Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

hellboyek

New member
mam pytanie:
w ktoryms poscie, ktos napisal, ze gdy mam zwykly TV i nboxa recorder podlaczonego przez Euro, nie bede mogl obejrzec wszystkiego co nagram... wogole widzicie jakis sens kupowania recordera przy zwyklym TV (Daewoo 29" 100Hz Virtual Dolby). Jakie sa plusy i minusy?? oczywiscie oprocz tego ze obraz nie bedzie HD, ale to loficzne

ogolnie zalezy mi na multiroomie, dlatego interesuje mnie nbox HDTV recorder (tylko przy nim jest to mozliwe)
 

PMENKI

New member
wojtas napisał:
Witam,W sobotę instalowałem sobie enkę, a nie chciałem wyłączać C+. Więc założyłem zwykłą przelotkę między dekoderami i chodzi. Tzn sygnał wchodzi na dekoder C+ i dalej przelotką na nboxa. I teraz albo włączam dekoder C+ i oglądam cyfrę, albo wyłączam dekoder C+ i włączam nboxa i wtedy oglądam enkę (jest naprawdę odjazd - mam na myśli jakość n w porównaniu z cyfrą).Jedyne pytanie do Ciebie, to czy Twój dekoder C+ ma zarówno antenowe wejście, jak i wyjście.Pozdrawiam

Mam coś takiego jak LOOP (w instrukcji opisane jako przelotka dla tunera analogowego). Czy to jest to? Jak masz podpięte te dwa tunery do TV?

Pzdr
PMENKI
 

zcott

New member
genuslaw napisał:
No właśnie. Jeżeli posiadam dwa telewizory: jeden tradycyjny dobrej marki oraz drugi LCD SHARP HDMI, czy będę mógł oglądać programy z "n-ki" zarówno na jednym i na drugim?
Ehh... Jakby to znowu powiedzieć... :)
Zależy jak. Zakładając udane połączenie HDMI do LCDka (śmiałe założenie:) oraz SCART do tradycyjnego TV, to naprzemiennie oczywiście będzie można, wystarczy przełączyć wyjście (przycisk RES na panelu przednim).
Natomiast jednocześnie oglądać się nie będzie dało, gdyż (przynajmniej na razie) jak się uaktywni złącza HDMI/component to SCART sie wyłącza. Sygnał SCART można oczywiście rozdzielić, ale wtedy wchodzi w grę wyłącznie SD (i to słabe).
genuslaw napisał:
Pozdrowienia dla wszystkich wszystkowiedzących od "ignoranta"
Pozrawiamy Ciebie i Twoich licznych braci! :p

---------------------------------------------

kolmirek napisał:
wiem, że może to już gdzieś wyjasniano. Pomimo tego bardzo proszę powiedzcie dlaczego z pilota nboxa nie mogę regulować głośności.
TV Sony KLVS 40 - połączenie z nbox HDMI.
Ponieważ na wyjściach cyfrowych głośności regulować nie należy. Wiąże się to z koniecznością dwukrotnego przekodowania strumienia danych i powoduje utratę jakości. Głośność reguluje się we wzmacniaczu.

---------------------------------------------

hellboyek napisał:
mam pytanie:
w ktoryms poscie, ktos napisal, ze gdy mam zwykly TV i nboxa recorder podlaczonego przez Euro, nie bede mogl obejrzec wszystkiego co nagram...
Zaprawdę duby smalone bredzi... :)
hellboyek napisał:
ogolnie zalezy mi na multiroomie, dlatego interesuje mnie nbox HDTV recorder (tylko przy nim jest to mozliwe)
O multiroomie wiadomo na razie tyle, że ma być...
 

zcott

New member
Grzegorz napisał:
A mi wydaje się że jest, brak obsługi HDMI sprawi że niektórych filmów i/lub audycji po prostu nie zobaczysz. Component tego nie obsługuje, niestety - więc to JEST problem.
PawelL napisał:
Nie wiem, jak z oglądaniem "on line", ale w przypadku dekodera PVR (recorder) brak obsługi HDMI oznacza, że nie da się obejrzeć w HD niczego, co zostało nagrane na dysk (audycje, programy, wideo na żądanie), choćby oryginalnie było to nagrane w HD. Trochę szkoda ...
Ludzie! Nie siejcie dezinformacji wśród gawiedzi!
Ile razy już o tym było?!
Brak HDMI nikogo nie pozbawi możliwości obejrzenia programu czy nagrania. Może ewentualnie uniemożliwić obejrzenie niektórych filmów w HD po komponencie, jeżeli nadawca sobie tego zażyczy. W SD nadal oglądać będzie można wszystko.
 

torsen

New member
butryk napisał:
Właśnie ,jeden z najciekawszych programów(moim zdaniem lepszy od discovery.Ponawiam pytanie .Co z tym kanałem i czy n-ka ma zamiar wprowadzić go do swojej oferty w przyszłości?
Pozdrawiam

Chyba cyfra+ ma na wylacznosc ten kanal - tez uwazam ze powinien byc na n i to w HD!
 

PawelL

New member
zcott napisał:
Ludzie! Nie siejcie dezinformacji wśród gawiedzi!
Ile razy już o tym było?!
Brak HDMI nikogo nie pozbawi możliwości obejrzenia programu czy nagrania. Może ewentualnie uniemożliwić obejrzenie niektórych filmów w HD po komponencie, jeżeli nadawca sobie tego zażyczy. W SD nadal oglądać będzie można wszystko.
Przecież napisałem to samo, tylko innymi słowami, więc o co chodzi?

