Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

autorus

New member
Baby tv jest ok. Mój mały bobas 1,5 roku jest zadowolony a ten starszy 3,5 też ogląda. Cjociaż ostatnio stwierdził że chce mini mini. Pozatym niedobrze zeby bobasy oglądały tv popnad godzinę :( Niestety, mi się to zdarza :(

Autorus

Ps. Nadal w bajce kłębuszek na baby tv jest przestawiony dubbing o jeden odcinek!!!



alech napisał:
Ja z kolei póki nie ma zapowiadanego kanału dla przedszkolaków utrzymuję pakiet startowy cyfry właśnie dla minimini.
Baby.tv jest cholernie infantylny i zupełnie inny od minimini gdzie leci klasyka polskich bajek (reksio, baltazar gąbka itd) oraz klasyka światowa (pszczółka maja, franklin).
Baby.tv już po godzinie nudzi mojego 2-latka, a córa 8 letnia z minimini nie zrezygnuje.

Liczę że nowy program enki będzie alternatywą dla minimini, uzupełnienienim baby.tv a nie jego konkurencją.
Info dla ludzi z enki: jak pojawi się kanał z bajkami a'la minimini, wówczas budżet z cyfry (29zł) przeznaczam na kolejne pakiety enki.
pzdr.
 

hellboyek

New member
RaAaF napisał:
Co do diseq - jest obsługa i jest ona potrzebna jedynie wtedy jeżeli antena ma zrobionego "zeza". Bez włączenia tej obsługi raczej nie będzie nic działało w takiej sytuacji. Nie ma to jednak związku z ogladaniem Astry i innych FTA bo o tym decyduje "n" co oglądamy, i zdecydowała że nie będziemy mieli astry.

czyli rozumiem, z enie istnieje zaden sposob odbierania kanalow z Astry tak? A jak wyglada sytuacja z odbiorem Polsatu, jest ktos kto go oglada poprzez N? tzn scislej chodzi o podlaczenie anteny pokojowej. No i jeszcze jedno pytanie: czy istnieje mozliwosc rodzielenie sygnalu na 2 telewizory (tak, zeby TV #2 nie musial ogladac tego samego co #1)

A teraz kolejne pytanie. Jakie z tych najpopulaniejszych kanalow zagranicznych (niemieckich, francuskich, brytyjskich czy amerykanskich) mozna odbierac poprzez FTA na N?? przelewam tu pytania moich rodzicow, ktorzy chca sie przekonac czy warto ;)
ja sam niewiele wiem, gdyz do tej pory dysponuje tylko kabloweczka i 60 kanalami ;)
 

iqpablo

New member
hellboyek napisał:
czyli rozumiem, z enie istnieje zaden sposob odbierania kanalow z Astry tak? A jak wyglada sytuacja z odbiorem Polsatu, jest ktos kto go oglada poprzez N? tzn scislej chodzi o podlaczenie anteny pokojowej. No i jeszcze jedno pytanie: czy istnieje mozliwosc rodzielenie sygnalu na 2 telewizory (tak, zeby TV #2 nie musial ogladac tego samego co #1)

A teraz kolejne pytanie. Jakie z tych najpopulaniejszych kanalow zagranicznych (niemieckich, francuskich, brytyjskich czy amerykanskich) mozna odbierac poprzez FTA na N?? przelewam tu pytania moich rodzicow, ktorzy chca sie przekonac czy warto ;)
ja sam niewiele wiem, gdyz do tej pory dysponuje tylko kabloweczka i 60 kanalami ;)

wlasciwie na wszystkie twoje pytania jest juz odpowiedz na forum wystarczy ze poszukasz. pozdrowionka :)
 

SlawMax

New member
N-ka i Cyfra na jednym przewodzie.

Witam. Ponieważ jeszcze cyfry nie odłączyłem, a nie chciałbym kłaść nowej instalacji mam pytanie czy istnieje możliwość z jednego przewodu antenowego zasilić zarówno n-kę jak i cyfrę. W mediasacie jest wyjscie antenowe, czyżby z tego można skorzystać, jeśli nie może jakiś rozgałęźnik.
Proszę o radę. Pzdr.
 

lukas

New member
alech napisał:
Możesz skorzystać, jedynie jes zasada, gdy oglądasz z jednej platformy to dekoder drugiej jest wyłączony

TAK zgadzam się z tym bo ja tak zrobilem przy Fergusonie - dalem sygnal przez niego do N-ki ale profilaktycznie na lawie leży tylko pilot od telewizora i od N-ki , a jak bym chcial oglądać (jeszcze aktywną) Cyfrę to muszę wstać z fotela i zamienić piloty od odbiorników Sat. Wlączenie obu odbiorników naraz może spowodować uszkodzenie konwertera bo dostanie podwójne napięcie.
 

dkluk

New member
Potrzebna instrukcja podłączenia n'boxa do nagrywarki aby jakość była najlepsza.

