Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

JackS.

New member
Bez reklam
Witam.Może ktoś mi powie bo mistrzostwa już się skończyły,jak to jest że na TVP-HD widniał napis dd.5.1 to tak naprawdę było zwykłe 2.0-myślałem że jakiś błąd w ustawieniach ale np.na discovery hd był dźwięk 5.1 a na tvp-hd nie.Pozdrawiam.

Na TVP HD możesz klawiszem OPT przełączać dźwięk pomiędzy DD2.1 a DD5.1. Aby słyszeć dźwięk DD5.1 wystarczyło ustawić tę opcję na "mis".
 

misiek29

New member
bardzo proszę o pomoc-kłopoty z aktywacją sygnału

Witam. Mam wielki kłopot. W niedzielę włączyłem dekoder (zwykły, biały) i na wszystkich kanałach, które mam pokazał się komunikat, że nie mam uprawnień do oglądania itp. (opłaty mam zrobione na bieżąco, wiec nie mogli mi odciąć sygnału). Zadzwoniłem do BOK i tam poradzono mi:1. odłączyć z sieci dekoder, 2.odczekać 10-15 sekund i 3. podłączyć na nowo do sieci. Okazało się, że włączyła się plansza startowa z napisem, że w ciągu 24 godz. będę miał wszystkie kanały. Miły pan z BOK poinformował, że wysłał mi kod aktywacyjny i w ciągu 2 godz. będę miał dostęp do programów. Zastrzegł, że jeżeli tak się nie stanie, to po 2 godz. mam się skontaktować z BOK. minęły 2 godz., później jeszcze 2 i zadzwoniłem. Tym razem, inny miły pan, kazał mi sprawdzić numer dekodera i karty i wpisać jakiś kod,ale i to nie pomogło. Więc tenże miły pan poinformował mnie, że wysyła nowy kod aktywacyjny, który na pewno odblokuje mi programy, tylko muszę zaczekać 24 godz. wczoraj o 17.00, czyli ponad 24 godziny później, zadzwoniłem do BOK, ponieważ nie miałem programów. Tym razem pani, oczywiście bardzo miła, znowu kazała powtórzyć mi całą procedurę z odłączaniem, włączaniem, wyjmowaniem karty i sprawdzaniem jej numeru. Nic pojawił się żaden program, więc miła pani włączyła mi muzykę i rozłączyła się. Po kilku minutach oczekiwania jej miły głos pojawił się znowu i poinformował mnie, że zgłosiła sprawę do działu technicznego jako "pilną" i oni się teraz tym zajmą. mijają następne godziny, i nic sie nie zmieniło: na ekranie jest aktywacyjny z komunikatem, że mam czekać do 24 godz. na programy, na wyświetlaczu nboxa wyświetla się napis 1080 i nic poza tym się nie dzieje.
Mam pytania do szanownych forumowiczów:1. czy mieli podobną sytuację (jestem abonentem N od20 miesięcy);2. w jaki sposób zdopingować towarzystwo , żeby aktywacja nie trwała kilka/kilkanaście dni. Za wszelkie rady z góry dziękuję.
 

wujekd07

New member
Mam pytanie do Szanownych Kolegów jak mam rozwiązać podłaczenie 2 tv do "N'' , oczywiscie żeby można było przełaczać progmamy przy drugim tv?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Mam pytanie do Szanownych Kolegów jak mam rozwiązać podłaczenie 2 tv do "N'' , oczywiscie żeby można było przełaczać progmamy przy drugim tv?

Było o tym wiele razy na tym forum. Są dwie opcje:

1. Jeden telewizor podłączasz kablem componet, drugi kablem iHDMI (gdybyś użył zwykłego kabla HDMI, to traciłbyś obraz po componencie po zgaszeniu tv podłączonego do wyjścia HDMI).

