Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

marcia

New member
Witam

Ja byłam zdecydowna na zakup "n" jak tylko wejda do sprzedazy recordery ,a teraz juz sama nie wiem:confused: czy ten kanał filmowy bedzie czy nie jak bedzie to kiedy,czy progrm Viva polska mozna ogladac nie wykupujac pakietu moda i muzyka?
Czy jestescie zadowoleni z nowej platformy ?Ja planuje wziasc pakiet filmowy i dzieci mam małego smyka w domu :)
 

bojan62

New member
Jak masz Cyfre + to się wstrzymaj patrz co pisze Lizarazu na innym forum

Nareszcie !!!

Na targach SAT-Krak 2006 dowiedzieliśmy się kilku konkretów, co do planów cyfry dotyczących wprowadzenia nadawania w HD.

Wszystkie informacje podane niżej zostały oficjalnie udzielone przez przedstawicieli Cyfry +.

Poniżej pewne wiadomości:

Data rozpoczęcia:

- Kanał HD ruszy już w grudniu tego roku. Dokładniejszych informacji na razie brak.

Content - zawartość - co będzie można oglądać w HDTV na Cyfrze.

- na starcie będzie dostępny tylko jeden kanał o zawartości sportowo-filmowej
-Docelowo w 2007 trzy kanały w HD: sportowy, filmowy oraz przyrodniczy.

Film:
- w ramach kampanii promującej nowy kanał w grudniu zostaną wyemitowane w HDTV wszystkie epizody Gwiezdnych Wojen (dla przypomnienia jest ich 6 - dodam, że abonenci Premier HD już mieli tą przyjemność http://**********.com/style_emoticons/default/smile.gif )
- wiadomo również, że na tym kanale oprócz filmów stanowiących prawdziwe HD puszczane będą także upscalowane filmy SDTV.

Sport:

- od grudnia będziemy mogli także oglądać transmisje w HDTV z meczów ligi francuskiej oraz angielskiej.
- od przyszłego sezonu piłkarskiego - lipiec/sierpień 2007 - rozpoczną się transmisje polskiej ligi w HDTV. Odpowiedni sprzęt rejestracyjno-nadawczy został już zamówiony, zatem można powiedzieć, że to już pewnik.
- z momentem rozpoczęcia nawadnia transmisji z ligi polskiej uruchomiony zostanie osobny kanał sportowy.
- w 2007 roku rozpocznie się także nadawanie kanału przyrodniczego HD. Nie będzie to raczej Discovery HD. Wiadomo, że w przeciwieństwie do Discovery HD będzie to kanał z europejskim kontentem nagrywanym w 50 Hz - (Prawdopodobnie National Geografic lub BBC HD - dop. lizarazu).

Dźwięk:

- dla filmów będzie to dźwięk w systemie 5.1 natomiast dla transmisji sportowych będzie to DD 2.0 ze względu na "bluzgi lecące z trybun podczas meczów".

Nadawanie testowe:

- od dosłownie paru dni cyfra plus rozpoczęła testowe nadawanie kanału HDTV. W tej chwili kanał jest zakodowany, puszczane są na nim upscalowane filmy SDTV 16:9.

Sposób nadawania:

- kanał będzie nadawany najprawdopodobniej w formacie 720p - przedstawiciele cyfry cały czas zastanawiają się nad formatem 1080i. Twierdzą jednak, że 720p jest lepszym systemem od 1080i.

- kanał kodowany będzie w MPEG-4 H.264

- system warunku dostępowego - taki sam jak dotychczas - Media Guard

- kanał nadawany będzie tak jak dotychczas czyli z Hot Bird-a

Sprzęt:

- Tunerem, który cyfra będzie sprzedawać swoim abonentom będzie Philips Media Sat Max (nazwa używana na rynku Francuskim, w Polsce będzie się nazywać inaczej). Model podstawowy pozbawiony będzie funkcji PVR i VOD, które zostaną dodane później w innym modelu.
Cechy:
- złącza video 1xHDMI oraz 1xkomponent oraz 1xSCART
- out-put audio: przez HDMI oraz coaxial (1x kabel chinch) - brak optycznego out-putu dźwięku !!!

- dodatkowo karty cyfry plus będą sprzedawane również bez tunera - razem z modułami dostępowymi typu Media Guard, co z pewnością ucieszy posiadaczy Humax-ów i posiadaczy innych tunerów obsługujący standard DVB-S2.