1. Jak najlepiej połączyć nboxa z nagrywarkę PANASONIC DMR-EH65
by uzyskać najlepszą z możliwych (przy zastosowanych blokadach) jakość nagrywania?
2. Jak zmieniać z pilota rozdzielczość w której pracuje n'box?
Skakanie do pudełka przestaje mi się podobać.:(

Pytania może trochę naiwne ale pogubiłem się w setkach
maili o problemach z połączeniem nboxa, tv i nagrywarek.

Problemów mam więcej bo chcę połączyć nagrywarkę jeszcze "równolegle"
z Humaxem (biorę HBO z Cyfry+), a całość podpiąć pod Pioniera AV 1016,
który niby ma jakąś konwersję sygnałów video ale na razie tego nie rozgryzłem.:cry:

A w dodatku żona stoi wciąż nademną i żąda aby wszytko było podpięte też bezpośrednio pod tv.
 

Yuiren

New member
Nagrywarke najlepiej podpiac Euro. Zeby podpiac Humaxa musi miec drugie Euro, albo zastosuj rozdzielacz (pamietaj ze mozesz nagrywac wtedy tylko z jednego zrodla).
Do Pioniera podepnij sie optykami.
Zalezy jaki masz TV, jak masz dwa HDMI to podepnij pod nie Humaxa i N.
Jak nie to musisz wybrac z ktorego tunera chcesz miec gorsza jakosc.

Nieda sie zmieniac rozdzielczosci z pilota (tak wiem...ALE DNO)...
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Discovry HD w 1080i to ideał jakości. Jeszcze kilka dni temu oglądając Discovery Atlas - China Revealed (1080i 3xDVD) wzdychałem "gdyby tak na nowym kanale HD takie filmy pokazali" a tu wczoraj podają, że wkrótce będzie puszczona cała seria Discovery Atlas. Docelowo 30 prawie dwugodzinnych odcinków. Najpierw będzie emisja z Chin, Włoch, Brazylii itd
Aż trudno uwierzyć, że to rzeczywistość.
Dzisiaj na Discovery HD idą powtórki więc postanowiłem nagrać na DVD w systemie SD to co wczoraj oglądałem jako HD. Jakość nagrań wychodzi doskonała - nie ma żadnego porównania z jakością otrzymywaną przy nagrywaniu z Cyfry+. Fakt ten łagodzi nieco zawód, że narazie HD nie daje się nagrywać. Ale może kiedyś..
 

szpigiel9

New member
Ja też należę do niedowiarków ale jak zobaczyłem Discovery HD to bez najmniejszej przesady spojzałem na telewizor czy to mój sharp czy żona zmieniła lcd. Naprawde obraz ideal i można oglądać choćby 5 zjazd PZPR aby tylko w tej jakości jest perfekcyjna. A wiec z nsport jest jakaś delikatna niedoróbka bo baz wizyty u okulisty widac różnicę, chyba że coś poprawią a może to polskie dzieło sztuki i leprze nie będzie. Wie ktoś może skad ta róznica oby filmowy przypominał discovery to rewelacja.
 

owain

New member
Witam ponownie, wiem ze jestescie zalatani nowym n-tv ale moze ktos jednak uprzejmie mi odpowie (dwie strony temu moj post bez echa) gdyz pomimo przeczytania sporej cześci forum, mam wątpliwości czy n-box zadziała przy podłączeniach:

- do karty tv peceta (Win fast Expert) z euro n-boxa, przejściówka, do siedmiopinowego gniazda karty tv,
- do projektora benq w100 z HDMI n-boxa do gniazda DVI-I projektora

Nadmieniam iż na stronie benq stoi napisane iż ten projektor a konkretnie gniazdo DVI ma obsługę HDCP, zas w jego instrukcji napisano: "Wejście sygnału TV: SD/HDTV Analogowy – Component x 2 Cyfrowy – DVI (tylko HDTV)". Czy to znaczy ze przez wejście DVI zobacze tylko programy HD a SD mi nie wyswietli?

I podstawowe pytanie, czy przy podłączeniu jak powyżej, by oglądac bede musial wyciagac wtyczke FIZYCZNIE (tak napisano w kilku miejscach forum, odcinanie sygnalu w gniazdach cyfr/analog) ?

Niezmiernie wdzieczny bede jesli komus sie jednak zechce odpowiedziec.
 

bacradi

New member
szpigiel9 napisał:
Ja też należę do niedowiarków ale jak zobaczyłem Discovery HD to bez najmniejszej przesady spojzałem na telewizor czy to mój sharp czy żona zmieniła lcd. Naprawde obraz ideal i można oglądać choćby 5 zjazd PZPR aby tylko w tej jakości jest perfekcyjna. A wiec z nsport jest jakaś delikatna niedoróbka bo baz wizyty u okulisty widac różnicę, chyba że coś poprawią a może to polskie dzieło sztuki i leprze nie będzie. Wie ktoś może skad ta róznica oby filmowy przypominał discovery to rewelacja.

