Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Jonasz

New member
Witam.

Czy "n" podaje parametry nadawanego sygnały HDTV? Dla ułatwienia, nie chodzi mi o możliwe do uzyskania w n-boxie rozdzielczości po przeskalowaniu.
 

Goliat

New member
Bez reklam
kto miał racje?

Chciałbym powrócić do wątku który napisałem na otrzeźwienie N-entuzjastów.
A więc co z tunerkami które miały być The Best In the World?? (wielu atakowało mnie twierdząc że malutka nikomu nieznana firma nagle stworzy tunery które pobiją potentatów :D ...... Humax , Pace itp.....)
Prawda jest taka że TVN zlecił pośrednikowi zamówienie sprzętu na Dalekim Wschodzie i wyszło to co wyszło (swoją drogą większych pilotów już nie było ;) )
No i drogie koleżanki i koledzy sprawa softu jest to NR.1 w tego typu urządzeniach!
Jak to pisałem już byłem atakowany bo przecież misio z TVN-N' nadusił 3(trzy) guziki i wszystko było OKI:p a tu jednak nie o to chodzi!
Ci z odważnych którzy kupili pierwsze egzemplarze wiedzą w czym rzecz.
Próbowałem uspokoić N-entuzjastów realnym opisem tematu (przeszedłem ten temat z Syfrą+ od początku istnienia :( ) ale niestety....
Nie piszę tego złośliwie ale po uspokojeniu najbardziej nagrzanych na N-Cud ;) uważam że jednak jeszcze warto poczekać na prawidłowy rozwój (oby) N-platformy a także na odpowiedź Syfry no i niedocenianego Polszmatu który cichcem przechodzi w ręcę Niemieckie:D .... gdyż popełnić błąd na latka łatwo....
Pozdrawiam.
 

deoc

New member
bacradi napisał:
:confused: Mam problem z retransmisjami meczów na n-sport. Mam ustawione w n-boxie tryb panoramiczny - rozsiągnięty i na wszystkich programach obraz sam się dopasowuje, jedynie na n-sport i jedynie na meczach! (obraz ze studia jest normalny) mam dwa paski po boku jakby wyswietlal sie format 4:3. Jak zmienię ustawienia w boxie na tryb zwykły to mecze są już na całym ekranie>

O co kamon????

Nic z tym nie zrobisz chyba ze recznie ustawisz w TV tryb 4:3 pelny.... sygnal jest nadawany w HDTV a ze wiekszosc meczy nie jest w HD i jest w 4:3 to ze studia nadaja wlasnie taki sygnal - czyli 16:9 (caly czas jest pasek informacji) ale mecz nagrany w 4:3 jest nadal 4:3 i zajmuje tylko czesc ekranu.... nic z tym nie zrobisz... jak pokazuja mecz w HD to na pewno jest 16:9 :)
 

brazzo

New member
nbox od N-ki

Mam pytanie odnośnie tego nboxa. Czy istnieje na nim mozliwość oglądania ogolnodostępnych kanałów z satelity Astra? Chodzi mi o to, ze mam antenę z dwoma konwerterami. N-ka jak wiadomo nadaje z HotBirda, ale czy mógłbym rowniez korzystać z tego tunera do ogladania kanałów z astry (po zastosowaniu odpowiedniego przelącznika)?
 

GDA

New member
Niestety nie, jesteś zdany jedynie na to co usługodawca ci udostępni bez możliwości dodawania i kasowania programów

to jest ogromny MINUS aktualnie dlatego też dopóki nie zmieni się soft odbiornika nie zdecyduję się na "N-kę" z takim ograniczeniem
 

M@rtinez

New member
GDA napisał:
Niestety nie, jesteś zdany jedynie na to co usługodawca ci udostępni bez możliwości dodawania i kasowania programów

to jest ogromny MINUS aktualnie dlatego też dopóki nie zmieni się soft odbiornika nie zdecyduję się na "N-kę" z takim ograniczeniem

moze bedzie mozna samemu przez port USB podawac zmodyfikowane listy ??? bylo by to jakies wyjscie z systuacji
 

robert1v

New member
lista kanałów w n-boxie

a może koledzy nażekający na brak możliwosci stworzenia własnej listy kanałów poczytali by najpierw instrukcję obsługi
- żeby utworzyć własną listę trzeba najpierw dodać nowego urzytkownika, a nie próbować znieniać coś na "adminie" dekodera
 

secmal

New member
Problem polega na tym że i tak nie można zmieniać kolejności wybranych w ten sosób programów.
Chyba że masz lepszą instrukcję; poproszę o nią. :hihi:
 

bojan62

New member
Panowie jak sądze od 01-11-2006 zaczną brać abonament.
Platformę brałem ze wzgledu na kanały:
Discowery HD - jest
Discowery Historia - nie ma
Wojana i Pokój - nie ma
Kanał filmowy HD nie ma

pytam się wobec tego kiedy to dostanę .
Zna może ktoś odpowiedź czy może Listopad znowu za darmo . Jak oni chcą to rozwiązać.
PS.
Jak nie brali abonamentu za Październik mogli wszystko udostępnić dla klientów "n" a tak to narazie kicha.
 