Ceny:

- nieznane
 

Mazoku

New member
No jak nie zostałem oszukany w ofercie jest wyraźnie napisane Kanał Filmowy HD
Nabywając n-ke nie podpisywałeś ulotki tylko umowę, w której ani słowa nie ma o obowiązku wprowadzenia przez n kanału filmowego. Wydaje mi się, że zapis "podane informacje nie są ofertą handlową w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego" jest dość jasny nawet dla człowieka, który na oczy nie widział żadnego kodeksu Prawa Polskiego.

Możesz mówić, że co najwyżej sam siebie oszukiwałeś.

Swoją drogą to dość ciekawe, że dzięki staraniom naszych platform cyfrowych ludzie przez lata nawet nie wiedzieli, że chcą High Definition, a teraz nie umieją poczekać paru miesięcy.

ale czy Wam nie przeszkadza (mowa o posiadaczach N)
na kanale nsport bzdurne wiadomosci nadawane na bialym pasku na dole cos ala eurosport2 ?? tragedia nadaja to stale i tak wqr.... ze poprostu nie moge az tego ogladac a jak jeszcze to wlacza na lidze mistrzow we wtorek i srode to skladam petycje i normalnie chyba rezygacje
Ach... Chciałbym mieć tyle kasy, żeby zmieniać co tydzień dostawcę telewizji, bo paseczki na jakimś kanale mi nie odpowiadają :D
 

bojan62

New member
Mazoku napisał:
Nabywając n-ke nie podpisywałeś ulotki tylko umowę, w której ani słowa nie ma o obowiązku wprowadzenia przez n kanału filmowego. Wydaje mi się, że zapis "podane informacje nie są ofertą handlową w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego" jest dość jasny nawet dla człowieka, który na oczy nie widział żadnego kodeksu Prawa Polskiego.

Możesz mówić, że co najwyżej sam siebie oszukiwałeś.

Swoją drogą to dość ciekawe, że dzięki staraniom naszych platform cyfrowych ludzie przez lata nawet nie wiedzieli, że chcą High Definition, a teraz nie umieją poczekać paru miesięcy.


Ach... Chciałbym mieć tyle kasy, żeby zmieniać co tydzień dostawcę telewizji, bo paseczki na jakimś kanale mi nie odpowiadają :D

Nie myślę dalej ciągnąć tego tematu oszukali i tyle. Jak byś się zagłębił w moje posty to byś zrozumiał dlaczego reszta to słodkie pierdzenie. PA
 
Ostatnia edycja:

EMEM

New member
Klasyfikacja oglądaczy TV SAT wg cierpliwości

Ludzie dzielą się na:

- roszczeniowych, którzy są wiecznie niezadowoleni i niecierpliwi. Ci nie będą zadowoleni z żadnej platformy.

- normalnych, którzy są w zasadzie zadowoleni i cierpliwi w granicach rozsądku. Ci przemyślą sprawę, wybiorą najlepszą platformę dla siebie (lub więcej niż jedną) i nie będą płakać z byle powodu.

- ofiary, którzy są przesadnie cierpliwi i udają zadowolonych nawet gdy tkwią po uszy w ... Ci będą długo żyć nadzieją, że ich platforma lada dzień (miesiąc, rok) się zreformuje...


:hihi: Najciekawszym przypadkiem jest pomieszanie pierwszego i trzeciego rodzaju. Po niektórych postach widać, że takie na pozór schizofreniczne połączenie jest możliwe.
 

bojan62

New member
EMEM napisał:
Ludzie dzielą się na:

- roszczeniowych, którzy są wiecznie niezadowoleni i niecierpliwi. Ci nie będą zadowoleni z żadnej platformy.

- normalnych, którzy są w zasadzie zadowoleni i cierpliwi w granicach rozsądku. Ci przemyślą sprawę, wybiorą najlepszą platformę dla siebie (lub więcej niż jedną) i nie będą płakać z byle powodu.

- ofiary, którzy są przesadnie cierpliwi i udają zadowolonych nawet gdy tkwią po uszy w ... Ci będą długo żyć nadzieją, że ich platforma lada dzień (miesiąc, rok) się zreformuje...


:hihi: Najciekawszym przypadkiem jest pomieszanie pierwszego i trzeciego rodzaju. Po niektórych postach widać, że takie na pozór schizofreniczne połączenie jest możliwe.