:hihi: 5 zjazd PZPR - doskonałe :D
Wlasnie sie przekonalem na stowe - biore N-ke dla DiscoveryHD jak maja byc dokumenty z DiscoveryAtlas - to biere...

Wieczorem ide do mm poznan - ale bron Boze nie do king Krosa bo pan stwierdzil ze nie ma sygnalu i n-ki jeszcze nie nadaja - (niedziela)
 

umka

New member
aktywacja 450 zl-ha ha

ar2 napisał:
W ofercie będą 2 tunery. Pierwszy, dostępny już od 12 października w sprzedaży ( od 1 października w przedsprzedaży).

nbox HDTV​

nbox.jpg

nbox1.jpg

Oferujący:​
  •  Obraz wysokiej rozdzielczości (HDTV) 720p, 1080i​
  •  Skalowanie sygnału SDTV (PAL) do rozdzielczości HDTV (720p, 1080i)​
  •  Dźwięk przestrzenny 5.1 Dolby Digital​
  •  Elektroniczny przewodnik po programach (EPG)​
  •  Menu w języku polskim​
  •  Prosta instalacja i obsługa​
  •  Złącza: HDMI (wg. P. Sojki ver 1.2), USB, EURO, YPbPr i Ethernet​
  •  Zgodność ze standardami MPEG 4 i MPEG 2​
Cena aktywacji 99 pln.​

oraz​

nbox HDTV recorder​

nboxR.jpg

nboxR1.jpg

Oferujący:​
  •  Obraz wysokiej rozdzielczości (HDTV) 720p, 1080i
  •  Skalowanie sygnału SDTV (PAL) do rozdzielczości HDTV (720p, 1080i)
  •  Dźwięk przestrzenny 5.1 Dolby Digital
  •  Elektroniczny przewodnik po programach (EPG)
  •  Menu w języku polskim
  •  Prosta instalacja i obsługa
  •  PVR – wbudowana funkcja nagrywania, pauzy, przewijania
  •  VOD – moŜliwość korzystania z dodatkowej biblioteki filmów i programów
  •  Wbudowany twardy dysk o pojemności 250 GB
  •  Złącza: HDMI (wg. P. Sojki ver 1.2), USB, EURO, YpbPr i Ethernet
  •  Zgodność ze standardami MPEG 4 i MPEG 2
Cena aktywacji 449 pln.

Mówimy o cenie aktywacji, ponieważ box'ów nie będziemy musieli kupować, będziemy jedynie aktywować dane usługi, które obsługuje tuner.

Wg zapownień Pana Sojki możliwe będzie zarówno bezproblemowe wejście w wyższą opcje tunera, polegające na dopłacie różnicy kwoty altywacyjnej, jak i bezpłatne przywrócenie usług w przypadku przerwy w korzystaniu z usług platformy. (np. po skończeniu się umowy, przez 2 miesiące nie korzystaliśmy z usługi, to w przypadku ponownego zgłoszenia chęci odbiory n-platformy nie będzie trzeba ponosić żadnych kosztów).
Na początek przygotowane są umowy na 15 lub 24 miesiące.

Programy bedą nadawane przez satelitę Hotbird.

Wątek ogólny o n KLIK

Wątek o ofercie programowej KLIK


FAQ:


- Wiadomo może juz coś czy te tunery bedą miały przełącznik DISEqC chodzi mi o oglądanie z dwóch lub więcej satelit?


- Przez początkowy okres tunery będą predefiniowane i nie będzie można ustawiać innych kanałów, jak mówią jest to kwestia oprogramowania, które w tej fazie jest zbyt skomplikowane.




brawo dla nowej platwormy-N 450 zl za aktywacje to moim zdaniem żenujące zdzieranie z ludzi pieniedzy -już was nie lubie.
 

wb-ferma

New member
umka chyba dostaniesz nagrode za post miesiąca - bezpłatną aktywację wraz z rocznym abonamentem na full.

edit @dnc
Właśnie dostał. 40 pkt w nagrodę za zaśmiecanie!
 

sewan

New member
pmcomp napisał:
Na zdjęcie nboxa HDTV PVR jest błąd, to jest zdjęcie tyłu białego nboxa. Czarny będzie miał dwa gniazda antenowe i inne gniazdo zasilania.

:?: Skąd ta informacja? Czy jest pewna?

Jestem tym tematem żywotnie zainteresowany....;)

W/g specyfikacji na stronie ADB box z PVR ma tylko jedno wejście (najprawdopodobnie jest unicable capable, jak to mówią....);)

http://www.adbglobal.com/files/5810SX.pdf

Czy ktoś wie może już coś więcej?
 
Do góry