wojtas

New member
Goliat napisał:
Nie piszę tego złośliwie ale po uspokojeniu najbardziej nagrzanych na N-Cud ;) uważam że jednak jeszcze warto poczekać na prawidłowy rozwój (oby) N-platformy a także na odpowiedź Syfry no i niedocenianego Polszmatu .... gdyż popełnić błąd na latka łatwo....
Pozdrawiam.
Goliat, kupiłem nkę w ubiegły piątek, więc możliwe, że mieszczę się w Twoich kryteriach nabywców pierwszych egzemplarzy. Jeśli chodzi o porównanie platform, to jeden czynnik jest dla mnie krytyczny - jakość odbieranego sygnału, tzn jakość oglądanej tv. I tu enka bije totalnie C+, którą mam również. Mało tego - powiem tak: dopiero zakup enki uspokoił moje sumienie, które wyło nieprzerwanie po zakupie dobrego przecież lcd Sharpa 9. Tydzień ustawiałem parametry lcdka, aby móc oglądać cyfrę, a i tak żona stwierdziła (i miała rację), że ten kisiel na twarzach aktorów czy prezenterów jednak nie jest fajny. Dopiero po zakupie enki i dłuuugiej walce z konwerterem, kiedy pokazał się obraz HD, ale i SD na normalnych kanałach, oboje z żoną stwierdziliśmy - istnieje jednak przyjemność oglądania tv na lcd. Więc odpowiadając na Twoje ostrzeżenie mówię tak - może kiedyś Cyfra czy Polsat wystartują z HD, ale i tak nie zmienią jakości pozostałych kanałów. Więc choćby z tego względu enka będzie pod względem jakości przekazu na najwyższym podium. Pozdrawiam
 

dem

New member
Goliat napisał:
Prawda jest taka że TVN zlecił pośrednikowi zamówienie sprzętu na Dalekim Wschodzie i wyszło to co wyszło (swoją drogą większych pilotów już nie było ;) )

n-box produkowany jest w Polsce, w okolicach Wroclawia :D
Projekt hardware i oprogramowanie powstaje w ADB Polska w Zielonej Gorze.
Tyle fakty...:rolleyes:
 

smoku666

New member
bojan62 napisał:
Panowie jak sądze od 01-11-2006 zaczną brać abonament.
Platformę brałem ze wzgledu na kanały:
Discowery HD - jest
Discowery Historia - nie ma
Wojana i Pokój - nie ma
Kanał filmowy HD nie ma

pytam się wobec tego kiedy to dostanę .
Zna może ktoś odpowiedź czy może Listopad znowu za darmo . Jak oni chcą to rozwiązać.
PS.
Jak nie brali abonamentu za Październik mogli wszystko udostępnić dla klientów "n" a tak to narazie kicha.

kiedy ostatni raz (ok tygodnia temu) dzwonilem na partyline "N" to na moje pytanie o brakujace kanały odpowiedz była taka "do końca miesiaca wszystkie kanały beda juz dzialaly (w tym ten filmowy HD oczywiscie)

jak zadzwonilem do nich wczoraj, to rozmowa juz byla calkiem inna, a mianowicie juz nikt mi nie obiecywal ze do konca pazdziernika ruszy ten filmowy HD , a ze jego start bedzie gdzies w LISTOPADZIE-GRUDNIU

wiec pewnie przyjdzie nam poczekac troche....

jesli za listopad przyjdzie mi zapłacic pełny abonament, a brakujace kanały dalej nie będa działały to oczywiscie bede składał reklamacje... i wam tez tak radze
 

Czarny38

New member
smoku666 napisał:
kiedy ostatni raz (ok tygodnia temu) dzwonilem na partyline "N" to na moje pytanie o brakujace kanały odpowiedz była taka "do końca miesiaca wszystkie kanały beda juz dzialaly (w tym ten filmowy HD oczywiscie)

jak zadzwonilem do nich wczoraj, to rozmowa juz byla calkiem inna, a mianowicie juz nikt mi nie obiecywal ze do konca pazdziernika ruszy ten filmowy HD , a ze jego start bedzie gdzies w LISTOPADZIE-GRUDNIU

wiec pewnie przyjdzie nam poczekac troche....

jesli za listopad przyjdzie mi zapłacic pełny abonament, a brakujace kanały dalej nie będa działały to oczywiscie bede składał reklamacje... i wam tez tak radze
Choć rozumie wasze rozgoryczenie to obawiam się że reklamacje na nic się nie zdają, nigdzie bowiem tych zapewnień na piśmie nie ma. W ulotce która dołączona była do umowy wyraźnie jest zaznaczone że premiery programów Wojna i pokój, Discovery Historia, TVP sport w LISTOPADZIE, VH1 w grudniu a pozostałe TVP tematyczne w roku 2007 o kanalele filmowym HD nie ma słowa.;) Załączam wspomnianą ulotkę:
 

Holt_

New member
Bez reklam
Czarny38 napisał:
Choć rozumie wasze rozgoryczenie to obawiam się że reklamacje na nic się nie zdają, nigdzie bowiem tych zapewnień na piśmie nie ma.


i dlatego cały czas piszę....poczekać, poczekać.....spokojnie obwąchać......nic na wariata.
 
Do góry