2. Sygnał HDMI rozdzielasz na dwa telewizory splitterem HDMI współpracującym z nboxami. W mojej stopce znajdziesz link do opisu splittera nSplitter Pro, z którego korzystam do rozdzielenia sygnału z turborekordera na 2 telewizory.

Do telewizora, który jest w innym pokoju niż nbox będziesz potrzebował bezprzewodowego przedłużacza pilota. Ja korzystam z dwóch takich jak ten. Jeden przedłużacz działa u mnie na 433,92 MHz, drugi na 418 MHz.[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

betman

New member
Mam krótkie pytanie, z tego co wiem to mecze grupowe LM są wszystkie transmitowane, tak więc można wybierać np. spośród 8 meczów, który chce się obejrzeć. Czy to jest wszystko dostępne za pomocą jednego kanału nSport czy każdy mecz jest na innym kanale?

No i tu nasuwa się pytanie odnośnie telewizji na kartę: telewizja na kartę HD: O ofercie

Czy zamawiając sobie taki zestaw miałbym także dostęp aż do 8 meczów LM transmitowanych jednocześnie? I jak z jakością obrazu, czy ten tani dekoder będzie miał gorszy obraz niż ten od 'n'?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Mam krótkie pytanie, z tego co wiem to mecze grupowe LM są wszystkie transmitowane, tak więc można wybierać np. spośród 8 meczów, który chce się obejrzeć. Czy to jest wszystko dostępne za pomocą jednego kanału nSport czy każdy mecz jest na innym kanale?
Dodatkowe kanały pojawiają się w czasie trwania meczów bezpośrednio poniżej kanału nr 60, czyli 59, 58...

No i tu nasuwa się pytanie odnośnie telewizji na kartę: telewizja na kartę HD: O ofercie

Czy zamawiając sobie taki zestaw miałbym także dostęp aż do 8 meczów LM transmitowanych jednocześnie? I jak z jakością obrazu, czy ten tani dekoder będzie miał gorszy obraz niż ten od 'n'?
Obraz będzie taki sam. Ten dekoder jest zrobiony na tym samym procesorze wizji, co zwykłe nbox recordery - te z dyskiem 250 GB.
 

betman

New member
Wielkie dzięki, wygląda to ciekawie, bez rachunków i za 20zł miesięcznie (tym bardziej, że już mam Aster).

Czy nam tym pre-paidzie też miałbym dostęp do 8 meczów LM jednocześnie?
 

wujekd07

New member
Było o tym wiele razy na tym forum. Są dwie opcje:

1. Jeden telewizor podłączasz kablem componet, drugi kablem iHDMI (gdybyś użył zwykłego kabla HDMI, to traciłbyś obraz po componencie po zgaszeniu tv podłączonego do wyjścia HDMI).

Czy to połączenie zadziała jeżeli w drugim pokoju mam TV CRT?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Było o tym wiele razy na tym forum. Są dwie opcje:

1. Jeden telewizor podłączasz kablem componet, drugi kablem iHDMI (gdybyś użył zwykłego kabla HDMI, to traciłbyś obraz po componencie po zgaszeniu tv podłączonego do wyjścia HDMI).

Czy to połączenie zadziała jeżeli w drugim pokoju mam TV CRT?

Nie. Nboxy są tak zbudowane, że ich wyjście SCART (EURO) nie działa, gdy działają wyjścia HDMI i YPbPr (component) i odwrotnie.

Tak więc nie ma problemu jeśli chcesz rozdzielić sygnał z nboxa na dwa lub więcej telewizorów HD, ale jest problem, gdy chcesz mieć równocześnie podłączone telewizory HD i SD.

Aby móc równocześnie oglądać obraz w HD na LCD lub PDP z obrazem na telewizorze CRT musiałbyś zaopatrzyć się w konwerter/skaler o nazwie nVisionHD, i podłączyć go do wyjścia YPbPr nboxa. Możesz wówczas oglądać obraz w HD na telewizorze podpiętym do wyjścia HDMI nboxa i obraz na telewizorze CRT podpiętym do dowolnego z wyjść (RGB, s-video, composite) tego konwertera.
 