Masz racje w 100% i po to są fora , żeby przedstawić swoje spostrzeżenia , rozterki , rozczrowania w przedstawionych tematach a ilu ludzi tyle charakterów co nie zmienia , że niektórzy czują się oszukani .
http://www.skp.pl/pages/sub-pages/cd/files/rozdzial_5_2.html
 
Ostatnia edycja:

Robert71

New member
bojan62 napisał:
Masz racje w 100% i po to są fora , żeby przedstawić swoje spostrzeżenia , rozterki , rozczrowania w przedstawionych tematach a ilu ludzi tyle charakterów co nie zmienia , że niektórzy czują się oszukani .
http://www.skp.pl/pages/sub-pages/cd/files/rozdzial_5_2.html


Najpiękniejsze jest to:

"
Zgodność towaru z umową
Towar wydany konsumentowi musi być zgodny z umową, a więc musi:
...
odpowiadać oczekiwaniom dotyczącym towaru tego rodzaju, opartym na składanych publicznie zapewnieniach sprzedawcy, producenta lub jego przedstawiciela; w szczególności uwzględnia się zapewnienie wyrażone w oznakowaniu towaru, w tym także terminu, w jakim towar ma je zachować.
"

Już na tej podstawie i tego co mówili panowie z ITI (wszyscy pamiętamy gadkę o trzech kanałach w HD w tym roku)i konsultanci na infolinii można by odstąpić od umowy.

Jak na razie nie spełnia, gdzie np kanał filmowy w HD ?

Gdzie ta nowa generacja ?
Komedy Central w jakości gorszej od VHS i jeszcze ostatnio obraz podskakuje (sam film,bez logo stacji - to nie telewizor)

Ja poczekam, choć przyznam że moja cierpliwość się kończy.

Robert
 

GDA

New member
bojan62 napisał:
(ciach)
że niektórzy czują się oszukani .
Właśnie "jedynie" możesz czuć się oszukany bo napewno nie zostałeś oszukany przez "N" cytat z Twojego linku:

To samo dotyczy reklam, ogłoszeń, cenników, informatorów, folderów - nie stanowią one oferty,
 

wzorcu

New member
Mam pytanie do tych co mają umowę z "n". Czy na umowie bądź też do niej dołączonym regulaminie jest wykaz kanałów jakie "n" zobowiązuje się dostraczać? Niech zgdanę pewnie nie ma? :)
Mądrzy Panowie z ITI zabezpieczyli się na wypadek gdyby im cos nie zagrało i kazdy klient (niezadowolony) chciałby w ten spoób znaleźć powód do odstapinia od umowy.

Dla tych niezadowolonych jest jeszcze jedna furtka.
Jezeli ktoś chciałby odstąpić od umowy może to zrobić w terminie 10 dni od momentu jej podpisania (jezeli umowa jest podpisywana poza jego miejscem zamieszkania).
 

wb-ferma

New member
moim zdaniem jako podstwę do reklamacji można wykorzystać brak kanałów w pakietach. umowy na tej podstawie nie zerwiecie ale jak dostaniecie rachunek za abo i powiedzmy za pakiet w którym brakuje połowy kanałów wg ulotki reklamowej, macie prawo domagać się obniżenia abo proporcjonalnie do brakujących kanałów. jazeli firma jest ok to powinna to uznać. jesli nie to mają podpisanych w poważaniu.
 

wzorcu

New member
wb-ferma napisał:
moim zdaniem jako podstwę do reklamacji można wykorzystać brak kanałów w pakietach. umowy na tej podstawie nie zerwiecie ale jak dostaniecie rachunek za abo i powiedzmy za pakiet w którym brakuje połowy kanałów wg ulotki reklamowej, macie prawo domagać się obniżenia abo proporcjonalnie do brakujących kanałów. jazeli firma jest ok to powinna to uznać. jesli nie to mają podpisanych w poważaniu.

Mogą w co wąptpię ale nie muszą. ZTCW na ulatce jest napisane iż nie stanowi oefrt reklamowej. Reklamacje mozesz składać zawsze. Ale jedyne podstawy do jej uznania przez operatora wypdaku, gdy nie dotrzymał on postanowień umowy lub regulaminu.

U innych operatorów platfrom cyfrowych jest napisane w regulaminie jakie kanały są dostarczane (vide CP w pakiecie familijnym).
 

wzorcu

New member
Zapowiedź na ulotce i na konferenji, iż wszytko bedzie w HD byłoby chyba już za dużym "przegięciem". Dla mnie jako niedoszłego posiadacza "n"-ki jasne było po zaprezentowani oferty, iż te brakujące kanały od razu będą dostępnę. Prowadzący konferncję, dał przynajmniej mi to chyba do zrozumienia dzieląc programy na te co są oraz na te co znajdą się w ofercie (mówiąc min o TVP Sport)
 