BTW: to "ewentualnie" i "niektórych" jest chyba tylko pobożnym życzeniem ....
 

Jelu

New member
zcott napisał:
Ludzie! Nie siejcie dezinformacji wśród gawiedzi!
Ile razy już o tym było?!
Brak HDMI nikogo nie pozbawi możliwości obejrzenia programu czy nagrania. Może ewentualnie uniemożliwić obejrzenie niektórych filmów w HD po komponencie, jeżeli nadawca sobie tego zażyczy. W SD nadal oglądać będzie można wszystko.

A jakie sa szanse ze takich programow bedzie duzo? czy to raczej beda jakies jednostkowe przypadki? jesli wogole?
no i jeszcze jedno pytanko - jesli N bedzie sprzedawac same karty to jesli kupie jakis inny dobry dekoder to bede mogl go podlaczyc do mojego tv, ktory nie obsluguje hdcp, przez hdmi?
 

wojtas

New member
PMENKI napisał:
Mam coś takiego jak LOOP (w instrukcji opisane jako przelotka dla tunera analogowego). Czy to jest to? Jak masz podpięte te dwa tunery do TV?

Pzdr
PMENKI
Wygląda, że to. Ale najłatwiej sprawdź na tylnym panelu dekodera, po prostu są dwa gniazda antenowe (jedno pod drugim), jedno opisane IN, a drugie OUT. Jeśli chodzi o połączenie, to najprościej: nbox-HDMI-LCD(wejście HDMI) oraz Ferdek-scart-LCD(wejście nr1).Jest w miarę komfortowo, ponieważ mój LCD (Sharp 32 GA9 - pozdrowienia dla Kikiego) sam rozpoznaje, na którym wejściu jest akurat oodawany sygnał.Pozdrawiam
 

zcott

New member
PawelL napisał:
Przecież napisałem to samo, tylko innymi słowami, więc o co chodzi?
No nie to samo, bo napisałeś, że niczego nagranego w HD nie będzie można obejrzeć w HD.
Jelu napisał:
A jakie sa szanse ze takich programow bedzie duzo? czy to raczej beda jakies jednostkowe przypadki? jesli wogole?
Jak na tą chwilę mowa jest jedynie o filmach na VoD.
Przypominam, że mówimy tu o fladze ICT (powodującej skalowanie do SD materiałów HD na wyjściu component), która jest cechą transmisji a nie nagrania! Więc jeśli coś w tej chwili można oglądać w HD po komponencie (np. DiscoveryHD, nSport), to po nagraniu również będzie można!
Oczywiście specjaliści od nbox recorderów mogli wymyślić coś dziwnego i rzeczywiście zablokować odtwarzanie wszystkich nagrań w HD po komponencie, ale póki co nic na to nie wskazuje.
 

PawelL

New member
zcott napisał:
No nie to samo, bo napisałeś, że niczego nagranego w HD nie będzie można obejrzeć w HD.

Zgoda, być może napisałem to zbyt kategorycznie. Pesymistycznie założyłem, że flaga ICT będzie uzywana dla interesującego materiału notorycznie. Ale z pewnością np. reklamy w HD będzie można oglądać w wysokiej rozdzielczości o każdej porze dnia i nocy ;).
Mój pesymizm pochodzi stąd, że widać od razu, jak bardzo rygosystycznie podchodzi się do tematu licencji. Nie ma np. możliwości zgrania materiału na PC, o zabezpieczeniach antypirackich mówiło się na konferencji i na forum.
Uważam, że nie ma co liczyć na to, że nadawca będzie tak uprzejmy i nie skorzysta z narzędzia jakie ma pod ręką (ICT). Sam piszesz, że np. VOD będzie w ten sposób zabezpieczony. Reszta materiału, prędzej czy później, też będzie (oprócz reklam :D).
Takie są trendy.
Ale to jest tylko moje zdanie. Mogę się mylić.
 

deoc

New member
torsen napisał:
Skoro zakonczyl sie sezon F1 i "licencja" TV 4 do emisji teraz bedzie rywalizacja o prawa do transmisji i tu artykul.

http://sport.onet.pl/0,1248769,1422065,wiadomosc.html


no i co z tego ze bedzie np F1 na 'n' skoro transmisie i tak nie beda w HDTV :/
Moze w 2008 (2008 to najblizszy sezon kiedy Panasonic może wygrac kontrak z FOM)
wiem ze to dziwne ze najbardziej zaawansowane wyscigi na swiecie nie sa w HD, no ale...
 
Ostatnia edycja:

Matiu

New member
Witam,

U mnie połączenie Samsunga A300W z n- ką działa. Samsung jest pierwszy bo ma wyjście antenowe na n - ke !

tylko jednego sie boje czy można mieć włączone oba dekodery razem ?
Pytam bo czytałem że mozna uszkodzić konwerter

pozdrawiam
 

rep

New member
eeennkaaa haha

Uszanowanko.

Mam pytanko.
Czy ktos podłanczał może już dżejwisa 4o S 7o do e"n"ki ?
Czy ten tv ma coś takiego co sie zwie HDCP ? nie myslić z HWDP
Pozdro.
 

bacradi

New member
n-sport

:confused: Mam problem z retransmisjami meczów na n-sport. Mam ustawione w n-boxie tryb panoramiczny - rozsiągnięty i na wszystkich programach obraz sam się dopasowuje, jedynie na n-sport i jedynie na meczach! (obraz ze studia jest normalny) mam dwa paski po boku jakby wyswietlal sie format 4:3. Jak zmienię ustawienia w boxie na tryb zwykły to mecze są już na całym ekranie>

O co kamon????
 
Do góry