JackS.

New member
Bez reklam
To jak to z tym jest, z n na kartę też będę miał dostęp do wszystkich meczów LM transmitowanych jednocześnie?
Do wszystkich transmitowanych - tak.

Oczywiście, aby oglądać wszystkie w tym samym czasie musiałbyś mieć tyle dekoderów i tyle telewizorów (albo telewizor z wieloma PIPami z wejść HDMI), ile meczy jest transmitowanych.
 

telewizja N

New member
Z przyczyn natury technicznej, ostatnia aktualizacji listy kanałów dostępnych w telewizji nowej generacji n nie przebiegła w pełni automatycznie.
Spowodowało to komplikacje w odbiorze programów.
Przywrócenie normalnego trybu pracy dekoderów nastąpi poprzez proste odłączenie sprzętu od zasilania na okres minimum 2 minut a następnie jego ponowne uruchomienie. Dekoder pobierze nową listę kanałów i jego działanie ustabilizuje się.

UWAGA!Jeżeli do dekodera kiedykolwiek wcześniej był podłączony przez łącze USB tuner cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T, konieczne jest wykonanie resetu fabrycznego (przywrócenie ustawień domyślnych). Nie ma konieczności odłączania dekodera od napięcia zasilania. Dokładna instrukcja postępowania dostępna na oficjalnej stronie internetowej Telewizji N.
 

czakroo

New member
Z przyczyn natury technicznej, ostatnia aktualizacji listy kanałów dostępnych w telewizji nowej generacji n nie przebiegła w pełni automatycznie.
Spowodowało to komplikacje w odbiorze programów.
Przywrócenie normalnego trybu pracy dekoderów nastąpi poprzez proste odłączenie sprzętu od zasilania na okres minimum 2 minut a następnie jego ponowne uruchomienie. Dekoder pobierze nową listę kanałów i jego działanie ustabilizuje się.

UWAGA!Jeżeli do dekodera kiedykolwiek wcześniej był podłączony przez łącze USB tuner cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T, konieczne jest wykonanie resetu fabrycznego (przywrócenie ustawień domyślnych). Nie ma konieczności odłączania dekodera od napięcia zasilania. Dokładna instrukcja postępowania dostępna na oficjalnej stronie internetowej Telewizji N.

U mnie załadował listę kanałów po odłączeniu z prądku i odczekaniu, ok 5 minut. Więc polecam to rozwiązanie, bez stresu i dzwonienia po bokach.
 

gregor206

New member
Witam,
mam pytanie kiedy pojawiają się nowe(oferty/promocje) na n-kę. Ktoś może wie z Kolegów?

Dzięki
@edit
oczywiście ją znam:) chodziło mi konkretnie jak często zmienia się oferta - ile razy w roku. Może pojawi się niebawem coś nowego w tzw."promocji". Może Ktoś zna newsa:)
 
Ostatnia edycja:

Ja2010

New member
Witam, chciał bym dowiedzieć się jak rozumieć wybór pakietu informacja i rozrywka który na stronie N oznaczony jest gwiazdką, pisze w nim: * *Miesięczna opłata za Pakiet „Informacja i rozrywka” wynosi 6 zł – przy wyborze więcej niż 2 (dwóch) Pakietów płatnych.

Chodzi o wybór np 3 pakietów razem z informacją i rozrywką(czyli np. sport, kultura oraz informacja) czy musze wybrać 3 inne pakiety aby informacja i rozrywka była w cenie 6 złotych?
 

Ja2010

New member
aha dzięki za informacje, jeszcze jedno pytanie: chciał bym zamówić tylko 2 pakiety z tej telewizji ale na stronie N nie moge znaleźć takiej możliwości, możecie podać bezpośredni link do wyboru pakietów i zamówieniu ich?
 
Do góry