szpigiel9

New member
ciągla niewiedza

Coś mi się wydaję, że n-ka osiągnęła zamierzony cel. Pewnie z góry wiedziała, że kanał filmowy nie będzie w październiku lecz później i to może być po wprowadzeniu przez syfrę+ canalu+ HD i wtedy już nie będzie tak łatwo o pozyskanie klienta, bo bedzie wiadomo jaki to kanał będzie na n-ce i można porównać go z canałem +. Ja jestem za dużym napaleńcem i n-kę miałem 1-go dnia jak była tylko dostępna. Teraz jak się zadzwoni na inolinię to powrócili do starej metody, że znów nic nie wiadomo a mianowicie grom go wie co z konferencją,kiedy będzie czy już była, na kanał filmowy czekać grzecznie kiedyś właczymy(oby nie jakiś fajans), VOD jak zaczniemy sprzedawać recordery w połowie listopada(może być opóźnienie) nie znaczy, że będzie działał odrazu bo trzeba dopracować. Oby nie okazało się , że syfra będzie miała pierwsza canal+ HD, do tego National Geogra. HD, kochaną ligę polską i angielską HD, dobry dekoder i poprawią jakość to się będzie wracac na kolanach oby nie. N-ka jest ok , ale te CIĄGŁE przesuwanie wszelkich terminów i mówienie na infolini, że jeszcze nie wiedzą kiedy czemuś służy. No i zastanawiające jest , że wstydza się przyznac jaki to będzie kanał filmowy HD, dobrym każdy by sie chwalił. Teraz jak ochłonołem juz z ta HD coraz częsciej zastanawiam sie czy nie warto bylo poczekac do świat i porównać obie pełne oferty i wybrac lepszą. Pocieszam sie,że znając syfrę+ przez 7 lat nie dotrzymają obietnic. Co na te spostrzeżenia inni użytkownicy, może wszystko wróci do normy.
 

dem

New member
Goliat napisał:
Produkowany czy składany?Raczej to drugie...takie są fakty ;)
Czyli podzespoły (płyta główna,zasilacz,wyświetlacz i wszystko inne) import Made In ????? a montaż Wrocław :D
I tak robi caly swiat produkujac PCB w wyspecjalizowanych firmach na dalekim wschodzie ktore oferuja nizsze ceny i jakosc wyzsza niz polscy kooperanci - to tez sa fakty, brutalne ale jest roznica zaplacic 199 za n-box wyprodukowany po wielkich bolach w Polsce albo poskladac z komponentow wyprodukowanych na zlecenie Polskiej firmy przez dalekowschodnie firmy, tam jest mase firm montujacych gotowe moduly i montaz nie musialby odbywac sie pod Wroclawiem..

Goliat napisał:
Jeżeli chodzi o jakość softu to wystarczy trochę poczytać ... ale bądźmy dobrej myśli (w końcu informatyków mamy OK ;) )
I jak mysle ta jakosc bedzie ulegac stalej poprawie.

Goliat napisał:
W swoim zaczepnym wątku chciałem uzmysłowić pewną analogię między początkami Syfry + a początkami N-ki (traktowanie pierwszych klientów jako królików doświadczalnych.... do testowania :shock: )
Sam mam zamiar przejść na nową platformę (ale do końca nie jestem przekonany do N :confused: ) ale uczynię to gdy uznam że dana platforma jest już na tyle stabilna że warto w nią przeskoczyć :D
Zobaczymy na ile TV-Nka będzie trwała w ofercie i opłatach za nią ;)
Pozdrawiam N-entuzjastów (sam kiedyś byłem jednym z pierwszych entuzjastów Syfry ..... czego dzisiaj żałuję)
I tu musze przypomniec jedno - n-tv nie jest po to by slawic imie Polski po morzach i oceanach swiata - jest po to by byla komercyjnym sukcesem i prosze przyznac obiektywnie ze dokonala juz wielkich zmian w swiadomosci rynku - swiadcza o tym reakcje i Polsatu i Cyfry+ - Dla NAS, koncowych uzytkownikow jest to bardzo dobre bo uzmyslawia ze nic co dobre nie jest dane na zawsze a chyba zdaje sie w takim przekonaniu zyla Cyfra robiac to co robila (oplaty za byle jaki pakiet niewiele nizsze niz za znacznie lepszy pakiet na zachodzie, stare dekodery, totalna ignorancja jesli chodzi o klientow) Kto wie czy HDTV w Polsce pojawiloby sie przed 2010 gdyby nie N?
 

