żeby wszystko było kompatybilne, przecież w N-ce pracuja specjaliści którzy to opracowywali, zaczyna mnie to wszystko irytować
Co gorsze jakość sygnału mam taka sobie ok 40 % a w niedziele jak padał deszcz spadało do 5-10% i nie szło oglądać większoci programów.

Poradźcie co robic ...
 

Czarny38

New member
KRYSTIAN_J napisał:
No to super :confused:

przy okazji dowiedziałem się ze te anteny n-ki to jedno wielkie nieporozumienie, ciekawe jak to będzie grać zimą i czy mam szanse na wymiane tego złomu jeśli nie będzie odbierać.
Jak bym wiedział to bym wziął inna antene ale chcialem miec oryginalana żeby wszystko było kompatybilne, przecież w N-ce pracuja specjaliści którzy to opracowywali, zaczyna mnie to wszystko irytować
Co gorsze jakość sygnału mam taka sobie ok 40 % a w niedziele jak padał deszcz spadało do 5-10% i nie szło oglądać większoci programów.

Poradźcie co robic ...
Niestety anteny o małej wielkości 60cm tak już mają i nic nie poradzisz na to jedynie kupując większą conajmniej 80cm. Mam 60 i rano w niedziele też miałem problemy z odbiorem niektórych kanałów a mam bardzo dobrą angielską 60-tkę.
 

KRYSTIAN_J

New member
Czarny38 napisał:
Niestety anteny o małej wielkości 60cm tak już mają i nic nie poradzisz na to jedynie kupując większą conajmniej 80cm. Mam 60 i rano w niedziele też miałem problemy z odbiorem niektórych kanałów a mam bardzo dobrą angielską 60-tkę.

Co interesujące, n-ka ma dużo gorszą sprzedaż anten siatkowych z firmy Corab z konwerterami Alps. Nieoficjalnie wiadomo, że anteny te nie spełniły wymagań i zostaną wymienione na inne - prawdopodobnie już pełne i większego wymiaru. Do sprzedaży z nboxami recorderami wejdą jeszcze eliptyczne anteny siatkowe Triax 74cm z konwerterami Twin.

Wiadomo już, że anteny siatkowe nie do końca sprawdziły się w polskich warunkach (w zimie może być z nimi tragedia, zwłaszcza przy większych opadach śniegu lub zmianach pogodowych: słońce w dzień i mróz w nocy=zero odbioru). Dodatkowo mimo opakowania w marketach i przy transporcie siatkowe anteny są uszkadzane w tzw. 'śmigiełko' i nie nadają się do instalacji. A i tak najczęściej nowo upieczeni abonenci mają już jakąś antenę satelitarną.

http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&kat=236&id=34566

Po co oni wprowadzili te niby anteny (siatkowe) do sprzedaży skoro jak pisza nie sprawdzaja sie.

Powinni je wymienić na swoj koszt na takie które nadają sie do naszych warunków klimatycznych
 

xroma

New member
semir22 napisał:
Witam, czy inni użytkownicy tv 16:9 też mają na nsporcie paski po bokach przy niektórych audycjach.
Jak to wyeliminować.
A przy okazji zapytam jeszcze jak to jest z płatnością za n-tv bo jakoś jeszcze nie zapytałem nikogo?
Pozdrawiam i za odpowiedzi dziękuję

Poniewaz kanal Nsport nie nadaje cały czas w HD ( niestety ) materiały SD nadaje w niezmienionej formie czyli w 4:3 . jak zauwazyłeś biały pasek z informacjami na dole jest widoczny na całej szerokosci programu. Pasów po bokach w trakcie nadawania 4:3 nie da sie wyeliminowac.
 

marcintgr

New member
Brak telegazety po złączu hdmi z n boxa

Nie wiem po której stronie jest wina czy telewizora czy n boxa jak mam podłączonego n boxa przez kabel hdmi to telegazeta jest nie dostęmpna przez telewizor! Da sie cos z tym zrobić?
 
Do góry