airjack

New member
Witam na forum :)


szpigiel9 napisał:
... coraz częsciej zastanawiam sie czy nie warto bylo poczekac do świat i porównać obie pełne oferty i wybrac lepszą.
Tak można czekać w nieskończoność, każdy coś zmienia w innym terminie i czekanie moim zdaniem nic nie da. Cyfra i Polsat przy nowym sprzęcie mogą mieć te same problemy co n, też będą pewnie aktualizacje, tylko nie wiadomo jak często, tzn. czy będą słuchać klientów np na forum. N ma chociaż bloga i mogą obserwować reakcję klientów. Ja jeszcze czekam, nie napalam się. Na tą chwilę mam kablówkę z multimediów, nie miałem wcześniej żadnej z platform. Zrobiłem proste porównanie. Spisałem kanały które oglądam i wyszło mi na to, że najtaniej płacę w kablówce 45,- to samo mogę mieć w n za 48zł (3x16), ale do tego dochodzi DD i HD + kanały dostępne tylko w N. Polsat i TV4 mogę odbierać naziemnie, więc to nie problem. Cyfra odpada, bo musiałbym zapłacić conajmniej 78 zł (z dzierżawą dekodera). Porównywalny jest polsat choć i tam wychodzi drożej, bo 55 zł. Tak jak wszyscy czekam na kanał filmowy i opcję multiroomu. Podsumowując:
+ dla kablówki za mozliwość podłaczenia większej ilości tv.
+ dla n za DD i HD, - za 1 tv.
Wybór wydaje się prosty, ale nie mam jeszcze LCD więc HD i tak nie zobaczę, na razie czekam na kanał filmowy i jego konkretny program z hitami, a nie starociami.
 

EMEM

New member
wzorcu napisał:
Mam pytanie do tych co mają umowę z "n". Czy na umowie bądź też do niej dołączonym regulaminie jest wykaz kanałów jakie "n" zobowiązuje się dostraczać? Niech zgdanę pewnie nie ma? :)

Umowa z n-ką to jedna strona A4. Wymienione są na niej jedynie bloki tematyczne, które wybrałem. Odniesienie do listy kanałów jest nastepujące:

"Oświadczam, ze zapoznałem się z Cennikiem usług [...] , oraz otrzymałem, zapoznałem się i akceptuję Regulamin [...], warunki oferty Promocyjnej, które stanowią załącznik do niniejszej umowy."

Teraz sięgając do cennika znajdujemy tam ceny pakietów bez wymienionych kanałów. Na samym końcu cennika jest napisane, że zestawienie opłat i usług jest dostepne na stronie www.n.pl. Na stronie są wymienione kanały w pakietach. Niektóre kanały z wymienionych nie są jeszcze dostępne.

W regulaminie nie ma spisu kanałów czy pakietów tylko odniesienie do Cennika. Jest tam opis procedury reklamacji w przypadku nienależytego wypełnienia warunków umowy przez ITI. Regulamin przewiduje odszkodowanie w takim przypadku. Jest tam też zapis, że w przypadku zmiany przez ITI liczby i rodzaju nadawanych programów, abonent ma prawo rozwiązać umowę w ciagu 7 dni. Po za tym mozna też rozwiązać umowę w każdej chwili z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Zatem sytuacja z kanałami jest troche niejasna. Cennik odsyła na stronę www, która nie wiem czy jest zobowiązującą ofertą czy nie. Są tam wymienione kanały których jeszcze nie ma. Czyli teoretycznie jest możliwość reklamacji jeśli w od 1 listopada nie zostaną wszystkie włączone. Jak ktoś będzie próbował to się dowiemy z jakim efektem. A może usłyszymy miłą informację, że za brak niektórych kanałów dostaniemy jakąś zniżkę.
 

yacek

New member
alech napisał:
dla uzupełnienia:

Co do bezproblemowej pracy to nie jest tak różowo.
Otóż poprzez HDMI, jak już TV i nbox zaczną ze sobą gadać jest OK.
Ale jak wyłączę lub przełączę TV na inne źródło (DVD lub tuner wewnętrzny) i wrócę na wejście HDMI to jest 'a kuku'.
TV wyświetla komunikat 'brak sygnału'.
Aby znów uzyskać obraz muszę ustawić na nboxie tryb pracy na 720 lub 1080 - poprostu muszę 'przelecieć' w kółko wszystkie tryby, wówczas urządzenia się dogadują i jest dobrze do ponownego wyłączenia tv.
TV to samsung le32r51b


ja tez mam ten sam problem!!! moj TV to LG 26LX2R - wkurzajace jest to przelacznie trybow!!!:confused:
 

EMEM

New member
airjack napisał:
nie mam jeszcze LCD więc HD i tak nie zobaczę

HD da się rozpoznać na zwykłym telewizorze nawet przy kablu scart. Jakość obrazu jest lepsza. Widać to na razie na trzech kanałach: Discovery HD, Nsport HD (tylko nagrania w studio i niektóre mecze), oraz darmowy Luxe TV.
 
Do góry